Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Czytniki e-booków
Autor Wiadomość
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-02-10, 10:38   

Próbowałaś robić wszystko z przetwarzaniem heurystycznym włącznie? Początkowo je ominęłam i ciągle miałam rozklapiochy w akapitach. :roll:


<<< Dodano: 2014-02-10, 10:39 >>>


Jak się kolega znający na rzeczy nie pojawi, to możemy się razem pogłowić. :D




Disqualified as a human being.
 
 
Czytniki e-booków
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2014-02-10, 10:55   

Mustela Nivalis napisał/a:
Próbowałaś robić wszystko z przetwarzaniem heurystycznym włącznie?


Zgadza się - wciąż ten sam problem. Ale muszę zaznaczyć, że nie przynosi to żadnych rezultatów tylko wtedy, gdy próbuję ingerować w już ściągnięty plik epub, jeżeli konwertuję z pdfa na epub, to jeszcze się udaje, choć nie zawsze. Oczywiście mogę po prostu ściągać pdfy i sobie konwertować, ale głupia się rzuciłam na te ebooki jak tylko dostałam czytnik - rzecz jasna z podniecenia nowym gadżetem - mam mnóstwo książek ściągniętych w epubie, straciłam calutki transfer na chomiku i po prostu mi tego szkoda. Skąd mogłam wiedzieć, że misie coś będzie rozłazić, skoro pierwsza ściągnięta i czytana książka była w porządku. :facepalm:




 
 
Czytniki e-booków
Camarde 



Wiek: 29
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 196
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-02-11, 22:46   

@Sadist, jakbyś podesłała na maila ze 2 "epuby" to mogę zobaczyć czy dam radę się z tym uporać, a jeśli tak, to ewentualnie napiszę co trzeba zrobić żeby działało. :P



 
 
Czytniki e-booków
kokosowa
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-16, 19:52   

Sadist, nie wiem, czy regularnie aktualizujesz swojego PocketBooka, jeśli nie, to wiedz, że wraz z najnowszą aktualizacją pojawia się funkcja Send-To-PocketBook. Można założyć maila i z poziomu komputera wysyłać na niego książki, które pojawiają się na czytniku, kiedy połączysz się z siecią. PocketBook goni Kindle'a! ;]



 
 
Czytniki e-booków
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2014-02-17, 08:16   

Camarde, jak tylko znajdę chwilę wolną, prześlę. :) Możesz mi wysłać swój email na pw?
kokosowa, znając siebie i własne lenistwo, prawdopodobnie nie będzie misie chciało bawić w takie rzeczy. :D Co do samych aktualizacji, nawet nie wiem, jak to się robi. :c Pozwolę sobie jeszcze zadać jedno pytanie, z racji, że jesteś posiadaczką tego cuda, które i ja mam. Przy przechodzeniu do kolejnej strony książki, lub poruszaniu się po menu, ekran lubi mi czasem 'mignąć' na czarno. To normalne, czy mój pocketbook jest uszkodzony?




 
 
Czytniki e-booków
kokosowa
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-17, 09:45   

Sadist napisał/a:
kokosowa, znając siebie i własne lenistwo, prawdopodobnie nie będzie misie chciało bawić w takie rzeczy. :D

Ale warto, bo z każdą aktualizacją pojawia się jakaś nowa funkcja. Można też lepiej dostosować czytnik do swoich potrzeb i upodobań. No i ja zawsze mam wrażenie, że po aktualizacji działa sprawniej.

Sadist napisał/a:
Przy przechodzeniu do kolejnej strony książki, lub poruszaniu się po menu, ekran lubi mi czasem 'mignąć' na czarno. To normalne, czy mój pocketbook jest uszkodzony?

Normalne, też tak mam. ;)




 
 
Czytniki e-booków
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2014-02-17, 10:28   

Uspokoiłaś mnie, dzięki. :)



 
 
Czytniki e-booków
Niunia16 


Wiek: 28
Dołączyła: 03 Gru 2014
Posty: 15
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2014-12-04, 23:53   

Ja mam kindle 4 tego najprostszego i nie zamieniłabym go na żadne skarby świata, tylko czemu ebooki są takie drogie?



Dopóki walczysz
Jesteś zwycięzcą
 
 
Czytniki e-booków
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-05, 00:01   

Niunia16 napisał/a:
Ja mam kindle 4 tego najprostszego i nie zamieniłabym go na żadne skarby świata, tylko czemu ebooki są takie drogie?
M. in. dlatego, że VAT na ebooki wynosi 23%, a na papierowe książki 5%. Ponadto statystyczny Polak w ogóle nie czyta książek, więc to trudny biznes.

"Według ostatnich badań 61% społeczeństwa nie czyta w ogóle. A ja myślę, że jest dużo gorzej. Są, naprawdę są jeszcze tacy, którzy wstydzą się bycia głąbami, miast się tym przechwalać - i ci w sondażach zwyczajnie kłamią." - A. Sapkowski.




 
 
Czytniki e-booków
EvenIfICould 
żałosny śmieć



Wiek: 38
Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 619
Skąd: się biorą dzieci?

Wysłany: 2014-12-06, 17:40   

Zaq ma rację ale z drugiej strony, ebooki nie są aż tak drogie znowu, często można kupić ebooka za połowę ceny książki papierowej a czasem jeszcze taniej. Warto śledzić promocje w księgarniach internetowych zajmujących się ebookami.



"Bo nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart, a czerwień mojej krwi to tylko jakiś żart..."
 
 
Czytniki e-booków
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2014-12-06, 18:09   

No właśnie, jak jest z cenami e-book'ów w Polsce? W USA zazwyczaj E-Booki są tańsze niż papierowe wydania.

Typowa książka (nie podręcznik) kosztuje tak pomiędzy 15 - 20$, a e-book ok 10$.




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
Czytniki e-booków
EverPaiin 
wiedźma



Dołączyła: 04 Lis 2013
Posty: 3733
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2015-09-13, 21:51   

Od bodajże kwietnia tego roku posiadam czytnik ebooków - "Kindle Paperwhite 2 tzw. All-New" i zakochałam się w nim niemalże od pierwszego użycia. Dla mnie, czytającej wiele i praktycznie wszędzie, jest on rozwiązaniem wielu problemów.

Zalety, które zauważyłam po prawie pół roku intensywnego użytkowania:
- jest lekki, więc mogę zabierać go ze sobą wszędzie
- ma bardzo wytrzymałą baterię
- podświetlany ekran sprawia, że można czytać przy każdym oświetleniu, nawet w nocy
- nie męczy oczu i ma regulowaną wielkość liter, co dla mnie, jako osoby z wadą wzroku, jest ważne
- mogę podkreślić interesujące mnie fragmenty książki, przypisać do niej notatkę
- zakładki i funkcja Page Flip umożliwiają mi szybkie poruszanie się po książce
- służy mi za swego rodzaju biblioteczkę, którą mogę sortować według tytułów, autorów czy przejrzeć ostatnio czytane książki
- mogę przeglądać tu forum, z czego czasem korzystam

- mam dostęp do książek niemalże natychmiastowo, bez wychodzenia do księgarni czy biblioteki
- wbudowane słowniki i wikipedia pomagają przy czytaniu literatury obcojęzycznej
- ceny książek wirtualnych są niższe niż książek papierowych
- chronimy lasy ;)

Więc jeśli ktoś rozważa zakup czytnika, to zdecydowanie polecam. :>




Sie ist die Königin der Käfer
Sie kommt über uns heut Nacht
Ihre Liebe wollten wir nicht haben
Ihr Zorn verfolgt uns tausendfach
 
 
Czytniki e-booków
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-13, 22:14   

EverPaiin napisał/a:
- chronimy lasy ;)

Jedną papierową książkę może przeczytać kilkadziesiąt osób, może i kilkaset, zanim się rozpadnie. Ile węgla trzeba zużyć na produkcję prądu, żeby tyle samo osób przeczytało e-booka? A co potem z elektrośmieciami?




 
 
Czytniki e-booków
EverPaiin 
wiedźma



Dołączyła: 04 Lis 2013
Posty: 3733
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2015-09-13, 22:34   

Chochlik napisał/a:
EverPaiin napisał/a:
- chronimy lasy ;)

Jedną papierową książkę może przeczytać kilkadziesiąt osób, może i kilkaset, zanim się rozpadnie. Ile węgla trzeba zużyć na produkcję prądu, żeby tyle samo osób przeczytało e-booka? A co potem z elektrośmieciami?

Wiem o tym. Stąd ten uśmieszek na końcu.




Sie ist die Königin der Käfer
Sie kommt über uns heut Nacht
Ihre Liebe wollten wir nicht haben
Ihr Zorn verfolgt uns tausendfach
 
 
Czytniki e-booków
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-18, 17:40   

Kocham swój czytnik. <3 Mam mnóstwo ebooków i nie muszę bez nich wychodzić z domu, bo mieszczą się w torebce.
Mogę czytać gdzie chcę i co chcę.

Poza tym jestem zdania, że nieważne na czym czytamy, jak czytamy i co czytamy... A sam fakt czytania jest piękny. <3




 
 
Czytniki e-booków
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11