Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Siłownia
Autor Wiadomość
Mcved 


Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 88
Skąd: Łomża

Wysłany: 2013-03-14, 11:29   Siłownia

Mogę zaproponować rady i pomoc dla ludzi z tego forum na temat rozpisek, diet, wyników aktualnych rekordów świata/polski/europy. Po prostu z nudów mogę pomóc ludziom, którzy chodzą na siłownie na gg, pm i w tym temacie. Moje gg: 10863198 zawsze jestem otwarty na wszystkie tematy.



Ostatnio zmieniony przez Mcved 2013-03-14, 11:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Siłownia
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-14, 11:32   

A jakieś ćwiczenia na określone partie mięśni bez siłowni jesteś w stanie doradzić? Na przykład dolne partie mięśni brzucha i pośladki?



 
 
Siłownia
Mcved 


Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 88
Skąd: Łomża

Wysłany: 2013-03-14, 11:43   

Oczywiście zerknę wieczorem w swoje notatki i napisze do ciebie. Teraz niestety nie mam przy sobie w szkole na komputerze jestem.



 
 
 
Siłownia
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-14, 11:49   

Mercy napisał/a:
pisz tu w wątku

No właśnie. Pisząc w wątku zaspokoisz wszystkich zainteresowanych :D teraz i w przyszłości. Kontaktując się z każdym indywidualnie będziesz musiał odpowiadać każdemu z osobna na te same pytania... no i wiele osób zniechęci się jeśli będzie musiało pisać 'w cztery oczy'.




 
 
Siłownia
Mcved 


Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 88
Skąd: Łomża

Wysłany: 2013-03-14, 11:51   

Właśnie przypomniało mi się. Przykładowe ćwiczenie : unoszenie nóg leżąc i wolne ich opuszczanie. Bardzo dobrze działa na dolne partie brzucha. Oto drugie ćwiczenie: W pozycji wyjściowej leżymy na podłodze obie ręce zginamy i zakładamy za głowę. Obie nogi unosimy i zginamy w kolanach. Stopy przyciągamy piętami do pośladków. Dodatkowo : Nożyce pionowe i poziome. Połóż się na plecach, wyprostowane nogi unieś lekko nad podłogę i „tnij” nimi powietrze. Następne to: Spinanie brzucha. To najprostsze ćwiczenie możesz wykonywać zawsze: siedząc w samochodzie, pracując przy biurku, oglądając telewizję... Polega ono na napinaniu i rozluźnianiu mięśni brzucha. Następne to: Dolne partie mięśni brzucha możesz również trenować siedząc. Usiądź plecami do parapetu. Rękoma złap parapet, przyciągnij nogi do klatki piersiowej, sunąc palcami po podłodze. Następnie unieś wyprostowane nogi w górę i zatocz nimi koło jak motyl skrzydłami. Wróć do pozycji wyjściowej. I oczywiście końcowe, które też działa na brzuch to : Brzuszki. Ćwiczenie popularnych brzuszków jest starym niezawodnym sposobem na jędrny brzuch. Aby jednak „brzuszki” podziałały na dolne partie mięśni brzucha, rób je z uniesionymi nogami. Dzięki temu napniesz dół brzucha.



 
 
 
Siłownia
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-14, 11:55   

rozwielitka napisał/a:
no i wiele osób zniechęci się jeśli będzie musiało pisać 'w cztery oczy'.

Chyba w "cztery ręce" :lol:

Mcved, dziękuję. A to mam jeszcze jedno pytanie - czy jest możliwe aby w miarę regularne ćwiczenia nie skutkowały przyrostem siły mięśniowej? Po jakim czasie powinno już się zauważać, że może się zrobić więcej powtórzeń tego samego ćwiczenia albo z większym obciążeniem? Czy to w ogóle fizjologicznie możliwe żeby nie było postępu? A jeżeli tak to czego może to być kwestia? A może to wyłącznie jakiś chory psychologiczny mechanizm?




Ostatnio zmieniony przez Scarlet Halo 2013-03-14, 11:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Siłownia
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-14, 12:02   

Emaleth napisał/a:
czy jest możliwe aby w miarę regularne ćwiczenia nie skutkowały przyrostem siły mięśniowej?

Może zła technika wykonywania ćwiczenia?




 
 
Siłownia
Mcved 


Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 88
Skąd: Łomża

Wysłany: 2013-03-14, 12:06   

Brzuch to kwestia diety, dobranych ćwiczeń. Regularnie jak na siłowni ćwicze brzuch to robie po 4 seryjki 4 ćwiczenia w tym idzie 15 ruchów. Nie polecam jak ktoś zaczyna od 15 ruchów bo można sobie naderwać coś, albo przeciążyć swój organizm inaczej mówiąc przetrenować się. Moim zdaniem to góra zacznij 8-10 powtórzeń na serie. Po tygodni po większaj ruchy po 2powtórzenia np. robisz 8 brzuszków a w następnym tygodniu 10 i tak dojdziesz do 20 to możesz założyć mniejsze obciążenie i tak powoli. A efekty to około 3 miesiące albo więcej. Trzeba ciężko ćwiczyć inaczej tego się nie zrobi. Najczęściej zależy od diety i metabolizmu człowieka.



 
 
 
Siłownia
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-14, 12:17   

rozwielitka napisał/a:
Może zła technika wykonywania ćwiczenia?

Heh ja mam chyba do tego po prostu złe podejście... mi się najprzyjemniej ćwiczy jak mam zakwasy z poprzedniego dnia... jak przestają mi się robić zakwasy to mi motywacja spada, a niestety szybko przestają i pojawia się problem, że nie jestem siłowo w stanie wyrobić większej ilości powtórzeń (mięśnie nie chcą ciągnąć i uj), a zakwasy jak się nie robiły tak się nie robią i lipa :( I jak tu ćwiczyć jak człowieka nic nie boli? To chyba moje autoagresywne skrzywienie... czy cuś...




Ostatnio zmieniony przez Scarlet Halo 2013-03-14, 12:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Siłownia
Mcved 


Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 88
Skąd: Łomża

Wysłany: 2013-03-14, 12:26   

?le robisz bo powinnaś góra 3-4 razy w tygodniu,a nie codziennie. Wtedy przetrenowujesz organizm i nie ma odpowiedniego treningu. Potem są zakwasy, jak odpowiednie trenujesz i organizm ma odpowiednie substancje organizmu odpowiednia ilość węglowodanów i białek. Do tego odpowiedni sen 6-8h parę godzin przed 24. Wypoczęty organizm do tego dochodzi dzień na regeneracje mięśni. Trzeba spojrzeć ze spalaniem tkanki mięśniowej powoduje to zbicie się mięśnia tak zwany karoryfer. I każdy punkt mięśnia musi ważyć mniej czy więcej zależy to od wielkości, a nie od złych ćwiczeń. Złe ćwiczenia powodują jedynie to, że człowiekowi to nic nie daje męczy się na darmo i przy niektórych partiach mięśniowych można sobie zrobić krzywde.



 
 
 
Siłownia
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-14, 12:48   

Mcved, choćbym nie wiem jak bardzo chciała się z Tobą nie zgodzić to nie mogę, bo masz absolutną rację :D Nie wiem czy kiedykolwiek znajdę motywację do "poważnych ćwiczeń" - musiałabym zacząć od zmiany diety (bo nie ma takich cudów żeby organizm prawidłowo pracował przy +/-1000kcal dziennie, z czego 80% dostarczane jest po godzinie 20), a nie umiem tego przeskoczyć.



 
 
Siłownia
Mcved 


Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 88
Skąd: Łomża

Wysłany: 2013-03-14, 13:26   

Takim odżywianiem się nie ma sensu coś ćwiczyć bo to jedynie może ci zaszkodzić na wątrobe i inne narządy ciała. Powinno się jeść 3-4 razy dziennie i ostatni raz około 19-20 góra.



 
 
 
Siłownia
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-14, 13:37   

Mcved, ja to wiem... ale wiedzieć to jedno, a mieć motywację by wprowadzić to w życie to drugie... i za wiele wspólnego ze sobą nie mają. Tu na forum jest sporo osób, które ćwiczą... część z nich ma zaburzenia jedzenia i ich plany treningowe są... dyskusyjne. Niestety czasem wiedza, a nawet chęć i wiedza to za mało.



 
 
Siłownia
Mcved 


Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 88
Skąd: Łomża

Wysłany: 2013-03-14, 14:16   

Zgadzam się z tobą w 100% ale zawsze można podyskutować.



 
 
 
Siłownia
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-03-14, 14:20   

Mcved napisał/a:
?le robisz bo powinnaś góra 3-4 razy w tygodniu,a nie codziennie.


Trochę mnie zaniepokoiłeś, bo ja ostatnio codziennie (z wyjątkiem weekendów) chodzę na fitness. To naprawdę jest takie złe dla organizmu?




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Siłownia
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12