Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Satanizm
Autor Wiadomość
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-09, 16:14   Satanizm

Nie wierzę, że nie ma tym dziale takiego tematu... a jednak.
A zakładam w sumie tylko po to by odpowiedzieć na:
Samael21 napisał/a:
Satanizm jest piękny, bo każdy praktykujący dostosowuje zawarte w Biblii Szatana słowa i "przykazania" do własnych potrzeb. Czyli każdy satanista na swój sposób tworzy własny odłam satanizmu. Ale łączą ich niektóre cechy i przykazania które są nie zmiennie bo oddają prawdziwego ducha satanizmu (oczywiście ja cały czas skupiam się na satanizmie filozoficznym, bo nie podoba mi się jego teistyczna wersja).

i nie robić offtopu w subkulturze.

Jak dla mnie cały paradoks satanizmu filozoficznego polega na tym, że kiedy człowiek już określi swoją ścieżkę i swoją moralność i czuje się panem siebie i swojego życia to żadna plakietka satanisty nie jest mu już potrzebna... wręcz uwiera, ogranicza, a wolny człowiek nie znosi ograniczenia i zamknięcia w jakichkolwiek ramach innych niż jego własne ani nie potrzebuje autorytetów i symboli, bo sam tym właśnie dla siebie jest.

A temat do Waszej dyspozycji... co myślcie o satanizmie? Jak go postrzegacie? Co o nim wiecie? Co sądzicie o wyznawcach?




Ostatnio zmieniony przez Scarlet Halo 2013-06-09, 16:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Satanizm
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10450
Skąd: świat

Wysłany: 2013-06-10, 11:40   

Szczerze powiedziawszy to nic nie wiem o satanistach i chętnie się czegoś ciekawego dowiem. Próbowałam czytać słynną "Biblie Szatana" parę lat temu, ale wydała mi się tak nudna że sobie odpuściłam.



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Satanizm
LightingOwl 



Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 336
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-06-20, 00:47   

Kiedyś trochę interesowałem się satanizmem Laveyańskim (chyba dobrze napisałem), tak jak napisała Emaleth,
Emaleth napisał/a:

Jak dla mnie cały paradoks satanizmu filozoficznego polega na tym, że kiedy człowiek już określi swoją ścieżkę i swoją moralność i czuje się panem siebie i swojego życia to żadna plakietka satanisty nie jest mu już potrzebna...

Cały ten satanizm polegał na rób co chcesz (z naciskiem na przyjemności cielesne), do tego wyczułem tam lekką nutkę pogaństwa (wierzenia w naturę itd. jeśli dobrze pamiętam) do tego wszystko oparte o Crowleya który wspominał gdzieniegdzie o ofiarach z ludzi i takich tam (nigdy nie zagłębiłem się w lekturę do końca ), jakoś miks tego wszystkiego nie przypadł mi do gustu, jak już to wolę nie wierzyć w nic i mieć spokój jako ateista (ale to trochę zbyt oklepane :D ) niż do tego wierzyć w coś co nie do końca jest dobre.
Moja wiedza na ten temat nie jest olbrzymia, z chęcią wysłucham co inni mają na ten temat do powiedzenia ale jak dla mnie w satanizmie laveyańskim jest za dużo JA, przedstawia cholernie egoistyczne podejście do życia.




 
 
Satanizm
Regis 
sorrow dreamer


Wiek: 27
Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 194
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2013-06-20, 19:45   

Satanizm hmmm ja uważam takich ludzi za ludzi, którzy nie chcą przestrzegać żadnych praw i robią co chcą. Osobiście uważam to za przesade ale co ja tam się liczę ;) . Bez obrazy.



"Będziemy już razem (...) Na zawsze (...) Jestem Twoim przeznaczeniem?"
Ostatnio zmieniony przez Regis 2013-06-20, 19:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Satanizm
Bast 
Jestę kotełę.



Wiek: 32
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 1518
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2013-06-30, 21:37   

Regis napisał/a:
Satanizm hmmm ja uważam takich ludzi za ludzi, którzy nie chcą przestrzegać żadnych praw i robią co chcą. Osobiście uważam to za przesade ale co ja tam się liczę ;) . Bez obrazy.


Hmm, to nie jest tak do końca jak myślisz. Ja jestem satanistką od ponad 8lat. Przestrzegam praw i nie robię wszystkiego co bym chciała, ponieważ nie żyję w dżungli pośród zwierząt tylko w państwie w którym obowiązują pewne prawa. A zależy mi na spokojnym życiu w społeczeństwie, które mnie otacza, więc to raczej mój świadomy wybór - nie przymus, więc pasuje do zasad i mojej wiary i ogółu :)




Czy jest coś gorszego niżeli śmierć? - Życie, jeśli pragniesz umrzeć.
:bastith: :bast: :bastith:
 
 
Satanizm
dragon29 


Wiek: 41
Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 101
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-07-01, 21:54   

Z tego co kiedyś o tym czytałem to są różne organizacje działające choćby w Polsce.
Jeśli chodzi o Biblie Szatana autorstwa antona szandora lavey,a to jest on uznawany przez te organizacje za Cytuje "cyrkowy błazen"

Ciekawa jest książka Ucieczka z piekła : pamiętnik satanisty Lucas

myślę że najlepiej opisuje te organizacje




 
 
Satanizm
Regis 
sorrow dreamer


Wiek: 27
Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 194
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2013-07-01, 22:48   

bastith, no to może jednak nie jesteś satanistką? Może nie w stu procentach. ;)



"Będziemy już razem (...) Na zawsze (...) Jestem Twoim przeznaczeniem?"
 
 
 
Satanizm
Bast 
Jestę kotełę.



Wiek: 32
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 1518
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2013-07-02, 15:33   

Regis, może z perspektywy innych ludzi nie jestem w 100%, ale tak się czuję :)

dragon29, są różne opinie na temat Antona. Ja nie uważam nikogo za błazna, bo nie znam osobiście tych osób, tylko z opinii innych. Po prostu obstaję za Antonem bez wgłębiania się w zdanie innych grup. :)




Czy jest coś gorszego niżeli śmierć? - Życie, jeśli pragniesz umrzeć.
:bastith: :bast: :bastith:
 
 
Satanizm
Okrutna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-28, 00:30   

jestem satanistką od 8 lat. I tak jak czytałam tu na samym początku, zgadzam się z tym. Każda jednostka w tej religii jest jedyna i niepowtarzalna. Dla mnie wygodą jest niezmuszanie do kontynuowania stopni i poziomów wtajemniczenia. Oraz wybór jak chcesz czcić Szatana. Czarna msza z dwoma osobami? Ok. A może jesteś sam? Też ok. Sam ustawiasz zasady pod siebie i nikt cię nie kontroluje ani nie zmusza. Choć to drugie zależy od kapłana jeślu uczęszczamy na regularne czarne msze. Znana jest zapewnie ofiara z krwi. I o dziwo możemy także jako ofiarę dać swoją krew, tzn. Podcinamy żyły lub inne miejsce z którego uzyskamy trochę krwi. W ten sposoób podpisujemy także cyrograf. Oddajemy się Szatanowi. Ale ta wiara jak i każda inna, umożliwia rezygnację. Która również zależy od tego czy czcimy sami Szatana, czy może za pośrednictwem kapłana.



 
 
Satanizm
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-28, 10:00   

Okrutna napisał/a:
jestem satanistką od 8 lat.

Jeśli podałaś w profilu prawdziwy wiek, to znaczy, że zaczynałaś w wieku lat 9. Jak takie małe dziecko trafia na takie treści?
Biorąc pod uwagę jakie jest podejście osób w tym wieku do religii (patrz: komunie), to ciężko mi sobie wyobrazić, że takie coś w ogóle jest możliwe i świadome.




 
 
Satanizm
Okrutna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-28, 10:55   

Rozwielitka, zaczęłam wcześnie gdy zauważyłam że modlitwy do boga, tylko pogarszały sytuację niż polepszały. Więc postanowiłam przejść na ciemną stronę mocy :D uważałam że tam będzie mi lepiej i uzyskam siły do walki. A wiedza z internetu lub z książek z bibliotek. Także na lekcjach religii wystarczyło się zapytać a zaraz uzyskiwałaś odpowiedz.



 
 
Satanizm
Bast 
Jestę kotełę.



Wiek: 32
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 1518
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2013-07-28, 13:14   

Okrutna napisał/a:
Także na lekcjach religii wystarczyło się zapytać a zaraz uzyskiwałaś odpowiedz.


W technikum miałam księdza katechetę, z którym zaprzyjaźniłam się rozmawiając o bogu i szatanie. Byłam pod wrażeniem, że zna się tak bardzo na mojej wierze itd. Sprostowanie - jest jednym z polskich egzorcystów. Szok. :) Ale nigdy nie odciągał mnie od szatana, wręcz mówił o nim jak o człowieku, który się zagubił. te rozmowy umocniły mój wybór wiary.




Czy jest coś gorszego niżeli śmierć? - Życie, jeśli pragniesz umrzeć.
:bastith: :bast: :bastith:
 
 
Satanizm
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-28, 17:22   

bastith napisał/a:
te rozmowy umocniły mój wybór wiary.

"Świetny" ksiądz :facepalm:




 
 
Satanizm
Bast 
Jestę kotełę.



Wiek: 32
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 1518
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2013-07-28, 22:38   

rozwielitka, takich jest wielu i są lepsi niż wielcy fanatycy chrześcijaństwa. :roll:



Czy jest coś gorszego niżeli śmierć? - Życie, jeśli pragniesz umrzeć.
:bastith: :bast: :bastith:
 
 
Satanizm
dragon29 


Wiek: 41
Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 101
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-07-29, 20:49   

bastith napisał/a:
Regis, może z perspektywy innych ludzi nie jestem w 100%, ale tak się czuję :)

dragon29, są różne opinie na temat Antona. Ja nie uważam nikogo za błazna, bo nie znam osobiście tych osób, tylko z opinii innych. Po prostu obstaję za Antonem bez wgłębiania się w zdanie innych grup. :)


Chodzi chyba o to że chciał stworzyć religię dla mas. Potem były pewne podziały itp




 
 
Satanizm
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12