Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
PIT
Autor Wiadomość
Yennefer 
obserwator



Wiek: 30
Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 3158
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-03-25, 18:10   PIT

Mam takie o to pytanie, ponieważ z racji zatrudnienia w zeszłym roku , w dwóch różnych miejscach, przyszły mi dwa PIT-y. Na jednym jest adres urzędu skarbowego, tam gdzie mieszkam, a na drugim tam gdzie jestem zameldowana. Zastanawiam się, w którym urzędzie skarbowym, mam się rozliczać, wszak w dwóch nie mogę. Pracowałam we Wrocławiu. W zeszłym roku rozliczałam się tutaj.

Zakładam nowy temat, bo może ktoś będzie miał problem z rozliczeniem.




"Nie możesz kontrolować wszystkiego, co cię spotyka, ale możesz postanowić, że nie będzie cię to ograniczać".
Ostatnio zmieniony przez Yennefer 2013-03-25, 18:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
PIT
meggi 
Wredota :D



Wiek: 37
Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 698
Skąd: z krańca świata

Wysłany: 2013-03-25, 18:19   

Jeśli zmieniłaś adres zamieszkania i mieszkasz adr. zameldowania ponad 3 miesiące to masz obowiązek zgłosić to do urzędu skarbowego właściwego do miejsca zamieszkania i w tym urzędzie się rozliczasz. Miałam taką sytuację.



Nie bójcie się, moje myśli są takie malutkie, że będę je i po śmierci rzucał wam na płatkach śniegu spadających z nieba. A w lecie? Namyślę się! Przecież nie umieram jeszcze.

----------
Bierny obserwator.
Ostatnio zmieniony przez meggi 2013-03-25, 18:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
PIT
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2013-03-25, 18:22   

Yennefer, dzięki. Właśnie mi przypomniałaś, że nie rozliczyłem swojego... a najlepsze to, że chyba go zgubiłem. :D



Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
PIT
Yennefer 
obserwator



Wiek: 30
Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 3158
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-03-25, 18:33   

meggi napisał/a:
Jeśli zmieniłaś adres zamieszkania i mieszkasz adr. zameldowania ponad 3 miesiące to masz obowiązek zgłosić to do urzędu skarbowego właściwego do miejsca zamieszkania i w tym urzędzie się rozliczasz. Miałam taką sytuację.


No ja wiem to, bo przecież we Wrocławiu się rozliczałam rok temu, tylko mi poprzedni pracodawca źle chyba wypełnił PIT, zastanawiam sie czy będę mieć z tym problemy później.




"Nie możesz kontrolować wszystkiego, co cię spotyka, ale możesz postanowić, że nie będzie cię to ograniczać".
 
 
 
PIT
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-25, 18:36   

A mi już z miesiąc temu przyszedł zwrot. Jakieś 230zł. :D



 
 
PIT
meggi 
Wredota :D



Wiek: 37
Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 698
Skąd: z krańca świata

Wysłany: 2013-03-25, 18:39   

Yennefer napisał/a:
tylko mi poprzedni pracodawca źle chyba wypełnił PIT,

Czemu źle wypełnił PIT?

A jak masz źle wpisany adres na PIT to zwróć się do poprzedniego pracodawcy z prośbą o korektę. Ewentualnie zapytaj w skarbówce.
Aha, a ewentualne konsekwencje to korekta zeznania i późniejsza wypłata kaski. Ale to zadzwonią do Ciebie jak będzie coś nie tak.
Cytat:

rozwielitka napisał/a:
A mi już z miesiąc temu przyszedł zwrot. Jakieś 230zł. :D



Ja jeszcze czekam na zwrot- pewnie w maju przyjdzie. Ponad 1300 zł ;D




Nie bójcie się, moje myśli są takie malutkie, że będę je i po śmierci rzucał wam na płatkach śniegu spadających z nieba. A w lecie? Namyślę się! Przecież nie umieram jeszcze.

----------
Bierny obserwator.
Ostatnio zmieniony przez meggi 2013-03-25, 18:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
PIT
meggi 
Wredota :D



Wiek: 37
Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 698
Skąd: z krańca świata

Wysłany: 2013-03-25, 18:40   

rozwielitka napisał/a:
A mi już z miesiąc temu przyszedł zwrot. Jakieś 230zł. :D


Ja jeszcze czekam na zwrot- pewnie w maju przyjdzie. Ponad 1300 zł ;D

Uprzejmie prosze o usunięcie tego postu...:)




Nie bójcie się, moje myśli są takie malutkie, że będę je i po śmierci rzucał wam na płatkach śniegu spadających z nieba. A w lecie? Namyślę się! Przecież nie umieram jeszcze.

----------
Bierny obserwator.
Ostatnio zmieniony przez meggi 2013-03-25, 18:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
PIT
Yennefer 
obserwator



Wiek: 30
Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 3158
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-03-25, 18:42   

Jak ja sobie liczę mój zwrot, to jest to jakieś 270 zł. :D Jutro zadzwonię do tego urzędu, się upewnię.

meggi napisał/a:
Yennefer napisał/a:
tylko mi poprzedni pracodawca źle chyba wypełnił PIT,

Czemu źle wypełnił PIT?

A jak masz źle wpisany adres na PIT to zwróć się do poprzedniego pracodawcy z prośbą o korektę. Ewentualnie zapytaj w skarbówce.
Aha, a ewentualne konsekwencje to korekta zeznania i późniejsza wypłata kaski. Ale to zadzwonią do Ciebie jak będzie coś nie tak.


Głównie chodzi o to, że ja na PIT11, mam napisane adresy dwóch różnych skarbówek.


Cytat:

rozwielitka napisał/a:
A mi już z miesiąc temu przyszedł zwrot. Jakieś 230zł. :D

Ja jeszcze czekam na zwrot- pewnie w maju przyjdzie. Ponad 1300 zł ;D


Skąd masz tyle? :D




"Nie możesz kontrolować wszystkiego, co cię spotyka, ale możesz postanowić, że nie będzie cię to ograniczać".
Ostatnio zmieniony przez Yennefer 2013-03-25, 18:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
PIT
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2013-03-25, 20:29   

Yennefer, na PIT11 są adresy urzędów skarbowych firm jak dobrze pamiętam a nie Twojej rejonizacji. To Ty wypisujesz rejonizację.

meggi napisał/a:
Jeśli zmieniłaś adres zamieszkania i mieszkasz adr. zameldowania ponad 3 miesiące to masz obowiązek zgłosić to do urzędu skarbowego
meldować się obowiązku nie ma bo to znieśli a przy składaniu PITu można dać tego PITa z aktualnym adresem zamieszkania i innymi personaliami.

Ja swój złożyłam i mi -1 zł wyszło i nie wiem czy przyjdzie mi jakieś pismo z prośbą o wpłatę czy nie bo składałam przez EDeklaracje. Rafał czeka na zwrot 130zł za internet.

A Wy skąd macie takie zwroty? :shock: nam w przyszłym roku może za Dziecię się zwróci :)




"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
PIT
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-25, 20:31   

Duszka napisał/a:
nie wiem czy przyjdzie mi jakieś pismo z prośbą o wpłatę czy nie

Najprawdopodobniej. Jak ty masz im zapłacić, to cię będą o ułamki grosza ścigać, ale jak oni tobie mają dać, to chyba do 5zł nic nie dostaniesz. Kiedyś miałam taką małą kwotę :/




 
 
PIT
Yennefer 
obserwator



Wiek: 30
Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 3158
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-03-25, 23:36   

Duszka napisał/a:
Yennefer, na PIT11 są adresy urzędów skarbowych firm jak dobrze pamiętam a nie Twojej rejonizacji. To Ty wypisujesz rejonizację.

meggi napisał/a:
Jeśli zmieniłaś adres zamieszkania i mieszkasz adr. zameldowania ponad 3 miesiące to masz obowiązek zgłosić to do urzędu skarbowego
meldować się obowiązku nie ma bo to znieśli a przy składaniu PITu można dać tego PITa z aktualnym adresem zamieszkania i innymi personaliami.

Ja swój złożyłam i mi -1 zł wyszło i nie wiem czy przyjdzie mi jakieś pismo z prośbą o wpłatę czy nie bo składałam przez EDeklaracje. Rafał czeka na zwrot 130zł za internet.

A Wy skąd macie takie zwroty? :shock: nam w przyszłym roku może za Dziecię się zwróci :)


Tylko jakim cudem mój pracodawca, u którego pracowałam we Wrocławiu, składa informację do skarbowego w Warszawie ? :D

Ja pracowałam, 3 miesiące na o pracę i 4 na zlecenie, to pewnie dlatego mam takie kwoty.




"Nie możesz kontrolować wszystkiego, co cię spotyka, ale możesz postanowić, że nie będzie cię to ograniczać".
 
 
 
PIT
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-25, 23:46   

Yennefer napisał/a:
jakim cudem mój pracodawca, u którego pracowałam we Wrocławiu, składa informację do skarbowego w Warszawie?

A co cię obchodzi gdzie się pracodawca rozlicza? Ty masz się rozliczyć 'u siebie' bez względu na to gdzie oni to robią.

A ja pracowałam podobnie - 2 miesiące, więc chyba oddali mi sporo z tego co zabrali, z litości.




 
 
PIT
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2013-03-26, 09:32   

rozwielitka, ja zwrot miałam tylko jak pracowałam nie cały rok. Bo jak nawet pracowałam u dwóch pracodawców musiałam dopłacać.



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
PIT
meggi 
Wredota :D



Wiek: 37
Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 698
Skąd: z krańca świata

Wysłany: 2013-03-26, 10:21   

Duszka napisał/a:
Bo jak nawet pracowałam u dwóch pracodawców musiałam dopłacać.


Jej, serio? Mi się nigdy nie zdarzyło dopłacać nawet jak miałam jednego roku z 3 miejsc PIT-y...




Nie bójcie się, moje myśli są takie malutkie, że będę je i po śmierci rzucał wam na płatkach śniegu spadających z nieba. A w lecie? Namyślę się! Przecież nie umieram jeszcze.

----------
Bierny obserwator.
 
 
 
PIT
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2013-03-26, 11:33   

meggi, ale ja jedną pracę skończyłam a drugą zaczęłam w tym samym miesiącu :)



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
PIT
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16