Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Apostazja w Kościele katolickim
Autor Wiadomość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-21, 13:06   

PanFoster napisał/a:
dlaczego odpowiadasz na pytania skierowane do Hekate?

Skoro to pytanie wyłącznie do niej i nie chcesz by ktokolwiek inny brał udział w tej dyskusji, to polecam pw. Zobacz:

Cytat:
Gdybym żyła w...




 
 
Apostazja w Kościele katolickim
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2014-02-21, 15:37   

To tak w temacie: "Roczki" są w rocznicę przyjęcia chrztu, czy urodzin, a może jedno i drugie? Bo nie wiem.



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Apostazja w Kościele katolickim
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-02-21, 15:55   

Chochlik, obchodzisz takie święto jak Hekate? Pytałem bezpośrednio jej, o to jak ona odbiera daną uroczystość. To chyba coś normalnego, że zwracam się w poście do konkretnej osoby i oczekuję odpowiedzi od niej.

Psychosis, pierwsze słyszę. Roczki to takie śmieszne buty dla małych dzieci i pojęcie ze średniowiecznej administracji sądowej w Polsce.




Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Apostazja w Kościele katolickim
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2014-02-21, 15:59   

PanFoster, a widzisz! To jest taka msza, gdzie pod koniec rodzice podchodzą z rocznymi (tylko nie wiem czy rocznymi pod względem wieku, czy od daty chrztu) dziećmi pod ołtarz, zapalają świece i ksiądz udziela im specjalnego błogosławieństwa.



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Apostazja w Kościele katolickim
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-02-21, 16:04   

Psychosis, pierwsze słyszę. Chociaż... jeżeli chodzi o urodziny to w sumie hm... pamiętam, że miałem takie coś co roku, ale bez świec. :D :D :D



Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Apostazja w Kościele katolickim
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-21, 20:11   

PanFoster napisał/a:
Chochlik, obchodzisz takie święto jak Hekate? Pytałem bezpośrednio jej, o to jak ona odbiera daną uroczystość. To chyba coś normalnego, że zwracam się w poście do konkretnej osoby i oczekuję odpowiedzi od niej.

Po raz kolejny: skoro TYLKO od niej, to polecam pw. Dlaczego niby nie miałabym powiedzieć kiedy ja bym była skłonna takie święto obchodzić? To, że ja powiedziałam coś o sobie nie uniemożliwia odpowiedzi Hekate ani też nie jest stwierdzeniem, że ona ma taki sam pogląd jak ja.

PanFoster napisał/a:
Psychosis, pierwsze słyszę.

Ja też. No, ale skoro są rocznice komunii, to czemu nie rocznice chrztu?




 
 
Apostazja w Kościele katolickim
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-02-21, 20:42   

Chochlik, PanFoster, po co ten spór?

PanFoster, moi "ojcowie" zaproponowali świętowanie odłączenia się i mamy zamiar to oblać. Co w tym złego? Nie, nie czuję z kościołem już jakiegokolwiek powiązania. Ale dzień wolności, to dzień wolności... ;)




 
 
Apostazja w Kościele katolickim
lilie 
lilie



Dołączyła: 19 Lut 2014
Posty: 537
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-03-07, 00:56   

Psychosis napisał/a:
o tak w temacie: "Roczki" są w rocznicę przyjęcia chrztu, czy urodzin, a może jedno i drugie? Bo nie wiem.


Do apostazji na razie się nie przymierzam i szczerze nawet jakoś szczególnie o tym nigdy nie myślałam, ale odpowiem na to pytanie.
Zrobili ze mnie chrzestną, więc niby jakieś pojęcie o tym mam... Roczki to połączenie rocznicy przyjęcia chrztu i rocznica urodzin. Najczęściej w jakąś konkretną niedzielę zbiera się kilkoro rodziców z rocznymi dziećmi i chrzestni i jest odprawiana msza za te dzieci. Jest też fragment ze świecą bodajże, słabo pamiętam, dwa lata temu to było...
Mnie tam bardziej zaskakują w kościele msze 18nastkowe... o.o Jak dobrze, że moja babcia nigdy na taki pomysł nie wpadła. :D Rocznice ślubu rozumiem, pogrzebu też, na starość i rocznice urodzin też jakoś ujdą, ale 18nastka?




 
 
Apostazja w Kościele katolickim
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-07, 08:02   

lilie napisał/a:
Mnie tam bardziej zaskakują w kościele msze 18nastkowe... o.o Jak dobrze, że moja babcia nigdy na taki pomysł nie wpadła. Rocznice ślubu rozumiem, pogrzebu też, na starość i rocznice urodzin też jakoś ujdą, ale 18nastka?

18-nastka to przecież też rocznica urodzin. :roll: Tylko może trochę bardziej... wyjątkowa niż inne, bo symbolicznie oznaczająca wejście w dorosłość.




 
 
Apostazja w Kościele katolickim
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-07, 08:58   

Mnie to nie dziwi... o ile sam jubilat uważa tego typu wydarzenia za ważne. Nie zdziwiłabym się gdyby :ella: sobie fundnęła taką mszę, ale ja już bym tego nie chciała.



 
 
Apostazja w Kościele katolickim
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-03-07, 09:23   

Mi rodzina "fundnęła" taką mszę.
To był jeden z moich prezentów urodzinowych, więc aby go "odebrać", musiałam w niej uczestniczyć. Proboszcz oczywiście przeczytał z błędem moje nazwisko z ambony, a ja miałam napawać się faktem, że ludzie zebrani w kościele o tej godzinie "zadedykowali" mi modlitwę. Wolałabym wtedy nowe buty zimowe z pieniędzy, które poszły na "zakup" mszy, ale cóż począć. :roll:




Disqualified as a human being.
 
 
Apostazja w Kościele katolickim
lilie 
lilie



Dołączyła: 19 Lut 2014
Posty: 537
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-03-07, 13:05   

Arya napisał/a:
18-nastka to przecież też rocznica urodzin. Tylko może trochę bardziej... wyjątkowa niż inne, bo symbolicznie oznaczająca wejście w dorosłość.


Tak oczywiście, nie o to mi chodziło. Po prostu byłam zaskoczona ile osób miało taką mszę. I zawsze mi się wydawało, że to moment bierzmowania jest takim symbolem wejścia w dorosłość chrześcijańską. Co nie oznacza, że neguję msze 18nastkowe, tylko najczęściej są to msze dla tych 'najpobożniejszych z najpobożniejszych rodzin i najbardziej zasłużonych dla kościoła w danej parafii'. Tak przynajmniej wynika z moich dotychczasowych obserwacji.




 
 
Apostazja w Kościele katolickim
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-03-07, 17:47   

Chochlik napisał/a:
Mnie to nie dziwi... o ile sam jubilat uważa tego typu wydarzenia za ważne. Nie zdziwiłabym się gdyby :ella: sobie fundnęła taką mszę, ale ja już bym tego nie chciała.


Bingo! Miałam taką mszę. ;) Z własnej woli.




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Apostazja w Kościele katolickim
meme 
arytmia uczuć



Wiek: 33
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 1841
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-03-16, 11:56   

Też miałam Mszę na osiemnastkę, z własnej woli bo byłam wierzącą osobą i praktykującą. Prosiłam o łaski na symboliczny początek dorosłego życia. Skoro inni robili wielkie imprezy to dlaczego ja nie miałam tego uczcić w sposób który uważałam za najlepszy dla mnie?
Ponadto 18 zbiegła mi się ze śmiercią przyjaciela i nie miałam ochoty imprezować, wolałam się skupić w spokoju. Msza była do tego odpowiednia.




Walczę! O swoją przeciętność, o wyrwanie się z błędnego koła chorobliwej perfekcji, o każdy swój dzień.
 
 
Apostazja w Kościele katolickim
BloodDragon
[Usunięty]

Wysłany: 2019-08-04, 10:12   

Właśnie dzisiaj postanowiłem że dokonam tego pomimo że moi rodzice żyją.Mam tylko jeden problem bo nie mam pojęcia jak zacząć,co prawda przeczytałem różne informacje na ten temat ale chciałbym dowiedzieć się od innych osób jak to wygląda więc czy są na forum jacyś apostaci?,czy ktoś może mi opowiedzieć jak to wyglądało u niego w praktyce?



 
 
Apostazja w Kościele katolickim
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11