Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Co z tym forum?
Autor Wiadomość
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2016-01-25, 10:11   

Arya napisał/a:
Zastanawiam się, czy my jako zarząd możemy mieć w jakiś sposób wpływ na kulturę dyskusji na forum i życzliwość wśród użytkowników.
Arya, to wszystko zależy od ludzi, od każdego z nas. Ludzie muszą zrozumieć, że ich zachowanie jest niekulturalne i rani innych. Jeśli do każdego dotrze tego rodzaju myśl, wtedy coś ulegnie zmianie. Wydaje mi się, że jesteście tu między innymi po to by dawać dobry przykład (i to robicie). Nie zmienicie ludzi, nie zmienicie świata, możecie tylko pokazywać właściwą drogę, ale to od całej reszty użytkowników zależeć będzie to, czy zechcą te wskazówki przyjąć i zmienić coś na lepsze.

Kiedyś czułam się tu lepiej. Tak jak dla Aniam, to miejsce było dla mnie azylem, gdzie mogłam się schronić przed niebezpiecznym światem. Teraz tu dostrzegam więcej niebezpieczeństw i możliwości zaatakowania mnie. Szkoda, że tak się dzieje.




 
 
Co z tym forum?
Ejber 
B.A.D



Wiek: 38
Dołączył: 14 Kwi 2015
Posty: 692
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-01-25, 14:05   

Nie raz, paru użytkowników pokazało zachowanie, niczym" nożyce" z bardzo znanego przysłowia. Szkoda, że takie sytuacje mają miejsce.



Nie da się zaprzeczyć też robiłem złe rzeczy,
zachowywać się jak kretyn, zdarzyło się niestety.
 
 
Co z tym forum?
Chambers
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-18, 15:46   

Myśleliście kiedyś, że to forum wpływa negatywnie na wasze samopoczucie?



 
 
Co z tym forum?
Cezar00 
Zdezintegrowany



Wiek: 29
Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 858
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-05-18, 16:08   

Chambers napisał/a:
Myśleliście kiedyś, że to forum wpływa negatywnie na wasze samopoczucie?

Jeśli masz na myśli np gównoburze i czepianie się słówek to tak, trudno żeby na kogoś to pozytywnie wpływało.




"Mam w sobie tyle ładu i porządku co przedszkola."

Mam całe życie by umrzeć, więc nie będe się spieszyć."
 
 
 
Co z tym forum?
Chambers
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-20, 18:55   

Cezar00,
Miałem na myśli czytanie o ludzkich nieszczęściach i postowanie w towarzystwie ludzi którzy doświadczyli wiele przykrego.




 
 
Co z tym forum?
Axxie 
introhippie



Wiek: 30
Dołączyła: 31 Paź 2013
Posty: 1809
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2016-05-20, 19:12   

Chambers, niejednokrotnie tak miałam. Na szczęście już z coraz mniejszą częstotliwością mi się to zdarza. I niczyja to wina, po prostu trudno uniknąć takich sytuacji w miejscu tak intensywnej kumulacji różnych problemów.



Gdzie odpłynęły Twoje okręty?


I met my soulmate. He didn't.[/size][/center]
:axel:
 
 
 
Co z tym forum?
Cezar00 
Zdezintegrowany



Wiek: 29
Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 858
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-05-20, 20:38   

Cytat:
Miałem na myśli czytanie o ludzkich nieszczęściach

To ja od początku odkąd zacząłem regularnie tu pisać, to czasem się zdarzało, że nieco tak negatywnie wpływało czytanie takich postów. A od niedługiego czasu przestało.
No chyba, że trafię na post osoby, z którą rozmawiam więcej, to tu dalej się zdarza.




"Mam w sobie tyle ładu i porządku co przedszkola."

Mam całe życie by umrzeć, więc nie będe się spieszyć."
 
 
 
Co z tym forum?
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-05-21, 10:06   

Chambers, na początku tak na mnie wpływało. Teraz nauczyłam się mieć odpowiedni dystans do niektórych spraw tutaj. Choć nie ukrywam, że część osób stąd jest mi w sumie jak rodzina, czy przyjaciele. Czuję się częścią tej grupy, ale nadal czasem mam tak, że muszę odpuścić wizytę tutaj, ale to chyba normalne. W realu też tak jest, że nie zawsze masz siłę na rozmowę z ludźmi, albo z konkretnymi osobami.



Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Co z tym forum?
Astral 



Wiek: 28
Dołączyła: 30 Gru 2015
Posty: 395
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-05-21, 13:01   

Hm, też tego doświadczam. Teraz, kiedy czuję się lepiej, unikam cięższych tematów i nawet nie chcę patrzeć na działy Tematy Kontrolowane i Samobójstwo. Nie nabrałam jeszcze wystarczającego dystansu.



 
 
Co z tym forum?
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-21, 13:25   

Chambers, mi tam akurat towarzystwo ludzi cierpiących dodaje motywacji. Po pierwsze czuję, że nie jestem osamotniony we własnym cierpieniu. A po drugie daje mi to szanse pomocy tym ludziom, a akurat urodziłem się dziwakiem, który nader wszystko dba o innych.

A i wracając do Twojego początkowego pytania... to tak - forum często działa na mnie negatywnie. Po dzisiejszym zalogowaniu się nieco się pociąłem, bo nie potrafiłem znieść kilku rzeczy. Nie mniej jednak, bardzo lubię to miejsce i cieszę się, że jestem jego częścią. A tamte rzeczy... cóż... nic na nie nie poradzę, mogę się albo wynieść, albo to znosić. Wybrałem to drugie.




 
 
Co z tym forum?
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-02-04, 13:11   

Zastanawiam się kiedy z obietnic "będę udzielał(a) się w tematach innych użytkowników" zostało tylko "będę udzielał(a) się [w swoim temacie]"...




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Co z tym forum?
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2017-02-04, 18:55   

Adriaen, ja obecnie nie mam sił udzielać się w tematach innych. Nie chcę pisać żadnych sztucznych frazesów, a naprawdę nie mam na nic sił.



 
 
Co z tym forum?
Marianna
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-03, 23:15   

Doszłam ostatnio do pewnych wniosków. Pomogła mi w tym rozmowa na terapii. Analogię w związku z forum odnalazłam sama. Nie wiem czy jest słuszna - jeśli się mylę poprawcie mnie. Otóż:
Trochę naukowo
:


Naukowo schemat kontaktowania się wygląda tak:
nadawca -> kodowanie -> kanał -> dekodowanie -> odbiorca -> sprzężenie zwrotne i powrót do nadawcy.
W wersji forumowej wygląda następująco:
user x -> literki -> forum -> odczytywanie -> user y -> informacja zwrotna o zrozumieniu przekazu
Dodatkowo z komunikacji interpersonalnej odpada nam komunikacja niewerbalna (mimika, pantomimika, wokalizacja, wygląd fizyczny, kontakt wzrokowy, odległość) pozostają nam więc tylko do odbioru komunikaty werbalne (tekst, słowa).
Wyróżniamy trzy typy reakcji na komunikaty: agresywna, uległa i asertywna.


Na forum już od dłuższego czasu jest sporo tematów gdzie dyskusja nie toczy się według powyższych schematów. Mamy więc użytkownika, komunikat, ale brak odpowiedzi. Brak reakcji drugiej strony (a właściwie wielu stron, bo śledząc licznik wyświetleń widzimy ile razy nasz temat został przeczytany i pozostawiony bez odpowiedzi). Wydaje mi się, że w kontakcie z drugim człowiekiem chodzi właśnie w dużej mierze o otrzymanie komunikatu zwrotnego będącego na poziomie umożliwiającym jego prawidłowe zrozumienie i odbiór. Trochę więc prezentujemy samolubną postawę. Oglądamy sobie forum jak program w TV. Monolog postaci (często samej do siebie) o burzliwych losach życia, o pracy, hobby. Sami czasem coś napiszemy, często nie odnosząc się do poprzednich postów. Czasami plujemy jadem tylko dlatego, że w prawdziwym życiu nie mamy odwagi i nie mamy gdzie znaleźć ujścia frustracji. Postawa uległa (ucieknę z forum, nic nie będę robić, i tak mnie tu nie chcą, zacznę dyskusję, ale nie odezwę się więcej), postawa agresywna (chyba nie muszę przytaczać przykładów)... postawa asertywna czasami bywa, ale wydaje mi się rzadkością (wypośrodkować wszystko, ubrać w słowa, a nie dać sobie wmówić tego co nie powiedzieliśmy...).
Forum było kiedyś dla mnie miejscem, gdzie mogłam otrzymać wartościową informację zwrotną. Nie wiem czy brak takiej informacji wiąże się ze wzrostem liczby użytkowników; nieadekwatnymi do sytuacji reakcjami emocjonalnymi; z odchodzeniem osób, które już długo są na forum czy może ze strachem/baniem się/nie wiedzeniem co napisać. Nie mam pojęcia. Może ta zbytnia formalizacja tego miejsca na to wpłynęła, może stan użytkowników i uciekanie jak ktoś się już czuje dobrze. Możliwe, że rozchodzi się o decentrację, albo strach o to jak odbiorca komunikatu (lub osoby postronne) nas zrozumie, albo że nastąpi wybiórczość uwagi (wyciąganie jednego tematu o herbacie z postu o strachu i zamiarach suicydalnych.
Nikogo nie oceniam, nikomu nie przyznaję racji, nie mówię też, że sama nie zachowuję się w podobny sposób. Uważam, że uświadomienie sobie schematów jest pierwszym krokiem do zmiany.
Jak już o formalizacji była mowa to dodam, bo nie chcę spin: powyższe zdania są tylko i wyłącznie moją opinią. Jest możliwość, że nastąpiły w którymś miejscu błędy logiczne lub pojęciowe. W opisanym przypadku proszę skontaktuj się z autorem w celu uświadomienia błędów w owym rozumowaniu.




 
 
Co z tym forum?
CzarneOceany20
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-17, 11:45   

To wiadomo nie od dziś, że komunikacja zeszła na psy, dialog praktycznie nie istnieje. Są monologi, czyjeś kwestie służą nam jako punkt odniesienia i okazja do odbicia się z dalszą częścią swojego monologu. Na forach to już w ogóle jest masowy monolog, ale w realu też zaczyna tak być, a ja nie jestem od tego specjalnym wyjątkiem nawijając swoje immersyjne farmazony. Nie chce mi się prowadzić dialogu, rzadko kiedy jest jakiekolwiek porozumienie, a nieporozumienia kłują i zniechęcają. Szukamy kogoś, kto myśli tak samo jak my i przyklaskujemy mu, a przy odmiennej opinii napinamy się i prezentujemy którąś z postaw, które zostały wymienione wyżej - wszyscy bez wyjątku. Mamy mózgi wyprane przez kulturę narcyzmu więc skutki w postaci tego, że każdy gada do siebie jak popieprzony, są naturalne.



 
 
Co z tym forum?
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-03-17, 11:49   

CzarneOceany20, co to są "immersyjne farmazony"?



dead but delicious
 
 
Co z tym forum?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11