Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Podcasty
Autor Wiadomość
Szara Eminencja 
Królowa Matka



Wiek: 36
Dołączyła: 18 Gru 2019
Posty: 256
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2020-05-24, 13:10   Podcasty

Słuchacie podcastów? Gdzie? Jakie są Wasze ulubione?

Słucham czasem podcastów na Spotify, głównie przy pracy biurowej (co zapobiega powstawaniu uczucia marnowania życia). Moje ulubione to:

Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS: wykłady i wywiady na temat ogólnopojętej psychologii. Poruszane są naprawdę różnorodne tematy. Można się dużo dowiedzieć o badaniach naukowych, o ludziach, o sobie... Skłaniające do refleksji.

Bardzo brzydki podcast: moje ulubione odcinki to bardzo straszne historie (opowieści z życia wzięte o zjawiskach paranormalnych), ale samą twórczynię podcastu cenię za podejście do świata i ludzi.

7 metrów pod ziemią: w zasadzie to to samo co na YouTube (może znacie ten kanał). Wolę właśnie podcast, bo nie potrzebuję się przyglądać tym ludziom - to co mówią, jest znacznie ważniejsze. Poruszane są niecodzienne tematy, takie rzeczy o których się rzadko mówi np. jak wygląda praca prostytutki.

Ostatnio też słucham Tu Okuniewska. Nie jestem fanem jej drugiego podcastu (o przyjaciółkach idiotkach) - wolę jak mówi o czymś innym (nawet o głupotach). Nie we wszystkim się z nią zgadzam, ale bywa zabawna i dobrze się jej słucha.




 
 
Podcasty
EvenIfICould 
żałosny śmieć



Wiek: 38
Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 619
Skąd: się biorą dzieci?

Wysłany: 2020-05-24, 19:16   

Ja swego czasu lubiłem słuchać Carpe Noctem i ich podcastów. Głównie dotyczą literatury grozy i ogólnie horrorów. Przeważnie były mega klimatyczne i merytoryczne zarazem ;)



"Bo nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart, a czerwień mojej krwi to tylko jakiś żart..."
 
 
Podcasty
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2020-05-24, 19:21   

Wyskoczę z głupim pytaniem - co to są podcasty?



:myszka:
 
 
Podcasty
Szara Eminencja 
Królowa Matka



Wiek: 36
Dołączyła: 18 Gru 2019
Posty: 256
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2020-05-24, 19:26   

aga_myszka napisał/a:
Wyskoczę z głupim pytaniem - co to są podcasty?


Hmm... coś jak kiedyś audycje radiowe (nie przerywane muzyką)? Tylko nie w radiu. W odcinkach. Do odsłuchania w internetach.

Ktoś gada, a Ty sobie słuchasz :lol:




 
 
Podcasty
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-06-08, 12:19   

Szara Eminencja napisał/a:
Nie jestem fanem jej drugiego podcastu (o przyjaciółkach idiotkach)


Ja i moje przyjaciółki idiotki – uwielbiam! Trafia do mnie jej poczucie humoru, muszę się zabrać też za pierwszy podcast. Ten mówi o tym, jak wszyscy robimy z siebie idiotki żeńskie i idiotki męskie w relacjach romantycznych. Dużo dystansu, podejścia psychologicznego polecam się nie dopatrywać, bardziej słuchacze dzielący się najbardziej absurdalnymi historiami.

O Zmierzchu Marty Niedźwiedzkiej – to jest perełka. Miał być podcast seksuologiczny, wyszedł bardziej psychologiczny. I w cholerę mądry. Pani właśnie psycholog-seksuolog. Dobrze gada – i też ma piękne poczucie humoru.

Z anglojęzycznych kiedyś dużo słuchałam The Thinking Atheist Setha Andrews. Kurczę, aż muszę do gościa maila napisać. Bardzo mi pomógł, kiedy czułam się samotna w moim początkowym od-protestanckim ateizmie.

Ostatnio mam mega fazę na podcasty, pewnie jeszcze tu wpadnę się czymś pozachwycać. :lol:




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Podcasty
agogika 
agogika



Dołączyła: 17 Gru 2017
Posty: 772
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-06-16, 21:20   

chiroptera napisał/a:
O Zmierzchu Marty Niedźwiedzkiej

Popieram rękami i nogami. Z kilku przesłuchanych tylko jeden czy dwa nie doprowadziły mnie do rozwałki emocjonalnej... ale takiej zdrowej i takiej refleksyjnej. Niektórych kwestii sama nie byłabym w stanie zobaczyć, gdyby ona o nich nie powiedziała. (Póki co ulubiony mój odcinek to Czterech jeźdźców apokalipsy i jeden pies).
Szara Eminencja napisał/a:
Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS

Zdarzyło mi się słuchać. Zniechęca jedynie długość i czasami miewałam poczucie "przeładowania treścią". Ale no co kto lubi.
Szara Eminencja napisał/a:
7 metrów pod ziemią

Kiedyś lubiłam. Później dowiedziałam się od osoby uczestniczącej jak dużo manipulacji się dzieje podczas nagrywania odcinków i jak została oszukana przez prowadzącego. Od tego czasu omijam, żeby nie zastanawiać się co jest prawdziwe w wywiadzie, a co wrzucili jako "fajne kłamstwo".




 
 
Podcasty
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-06-23, 14:24   

Podpinam się do negatywnego podejścia do 7 metrów pod ziemią. Odcinki zioną manipulacją.

Ostatnio naszło mnie na podcasty kryminalne. Głównie padło na kryminatorium lub prowadzony przez tą samą osobę niediegetyczne i cudny kanał Ani Rojek.




"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Podcasty
maclan 
maclan



Dołączył: 08 Lis 2017
Posty: 103
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2021-03-28, 21:47   

Teologia Tolkiena, 1 i 2 jest spoko :-)



Ab alio exspectes, alteri quod feceris
 
 
 
Podcasty
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-03-28, 21:54   

Philosophize This! — nazwa niemyląca, podcast o filozofii. Bardzo sympatycznie i przystępnie poprowadzony, jednocześnie naładowany treścią. Bez wahania polecam. Pierwsze 40 odcinków połknęłam.

BBC Earth Podcast — jeszcze za dużo nie słuchałam, ale podoba mi się.

emocje.pro — głównie o borderline, ale też o psychologii ogólnie. Oprócz typowych podcastów zawiera też medytacje.




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Podcasty
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2021-04-15, 07:34   

Przypadkowo jakiś czas temu trafiłam na Spotify na "Słowiańskie demony". Jakie to zajebiste jest! :shock:
To było moje pierwsze spotkanie z podcastem. Przypadło mi do gustu, nie powiem, że nie.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Podcasty
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2021-08-14, 16:34   

Ostatnio zaczęłam sobie szukać podcastów do słuchania podczas jazdy autem, spacerów, prac porządkowych etc. Lubię Jaśmin ze "Stanowo", angażujące true crime z dobrą nawijką.
Dobieram się też po trochu do "Można zwariować", "Zdrowej głowy" i "Sznurowadeł myśli", ale jestem dopiero po dwóch odcinkach każdego, więc wiem tyle, że dobrze się słucha.
"Sakuracja" też jest fajna do lecenia w tle dla zainteresowanych Dalekim Wschodem. ;)




Disqualified as a human being.
 
 
Podcasty
Comein 
Pokręcona głowa!



Dołączyła: 30 Lip 2015
Posty: 377
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2021-08-14, 17:03   

Mustela Nivalis, o mamo, ja uwielbiam Jaśmin! Podobno ma na jesień znowu nagrywać nowe podcasty jak się upora z robotą :P Nie mogę znaleźć nic w jej stylu, co pasowałoby mi do posłuchania. Wszystkie jej odcinki odsłuchałam już po kilka razy. :D
Słuchasz jeszcze jakichś innych podcastów true crime?




Be the overflow
Pockets full of stones
 
 
Podcasty
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2021-08-14, 18:20   

Oooo...Perspektywa coraz ciemniejszych dni zrobiła się nieco mniej przygnębiająca. W pewnym momencie zaczęłam sobie oszczędniej odsłuchiwać kolejne odcinki, żeby mi starczyły na dłużej. :lol:

Szczerze mówiąc to Jaśmin była moim pierwszym trafem jeśli chodzi o polskie podcasty. Obejrzałam parę zagranicznych szukajac informacji o historii pokazanej w filmie "Han Gong-ju", no i algorytm jutuby zaproponował Jaśmin i... przepadłam. Wysłuchałam z braku laku jakiś jeden, inny, ale miał formę bardziej jak słuchowisko i to nie było to. Masz jakieś do polecenia może? Z chęcią poznam inne, warte czasu. :P




Disqualified as a human being.
 
 
Podcasty
Comein 
Pokręcona głowa!



Dołączyła: 30 Lip 2015
Posty: 377
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2021-08-15, 14:46   

Mustela Nivalis, No właśnie Jaśmin chyba nic nie przebije. Czasami słucham Agi Rojek jak szydełkuję, ale ona ma zupełnie inny styl mówienia i brakuje mi charyzmy Jaśmin i jej tekstów. Ale za to Aga Rojek zrobiła baaardzo długi podcast o Jonestown i Jimie Jonesie, który to podcast był bardzo treściwy. Chciałabym jakieś właśnie anglojęzyczne podcasty znaleźć, ale jeszcze nie znalazłam nic ciekawego. Jedynie filmiki JCS - Criminal Psychology czasami oglądam.



Be the overflow
Pockets full of stones
 
 
Podcasty
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-08-16, 14:43   

Gdzie słuchacie podcastów?



„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Podcasty
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12