Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Rower
Autor Wiadomość
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2017-07-20, 23:19   

Edisni napisał/a:
Na rowerze, jak nie ma ścieżki rowerowej to łamiecie przepisy i jeździcie chodnikami (jedni twierdzą, że mandat kosztuje 50 zł a drudzy, że 500zł) czy może znacie przepisy ruchu drogowego i potraficie się poruszać jezdnią bez żadnych problemów z kierowcami samochodów?
Ja zazwyczaj jeżdżę chodnikiem, bo się trochę cykam po ulicach. Ale nigdy mi się nie zdarzyło dostać mandatu, zresztą nigdy nie słyszałam, żeby komuś wystawili mandat za jazdę po chodniku, aczkolwiek wiem, że takowy w teorii się należy. :lol:



Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
Rower
Forever Alone 



Wiek: 25
Dołączyła: 02 Lis 2013
Posty: 993
Skąd: śląskie

Wysłany: 2017-07-20, 23:36   

Edisni napisał/a:
Na rowerze, jak nie ma ścieżki rowerowej to łamiecie przepisy i jeździcie chodnikami (jedni twierdzą, że mandat kosztuje 50 zł a drudzy, że 500zł) czy może znacie przepisy ruchu drogowego i potraficie się poruszać jezdnią bez żadnych problemów z kierowcami samochodów?
Nigdy jakoś się nie bałam jeździć tak po ulicy. Czy bez problemu, to raczej średnio, bo 2 razy miałam drobny wypadek, przez który straciłam rower. :haha: Za pierwszym razem dostałam nowy, ale za drugim to rodzice się wkurzyli no i nie mam roweru już od paru lat.



:fori:
13.02.2017
 
 
Rower
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2017-07-20, 23:59   

Swoją drogą to są jakieś przepisy, które mówią w co musi być wyposażony taki rowerzysta jadący po ulicy (w sensie np. kask, światełka, karta rowerowa etc.)? :drapanie:



Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
Rower
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-21, 09:47   

Shadow napisał/a:
Ale nigdy mi się nie zdarzyło dostać mandatu, zresztą nigdy nie słyszałam, żeby komuś wystawili mandat za jazdę po chodniku, aczkolwiek wiem, że takowy w teorii się należy.

Ja za to słyszałam dwie wersje mandatu, znaczy wiem, że ktoś dostał mandat 50zł, a niektórzy twierdzą, bo gdzieś tam słyszeli, że mandat to nie 50zł a 500zł, ale nie wydaje mi się on prawdopodobny. :P

Ja z jeżdżeniem po ulicy mam ten problem, że się boję, bo kierowcy samochodów już parę razy wymuszali pierwszeństwo czy też zajeżdżali mi drogę. I to na takich mniej głównych drogach, więc się cykam jeździć po głównych. Dla własnego bezpieczeństwa wolę jechać po chodniku. :P

Shadow napisał/a:
Swoją drogą to są jakieś przepisy, które mówią w co musi być wyposażony taki rowerzysta jadący po ulicy (w sensie np. kask, światełka, karta rowerowa etc.)?

Karta rowerowa jest obowiązkowa dla niepełnoletnich, którzy chcą samodzielnie poruszać się po drodze.

Z pewnej broszury informacyjnej, którą dostałam wynika, że:
"Zgodnie z prawem niezbędne wyposażenie roweru (nie rowerzysty) to:
- przynajmniej jeden sprawny hamulec,
- przynajmniej jedno światło przednie białe lub żółte i tylne czerwone - świecące ciągle lub migające - włączane po zmroku lub w złych warunkach pogodowych,
- przynajmniej jedno światło tylne odblaskowe,
- dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku."
(Źródło: rowery.um.warszawa.pl)

Kask, dodatkowe odblaski to już dodatkowe bezpieczeństwo rowerzysty.




 
 
Rower
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-07-21, 09:57   

Shadow napisał/a:
Swoją drogą to są jakieś przepisy, które mówią w co musi być wyposażony taki rowerzysta jadący po ulicy

Poza obszarem zabudowanym rowerzysta musi mieć kamizelkę odblaskową.




:myszka:
 
 
Rower
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2804
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-07-21, 10:00   

aga_myszka napisał/a:
Poza obszarem zabudowanym rowerzysta musi mieć kamizelkę odblaskową.

Gdzie tak napisano?




dead but delicious
 
 
Rower
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-07-21, 10:06   

Moje dzieciaki w szkole miały spotkanie z policjantem i on tak mówił.



:myszka:
 
 
Rower
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2804
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-07-21, 10:13   

Nie ma nigdzie nic o takim obowiązku. Co ten policjant wymyślił? Rowerzyści w kamizelkach... I w kaskach jeszcze może?



dead but delicious
 
 
Rower
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-21, 10:30   

R. de Valentin napisał/a:
Co ten policjant wymyślił?

Mogło mu chodzić o to: "Każdy pieszy idący po zmierzchu poza obszarem zabudowanym będzie musiał mieć na sobie odblaskową odzież lub opaskę." (info z 2014)
Tyle, że to dotyczy pieszego aby miał na sobie elementy odblaskowe.


Edit. Fakt, o rowerzystach chyba nic nie ma, bo i rower sam w sobie miewa odblaski, a piesi często nie mają żadnych.
Kamizelkę rowerzysta może sobie założyć dla własnego bezpieczeństwa.




 
 
Rower
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2804
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-07-21, 10:37   

Edisni, tak, pewnie się policjantowi coś pomieszało.



dead but delicious
 
 
Rower
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2017-07-22, 23:54   

Edisni napisał/a:
Ja za to słyszałam dwie wersje mandatu, znaczy wiem, że ktoś dostał mandat 50zł, a niektórzy twierdzą, bo gdzieś tam słyszeli, że mandat to nie 50zł a 500zł, ale nie wydaje mi się on prawdopodobny.
Sprawdziłam na necie i wersja z 50zł jest prawdziwa.
A za jazdę po pasach jest stóweczka. Swoją drogą ten przepis o przeprowadzeniu roweru na każdych pasach dla mnie jest debilny. I w sumie czemu to ma służyć? :drapanie:
:lol:




Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
Rower
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-23, 10:33   

Shadow napisał/a:
Swoją drogą ten przepis o przeprowadzeniu roweru na każdych pasach dla mnie jest debilny.

Fakt, pusta droga...
A tak samo nagle przed samochód może wparować na przejście zarówno rowerzysta jak i pieszy... Może wielkość urazu jest poważniejsza, gdy ktoś jedzenia na rowerze a nie gdy prowadzi rower...?
Chociaż zdaje się, że jak rowerzysta wjedzie na przejście dla pieszych a samochód w niego uderzy, to będzie wina rowerzysty...?

Fajna grafika z mandatami.


Wieje też czasami grozą widząc jak rowerzyści włączają się do ruchu. :P




 
 
Rower
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-07-23, 10:55   

Cytat:
Swoją drogą ten przepis o przeprowadzeniu roweru na każdych pasach dla mnie jest debilny. I w sumie czemu to ma służyć?

Jako rowerzysta masz się zatrzymać przed pasami i zobaczyć drogę, dlatego też przepis istnieje. Gdyby go nie było to część rowerzystów jeździłaby "na ślepo". ;)





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Rower
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2017-07-23, 22:17   

Edisni napisał/a:
A tak samo nagle przed samochód może wparować na przejście zarówno rowerzysta jak i pieszy... Może wielkość urazu jest poważniejsza, gdy ktoś jedzenia na rowerze a nie gdy prowadzi rower...?
Chociaż zdaje się, że jak rowerzysta wjedzie na przejście dla pieszych a samochód w niego uderzy, to będzie wina rowerzysty...?
No przepisy kierowane raczej przede wszystkim względami bezpieczeństwa.

Adriaen, mam zatrzymać się przed pasami, zsiąść z roweru i przeprowadzić rower. A gdy pasy są co chwila... to można się załamać.
Ja rozumiem przesłanie i to z jednej strony popieram. Podobno za przebiegnięcie na pasach też jest mandat, więc taka trochę analogiczna sytuacja. Ale ja np. zawsze zwalniam na pasach, nawet jak jest zielone i się rozglądam tak jakbym była pieszym. Dla mnie to jest coś zupełnie normalnego i oczywistego, dlatego też, głupie dla mnie jest z tego roweru cały czas schodzić. A już np. bezsensowne jest dla mnie to jak podjeżdżam do przejścia, ktoś się zatrzymuje a ja zamiast "przejść" przez te pasy w kilka sekund, przechodzę je w kilkanaście, bo przecież trzeba z tego roweru zejść. :roll: A jak bym zwolniła, przejechała wcześniej się rozglądając - czyli kwestie bezpieczeństwa spełnione, to i tak by mi pewnie wlepili mandat.




Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
Rower
Alessa 
Samara



Wiek: 26
Dołączyła: 25 Lut 2017
Posty: 804
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2018-04-13, 09:43   

Aż się dziwie, że mnie tu jeszcze nie było. Uwielbiam jazdę na rowerze. Zawsze bardziej preferowałam jazdę w terenie niż po mieście. Niestety, nie jestem typem długodystansowca i moja najdłuższa trasa miała chyba z 15 kilometrów w jedną stronę. Szkoda, że moje miasto nie za bardzo jest przyjazne rowerzystom i brakuje ścieżek rowerowych. A jeżeli już są to nie da się nimi normalnie przejechać bo piesi uznali DDR za poszerzony chodnik.

Shadow napisał/a:
A gdy pasy są co chwila... to można się załamać.

Oj tak, jest to irytujące.
Czy jak na jezdni obok pasów dla pieszych jest przejście/przejazd dla rowerów (nie wiem jak to się dokładnie nazywa) to mogę przejechać normalnie rowerem czy nadal muszę go przeprowadzać?Bo, przyznam szczerze, że się pogubiłam.




Wszystko wali się a ja nie mogę biec
może ten deszcz udaje łzę
minie ten sen
i będzie okay
 
 
Rower
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11