Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Rower
Autor Wiadomość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-13, 16:30   

Syriusz napisał/a:
Hamulce hydrauliczne nie wymagają dużo siły dlatego są krótkie dźwignie ( w każdym razie tak myślę ). Nie chciał bym być na miejscu rowerzysty który przyłożył więcej siły do przedniego hamulca przy zjeździe xd. Jeździłem na góralu z takimi hamulcami i mi wystarczał nawet jeden palec do ostrego hamowania.

Tu nie chodzi o to ile trzeba włożyć w to siły, tylko o to, że się boję, że w tą dźwignię po prostu palcem nie trafię albo mi się on zsunie, a bym nie chciała akurat w sytuacji 'pilnego hamowania' puścić hamulca z powodu krótkiego badylka na kierownicy.




 
 
Rower
Boruta 



Wiek: 29
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 770
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-01-14, 14:23   

Chochlik, tak na chłopski rozum to manetki są tak robione żeby nic cie nie zawiodło w awaryjnej sytuacji. ;) Ale jeśli wygodnie Ci na dłuższych to je zmień.

Aha i taka jeszcze jedna rada względem hamulców. W V-brejkach zanim przestana działać najpierw hamują słabiej, a tarczówki jak nie sprawdzisz przed jazdą to potem możesz się nieźle zdziwić. :psychopata:




Wszystko zależy od jednej osoby. Tej którą widzisz w lustrze.
 
 
Rower
winyl 


Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 522
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-01-14, 14:54   

Syriusz, Ty jeździsz na rowerze?szosa cross mtb?



 
 
Rower
Boruta 



Wiek: 29
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 770
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-01-14, 16:20   

winyl, aktualnie mam przerwę bo pokrzywka mi nie pozwala pedałować. Jednak czasem gdy jest faza spokoju to od razu wskakuje na rower. Coś tam już w swoim życiu przejechałem, ale nie jest to jakiś wielki wynik. 3,5tys+ na crossowym. 3tys na szosie ( kompletnie nie mój typ ), a mtb to tak dorywczo gdy udało się podkraść komuś z rodziny gdy byłem w górach ;)
Wyniki podałem z okresu technikum i pierwszego roku pracy. Przedtem tez jeździłem ale tak do szkoły, albo z rodziną na wycieczkę po wsi ;) Crossa miałem przystosowanego na dłuższe wyprawy ( sakwy,rogi, lusterko, cały zestaw naprawczy, itp. )


<<< Dodano: 2016-01-19, 16:21 >>>


Chochlik, i jak? Kupiłaś coś ciekawego? ;)




Wszystko zależy od jednej osoby. Tej którą widzisz w lustrze.
 
 
Rower
Zniczek
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-22, 15:07   

Jeśli chodzi o mnie to ja bym wybrał hamulce tarczowe, jak w moim Trek-u. Zawsze hamują tak samo, nie zależnie od warunków. A jeśli chodzi o klasyczne hamulce to poleciłbym cantilever, niska cena i dziecinnie prosta naprawa. Dobrze się sprawdzają w jeździe po płaskim, typowa jazda rekreacyjna. Trzeba tylko uważać na błoto bo się zapychają.



 
 
Rower
Boruta 



Wiek: 29
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 770
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-01-22, 15:28   

Raphael, jeździsz dużo? Napisz coś o swojej maszynie. Właśnie wróciła mi faza i bardzo chętnie poczytam coś w tym temacie. :)



Wszystko zależy od jednej osoby. Tej którą widzisz w lustrze.
 
 
Rower
Zniczek
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-25, 14:51   

Syriusz napisał/a:
jeździsz dużo?


Teraz nie bo jest zima a rower przygotowany do sezonu i szkoda mi teraz jeździć, tym bardziej że jest taka pogoda. Korciło mnie żeby pojeździć ale dałem sobie spokój, sezon i tak skończyłem dopiero w grudniu a przegląd kosztuję. Więc czekam na wiosnę. A rower jak widać, składak Trek-a na X0. Ale teraz widzę że przepłaciłem, bo za tą cenę mogłem mieć rower z zawieszeniem elektronicznym. A mój dzienny dystans to 50/80 km, zdarza się więcej ale jakoś nie liczę tak km., dlatego że wolę trasy wymagające technicznie anie żeli jazda po płaskim. Wróciła ci faza... a czym jeździłeś wcześniej i co planujesz kupić?




 
 
Rower
Boruta 



Wiek: 29
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 770
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-01-25, 16:10   

Raphael napisał/a:
Trek-a na X0.

Ooo, widzę że posiadasz nie byle jaki sprzęt. X0 komplet?

Cytat:
czym jeździłeś wcześniej

Mnie na taki sprzęt nie stać. jeździłem na Herculesie Jump Premium. Cross do którego dodałem błotniki i sakwy. Jeździłem nim typowo turystycznie. Potem miałem kolarkę, która nie była specjalnie dopasowana do mojej osoby przez co zraziłem się do tego typu rowerów.

Raphael napisał/a:
co planujesz kupić?

Szczerze to sam nie wiem. Zastanawiam się miedzy crossem, a szosą/przełajem. Szosówki bardzo mi się podobają i chce dać im jeszcze jedna szansę.
Jeśli pokrzywka odpuści to wezmę coś do 3000zł.




Wszystko zależy od jednej osoby. Tej którą widzisz w lustrze.
Ostatnio zmieniony przez Boruta 2016-01-25, 16:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rower
winyl 


Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 522
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-01-25, 16:29   

Syriusz, dawaj szosę.



 
 
Rower
Zniczek
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-27, 22:37   

Syriusz napisał/a:
Ooo, widzę że posiadasz nie byle jaki sprzęt. X0 komplet?


Sram fc S1000 PF 10SP 38X24T, sram X0 10SP, sram X7 2X10 direct mount a manetki sram X7.

Syriusz napisał/a:
Mnie na taki sprzęt nie stać.


Rozumiem, mnie też nie było by stać na trek-a ale sprzedałem wtedy motocykl a w zasadzie to co z niego zostało. I nie zamierzałem wydawać pieniędzy na rower ale nadarzyła się okazja a że rowerem kiedyś jeździłem bardzo dużo i było to moją pasją to postanowiłem kupić i wrócić do kolarstwa.




 
 
Rower
winyl 


Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 522
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-01-30, 07:35   

Ja się zastanawiam nad powrotem do crossa.



"Jak tu żyć? Kiedy iść nie mamy już dokąd i po co,
O czym śnić? Kiedy najgorsze koszmary przychodzą nocą"
 
 
Rower
Boruta 



Wiek: 29
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 770
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-01-30, 10:13   

winyl,jaki model model?

Raphael, startujesz w jakiś zawodach?




Wszystko zależy od jednej osoby. Tej którą widzisz w lustrze.
 
 
Rower
winyl 


Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 522
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-01-30, 11:23   

Obecnie mam giant defy 4 a rozważam nad kross evado 4.0



"Jak tu żyć? Kiedy iść nie mamy już dokąd i po co,
O czym śnić? Kiedy najgorsze koszmary przychodzą nocą"
 
 
Rower
Boruta 



Wiek: 29
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 770
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-01-31, 22:46   

winyl, z kolarki na crossa. Co Cię tak natchnęło? ;)



Wszystko zależy od jednej osoby. Tej którą widzisz w lustrze.
 
 
Rower
winyl 


Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 522
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-02-01, 16:06   

Syriusz napisał/a:
winyl, z kolarki na crossa. Co Cię tak natchnęło? ;)

Najchętniej zostałbym przy 2 rowerach szosie i jakiegoś crossa. Duża ilość tras rowerowych typowo pod crossa a także znajomi mają raczej crossy.Wcześniej miałem także crossa.




 
 
Rower
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12