Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
PIT
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 2014-08-18, 15:14   

aga_myszka, u mnie w sądzie jest osobny pokój, w którym wydają zaświadczenia o niekaralności, więc myślę, że u Ciebie będzie tak samo, wystarczy, że spytasz w informacji (albo u ochrony przy wejściu) o numer pokoju, gdzie wydają te zaświadczenia. W Rzeszowie mamy nawet tablicę "zaświadczenia o niekaralności" wskazująca w który korytarz wejść, ciężko nie trafić ;)
Co do samego odbioru zaświadczenia to u mnie było tak, że z wnioskiem z nalepioną opłatą weszłam do pokoju, oddałam wniosek, (chyba musiałam pokazać dowód osobisty - już nie pamiętam dokładnie), pani kazała poczekać na korytarzu i po jakiś 10 minutach zaświadczenie było gotowe do odbioru.




 
 
PIT
Hathor 
Hati



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 1748
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2015-03-22, 21:03   

Co się stanie, jeśli nie rozliczę swojego pitu, bo nie dostałam od pracodawców potrzebnych do tego dokumentów? Niby to obowiązek pracodawcy dostarczyć pit-11 do końca lutego, tymczasem kończy nam się marzec, a ja o swoje papiery doprosić się nie mogę.
Nie dostałam pitu z poprzedniej pracy. Zadzwoniłam na numer agencji pracy, przez którą byłam zatrudniona. Wyjaśniłam sprawę i pan podyktował mi specjalny email z "pit" w nazwie, na który miałam pisać. Zapisałam, przeczytałam panu jeszcze raz, zgadza się. Emailu wysłać nie mogłam, bo wg. Interii, taki email nie istnieje. Znalazłam więc główny email agencji pracy i tam wysłałam wiadomość. Minął tydzień i zero odzewu.
Pitu nie dostałam także z mojej obecnej agencji pracy. Dzwoniłam dwa razy w przeciągu 2 tygodni. Upewniłam się, że moje dane na umowie się zgadzają, list z pitem powinien dotrzeć. Nie dotarł. Za każdym razem słyszę od pana z agencji, że skontaktuje się w tej sprawie z działem kadr, żeby mi papiery wypisali i wysłali. Zaraz kończy się termin rozliczania, a ja nie mam co rozliczać. :/ Ręce opadają. Nie mam zielonego pojęcia, co robić, a przez burdel w agencjach pracy i brak kompetencji obcych ludzi nie chcę mieć problemu. Czy mogę mieć przez nich kłopoty i co mi grozi?




wish I could ctrl+Z you
 
 
PIT
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-03-22, 21:34   

Czy sprawdzałaś podanego w agencji maila, również w spamie? Może głupie pytanie, ale wiele agencji wysyła teraz pity e-mailem właśnie. Gdybym nie dostałą rok temu od nich smsa - leżałby sobie w spamie.



Este blestemata
 
 
PIT
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-22, 21:39   

Mogę powiedzieć tylko jedno... :google:

Hathor napisał/a:
Co się stanie, jeśli nie rozliczę swojego pitu, bo nie dostałam od pracodawców potrzebnych do tego dokumentów?

Kodeks karny skarbowy. Grzywna.

Hathor napisał/a:
Niby to obowiązek pracodawcy dostarczyć pit-11 do końca lutego, tymczasem kończy nam się marzec, a ja o swoje papiery doprosić się nie mogę.


Polecony za potwierdzeniem odbioru. Priorytetem.

Cytat:
Zgodnie z artykułem 39 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wzywam do niezwłocznego sporządzenia i przesłania mi oraz Urzędowi Skarbowemu [tu wstaw nazwę swojego urzędu] dokumentu PIT-11 za rok podatkowy 2014.

Nadmieniam, że przekazałam informację o niedopełnieniu przez państwa obowiązku przesłania mi PIT-11 do końca lutego b.r. naczelnikowi ww. Urzędu Skarbowego, w związku z czym może na Państwa zostać nałożona kara grzywny na podstawie artykułu 80 kodeksu karnego skarbowego.

Z poważaniem,
Hathor


Ewentualnie możesz nie pisać, że już złożyłaś donos, tylko, że złożysz, jeśli nie przyślą tego PITa.

A do US piszesz polecony:

Cytat:
Informuję, że [pełne dane pracodawcy: nazwa, adres, NIP] nie dostarczył mi w terminie do końca lutego b.r. dokumentu PIT-11 za rok 2014, który powinien zostać wystawiony na podstawie umowy [zlecenia? o dzieło?] z dnia [data], mimo moich wielokrotnych ponagleń.

Proszę o wyegzekwowanie tego obowiązku od pracodawcy, abym mogła rozliczyć się z podatku dochodowego za rok 2014.

z poważaniem,
Hathor


I załączasz ksero umowy.




 
 
PIT
Hathor 
Hati



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 1748
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2015-03-23, 17:51   

antymon, sprawdziłam spam oraz kosz. Nawet tytuły wszystkich emaili (samych reklam) przeczytałam. Zero odpowiedzi. :(
Chochlik, zestresowałam się wczoraj wieczorem sytuacją i nie pomyślałam o googlach. Wolałam tu opisać problem i dostać konkretne odpowiedzi.

No właśnie. Potwierdzenie odbioru, a nikt nic do tej pory za mnie nie podpisywał oraz żadnego awiza nie znalazłam w skrzynce.
Dzięki za cytaty. :ściska: Dziś wyszłam za późno z pracy i agencje już są zamknięte, ale jutro będę dalej się dobijać i wydzwaniać do nich. Jak mnie znowu zleją, to powysyłam to co trzeba.




wish I could ctrl+Z you
 
 
PIT
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-23, 18:00   

Hathor napisał/a:
Potwierdzenie odbioru, a nikt nic do tej pory za mnie nie podpisywał oraz żadnego awiza nie znalazłam w skrzynce.

Mówię o tym, żebyś ty im wysłała pismo za potwierdzeniem odbioru.

Hathor napisał/a:
Dzięki za cytaty.

To nie cytaty... Znaczy jest w 'quote', ale sama to pisałam.




 
 
PIT
Hathor 
Hati



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 1748
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2015-03-23, 18:09   

Chochlik, mój błąd. Źle zrozumiałam.
Tak czy siak, dziękuję jeszcze raz. :P :*




wish I could ctrl+Z you
 
 
PIT
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-02, 19:12   

Pomocy!
Czy przychód to to samo, co kwota brutto zarobku? I czy dochód to kwota netto, czy jak? :roll3:




 
 
PIT
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-26, 17:31   

Czy mamy obowiązek złożyć PIT zerowy, jeśli nie ma nas w kraju i mamy w zamian za to rozliczenie z innego kraju?



 
 
PIT
introwersja 



Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lut 2016
Posty: 40
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-04-26, 18:14   

Naamah napisał/a:
Czy mamy obowiązek złożyć PIT zerowy, jeśli nie ma nas w kraju i mamy w zamian za to rozliczenie z innego kraju?


Jeżeli w kraju nie osiągnęło się żadnego przychodu za rok 2015, nie ma obowiązku składania deklaracji podatkowej.




"Został tylko wiatr. A ja stoję na samej krawędzi. Dygoczę na całym ciele. Tracę kontrolę. Co z tego, że dzień ma tylko dwadzieścia cztery godziny, skoro czasem przetrwanie nawet jednej wydaje się równie niemożliwe jak wspięcie się na Everest?"
 
 
PIT
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-26, 18:33   

introwersja, nawet PIT'u zerowego?



 
 
PIT
introwersja 



Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lut 2016
Posty: 40
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-04-26, 18:40   

Naamah napisał/a:
introwersja, nawet PIT'u zerowego?


PIT zerowy na ten czas nie jest obowiązkowy. Składa się go jedynie w momencie, kiedy chce się uzyskać zaświadczenie o braku dochodu.




"Został tylko wiatr. A ja stoję na samej krawędzi. Dygoczę na całym ciele. Tracę kontrolę. Co z tego, że dzień ma tylko dwadzieścia cztery godziny, skoro czasem przetrwanie nawet jednej wydaje się równie niemożliwe jak wspięcie się na Everest?"
 
 
PIT
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-26, 19:00   

introwersja, dziękuję bardzo za pomoc. :)



 
 
PIT
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2018-04-05, 07:06   

A Wy, na po przeznaczacie 1% podatku? Ja się cały czas zastanawiam. U mnie nie jest to duża kwota, ale może macie kogoś znajomego w potrzebie? Podajcie KRS, ja chętnie przeznaczę.
Bo [jedynemu słusznemu organowi podatkowemu] nie zostawię.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
PIT
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-04-05, 07:26   


Facet, który to założył robi kawał dobrej roboty. Tylko to co robi, czyli leczenie rannych (często postrzelonych) zwierząt kosztuje, a gminy z którymi podpisuje umowy robią wszystko, żeby tylko zbić stawkę, bo ich nie stać. A jego już stać musi jak trzyma to umierające zwierzę na rękach.




"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
PIT
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11