Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Rówieśnicy
Autor Wiadomość
shady 
4w5



Wiek: 24
Dołączyła: 29 Mar 2015
Posty: 566
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-04-01, 23:24   

Ja nie potrafię się dogadać ze swoimi rówieśnikami. Wnioskuję, że są tego dwa powody: moja fobia społeczna i strach przed bezpośrednim kontaktem z ludźmi, a także fakt, ze czuję się jakby dojrzalsza od nich. Nie potrafię znaleźć wspólnego języka z osobami, które zachowują się jakby nadal z podstawówki nie wyszły i nic nie wiedzą o życiu i problemach...



"Wiesz dlaczego żółw jest taki twardy? Bo jest taki miękki..."
 
 
 
Rówieśnicy
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2015-04-01, 23:26   

Dojrzałość oznaczałaby, że pomimo barier intelektualnych, czy jakichkolwiek, potrafisz nawiązać kontakty na wielu poziomach. :D



Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Rówieśnicy
shady 
4w5



Wiek: 24
Dołączyła: 29 Mar 2015
Posty: 566
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-04-01, 23:30   

PanFoster, jakieś tam kontakty nawiązuję, nie że wcale, po prostu nie potrafię zbudować jakiejś przyjaźni. Poza tym ja też się nie uważam za osobę dojrzałą, po prostu trochę dojrzalszą od większości ludzi w moim wieku. :)



"Wiesz dlaczego żółw jest taki twardy? Bo jest taki miękki..."
 
 
 
Rówieśnicy
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2015-04-01, 23:34   

Dojrzałość pojęciem względnym. :D (jak wszystko)
Ja sam uważam się za osobę niedojrzałą, a osoby 4 lata starsze ode mnie uważają, że jestem dojrzały bardziej niż oni. Poza tym często mylimy pesymizm z dojrzałością. Dojrzałość nie jest dorosłością.




Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Rówieśnicy
shady 
4w5



Wiek: 24
Dołączyła: 29 Mar 2015
Posty: 566
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-04-01, 23:40   

PanFoster, tak, różnie definiuje się to pojęcie, właśnie przeważnie dość błędnie. :) Ciężko jest tak konkretnie sformułować "książkowo" co ono znaczy.



"Wiesz dlaczego żółw jest taki twardy? Bo jest taki miękki..."
 
 
 
Rówieśnicy
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-15, 20:01   

Mam wrażenie, że się wszystko bardziej sypie. Pedagog tylko pogorszyła sprawę. Nie rozumiem. To moja wina? To ja się izoluje od ludzi? Dlaczego muszę być taka? Niedługo dostanę etykietkę z napisem: "Świruska". Momencik... już dostałam. ;__;



 
 
Rówieśnicy
nevermore
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-17, 14:32   

Nightmare, najczęściej osoby niekompetentne mają skłonności do zrzucania winy na osobę chorą. "To twoja wina, że się izolujesz" "Otwórz się bardziej na ludzi", "Powinnaś częściej wychodzić do nich", "Staraj się nawiązywać kontakty, a nie uciekać do swoich czterech ścian". Słyszałam to nieraz od "psychologa". Też zawsze zastanawiałam się, czyja to wina. Moja, bo jestem na tyle nieudolna, by nawiązać poprawne relacje międzyludzkie, czy wina lekarza, który lubi zrzucać winę na osobę z pewnymi problemami, z którymi nie umie sobie poradzić.



 
 
Rówieśnicy
Pennyroyal Tea 
Pennyroyal Tea



Wiek: 24
Dołączyła: 22 Wrz 2015
Posty: 286
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-10-11, 21:26   (...) każdy potrafi otoczyć się ludźmi, tylko nie ja.

Od półtorej miesiąca jestem w nowej szkole. Idąc do niej podchodziłam raczej do tego tak, że poznam nowych ludzi, polubię ich i oni mnie również i wszystko będzie okay- nie tak jak w ubiegłych właściwie 9 latach (całą podstawówkę i gimnazjum, nie byłam akceptowana przez szkolną społeczność). W sumie tak też się stało, wreszcie nie jestem już tą najgorszą. Pomimo, że nikt nie wyśmiewa się już ze mnie to nie czuję się dobrze w mojej klasie. Ludzie podzielili się na mniejsze grupki, które w rzeczywistości nie zgrają się za szybko lub może nawet wcale. Ja w żadnej z tych grupek nie jestem, jednak czasami porozmawiam z pojedynczymi osobami. Odczuwam wrażenie, że raczej jestem lubiana w klasie. Niby cieszę się z tego, że nareszcie ludzie nie sugerują się plotkami bądź pozorami o mnie. Ale z drugiej strony jestem bardzo zawiedziona tym, że nie potrafię odnaleźć tu żadnej "przyjaciółki" lub paczki osób, które by mnie przygarnęły do siebie. Mam z tymi ludźmi dobre stosunki, ale jedynie w murach szkoły, nie po za nią. W czasie wolnym niezbyt gdziekolwiek ruszam się z domu, bo właściwie nie mam z kim się spotkać. Od kiedy pamiętam, nie miałam zbyt dużo znajomych. Jest to dla mnie dość przykre, że prawie nikt nie chcę utrzymywać ze mną kontaktu lub chociaż trochę bliżej mnie poznać. Nie wiem czy coś nie tak jest we mnie czy w czym, że każdy człowiek potrafi otoczyć się ludźmi tylko nie ja.



Ostatnio zmieniony przez Evi 2015-10-11, 22:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Rówieśnicy
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-10-11, 21:28   

Scaliłem nowy temat.





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Rówieśnicy
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2015-10-11, 22:26   

Pennyroyal Tea, a Ty szukasz kontaktu z ludźmi, wychodzisz z inicjatywą, czy czekasz aż sami do Ciebie przyjdą?



 
 
 
Rówieśnicy
Pennyroyal Tea 
Pennyroyal Tea



Wiek: 24
Dołączyła: 22 Wrz 2015
Posty: 286
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-10-11, 23:51   

Evi, zazwyczaj sama wychodzę z inicjatywą zapoznania się, jednak z utrzymaniem tego już gorzej. Olbrzymi problem sprawia mi wyjście z inicjatywą, aby spotkać się z kimś tak zwyczajnie czy nawet napisać poprzez internet. Mam wrażenie że ten ktoś jest miły dla mnie, ale nie chciałby poznać mnie bliżej bądź stać się dla mnie kimś ważniejszym.



 
 
 
Rówieśnicy
nictakiego 



Wiek: 27
Dołączyła: 13 Paź 2015
Posty: 356
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-10-13, 17:04   

Pennyroyal Tea rozumiem, co czujesz, bo sama przechodziłam przez coś podobnego cztery lata temu.
Czasem warto jest zagadać do kogoś z klasy, ot tak, zawsze może wyjść z tego ciekawa znajomość. Polecam też różnego rodzaju akcje organizowane przez szkołę czy też koła zainteresowań (np. wolontariat). Mam nadzieję, że uda Ci się nawiązać ciekawe znajomości :)




 
 
Rówieśnicy
Pennyroyal Tea 
Pennyroyal Tea



Wiek: 24
Dołączyła: 22 Wrz 2015
Posty: 286
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-10-13, 22:38   

nictakiego, rozmawiam z ludźmi z klasy, po prostu nie umiem poza murami szkoły... To na zasadzie krótkiej rozmowy na przerwie, ew.jakiejś wolnej lekcji. Jeżeli chodzi o wolontariat, zapisałam się do niego już na początku roku szkolnego, ale jeszcze się nie rozkręciło to wszystko....



Ostatnio zmieniony przez Evi 2015-10-13, 22:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Rówieśnicy
Niezalogowany
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-14, 12:46   

Osoby w moim wieku to może... 10% moich znajomych? Zawsze wolałam zadawać się ze starszymi, łatwiej mi się dogadać. Osoby w moim wieku wydawały (nadal czasem wydają) się zbyt niedojrzałe, nie miałam z nimi wspólnych tematów; różnica 2-3 lat potrafiła być porażająca, chociaż większość moich znajomych jest ode mnie starsza co najmniej 5 lat.

Na początku liceum zostałam "przyjęta" do grupy osób, które chodziły ze mną do gimnazjum, reszta klasy mnie drażniła, nie miałam ochoty się z nimi zadawać. Mało kto mnie lubił, chociaż większość była dla mnie obłudnie miła. Nigdy nie kończyłam zaczętej dyskusji, bo moim rozmówcom zaczynało brakować argumentów, a wtedy - norma - zaczynały się wyzwiska i szyderstwa a propos mojej osoby. Przyzwyczaiłam się do braku przyjaciół, tym bardziej ze szkoły.




 
 
Rówieśnicy
nictakiego 



Wiek: 27
Dołączyła: 13 Paź 2015
Posty: 356
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-10-14, 12:53   

Pennyroyal Tea napisał/a:
jeszcze się nie rozkręciło to wszystko...
w takim razie czekaj cierpliwie, aż wszystko się rozkręci, pojawią się różne akcje, a wtedy poznasz nowych ludzi :) np WOŚP jest fajną opcją, Amnesty International, różne wydarzenia organizowane w Bibliotekach Miejskich i Domach Kultury :)



 
 
Rówieśnicy
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13