Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Ćwiczenia
Autor Wiadomość
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-19, 20:57   

Empiria napisał/a:
Prawda jest taka, że im bardziej się pocisz, tym więcej spalasz

Pierwsze słyszę. :P Ze stref tętna wynika, że jednak spalanie mam niekoniecznie wtedy kiedy pot się ze mnie leje. ;)
-> Strefy tętna - klucz do efektywnego treningu


craving, to trzymam kciuki, za metodę małych kroczków w diecie i w ćwiczeniach. (:




 
 
Ćwiczenia
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-19, 21:01   

Empiria napisał/a:
Można zakupić karimatę albo po prostu ćwiczyć na jakimś dywanie.

Nie chodzi mi o obtarcia, tylko o to, że te ćwiczenia mocno obciążają kręgosłup i trzeba wiedzieć, jak robić je poprawnie i to może sprawić osobie dopiero zaczynającej aktywność fizyczną trudność. Kontuzja ani bóle pleców jakoś nie zachęcają do rozruszania się :) .

Empiria napisał/a:
Ja oczywiście nie namawiam do a6w, są przecież też inne treningi, podałam tylko przykład

Wiem, wiem, rozumiem ;) . A ja nie odradzam, chciałam tylko zwrócić uwagę, że ważna jest technika, żeby nie zrobić sobie krzywdy.




 
 
Ćwiczenia
Empiria
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-19, 21:03   

Lennei, no nie chodziło mi o pocenie, tylko o to, że pot jest oznaką tego, że ćwiczy się intensywnie i spala się dużo energii :P Może się mylę, ale tak było napisane w jednej z gazet o tematyce sportowej :P



 
 
Ćwiczenia
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-19, 21:16   

Empiria, zerknij do tego co podlinkowałam, tam jest info o tym, że czasami można wylewać litry potu a ćwiczenia mogą nie przynosić efektu.

Lina Inverse napisał/a:
A ja nie odradzam, chciałam tylko zwrócić uwagę, że ważna jest technika, żeby nie zrobić sobie krzywdy.

O, na to warto zwrócić uwagę przy wszystkich ćwiczeniach, lepiej wykonać je 2 razy wolniej, ale dokładniej.




 
 
Ćwiczenia
Empiria
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-19, 21:40   

Lennei, zerknęłam w link i zgadzam się, że istotne jest tempo wykonywania ćwiczeń, oprócz tego należałoby też dodać, że ważne jest np. to kiedy i ile wody pije się podczas treningu, a nawet godzina, w której zaczyna się ćwiczyć. A o pocie nie będę już pisać, bo tak gdzieś wyczytałam, a nie wiem, czy to prawda, więc nie chcę wprowadzać nikogo w błąd :P



 
 
Ćwiczenia
Yennefer 
obserwator



Wiek: 30
Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 3159
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-08-19, 21:53   

craving, ćwiczysz z jakimiś programami na yotubie? Ja muszę znowu wejść na własciwy tor, bo udało mi się ćwiczyć przez półtora miesiąca z Jillian i naprawdę, bardzo to lubiłam ale miałam problem z bólem pleców przez łóżko i przestałam. I teraz ciężko się zebrać od początku. A przydałoby się zrzucić te 5 kilogramów, co mi po ciąży zostało. Zresztą, to nie jest mój najważniejszy cel. Chcę mieć jakąś kondycję.
A i polecam bardzo ćwiczyć z butelkami wody, to też przynosi efekt.




"Nie możesz kontrolować wszystkiego, co cię spotyka, ale możesz postanowić, że nie będzie cię to ograniczać".
 
 
 
Ćwiczenia
craving 


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 1326
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2016-08-19, 22:06   

Yennefer, tak, znajduję programy na yt, potrzebuję widzieć jak się robi dane ćwiczenie, bo obrazki mi nic nie dają... I wiem że to głupio zabrzmi, ale potrzebuję motywacji, więc nawet głupie chodakowskie "dasz radę" sporo mi pomaga :D
Teraz robię ćwiczenia na krześle, ale trzeba wziąć pod uwagę, że mam prawie 1 stopień otyłości i ćwiczenia nie przychodzą mi tak łatwo... Przy jednym cardio dziś prawie umarłam.




 
 
 
Ćwiczenia
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-08-20, 15:50   

Kiedyś próbowałam ćwiczyć z Chodakowską i jeszcze z jakąś inną babką, ale denerwowało mnie to. Sama ułożyłam sobie trening 40-minutowy. Do tego oczywiście orbitrek i bieganie, rower na razie poszedł w odstawkę.



Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Ćwiczenia
Artemisia 



Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 711
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-08-22, 22:15   

Niedotykalna napisał/a:
Kiedyś próbowałam ćwiczyć z Chodakowską i jeszcze z jakąś inną babką, ale denerwowało mnie to.

Może Mel B.? Ona to dopiero dużo gada. :P Ale ma fajne ćwiczenia. Jak już się zmuszę do ćwiczeń to zawsze z nią. Po prostu wyciszam dźwięk i puszczam własną muzykę. :D




"Na całe szczęście wiem jak radę dać bez wiary
I znalazłem wielu, którzy drogę pokazali mi.
Przez całe życie na najwyższej pędzą fali.
Pochmurne niebo im na głowy się nie zwali."
 
 
Ćwiczenia
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-08-26, 16:44   

Artemisia, ja wolę biegać.



Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Ćwiczenia
Empiria
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-26, 17:10   

Niedotykalna napisał/a:
Artemisia, ja wolę biegać.

Ja też najbardziej ze wszystkich form ruchu lubię bieganie. Nie ma nic bardziej relaksującego wg mnie :)




 
 
Ćwiczenia
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-08-26, 19:20   

Empiria napisał/a:
Ja też najbardziej ze wszystkich form ruchu lubię bieganie. Nie ma nic bardziej relaksującego wg mnie :)

Też tak myślę. :) Nie ma to jak zakończyć kilkukilometrowy bieg, ledwo żyjąc ze zmęczenia - +100 dla euforii + 200 dla satysfakcji. :)




Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Ćwiczenia
Artemisia 



Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 711
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-08-26, 22:11   

Empiria, Niedotykalna, a nie wstydzicie się? Ja nie mogłabym znieść ludzi co się na mnie gapią. :/



"Na całe szczęście wiem jak radę dać bez wiary
I znalazłem wielu, którzy drogę pokazali mi.
Przez całe życie na najwyższej pędzą fali.
Pochmurne niebo im na głowy się nie zwali."
 
 
Ćwiczenia
Empiria
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-26, 22:21   

Artemisia napisał/a:
a nie wstydzicie się?

Nie, w sumie to czego mam się wstydzić? Jak mi się coś unosi i opada, to świadczy to tylko o sile grawitacji :D Jak komuś to przeszkadza, to trudno :P

Artemisia napisał/a:
Ja nie mogłabym znieść ludzi co się na mnie gapią.

Ludzie gapią się na wszystko, więc nie ma co się przejmować. I tak mam lepiej, niż typowa zoologiczna mysz - na taką się gapią nawet wtedy, kiedy nie biega :lol:




 
 
Ćwiczenia
eternit
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-27, 02:26   

Artemisia, a co niby jest takiego w bieganiu, czego trzeba się wstydzić? :o



 
 
Ćwiczenia
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12