Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Dopalacze
Autor Wiadomość
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2013-08-28, 15:37   Dopalacze

Trzy lata temu głośną czkawką odbiła się walka polskiej policji z właścicielem sieci sklepów dopalacze.pl

Okazuje się, że ci znów znaleźli target na 'legalną sprzedaż.

Więcej pod adresem w linku: http://wiadomosci.gazeta....1,14499568.html

Swoją drogą jakie są Wasze opinie na ten temat- samych dopalaczy jak i działalności mającej na celu ich sprzedaż? Ktoś miał do czynienia?

Artykuł sugeruje, że organizatorzy poszli trochę po rozum do głowy i oficjalnie się nie reklamują, jak to było w przypadku dopalacze.pl. Nie uważają, iż są nietykalni i nie zależy im na rozgłosie. Nie mniej jednak, jeżeli pojawił się artykuł na ten temat, to czy za chwilę znów będziemy śledzić 'spektakularne zwycięstwo polskiej policji'?




 
 
Dopalacze
Yennefer 
obserwator



Wiek: 30
Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 3161
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-08-28, 15:57   

Mialam swoja przygode z dopalaczami wlasnie z 3 lata temu podczas wakacji. Bardzo czesto ze znajomymi, niemal codziennie zagladalismy do ich sklepu. Po spozywaniu artykulow kolekcjonerskich w postaci ziol bylo podobne wrazenie, jak po spozyciu popularnego narkotyku do palenie. Jednak kiedy palilo sie codziennie, po jakims tygodniu czy dwoch nastepowaly halucynacje. Bardzo niepokajace, ktorych naprawde sie balam. Ciagle uczucie leku, widzenie dziwnych masek na twarzach znajomych.Dlatego tez po kilku takich wizjach przestalam brac to scierwo, bo inaczej nie mozna tego nazwac.

Znam rowniez przypadek, kiedy mlody chlopak wlasnie po wypaleniu owych dopalaczy, widzial cos, zaczal uciekac a ze uciekal po dlugim 'klatkowym' balkonie, to przeskoczyl barierki i spadl z 3 pietra, wykrzywiajac sobie nogi. Jezdzi w tej chwili na wozku.

Bralam rowniez substancje z ich sklepu, ktore sie wciagalo jednak nie zauwazylam po tym niepokajacych objawow. Uwazam jednak, ze to po prostu podobny do twardych narkotykow proszek, ktory dziala krocej niz one choc z poczatku mocniej.

Mysle, ze znow ktos siluje wykorzystac dzieciaki by zbic fortune na czyims nieszczesciu. Bo biznes badz co badz bardzo oplacalny.




"Nie możesz kontrolować wszystkiego, co cię spotyka, ale możesz postanowić, że nie będzie cię to ograniczać".
 
 
 
Dopalacze
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-08-28, 16:09   

Ale to przecież żadna nowość. Kilka miesięcy wcześniej jeszcze próbowali sobie znaleźć niszę w zupełnie innej dziedzinie, niż "Talizmany". Pamiętam, jak nagle zaroiło się od przybytków w stylu "Pachnący dom" w których to można było nabyć aromatyczne proszki, których się nie sypało jednak do odkurzacza, tylko do stosownych otworów w swoim ciele. -.-

Dopalaczy nigdy nie próbowałam, jestem jednak, khem, khem, tradycjonalistką i jeśli już zechcę się odurzyć, sięgnę po typowe substancje do palenia.




Disqualified as a human being.
 
 
Dopalacze
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2013-08-29, 07:36   

Yennefer napisał/a:
Mysle, ze znow ktos siluje wykorzystac dzieciaki by zbic fortune na czyims nieszczesciu. Bo biznes badz co badz bardzo oplacalny.


Nie tylko dzieciaki kupują "pachnący dom". Jest wiele dorosłych osób, które nie mają dostępu do tradycyjnych narkotyków, albo boją się ryzykować ich posiadania.

"Co jest nielegalne, jest bardziej opłacalne. Więc 5 lat za posiadanie, 10 używanie" :D




dead but delicious
 
 
Dopalacze
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-08-29, 10:33   

R. de Valentin napisał/a:
Jest wiele dorosłych osób, które nie mają dostępu do tradycyjnych narkotyków, albo boją się ryzykować ich posiadania.


Więc wchodzą z deszczu pod rynnę?
Z pełną wiedzą na temat tego, jak wielkim śmietniskiem z domieszką tablicy Mendelejewa są te "talizmany", "pachnące sole" czy jakkolwiek je tam nazwać, to nie jest najmądrzejsze rozwiązanie.
Ze świadomością tego, czym to wszystko jest poczekałabym jednak na dostęp do tradycyjnych metod ćpania, niż sięgała po chemiczne ścierw...khem, khem, podróby. :D




Disqualified as a human being.
 
 
Dopalacze
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2013-08-29, 10:39   

Myślę, że znajdą się tak zdesperowane osoby, które będą to kupować nawet z pełną wiedzą o składzie. I będą wciągać proszek zmieszany ze zmielonym szkłem zamiast poczekać na dostęp do tradycyjnych specyfików.



dead but delicious
 
 
Dopalacze
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-29, 10:41   

Trochę śmieszy mnie, Łasica, podejście 'po co niszczyć sobie zdrowie, lepiej ćpać sprawdzonymi metodami'. Jak ktoś się przejmuje zdrowiem, to nie ćpa.

literówka. | Muszkieterka




Ostatnio zmieniony przez 2013-09-01, 20:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dopalacze
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-08-29, 10:44   

Wiem, jak to brzmi. Jestem świadoma tej śmieszności nawet, ale cóż zrobić...

Jednak jakoś wyłapuję różnicę mimo wszystko pomiędzy dopalaczami a formami typowymi i tak, jak nie stronię od tych drugich w formie obiegowo nazywanej "soft", tak co do dopalaczy mam stanowisko "bez kija nie podchodź".




Disqualified as a human being.
 
 
Dopalacze
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2013-09-19, 19:58   

Dopalacze, to wg mnie, największy syf jaki człowiek mógł wymyślić. Z kolei ludzi narkotyzujących się w ten sposób uważam za głupców, szukających wrażeń. Moich dwóch znajomych było uzależnionych od dopalaczy i widziałam, co z nimi zrobiły mieszanki nieznanego pochodzenia. Nigdy w życiu nie sięgnęłabym po tego typu środek.



 
 
Dopalacze
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2013-09-20, 06:08   

Nigdy nie brałam dopalaczy, ale czytałam, czym są. Syf niesamowity. Jakbym już coś miała brać to byłyby to zwykłe dragi. Wiem, wiem - to też syf. Ale w moim poczuciu mniejszy :P Choć obiektywnie szkody w organizmie pewnie większe wyrządza.

Uważam, że dopalacze i tym podobne substancje powinny być całkowicie nielegalne i ścigane tak samo jak narkotyki. Powinno się zakazać sprzedaży i rozpowszechniania konkretnych substancji chemicznych tak, by dealerzy nie mieli możliwości znalezienia żadnej luki w prawie. Wiadomo, że to by nie wyeliminowało tego całkiem, podobnie jest z narkotykami, ale przynajmniej utrudniłoby dostęp i może ocaliło jakiegoś 12-latka.

Z drugiej jednak strony trochę rozumiem to, że ludzie, zwłaszcza młodzi, potrzebują takiego znieczulenia. Sama przecież też go potrzebuję. Jedynie forma jest inna.




Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Dopalacze
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-20, 12:05   

Niedotykalna napisał/a:
Powinno się zakazać sprzedaży i rozpowszechniania konkretnych substancji chemicznych

Problem w tym, ze substancji jest masa, są powszechnie używane w różnych gałęziach przemysłu, a w dopalaczach właściwie nie wiadomo co jest.




 
 
Dopalacze
toxic
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-20, 12:44   

Niedotykalna napisał/a:
Powinno się zakazać sprzedaży i rozpowszechniania konkretnych substancji chemicznych tak, by dealerzy nie mieli możliwości znalezienia żadnej luki w prawie.

Jest to praktycznie niemożliwe... Przy zakazie jednej konkretnej substancji wchodzi kilka nowych lub pochodnych tej starej, co jest jeszcze bardziej niebezpieczne bo pochodna bywa często jeszcze bardziej niebezpieczna niż substancja wyjściowa... A luki zawsze się znajdą... :roll:




 
 
Dopalacze
Kruk
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-18, 13:04   

Nigdy nie brałem tego cholerstwa, a wciąż jest to dostępne...



 
 
Dopalacze
Kot
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-18, 23:57   

Nigdy nie miałem z nimi do czynienia. Słyszałem, że to zwykły syf, więc raczej się na owe dopalacze nie skuszę. :roll:



 
 
Dopalacze
szaman676 


Wiek: 26
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 128
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-05-19, 14:25   

Próbowałem raz i jak na razie to najgorszą godzinę życia. :lol:



Yes, my lord.
 
 
Dopalacze
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12