Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Cytaty
Autor Wiadomość
Overrated
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-10, 01:26   Cytaty

Na podobnej zasadzie, jak na tamtym forum. podzielcie się cytacikami ;)

Ja zacznę:

"Bo jaki jesteś ty, mój świecie? Niby wszystko takie proste, wszystko ma swoje określone miejsce. Tylko, że ja nic z tego nie rozumiem albo rozumiem, kiedy jest już za późno."

"Ach, te bezsenne noce, kiedy w ciemnościach na wyciągnięcie dłoni dotykam swego lęku.''

''Budzi się we mnie tyle emocji nie znanych wcześniej, które trzeba oswoić w różnych konfiguracjach i które trzeba zderzają się ze sobą jak nieobliczalne cząstki atomu. Tysiące nieprzewidzianych eksplozji o różnej sile.''

''Być spadającą gwiazdą w czyichś marzeniach i spełniać każde życzenie.''

''Chciałabym sobie odciąć język. Wtedy nie trzeba odpowiadać na pytania, tłumaczyć się, mówić tylu zbędnych słów, porozumiewać się.''

''Ciągle mi brakuje odwagi do życia lub samobójstwa.''

''Im bardziej pęd ku życiu zostaje zablokowany, tym silniejszy jest pęd ku zniszczeniu.''

''Jak nie dać się sobie, jak walczyć ze sobą, co w sobie zabić, by inne żyło?''

''Jestem dzieckiem lęku. Jestem dzieckiem śmierci, którą noszę w sobie. Jestem swoją własną samozagładą. Ale jeszcze jestem.''

''Jestem samotnością
Jestem wolnością.
Jestem lękiem.
Jestem psychologiem.
Jestem schizofreniczką.
Jestem narkomanką.
Jestem człowiekiem.
Kim jestem?''

''Kto wierzy w nieprawdopodobieństwo?
Kto ma w sobie taką moc, by powstrzymać ciosy?
Kto skutecznie obroni się przed złoczyńcą?
Kto, pytam się
kto, no kto –
to zrobi moimi rękoma?''

''Muszę się sama wyzwolić. Może wtedy uwierzę, że istnieję.''

''Nie chcę być znowu ciekawym przypadkiem, beznadziejnym przypadkiem rokującym poprawę, przypadkiem w ogóle. Nie chcę być czubkiem, psychotropkiem, stukniętą wariatką. I nie chcę być normalna w waszym nienormalnym świecie.''

''Niekiedy mam wrażenie, że przegrałam swoją walkę o życie, chociaż żyję. Nie ma dla mnie ratunku, bo pozostało mi tylko poczucie bezsensu trwania wśród żywych.''

''Nie ma ludzi niebezpiecznych dla otoczenia. To otoczenie jest dla nich niebezpieczne. Oni tylko się bronią.''

''Noszę w kieszeni śmierć, pieszczę ją między palcami, wygładzam, naciskam czułe punkty.''

''Skąd się bierze w człowieku tyle siły, kiedy wydaje się zupełnie przegrany, stracony, omotany tysiącami sprzeczności, nasłuchuje i wyłapuje jedną dźwięczna nutę, która go prowadzi w życie, trochę po omacku, lecz dobrą drogą.''

''Słowa – rany nie gojące się. Kiedy nadchodzi rozpacz, niepojęta i wszechogarniająca, życie staje się bezużyteczną rzeczą, pozbawioną istotnego sensu panującego nad całością.''

''Tak już ma być zawsze: poranek, gdy nie chce się wstawać, zmierzch, kiedy nie chce się jeszcze umierać, wieczór pełen obaw, niekończące się noce udręk. Już płakać nie potrafię, chyba nie potrafię. A kochać? Gdzie podziało się moje uczucie miłości? Boże, co ja z sobą zrobiłam.''

''W te cudowne noce rozbudzają się wieczne tęsknoty za miłością. Lękam się bliskości. Jestem jeszcze zagubionym dzieckiem.''

''Wydaje mi się, że nie mogę istnieć. Zgubiłam się na drodze do życia. Co było wcześniej? Kawałek dzieciństwa, wolno – nie wolno, zakazy, nakazy. I wielki bunt. I całkowita przegrana. A w końcu triumf dorosłych: „a nie mówiłem?” Pozostał zapach sal szpitalnych, twarze chorych psychicznie i nienawiść do świata, ludzi, życia. I chęć samounicestwienia.''

''Wystarczy gest, słowo by zranić tak boleśnie, zniszczyć szansę, cienką nić porozumienia. Skąd w ludziach tyle zawiści? A może to lęk wyrażony agresją?''

Pamiętnik Narkomanki.
Barbara Rosiek.



lit.
edit by ATW




Ostatnio zmieniony przez 2010-02-09, 20:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cytaty
calendula
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-13, 23:35   

Jeden. Poznany dzięki Cat.

Sarah Kane.
"Czasem obracam się i czuję w powietrzu twój zapach i nie mogę, kurwa, nie mogę nie wyrazić tego potwornego kurewsko koszmarnego fizycznego bólu kurewskiej tęsknoty za tobą.(...)"




 
 
Cytaty
Dante
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-21, 23:23   

"Nie możemy wymazać tego, co zrobiliśmy w przeszłości, zrobiliśmy to i już. Poczucie winy to tylko krzywdzenie siebie z racji tego, że kiedyś skrzywdziliśmy innych. Poczucie winy w niczym nie pomaga. Podobnie mówienie, że jest nam przykro, czy przepraszanie nie zawsze stanowi pokutę."

"Nie wyćwiczony umysł do złudzenia przypomina budzik tykający myślami, które przepływają przezeń od rana do nocy. Człowiek z takim umysłem jest tak zajęty swoimi myślami, że nie ma czasu na to, by cokolwiek dostrzec. Nie ma on pojęcia czy dzisiejszy dzień jest deszczowy, czy słoneczny, a wracając do domu, nie zauważa pełni księżyca i nie widzi jej piękna."




 
 
Cytaty
Overrated
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-04, 13:16   

"Nie ma Cię, gdy moje życie spada w dół i, nie ma Cię, gdy wszystko łamie się na pół, i nie ma Cię, i nie wiem już gdzie jesteś, ale dobrze, że nie wiesz co u mnie, bo pękło by Ci serce."

Pezet - spadam

[ Komentarz dodany przez: Cherry: 2010-03-04, 03:16 ]
dodalam autora




Ostatnio zmieniony przez 2010-03-04, 04:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Cytaty
Sadyceuszka
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-07, 11:31   

Studiowanie obrazów prowadzi do studiów nad człowiekiem, a studia nad człowiekiem prowadzą do zasępienia nad światem.

Ann Rice Wampir Armand

- Wystarczy tylko, że zawołasz moje imię, a zaraz się zjawię.
- I po co? Po co???
- Czy w głębinach piekieł nie kochają się demony?
Ann Rice Wampir Armand

Wielu ludzi nosi w sobie ukrytego potwora, chorobę, który wysysa im krew, który ich pożera, rozpacz, która gnieździ się w ich nocy. Oto człowiek, który nie różni się od innych, chodzi, porusza się, i nikt nie wie, że ma w sobie straszliwego pasożyta - boleść stuzębną, która żyje w tym nieszczęśniku i zabija go. Nikt nie wie, że ten człowiek to topiel. Jest spokojny, ale bez dna. Od czasu do czasu niezrozumiałe drżenie przebiega po powierzchni; pojawia się jakaś zmarszczka, znika, pojawia się znów, tworzy się pęcherzy powietrza, pęka. Niby nic, w istocie to rzecz straszna: oddech nieznanej bestii.
Wiktor Hugo Nędznicy

(...) to nie do wiary, jak bardzo wymowne są ludzkie oczy. Ile mogą wyrazić spojrzeniem. Nawet jednym - jedynym. Nie jest to kwestia wyrazu całej twarzy. Nie. Spojrzenie jest czymś najzupełniej magicznym i nie da się tego objaśnić żadnymi przyczynami autonomicznymi, jak w przypadku grymasu czy uśmiechu nawet. Oczy mogą spoglądać nieruchomo - a jednak najdokładniej wyrazić stan ducha i uczucia.
Są takie spojrzenia, które można zapamiętać sobie na całe życie. Ułożyć w pamięci jedno po drugim, jak kwiaty w zielniku, i do śmierci przeglądać, wspominać, gdzie, które zostało znalezione.
Lub otrzymane.
Małgorzata Musierowicz Nutria i Nerwus



lit.
edit by ATW




Ostatnio zmieniony przez 2010-02-09, 20:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cytaty
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-07, 17:42   

"Kocham życie. Czasami byłam dziko, desperacko, gorzko nieszczęśliwa, udręczona smutkiem, ale mimo to jestem tego całkiem pewna, że wielką sprawą jest po prostu żyć"

Agata Christie




 
 
Cytaty
calendula
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-09, 23:29   

"I chcę jakimś cudem jakimś cudem jakimś cudem opowiedzieć ci chociaż trochę o nieprzepartej dozgonnej przemożnej bezwarunkowej wszechogarniającej rozpierającej serce wzbogacającej umysł ciągłej wiecznotrwałej miłości jaką do ciebie czuję."
Sarah Kane - Łaknąć

Kolejny raz poznane dzięki Cathhy. Co ja bym bez niej zrobiła - ja nie wiem.




 
 
Cytaty
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2010-02-10, 10:40   

Mój kalendarz z cytatami mówi w tym tygodniu:

"Próby, ból i cierpienie wzbogacają sens naszego pielgrzymowania na ziemi."
Benedykt XVI




:myszka:
 
 
Cytaty
calendula
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-12, 17:25   

"(...) Miłość nas wszystkich rozpierdoli, a kogo nie rozpierdoli, ten i tak umrze."
Znalezione w sieci, ergo autora nie znam. Mocne.




 
 
Cytaty
Sadyceuszka
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-12, 18:00   

"Wcale nie jestem agresywny. Ja tylko czasem po prostu mam ochotę komuś przypier*olić"
/Andrzej Pilipiuk jako literacki ochlej - Jakub Wędrowycz - w Homo bimbrownikus/




 
 
Cytaty
Overrated
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-02, 23:52   

Nigdy już nie wezmę nic na sen, boję się swoich ciemnych, cichych miejsc...

To z piosenki Urszuli Na sen.
Saduś




Ostatnio zmieniony przez 2010-03-03, 18:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cytaty
inside
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-03, 08:49   

Temp, a autor tych słów?

Wcześniej też go nie podałaś...




 
 
Cytaty
Overrated
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-03, 18:48   

Bo nie znam autora.

A tamten, to z piosenki Pezeta - spadam.




 
 
Cytaty
Sadyceuszka
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-04, 11:06   

Zasłyszane w jakimś filmie, który oglądała moja mama, kiedy ja szykowałam sobie kolację:

Brakowaloby mi ciebie nawet wtedy, gdybym cię nie poznał...

Jakoś tak mi się spodobało.

I jeszcze fragment opowiadania, które znajduje się w zbiorze Demony w wydaniu Fabryki Słów

To nieprawda, że samobójcy nie kochają życia. W chwili, gdy muszą się z nim rozstawać, żałują każdego dnia, każdej godziny, każdej chwili... Wtedy, gdy się zabijają, kochają życie bezgraniczną, wielką miłością. Szkoda tylko, że nie jest ona odwzajemniona, bo życie nie kocha ich wcale.

To z opowiadania 36 pięter w dół autorstwa Jacka L. Komudy i Macieja Jurewicza.




 
 
Cytaty
ilse
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-04, 20:37   

Czytałam Sad Demony :)

"Ten czas, jak każdy inny, jest bardzo dobrym czasem, jeśli tylko wiemy, co z nim zrobić."

- Ralph Waldo Emerson

"Szczęście znajduje się w tobie. Zaczyna się na dnie twojego serca, a ty możesz je wciąż powiększać, pozostając życzliwym tam, gdzie inni bywają nieżyczliwi; pomagając tam, gdzie już nikt nie pomaga; będąc zadowolonym tam, gdzie inni tylko stawiają żądania. Ty potrafisz się uśmiechać tam, gdzie się narzeka i lamentuje, potrafisz przebaczać, gdy ludzie ci zło wyrządzają."

- Phil Bosmans


"Każda osoba przychodzi na ten świat ze szczególnym przeznaczeniem - ma coś do wypełnienia, jakiś przekaz do dostarczenia, jakąś pracę do wykonania.
Nie jesteś tu przypadkowo - jesteś pełen znaczenia.
Za Twoim istnieniem stoi cel.
Całość zamierza zrobić coś poprzez Ciebie."
- Osho




 
 
Cytaty
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15