Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Czytniki e-booków
Autor Wiadomość
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-12, 20:17   

Krzysiu, jakiś konkretny model?

EvenIfICould, właśnie ten który masz jest mi w pewien sposób znany, choć go nie używałam. Także dzięki za opinię. :)



Mi sam w sobie tablet nie jest potrzebny, więc nie widzę sensu by go kupować, ale jak ktoś ma już tablet i spełnia to u niego więcej kwestii, nie czuje potrzeby kupowania specjalnie czytnika to może zadowolić się czytaniem przez tablet. :)




 
 
Czytniki e-booków
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2020-04-12, 22:48   

Mój się chyba nazywa PaperWhite 1.4.3 czy jakoś tak… Ale mam tylko jeden, nigdy nie miałem innych, więc nie mam żadnej wiedzy porównawczej.



 
 
Czytniki e-booków
przedtem 



Dołączył: 30 Maj 2019
Posty: 564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2020-04-13, 11:01   

Też poluję. Trochę dziwią mnie te ceny, bo pamiętam, że za starego Kindle 5 zapłaciłem wówczas ~250zł. Teraz te 400+ to taki standard, ale cóż zrobić - ekrany dotykowe. Jeszcze nie zamawiam, ale na razie w obserwowanych mam albo albo. PocketBook Touch Lux 4 i Kindle Touch 10.



 
 
Czytniki e-booków
Commodore 
Biały Smok



Dołączył: 27 Lip 2018
Posty: 836
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-04-13, 17:18   

Adenium, sam używam Kindla, ale mój to już trochę dziadek, bo to wersja Touch 4, kupiona bodaj w 2015 roku, ale nadal działa jak ta lala, tylko bateria już słabsza jest. Nigdy nie miałem z nim problemów, ładnie czyta pliki mobi, a przy użyciu programu calibre można przekonwertować niemal każdy dokument na plik .mobi

Teraz brałbym jakąś wersję Paperwhite, posiada ona podświetlenie, ale takie naturalne, nie działa tak jak ekran w tablecie czy telefonie.

Nigdy innych czytników niż Kindle nie miałem w ręce, ciężko mi się o nich wypowiadać :P




I am happy, I'm all smiles. Just the grieving in my style. Just a problem I enjoyed. No more crying I'm
a boy. :dragonek:
 
 
Czytniki e-booków
Cappy 



Wiek: 29
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1679
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2020-05-01, 10:54   

Dzisiaj zaczęłam się zastanawiać, czy nie kupić sobie czytnika. Nawet przeglądałam oferty, ale po konsultacji z babcią uznałam, że takie małe coś nie nadaje się do czytania dla okularników.



You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Czytniki e-booków
Tokio
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-01, 11:29   

Cappy, właśnie nadaje się dla okularników bardziej niż telefon, czy tablet. Nie niszczy tak wzroku.



 
 
Czytniki e-booków
EvenIfICould 
żałosny śmieć



Wiek: 38
Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 619
Skąd: się biorą dzieci?

Wysłany: 2020-05-01, 11:34   

Cappy, nadaje się świetnie! Dzięki ekranowi e-ink oczy praktycznie nie męczą się bardziej niż przy czytaniu książki papierowej. Nie ma porównania z tabletem. No i możliwość dowolnej regulacji wielkości i kroju czcionki ułatwia czytanie nawet z dużą wadą wzroku. Najlepiej przekonać się samemu, jeśli będziesz miała możliwość potrzymać taki czytnik w ręku i zobaczyć jak to wygląda na żywo to polecam. :)



"Bo nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart, a czerwień mojej krwi to tylko jakiś żart..."
 
 
Czytniki e-booków
Cappy 



Wiek: 29
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1679
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2020-05-01, 12:36   

Może pora wpisać to na listę prezentów gwiazdkowych...



You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Czytniki e-booków
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-04, 11:35   

Pewnie, że się nadaje! Można w dodatku powiększyć sobie czcionkę i czytać tak, jak jest najwygodniej. ;)



 
 
Czytniki e-booków
przedtem 



Dołączył: 30 Maj 2019
Posty: 564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2020-05-06, 22:05   

Od dzisiaj jestem posiadaczem Paperwhite 4. ;)



 
 
Czytniki e-booków
EverPaiin 
wiedźma



Dołączyła: 04 Lis 2013
Posty: 3733
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2020-05-07, 01:59   

Tuż po zamknięciu bibliotek, wcisnęłam ojcu swój czytnik, żeby miał co robić. Jako że jest to typ równie łatwo wpadający w stany depresyjne co ja, to znalezienie mu jakiegoś zajęcia było dość ważne, żeby nie zamartwiał się aż tak potencjalną utratą pracy. Chyba mu się spodobało, bo nie korzystałam z czytnika od ponad miesiąca. Jeśli on potrafił przestawić się na takie technologie, to każdy jest w stanie to zrobić. Nawet nieznajomość angielskiego go nie zraziła, bo taki czytnik to bardzo łatwe w obsłudze ustrojstwo.



Sie ist die Königin der Käfer
Sie kommt über uns heut Nacht
Ihre Liebe wollten wir nicht haben
Ihr Zorn verfolgt uns tausendfach
 
 
Czytniki e-booków
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2071
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2020-05-07, 13:28   

rozpuszczalnik, i jak się sprawuje? ;)



Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Czytniki e-booków
przedtem 



Dołączył: 30 Maj 2019
Posty: 564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2020-05-07, 20:28   

WhiteBlankPage., tak na niecałą godzinę użytkowania jeszcze ciężko udzielić mi w pełni obiektywnej opinii, ale jest dobrze! W porównaniu z poprzednim(Kindle 5) rozdzielczość jest o wiele wyższa, przez co tekst jest taki "wygłaskany", no i to podświetlenie - już czuję, że nada się do każdych warunków oświetleniowych. Na plus również na pewno dotyk, który ułatwia funkcjonowanie dzięki czemu czytnik jest taki praktyczniejszy. Z minusów jedynie lekkie zamulanie, bo co mi po bardziej estetycznym menu skoro przemieszczam się po nim wolniej? Tutaj chyba Amazonik w porównaniu z konkurencją klęczy. Sentymentalnie i tak będę sercem przy pierwszym czytnik, on był dla mnie naj-naj, ale wspomnienia wracają, tak samo jak i chęć do czytania!



 
 
Czytniki e-booków
Tokio
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-09, 16:40   

https://www.euro.com.pl/c...fi-czarny.bhtml

co sądzicie o tym czytniku?




 
 
Czytniki e-booków
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-09, 19:26   

Miałam Inkbook Lumosa i niestety nie polecam. Kupiłam go w grudniu, a już we wrześniu się popsuł: serwis wskazał na uszkodzenie mechaniczne ekranu. Kiedy wyjaśniałam, że nigdzie mi nie upadł, że trzymałam go delikatnie w torebce między papierami, usłyszałam od obsługi sklepu, że takich czytników raczej nie powinnam używać poza domem i nie nosić go w żadnych torbach, plecakach itp. :roll: Ogólnie koszt naprawy tego ekranu przewyższał koszty czytnika i koniec końców kupiłam zupełnie inny.



 
 
Czytniki e-booków
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11