Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Satanizm
Autor Wiadomość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-29, 20:53   

dragon29 napisał/a:
chciał stworzyć religię dla mas. Potem były pewne podziały

Bo się sataniści oburzyli, że ktoś inny może mieć czelność też się nazywać satanistą i wyznawać to samo, kiedy jemu się wydawało, że to przecież takie strasznie indywidualne i elitarne :)




 
 
Satanizm
dragon29 


Wiek: 41
Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 101
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-07-29, 21:01   

Tu chodzi bardziej o tzw satanizm tradycyjny odcinający się zdecydowanie od współczesnych prób złagodzenia idei satanistycznej i zminimalizowania jej wymagań, dokonywanych między innymi przez naśladowców cyrkowego błazna Antona Szandora LaVeya, który starał się uczynić satanizm religią dla mas.



 
 
Satanizm
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-29, 21:08   

Znajdź 5 różnic:

dragon29 napisał/a:
odcinający się zdecydowanie od współczesnych prób złagodzenia idei satanistycznej i zminimalizowania jej wymagań


Cytat:
się sataniści oburzyli, że ktoś inny może mieć czelność też się nazywać satanistą (...) to przecież takie strasznie indywidualne i elitarne




 
 
Satanizm
Okrutna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-15, 08:34   

rozwielitka napisał/a:
Znajdź 5 różnic:

dragon29 napisał/a:
odcinający się zdecydowanie od współczesnych prób złagodzenia idei satanistycznej i zminimalizowania jej wymagań


Cytat:
się sataniści oburzyli, że ktoś inny może mieć czelność też się nazywać satanistą (...) to przecież takie strasznie indywidualne i elitarne


Rozwielitka, podejrzewam że otwieram puszkę Pandory, ale co mi tam ;D Są tu różnice. I to widoczne. Zwłaszcza gdy zna się temat. Dragon29 napisał że Sataniści chcą znów pokazać że są silni, źli i okrutni i że nie będzie się to kończyło tylko na czarnych mszach. A ty napisałaś że Sataniści chcą ograniczyć przyznawanie praw Satanizmu do wybranych. Że uważamy że jesteśmy jedyni i tylko my możemy się tak nazywać. Ale prawda jest taka że im nas więcej tym lepiej. Ale co ja się tam znam, przecież jestem Satanistką od 8 lat.




 
 
Satanizm
Zniczek
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-15, 15:35   

A w zasadzie... na czym polega satanizm ?. Tak się zastanawiam, kiedy nergal zapadł na białaczke to do jakiego boga się modlił ?. :cwaniak2:



 
 
Satanizm
Okrutna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-15, 16:32   

Raphael, Satanizm to jedna z religii w której czcimy Szatana. Nergal pewnie sie nawrócił xD



 
 
Satanizm
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-08-15, 20:15   

Czy oprócz czczenia szatana, modlicie się do niego, ufacie mu i wyrażacie prośby?



Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Satanizm
Bast 
Jestę kotełę.



Wiek: 32
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 1518
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2013-08-16, 15:23   

Ella napisał/a:
Czy oprócz czczenia szatana, modlicie się do niego, ufacie mu i wyrażacie prośby?


Chyba każdy satanista powinien Ci odpowiedzieć z osobna, bo na to nie ma uogólnienia :)

Ja nie modlę się, ani nie prowadzę żadnych "rozmów". Po prostu wyznaję tą wiarę i na tym mój udział się kończy :P




Czy jest coś gorszego niżeli śmierć? - Życie, jeśli pragniesz umrzeć.
:bastith: :bast: :bastith:
 
 
Satanizm
Zniczek
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-16, 17:15   

Okrutna, Czyli w Boga czy też Chrystusa też wierzysz ?.
Okrutna napisał/a:
Nergal pewnie sie nawrócił xD
co do tego ''....''' to nie sadze żeby on był kiedykolwiek satanistą, taki marketing sceniczny na poprawe sprzedazy płyt nastoletnim buntowniką. Czyli jak rozumiem Okrutna, praktykujesz occultus ?.



 
 
Satanizm
Okrutna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-16, 20:29   

Raphael, tak, praktykuję ;] Zapewne, to że rozedrze ktoś biblię przy tłumie ludzi nie znaczy od razu że jest się Satanistą. Też jesteś Satanistą? Jeśli tak, to wiesz że do tego trzeba czegoś więcej niż malowania pentagramów itp. w stylu Nergala. Po prostu jest jedną z gwiazdek która się sprzedała.

[ Dodano: 2013-08-16, 20:30 ]
Ella, ja się modlę, choć nie chodzę na Czarne Msze. Gdy zaznajomisz się z tym dowiesz się że nie zawsze trzeba iść na nią.

[ Dodano: 2013-08-16, 20:32 ]
Raphael, wierząc w Szatana, wierzę też w boga. Jak z Ying Yang.




 
 
Satanizm
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-19, 01:42   

Raphael napisał/a:
Tak się zastanawiam, kiedy nergal zapadł na białaczke to do jakiego boga się modlił ?.

Hmmm... a to Nergal czasem nie jest thelemitą?




 
 
Satanizm
Zniczek
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-21, 21:21   

Okrutna napisał/a:
Też jesteś Satanistą?
Nie nie jestem satanistą, w zasadzie to w nic nie wierze. Co do occultus czy też spirytyzm, to kiedyś sie tym interesowałem. Ale nigdy nie byłem satanistą.



 
 
Satanizm
Okrutna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-21, 23:06   

Raphael, rozumiem. :) a do jakiego stopnia interesowałeś się spirytyzmem? Jakieś seanse itd. Czy tylko czytanie?



 
 
Satanizm
Zniczek
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-25, 13:19   

Okrutna napisał/a:
do jakiego stopnia interesowałeś się spirytyzmem?


Tylko czytałem, wiem ze to nie zabawa, tak samo jak okultyzm, raczej nie zaryzykowałbym otwierania wrót, kiedy nie umialbym ich zamiknąc.




 
 
Satanizm
Okrutna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-26, 09:45   

Raphael, i dobrze zrobiłeś. Ja niestety zaryzykowałam z okultyzmem i nie było zbyt fajnie. Zresztą nadal nie jest tylko trochę się upokoiło.



 
 
Satanizm
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11