Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Pieniądze
Autor Wiadomość
Bezsenna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-04, 12:22   

niedźwiedź666, tu raczej chodzi o honor . Może też o to, że póki co mój narzeczony zarabia tyle co moja matka i ojciec razem na miesiąc i mają 3 dzieci, a on ma tyle kasy na jedną osobę. Ale wiem, że całe życie tak zarabiać nie będzie. Mama ma schiza i tyle.



 
 
Pieniądze
Alistair 



Wiek: 31
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 295
Skąd: Południe

Wysłany: 2013-07-04, 12:54   

Bezsenna, wydaje mi się, że cokolwiek się Tobie doradzi, w każdej formie znajdujesz jakieś "ale", może się mylę, nie wiem. Zadaj sobie pytanie czy nie umiesz z nią rozmawiać czy nie chcesz.



Żadna rzecz zewnętrzna nie może uszczęśliwić
człowieka, który wewnątrz siebie
nie posiada szczęścia.
 
 
Pieniądze
Bezsenna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-04, 12:57   

Alistair, czasem bym chciała z nią pogadać. Tylko ten mój wieloletni strach. A jeśli chodzi o to ,,ale" to od dziecka mam tak, że wszędzie węszę podstęp i chorobliwie boję się o naruszenie mojej autonomii. Tego też nie mogę się wyzbyć. Odbieram wiele rzeczy jako atak na siebie.



 
 
Pieniądze
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2013-07-04, 16:04   

Bezsenna, jesteś dorosła. Zrozum, że nie jesteś już małym dzieckiem i nie dostaniesz bury od mamy za to, że zrobiłaś coś nie tak. Nie wiem czy w dzieciństwie mama wyżywała się na Tobie psychicznie, czy fizycznie, ale bardzo to u Ciebie widać. Albo spróbuj z nią porozmawiać, albo spróbuj się od niej trochę odizolować. A może porozmawiaj ze swoim narzeczonym o tej całej sytuacji i razem spróbujcie z nią porozmawiać? Twój świat, Twoje kredki, za rok będziesz już mężatką i jak to sobie wyobrażasz? Jak Twoja mama coś powie to nadal będziesz jej się poddawać? To jest Twoja sprawa jak kierujesz swoim życiem, matka powinna raczej się cieszyć, że masz kogoś, kto tak dba o Ciebie. Rozumiem w pewnym sensie ten "honor" starszych ludzi, bo moja babcia jest taka. To nie wypada, a to nieładnie, a to po ślubie itd. Ale nie można dać się zwariować, Kochana! :*



 
 
 
Pieniądze
ari 



Wiek: 33
Dołączyła: 28 Cze 2013
Posty: 77
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-07-04, 16:43   

Bezsenna napisał/a:
Alistair, mam jakiś przeraźliwy lęk przed rozmową z nią. Zawsze gdy chodziło o poważne sprawy miałam takie lęki. Boję się od zawsze, że będzie o coś krzyczeć, że coś mi zabierze czy zniszczy jak małemu dziecku etc. Może to jakoś z dzieciństwa mi zostało?

ari, ciągle rozsyłam CV, ale póki co nic. Ale liczę na to, że kiedyś robotę znajdę. Karta jest Jego, ale na niej widnieje mój podpis, bo pamiętam doskonale jak kazał mi się na niej podpisać.

Chodzi mi o to, że w sklepie możesz mieć problemy, bo na karcie jest jego imię. Inna osoba niż wskazana na karcie nie ma prawa posługiwać się taką kartą. Nie wiem gdzie płacisz, ale jeśli dałabyś sprzedawcy do ręki kartę, bo np terminal jest dalej i nie dosięgniesz to on ma prawa taką kartę zatrzymać i odesłać do banku, bo będzie to traktowane jako zwykła kradzież ;)
Powodzenia w szukaniu pracy, ja sama też szukam i nie mogę nic sensownego znaleźć.

Gdyby następnym razem mama też wyszła z takimi tekstami możesz przygotować sobie wcześniej gotową odpowiedź np "mamo, to była decyzja xxx, nie będę z tobą o tym rozmawiać, proszę nie wracaj więcej do tego tematu". A potem konsekwentnie przypominaj o tym.




 
 
Pieniądze
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-04, 16:46   

ari napisał/a:
sklepie możesz mieć problemy, bo na karcie jest jego imię

Niekoniecznie. Istnieją karty na okaziciela.




 
 
Pieniądze
ari 



Wiek: 33
Dołączyła: 28 Cze 2013
Posty: 77
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-07-04, 16:59   

Ale Bezsenna takiej karty nie ma. Pisała, że karta jest narzeczonego i tylko z tyłu jest jej podpis. Dostał ją bez proszenia do konta, więc zakładam że to standard. Pracowałam kiedyś w sklepie i pamiętam, że uczulali nas bardzo, żeby zwracać uwagę do kogo należy karta. Koniec OT



Kiedy jesteśmy zmęczeni, atakują nas myśli, z którymi już dawno sobie poradziliśmy.
Nietzsche
 
 
Pieniądze
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2013-07-04, 17:02   

ari, zależy od sklepu, bo ja też pracowałam w sklepie i owszem, uczulali, ale zwykle było pytanie: "A czyja to karta?" "Aha, ok."



 
 
 
Pieniądze
Bezsenna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-04, 17:03   

To karta zbliżeniowa. Sorry, ale ja się zbyt nie znam na kartach i kontach bankowych.



 
 
Pieniądze
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2013-07-04, 17:04   

Bezsenna, z tego co wiem, to kartą zbliżeniową można płacić za zakupy do 50 złotych, powyżej to już trzeba pin wpisywać. Też nie każdy sklep ma możliwość płacenia zbliżeniówką, jeśli są starsze terminale.



Ostatnio zmieniony przez Evi 2013-07-04, 17:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Pieniądze
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-04, 17:06   

ari napisał/a:
Pisała, że karta jest narzeczonego

I nadal może nie być na niej jego nazwiska :facepalm: Przykład




 
 
Pieniądze
Bezsenna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-04, 17:53   

Evicka, jak na razie w każdym sklepie płacę zbliżeniową. I na każdą kwotę. Nawet te wielkie sumy.



 
 
Pieniądze
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2013-07-04, 19:00   

Bezsenna, to mnie teraz zadziwiłaś. :shock: Co to za złota karta? :D



 
 
 
Pieniądze
Bezsenna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-04, 19:02   

Evicka, ja się na tym nie znam. :P Grunt , że płacę. :D



 
 
Pieniądze
kamil97
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-07, 20:29   Gdyby pieniądze nie miały znaczenia

https://www.youtube.com/watch?v=QTRhaxiC9l4


Co chciałbyś robić, gdyby pieniądze nie miały znaczenia?




Ostatnio zmieniony przez Axxie 2015-07-11, 12:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pieniądze
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13