Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Muzyka patriotyczna
Autor Wiadomość
Regis 
sorrow dreamer


Wiek: 27
Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 194
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2013-06-04, 22:06   Muzyka patriotyczna

Co myślicie o słuchaniu muzyki o zabarwieniu patriotycznym? Zdarza wam się takową słuchać? Nie mówie tu tylko o Rocie czy Bogurodzicy ale np. inne rodzaje muzyki z tekstem o Polsce. Jak myślicie czy słuchając 'namiętnie' takiej muzyki można stać się nazistą?



"Będziemy już razem (...) Na zawsze (...) Jestem Twoim przeznaczeniem?"
Ostatnio zmieniony przez Ella 2015-06-30, 20:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Muzyka patriotyczna
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2013-06-04, 22:50   

Po słuchaniu takich piosenek jak Z.B.U.K.U - Witam Cię w Polsce, czy O.S.T.R - Kochana Polsko, mam chęć zrzucić na Polskę bombę atomową ( szczególnie na Sejm :D ), więc raczej nie grozi to nacjonalizmem. :)



Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Muzyka patriotyczna
kooki 



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Maj 2013
Posty: 52
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2013-06-04, 22:58   

Ja właśnie słucham KULT- Polska. Mimo gorzkiego tekstu mam wielki sentyment do tej piosenki. Hmmm czy przez słuchanie takiej muzyki można stac się nazistą? Myślę, że to indywidualna sprawa co i w jakim stopniu na kogoś wpływa. Pewnie od tego może się zacząc, później się w to wszystko zagłębiasz, znajdujesz podobnych ludzi do siebie, itd. Sama nie wiem...



it's my turn
Ostatnio zmieniony przez kooki 2013-06-04, 22:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Muzyka patriotyczna
Jeremi 
człowiek hasztag


Wiek: 30
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 657
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2013-06-04, 23:01   

Evident - Bóg, Honor, Ojczyzna
http://www.youtube.com/watch?v=HGzPzEabO-w

Medium - Kim jesteś?
http://www.youtube.com/watch?v=VgXYazrJ6KQ

Medium - Rząd dusz (od 2:33)
http://www.youtube.com/watch?v=rB4J9KnhndI




czas czasami przytłacza - mnie też...
 
 
Muzyka patriotyczna
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-05, 00:25   

Dla mnie patriotyczne piosenki brzmią tak:
Jacek Kaczmarski - Mury
Krystyna Janda - Ballada o Janku Wiśniewskim
a nawet tak (chociaż ciężko mówić o "patriotyzmie" jeżeli wykonawcą jest Sabaton ;) ):
Sabaton - Uprising
Dla porównania... muzyka ns brzmi tak:
Honor - Urodzony Białym




 
 
Muzyka patriotyczna
Alistair 



Wiek: 30
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 295
Skąd: Południe

Wysłany: 2013-06-05, 03:15   

Złe psy - Polska.



Żadna rzecz zewnętrzna nie może uszczęśliwić
człowieka, który wewnątrz siebie
nie posiada szczęścia.
 
 
Muzyka patriotyczna
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2013-06-07, 11:03   

Zdarza mi się i słuchać, i grać taką muzykę. Bardzo ją lubię, często mnie wzrusza. Piękny jest też film "Zakazane piosenki" o muzyce z czasów wojny. Oglądaliście?



:myszka:
 
 
Muzyka patriotyczna
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2013-09-04, 08:43   

Ale czy piosenki patriotyczne =?= piosenki o Polsce? Niektóre z tych podanych w większości swojego brzmienia bardziej krytykują- czy takie kawałki można zaliczyć do patriotycznych? 'Jest źle, syf, kiła i mogiła- ale jest okk'? Czy nie są to piosenki o zabarwieniu politycznym i tematyce krajowej, ale mające tyle co parówki do mięsa?

Osobiście przez spotkania z ludźmi od Bractwa Czapkowego lubię sobie posłuchać takich kawałków patriotycznych z prawdziwego zdarzenia. Chociażby taką 'Szarą piechotę' w oryginale mogę słuchać i słuchać. Bardzo lubię covery takich utworów, szczególnie metalowe- niestety dobrych jest niewiele.
Tutaj dwa linki ode mnie:

Szara piechota - oryginał
Cover w wykonaniu Fortecy

A czy dla was 'muzyką patriotyczną' w takim razie jest muzyka o tematyce słowiańskiej?




Este blestemata
 
 
Muzyka patriotyczna
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-04, 09:08   

antymon napisał/a:
Ale czy piosenki patriotyczne =?= piosenki o Polsce?

Z Wikipedii:
Cytat:
Patriotyzm (łac. patria,-ae = ojczyzna, gr. patriates) – postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar; pełna gotowość do jej obrony, w każdej chwili.

No biorąc pod uwagę, że urodziłam się w Polsce, to muzyka patriotyczna dla mnie będzie muzyką, której treść dotyczy Polski... jeżeli piosenka będzie o Wyspach Brytyjskich, to już nie będzie z mojej perspektywy patriotyczna, bo nie dotyczy mojej ojczyzny - będzie patriotyczna dla Brytyjczyków, a przynajmniej ja tak to rozumiem.
antymon napisał/a:
A czy dla was 'muzyką patriotyczną' w takim razie jest muzyka o tematyce słowiańskiej?

No piosenek DubBuka sławiących UPA raczej do muzyki patriotycznej (z mojej perspektywy) bym nie zaliczyła... a tematyka jak najbardziej słowiańska przecież. ;)




 
 
Muzyka patriotyczna
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2013-09-04, 09:18   

Cytat:
Patriotyzm (łac. patria,-ae = ojczyzna, gr. patriates) – postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar; pełna gotowość do jej obrony, w każdej chwili.

No właśnie... szacunku i umiłowania. Czy kawałki mówiące jak jest źle są patriotyczne? To trochę tak, jakby film 'Dom Zły' nazwać filmem patriotycznym, a przecież ukazuje najgorszą ludzką naturę. Dla mnie treść 'o Polsce' nie można przyrównać do patriotycznej.

Chociażby ten najbardziej rozpoznawalny kawałek Kultu: jest o Polsce, ale przyglądając się tekstowi napisałabym bardziej, iż 'jest o polsce'.

Cytat:
Gdy idę w Sopocie nad morzem
Po plaży brudno-piaskowej
Bałtyk śmierdzi ropą naftową
Poranne chodniki
(...)
Po sobotnich balach chodniki zarzygane
(...)
Pełne bezmózgów w służbie porządkowej
Patrzą wokoło, bo swędzą ich ręce
Kochają bić coraz więcej i więcej
(...)
I patrzę, co się dzieje pod sklepem
Tłum przystawia komuś do twarzy pięści
Żądają dla niego kary śmierci
(...)
Czy byłeś kiedyś u nas na dworcu w nocy
Jest tak brudno i brzydko, że pękają oczy, oczy, oczy


Czy taki tekst jest patriotycznym? Jest o naszym kraju, owszem. Ale tyle o nim można powiedzieć.




Este blestemata
 
 
Muzyka patriotyczna
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-04, 09:22   

antymon napisał/a:
Czy taki tekst jest patriotycznym? Jest o naszym kraju, owszem. Ale tyle o nim można powiedzieć.

Jasne, że nie jest. Nie każda piosenka o Polsce jest patriotyczna, tak jak nie każdy prostokąt jest kwadratem.




 
 
Muzyka patriotyczna
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-04, 10:33   

A czy można coś/kogoś kochać, chociaż widzi się wady? Chociaż "boli mnie Polska i wisi mi krzyż" mogę przecież i tak cieszyć się, że żyję tutaj, a nie gdzieś indziej.



 
 
Muzyka patriotyczna
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2013-09-09, 14:46   

Nie można jednak mylić piosenek patriotycznych z wyciem o Polsce, no bez przesady. Tak samo nazi-muzyki też nie można nazwać patriotyczną. To środek przekazu dla jakiś tam idei. Jak dla mnie, koniec końców z takiego kawałka powinien wynikać jasny przekaz, nie musi się brokacić, neonować i zakłamywać rzeczywistości. Nie mniej jednak jesli ktoś mi podaje 'Polskę' Kultu jako patriotyczny... to już 'Chomiczówka' Sidney Polaka bardziej sie wpisuje w moją definicję 'piosenki patriotycznej', chociaż dotyczy nie całego kraju, a dzielnicy (osiedla). Koniec końców, przekaz jest pozytywny inaczej to jakiś dziwny, wypaczony patriotyzm...



Este blestemata
 
 
Muzyka patriotyczna
thnks 



Wiek: 29
Dołączyła: 06 Paź 2011
Posty: 1745
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2013-09-09, 15:09   

Lubię. Znam kilka punkowych numerów z tekstami o zabarwieniu patriotycznym, albo są to po prostu wiersze. Tuwim, Herbert.



 
 
Muzyka patriotyczna
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2013-09-10, 09:39   

antymon napisał/a:
'Chomiczówka' Sidney Polaka bardziej sie wpisuje w moją definicję 'piosenki patriotycznej',


"Chomiczówka" to piosenka przede wszystkim o dorastaniu. Patriotyzm lokalny, owszem. Tabasko - "Wychowani w Polsce" to też takie wspomnienia.
Kazik ma więcej piosenek z Polską w tytule, :D np. "Jeszcze Polska", "Nie lubię już Polski", "Polska płonie", "Jeszcze Polska nie zginęła". Zwróciłbym uwagę na to, że tego rodzaju krytyka, jak i we wspomnianej wcześniej "Polsce" nie jest na pewno obojętnością wobec naszego kraju. Kazika zawsze obchodziło to, co się tutaj dzieje.

W podobnym brzmieniu:
Obywatel G.C. - "Nie pytaj o Polskę"
https://www.youtube.com/watch?v=P3DehhtYLjU
- jedna z "moich" piosenek. :)




dead but delicious
 
 
Muzyka patriotyczna
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13