Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Praca a choroba
Autor Wiadomość
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-25, 22:21   

Imperfect napisał/a:
Zresztą, o ile ktoś nie ma niepełnosprawności czy grupy i stosownego orzeczenia, nie jest to tajemnicą lekarską?

Chyba każdy stan zdrowia pacjenta i leczenie są objęte tajemnicą lekarską. :roll3:




 
 
Praca a choroba
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-25, 22:27   

Arya napisał/a:
Chyba każdy stan zdrowia pacjenta i leczenie są objęte tajemnicą lekarską. :roll3:

Jak starasz się o pracę jako osoba niepełnosprawna, to na orzeczeniu masz symbol choroby. To oczywiście bardzo ogólny symbol (ja na przykład nam 'choroby płuc' chyba), ale jak ktoś ma 'choroby psychiczne' to wielu osobom już to wystarczy za argument do niezatrudniania.




 
 
Praca a choroba
Kissa
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-25, 23:25   

Ty to nie ja, ani nikt inny zaburzony. Każdy człowiek i każdy problem jest indywidualny więc nie ma sensu porównywać sytuacji.

Czy widnieje czy nie widnieje, nie zmieni to faktu istnienia albo nie zmieni przebiegu choroby. Wezmę to na swoim przykładzie.

Załóżmy (nie wiem jak się powinno pisać ten wyraz szczerze mówiąc) , że dostałam pracę marzeń w zawodzie. Pewnego dnia coś się dzieje, widzę jakoś rzecz co przypomina mi moje dzieciństwo, przeżywam powrót do przeszłości, tracę nad sobą kontrolę i coś wywijam. W towarzystwie to mówię co jest grane i przepraszam, a w pracy? Po ilu takich wpadkach dostałabym wypowiedzenie? Albo załamę się nie wyjdę z pokoju przez miesiąc. Myślisz, że ktoś będzie czekał na mnie?

Porównywanie sytuacji do siebie jest raczej bezsensowne. Reasumując to, że Tu dostałaś pracę, nie oznacza, że dostanę ją ja czy ktokolwiek inny, czy to z forum, czy inny z problemami.

[Koniec ględzenia głupot]

Załóżmy, bo "założyć". ;) | Arya




Ostatnio zmieniony przez 2014-12-26, 09:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Praca a choroba
kociara 



Wiek: 29
Dołączyła: 20 Gru 2014
Posty: 68
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-12-26, 12:06   

Ja na moim orzeczeniu o niepełnosprawności od paru dobrych paru lat mam jakieś takie symbole:07-s (ze względu na wadę serca) i 02-p (taki dostałam po stwierdzeniu tej mojej 14 letniej depresji w 2010/11 roku)
Kissa bardzo cię rozumiem.Mam to samo z pracą,tak miałam z szkołą.Bywa dobrze jestem stabilna,w stanie się uśmiechać a bywają doły.Rodzina,znajomi wiedzą jak starać się pomóc ale w pracy szef nie pogłaska po głowie tylko raczej da wypowiedzenie.
U mnie też serce ogranicza wybór zawodu,nie jestem w stanie iść do fabryki aut czy wielkiego marketu a koło mnie takich pełno.
Mój chłopak jest biologiem i po niej nie ma nic ale ma też zdolności plastyczne i właśnie dostał pracę w regionalnej ceramice :D .Jedyny haczyk to że na pół tygodnia muszę go oddać tej fabryce :( .
Moja przyjaciółka rosjanka,tłumaczka ma zaburzenia lękowe i po roku szef ją wyrzucił bo za dużo już tych l4 przynosisz.To akurat było w Moskwie ale pokazuje ogólnoświatowy stosunek,że zawsze pracodawca woli zdrowego pracownika.




 
 
Praca a choroba
Imperfect 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Gru 2014
Posty: 240
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2014-12-26, 13:56   

Kissa napisał/a:
Każdy człowiek i każdy problem jest indywidualny
zgadzam się z Tobą.
Mój przykład był tylko przykładem, że w życiu można mieć trochę szczęścia.

Ja też miałam mega obawy przed tym czy znajdę pracę, czy mnie po tygodniu nie wywalą - "bo przecież jestem beznadziejna" itd itp.
Miałam na celu pokazać Ci, że nie zawsze musi być czarno i mimo tych wszystkich myśli warto gdzieś tam z tyłu głowy mieć iskierkę nadziei.
Kissa napisał/a:
Myślisz, że ktoś będzie czekał na mnie?
Na znajomą czekali pół roku, bo była w szpitalu psychiatrycznym. Dodam, że wiedzieli na co się leczy i gdzie przebywa.

Na dziewczynę ode mnie z pracy, która jest na zwolnieniu psychiatrycznym czekają rok.

Też nie można wszystkich wsadzać do jednego worka.

[ Za głupoty - przepraszam :limo: ]




 
 
Praca a choroba
Kissa
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-27, 23:59   

O głupoty zawsze posądzam siebie ;)

Imperfect, Twoja znajoma ma cudownego pracodawcę, pozazdrościć.

Wiecie co, a może po prostu potrzeba nam nieco więcej szczęścia niż "osobom zdrowym i normalnym " . Wszystko jest możliwe, aczkolwiek żadnemu z nas łatwo nie będzie. Może skoro 99.9% forumowiczów obchodzi za chwilę Nowy Rok, to życzmy sobie właśnie tego szczęścia.




 
 
Praca a choroba
mistral 



Wiek: 26
Dołączyła: 29 Sty 2013
Posty: 145
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-09-18, 16:49   

Jest taka sprawa i może ktoś mi odpowie, bo tu ludzie zawsze pomocni byli.

Nie mam żadnego orzeczenia o chorobie, ale prawdopodobnie za jakiś czas już nie wyrobię, pójdę do psychiatry no i zapewne dostanę diagnozę. Żadnej niepełnosprawności nie dostanę, bo to nie ten kaliber problemu. A później będę robić badania lekarza medycyny pracy - albo przed rozpoczęciem studiów, albo zaczynając pracę. Domyślam się, że będzie tam jakiś formularz do wypełniania albo wywiad i pytania o różnego rodzaju dolegliwości - i co, żeby dostać pozytywną opinię, to trzeba oszukiwać, że nie ma się żadnych chorób psychicznych? Przecież to jest karalne. No więc, jakby powiedzieć o swoim problemie (w moim przypadku chodzi głównie o OCD), to co zrobi lekarz? Może stwierdzić niezdolność do danej pracy/studiów? A jakby wydał nawet pozwolenie, to pracodawca będzie znał treść tego formularza, który się wypełnia?
Koszmarnie się martwię o to, że nawet jak uda mi się dostać na jakieś solidne studia, to nie dostanę potem żadnej pracy właśnie z takiego powodu, że mam diagnozę. I tu pojawia się myśl, że w takim razie lepiej do żadnego lekarza nie iść i diagnozy nie dostawać, ale chyba nie tędy droga, przecież to bez sensu. Stąd moje pytania - czy sam fakt 'posiadania' diagnozy w jakikolwiek sposób wpływa na możliwość podjęcia pracy? A jeśli tak to w jakich zawodach?




 
 
Praca a choroba
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-18, 18:06   

mistral napisał/a:
czy sam fakt 'posiadania' diagnozy w jakikolwiek sposób wpływa na możliwość podjęcia pracy? A jeśli tak to w jakich zawodach?

Przede wszystkim wszelkie służby mundurowe. ;)

W większości zawodów choroba psychiczna nie ma znaczenia, więc jeśli czujesz się na siłach pracować na danym stanowisku to lekarz ci to podbije. A tam, gdzie jest to sprawa kluczowa, masz dodatkowe badania psychologiczne.




 
 
Praca a choroba
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-18, 18:20   

mistral napisał/a:
i co, żeby dostać pozytywną opinię, to trzeba oszukiwać, że nie ma się żadnych chorób psychicznych?

Najlepiej od psychiatry wcześniej załatwić zaświadczenie, że nie widzi przeciwwskazań. Przy studiach problemu nie będzie...przy pracy, zależy od stanowiska.
mistral napisał/a:
pracodawca będzie znał treść tego formularza, który się wypełnia?

Oczywiście, że nie. Lekarza medycyny pracy obowiązuje tajemnica lekarska jak każdego innego lekarza. On po prostu na podstawie tego formularza i wywiadu wystawia zaświadczenie
z odpowiednią decyzją i datą kolejnego badania.




 
 
Praca a choroba
mistral 



Wiek: 26
Dołączyła: 29 Sty 2013
Posty: 145
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-09-18, 19:19   

No to mnie trochę uspokoiłyście. A stanowisko lekarza? Oczywiście nie zostanę lekarzem, tak tylko pytam.
I czy z prawem jazdy (które czasem jest niezbędnym warunkiem w pracy) jest tak samo? Tzn jak dostanę zaświadczenie od psychiatry, że nie ma przeciwwskazań, to lekarz od badania 'kierowcy' musi mi je uznać, tzn wpisze diagnozę do formularza i wystawi zaświadczenie, że mogę prowadzić samochód?




 
 
Praca a choroba
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-18, 20:16   

mistral napisał/a:
A stanowisko lekarza? Oczywiście nie zostanę lekarzem, tak tylko pytam.

To chyba wszystko jest zależne od choroby i możliwości jej wyleczenia/zaleczenia. Lekarz to w końcu osoba, która ma duży wpływ na zdrowie i życie innych.
mistral napisał/a:
Tzn jak dostanę zaświadczenie od psychiatry, że nie ma przeciwwskazań, to lekarz od badania 'kierowcy' musi mi je uznać, tzn wpisze diagnozę do formularza i wystawi zaświadczenie, że mogę prowadzić samochód?

Tak, musi uznać. On sam nie zna twojej choroby, nie może więc polegać tylko na diagnozie wpisanej w formularz. Musi zaufać specjaliście od danej dziedziny. Tylko tutaj pojawia się problem leków, bo większość ma w skutkach ubocznych jakieś objawy neurologiczne, które uniemożliwiają prowadzenie pojazdu.




 
 
Praca a choroba
Złośnica
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-16, 08:58   

Scaliłam z "Praca a zdrowie", "Market".




 
 
Praca a choroba
Maja 



Wiek: 35
Dołączyła: 31 Maj 2016
Posty: 111
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-06-27, 16:47   

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jak wygląda wizyta u lekarza medycyny pracy? Najpierw mam mieć okulistę, potem EKG, a potem już samego lekarza... I zaczynam się stresować... Będzie mnie pytał o choroby przewlekłe? Czy psychiczne?
Mam obowiązek mu powiedzieć, jak zapyta - nie? Czy jak powiem, że w przeszłości przechodziłam depresję, ale teraz jest spoko to nie będzie robił problemów z wydaniem zaświadczenia? Nie umiem kłamać... Czułabym się koszmarnie potem dłuugo... Mogę tylko powiedzieć o tej depresji, pomijając że to faza CHADu.
Ratunku, bo jak przez to nie pozwoli mi pracować to się załamię...




if I promise not to kill you - can I have a hug?
 
 
Praca a choroba
liv89
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-27, 17:23   

Wizyta nie jest straszna :) Nie masz się czego obawiać.
W moim przypadku lekarz wyjął plik kartek z różnymi pytaniami, a ja musiałam odpowiedzieć : tak lub nie. Tam, gdzie odpowiedziałam tak - było dodatkowe pytanie np. o pobyt w szpitalu - tak, no to automatycznie - z jakiego powodu. To jest lekarz, nie będzie Cię źle traktował. On musi zbadać Cię pod kątem predyspozycji do zawodu, z wieloma schorzeniami można pracować. Jeśli jesteś pod opieką psychiatryczną to wystarczy.




 
 
Praca a choroba
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-27, 17:45   

Maja, weź od razu zaświadczenie od psychiatry, bo dwa razy będziesz do niego biegać. Jak psychiatra napisze, że nie ma przeciwwskazań to on inaczej nie stwierdzi.



 
 
Praca a choroba
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12