Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Euphoriall
2013-03-29, 16:28
Chęć odczuwania cierpienia
Autor Wiadomość
Holycarrot 



Wiek: 27
Dołączyła: 04 Sie 2015
Posty: 254
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-03-29, 15:52   Chęć odczuwania cierpienia

Zamieszczam temat tutaj, ponieważ nie mam pojęcia gdzie by pasował. A więc do rzeczy. Od kilku dni nęka mnie dziwne uczucie. Od kiedy pamiętam czułam taki rozdzierający ból tam w środku, tak jakby cierpienie chciało we mnie zamieszkać na zawsze. I chyba to zrobiło. Niedawno w moim życiu trochę się poukładało, nie mam większych problemów, przez które bym cierpiała i to samo w sobie jest problemem. Gdy nie odczuwam cierpienia czuję się jeszcze gorzej, przez co sama wywołuję konflikty, szukam dziury w całym, tylko po to aby życie znów zaczęło mi się walić. O co w tym wszystkich chodzi? Co jest ze mną nie tak?



Ostatnio zmieniony przez Ella 2015-06-30, 18:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Chęć odczuwania cierpienia
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2013-03-29, 16:29   

Przesunęłam bo nie wydaje mi się aby temat musiał być kontrolowany



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Chęć odczuwania cierpienia
ŚmierciŚmiech 



Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 146
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2013-03-29, 17:18   

Hmm, jakby się zastanowić to mam dosyć podobnie. Niby te wszystkie większe problemy przeminęły, ale jednak nie potrafię (może nie chcę?) się z tego wygrzebać. Po prostu nie widzę siebie w szczęśliwym życiu, jako radosnego człowieka. Nie wiem co jest tego przyczyną, ale... tak po prostu jest.



Co jest gorszego od śmierci? Życie, jeśli chcesz umrzeć
 
 
Chęć odczuwania cierpienia
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-29, 17:45   

?mierci?miech napisał/a:
Nie wiem co jest tego przyczyną

Prawdopodobnie to:
?mierci?miech napisał/a:
Po prostu nie widzę siebie w szczęśliwym życiu, jako radosnego człowieka.

Jeżeli zakładasz, że nie możesz/nie będziesz szczęśliwy to kiedy przypadkiem Ci się zdarza być szczęśliwym to czujesz się jakbyś nie był sobą... no bo przecież Ty nie bywasz szczęśliwy... a ponieważ obrona integralności naszego poczucia tożsamości jest priorytetem naszej psychiki, to efekt jest jaki jest.




 
 
Chęć odczuwania cierpienia
Holycarrot 



Wiek: 27
Dołączyła: 04 Sie 2015
Posty: 254
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-03-29, 17:53   

Gdy ja jestem przez krótki moment szczęśliwa, czuję się z tym źle, myśląc że nie mam do tego prawa. Jestem przekonana, że skoro przez większość życia cierpiałam to powinno tak zostać. Ze szczęściem mi nie do twarzy.



 
 
Chęć odczuwania cierpienia
ŚmierciŚmiech 



Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 146
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2013-03-29, 17:55   

Emaleth, dokładnie tak, nie czuję się wtedy sobą. Radość potrafi się przemienić w nieopisany gniew. Po prostu jestem żałosny i wolę iść na łatwiznę odczuwając ból, niż spróbować coś zmienić w kierunku prawdziwego szczęścia.



Co jest gorszego od śmierci? Życie, jeśli chcesz umrzeć
 
 
Chęć odczuwania cierpienia
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-08, 22:19   

Jakoś tak przyzwyczaiłam się do cierpienia, kiedy próbuje coś zmienić... nie potrafię bo odczuwać chęć cierpienia. To jest jak uzależnienie! :x

?mierci?miech, Jesteś z Piekła? To pewnie się skądś znamy. :D




Ostatnio zmieniony przez 2013-04-08, 22:23, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Chęć odczuwania cierpienia
Nidaleee
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-11, 16:02   

Powiem Ci, że też lubię cierpieć, robię dokładnie to samo co Ty... A później dziwię się, że wszystko mi ucieka... Niszczy się... Sama szukam odpowiedzi na to... :cry: :>

Przed znakami interpunkcyjnymi nie stawiamy spacji. | S.




Ostatnio zmieniony przez Sadist 2013-04-11, 18:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Chęć odczuwania cierpienia
anexis29
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-11, 21:07   

Tez tak mam. Niby nie mam teraz wiekszych powodow do zmartwien. Wczoraj poczulam sie bardzo normalnie i bylo mi z tym strasznie dziwnie. Nie wiem jak to opisac. Moze bylo mi zle z tym, ze moj wewnetrzny glos - najlepszy przyjaciel i jedyna w pelni rozumiejaca mnie osoba nie byla mi juz potrzebna. Czasem chcialabym jakos poglebic moj smutek, moze czuc jakies silne emocje. Szczescie stalo sie dla mnie zbyt przekoloryzowane... pewnie moglabym cos zmienic, ale sama nie wiem czy tego chce.



Ostatnio zmieniony przez Sadist 2013-04-11, 21:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Chęć odczuwania cierpienia
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-13, 12:32   

anexis29 napisał/a:
Wczoraj poczulam sie bardzo normalnie i bylo mi z tym strasznie dziwnie.

Też tak miewam (jeśli się zdarzy, że nie mam czym się zamartwiać). Myślę, że chodzi o to, że to takie dziwne i obce - nie czuć się źle. Podły nastrój znamy i umiemy się z nim obchodzić, choćby to miało być i destrukcyjne radzenie sobie, to jednak jest znajome, swojskie. A tu nagle nowa sytuacja i człowiek nie wie jak się zachować. To wywołuje popłoch.
Jak to kiedyś stwierdziłam: 'jak jest źle to jest źle, a jak jest dobrze, to jest jeszcze gorzej'.




 
 
Chęć odczuwania cierpienia
Nightingale 



Dołączyła: 08 Maj 2013
Posty: 174
Skąd: Zakazany Las

Wysłany: 2013-05-08, 11:45   

Skąd ja to wszystko znam? ;) że mną bywa tak, że jak cierpię, to... Czuję się z tym jakoś tak dobrze, jakby w swoim żywiole. Określam siebie mianem 'sezonowca' tzn. Zaczynam zauważać fazy nastrojowe, raz jestem na maxa przygnębiona i w testach Becka mam powyżej 40 pkt, a potem niewiadomo skąd pojawia się okres ukojenia, kiedy wcale nie mam ochoty się np ciąć czy coś. W tym właśnie 'lżejszym', szczęśliwym okresie odnoszę wrażenie, jakby część mnie odeszła, jakbym coś utraciła. Chodzi o to uczucie doła. Nie wiem... Być może po prostu lubię melancholię?

//lit. Emaleth




Ostatnio zmieniony przez 2013-05-08, 13:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Chęć odczuwania cierpienia
Bloody Caroline 


Dołączyła: 10 Lut 2013
Posty: 202
Skąd: z nicości

Wysłany: 2013-06-01, 02:28   

Ja zawsze uważałam, że chcę cierpieć. Bo gdy dzień jest normalny, nic się złego nie wydarzyło to od razu inaczej się czuję. Tak nieswojo. Nie wiem jak to opisać. Może dzięki temu, że odczuwam ból i cierpienie jestem człowiekiem, którym zawsze chciałabym być. Potrafię dostrzec to czego inni nie potrafią zobaczyć. Wczoraj cały dzień przesiedziałam w domu i było dobrze. Brakowało mi czegoś. Robiłam wszystko by mieć powód do dołowania się, tak wiem to dziwne.



And if you go,
I wanna go with you
And if you die,
I wanna die with you
 
 
Chęć odczuwania cierpienia
Regis 
sorrow dreamer


Wiek: 27
Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 194
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2013-06-01, 02:31   

Ja, uważam, że nie zasługuję na szczęście, i do cierpienia przyzwyczaiłem się. Najgorsze jest to, iż jak jestem szczęśliwy to zaczynam sobą gardzić aby znów poczuć się źle, ot błędne koło.



"Będziemy już razem (...) Na zawsze (...) Jestem Twoim przeznaczeniem?"
 
 
 
Chęć odczuwania cierpienia
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2013-06-26, 01:32   

Mam dokładnie to samo. Nawet kiedy nic szczególnego czy nieprzyjemnego w moim życiu się nie dzieje, to i tak znajdę sobie powód do zamartwiania się i przejmowania. Takie szukanie problemów na siłę, tam gdzie ich nie ma. Ja się zawsze wszystkim przejmuję, czasem to jest mały problem, który powiększam do maksymalnych rozmiarów i nie robię tego świadomie. A czasem, w chwilach spokoju, po prostu szukam problemów, bo przecież ja nie mogę być szczęśliwa, czuję się wtedy co najmniej dziwnie.



 
 
 
Chęć odczuwania cierpienia
ki_ko
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-26, 18:07   

Regis, mam tak samo. Tez twierdze ze nie zasluguje na szczescie i odrazu to psuje, to cierpienie w jakis sposob mnie uspokaja z nim czuje sie bardziej soba.



 
 
Chęć odczuwania cierpienia
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 18