Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
PIT
Autor Wiadomość
meggi 
Wredota :D



Wiek: 37
Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 698
Skąd: z krańca świata

Wysłany: 2013-03-26, 11:42   

Duszka, a to ma coś do rzeczy?



Nie bójcie się, moje myśli są takie malutkie, że będę je i po śmierci rzucał wam na płatkach śniegu spadających z nieba. A w lecie? Namyślę się! Przecież nie umieram jeszcze.

----------
Bierny obserwator.
 
 
 
PIT
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2013-03-26, 11:56   

meggi, tak. Inaczej firma odprowadza podatek. Jakbym tylko skończyła pracę i nie zaczęła drugiej dostałabym zwrot a jak zaczęłam drugą pracę zaraz na drugi dzień to jedna z firm za mało pobrała ode mnie podatku. A to jest trochę skomplikowane. Po za tym miałam nie wymiarowe godziny pracy bo pracowałam na stacji gdzie czynna jest 24h co inaczej się rozlicza. A w tej pracy nie ma godzin od pon-pt tylko od pon-nd więc też inaczej rozliczają.
Co najlepsze kolega ma 1zł do zwrotu nie dadzą mu. Czy to nie jawne okradanie obywateli czy może się zbierze i oddadzą mu większą kwotę?




"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
PIT
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-26, 12:35   

meggi napisał/a:
Mi się nigdy nie zdarzyło dopłacać nawet jak miałam jednego roku z 3 miejsc PIT-y...

Ja dopłacałam tylko jak pracowałam za granicą, ale wtedy był jeszcze do odzyskania tamtejszy podatek.

Duszka napisał/a:
Co najlepsze kolega ma 1zł do zwrotu nie dadzą mu. Czy to nie jawne okradanie obywateli czy może się zbierze i oddadzą mu większą kwotę?

Nie oddadzą. I nie będą robili 'konta oszczędnościowego. Z jednej strony tak, to okradanie. Z drugiej koszt zwrotu (przekazu pocztowego, zatrudniania pani siedzącej w okienku) przekroczy zapewne jego kwotę.




 
 
PIT
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2013-03-26, 20:05   

rozwielitka, a moja złotówka dla nich?



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
PIT
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-26, 20:07   

Ku chwale ojczyzny, pani kierownik!



 
 
PIT
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2013-03-26, 20:10   

rozwielitka, to ja to pi****le... trza się stąd wynosić do Finlandii :)

Ehh ciekawe jak z przyszłorocznym PITem będziemy mieć :)




"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
PIT
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-26, 21:08   

Duszka napisał/a:
ciekawe jak z przyszłorocznym PITem będziemy mieć

Będziemy pitolić od rzeczy aż nam z litości darują :)




 
 
PIT
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2013-03-27, 14:21   

rozwielitka, ja może się załapie na zwrot 1000zł coś tam za Dziecko ;)



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
PIT
meggi 
Wredota :D



Wiek: 37
Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 698
Skąd: z krańca świata

Wysłany: 2013-03-27, 18:28   

Duszka napisał/a:
rozwielitka, ja może się załapie na zwrot 1000zł coś tam za Dziecko ;)


Przykro mi, ale nie załapiesz się. Ten rok było ostatnim, kiedy można było odliczyć.
Chyba jakoś od dwójki dzieci można dopiero odliczać, a od jednego już nie. Zmieniło się pod tym względem.




Nie bójcie się, moje myśli są takie malutkie, że będę je i po śmierci rzucał wam na płatkach śniegu spadających z nieba. A w lecie? Namyślę się! Przecież nie umieram jeszcze.

----------
Bierny obserwator.
 
 
 
PIT
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2013-03-27, 19:57   

meggi, można odliczyć jeśli nie przekroczysz magicznej kwoty :P trzeba doczytywać przepisy czasem :) Drugie dziecko bez względu na zarobki za trójkę dzieci +50% za trzecie dziecko.

PIT- Ulga rodzinna od 2013




"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
Ostatnio zmieniony przez Duszka 2013-03-27, 20:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PIT
meggi 
Wredota :D



Wiek: 37
Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 698
Skąd: z krańca świata

Wysłany: 2013-03-27, 20:27   

Duszka napisał/a:
można odliczyć jeśli nie przekroczysz magicznej kwoty :P trzeba doczytywać przepisy czasem :)


Tak- masz rację. Zatrzymałam się na etapie tego, że mieli wprowdzić przepis, że na jedno dziecko nie będzie można odliczyć :D I byłam pewna, że tak jest. Ale po wysłaniu posta zaczełam szukac informacji o tym i wysżło na to, ze bezczelnie Cię oszukałam :D Perdona me:D




Nie bójcie się, moje myśli są takie malutkie, że będę je i po śmierci rzucał wam na płatkach śniegu spadających z nieba. A w lecie? Namyślę się! Przecież nie umieram jeszcze.

----------
Bierny obserwator.
 
 
 
PIT
Yennefer 
obserwator



Wiek: 30
Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 3161
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-02-24, 19:56   

Usunelam moje konto bankowe w Polsce, bo nie pomyslalam, ze przydaloby mi sie do rozliczenia PIT. Czy US wysle mi zwrot podatku na konto zagraniczne?



"Nie możesz kontrolować wszystkiego, co cię spotyka, ale możesz postanowić, że nie będzie cię to ograniczać".
 
 
 
PIT
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-24, 20:00   

Dostał ktoś z was PIT-11 mailem? To podobno ma podpis cyfrowy, który weryfikuje się jakimśtam oprogramowaniem, które udało mi się ściągnąć, ale nie zainstalować, więc po prostu wydrukowałąm PDF. Będę mieć z tego tytułu jakieś problemy, że nie zweryfikowałam tego podpisu?



 
 
PIT
wirus
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-24, 20:07   

Chochlik, ja dostałam i to nie pierwszy raz, u mnie nie było z tym problemu.



 
 
PIT
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-24, 20:36   

Z czym? Z weryfikacją podpisu, czy z pitem wydrukowanym bez podpisu?



 
 
PIT
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12