Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Czytniki e-booków
Autor Wiadomość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-14, 15:14   

A ja idę na kompromis i sobie ściągam audiobooki :D



 
 
Czytniki e-booków
Camarde 



Wiek: 29
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 196
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-03-14, 16:18   

Ja audiobooków potrafię słuchać tylko siedząc w samochodzie. W innym wypadku nie potrafię się wystarczająco skupić bo oczy nie są niczym zajęte i łatwo się rozpraszam. :P Dlatego raczej już ich nie słucham.



 
 
Czytniki e-booków
Lilith
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-14, 21:26   

Ja tam preferuję książkę. Przewracanie kartek, zapach stęchlizny lub nowości.. coś pięknego :)



 
 
Czytniki e-booków
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2013-03-14, 21:44   

Lilith,

A owszem, książka to jest przeżycie! To nie tylko treśc, to jest cały zbiór wrażeń: to - jak wspomniałaś - zapach stron, to faktura papieru którą się wyczuwa pod palcami, to przewracanie stron, to nawet moment otwierania i zamykania książki.
To wszystko jest prawdziwe kiedy książka jest wyjątkowa, ale kiedy moim zadaniem jest przygotwac się do pracy z jakimś protokołem sieciowym czy dowiedziec się jakichś szczegółów technicznych dotyczących funkjonowania jakiegoś urządzenia, tych wrażeń nie ma. Wówczas jest sucha informacja którą trzeba przetworzyc i e-reader sprawdza się wtedy znakomicie. Mogę miec całą bibliotekę techniczną pod ręką. Podbnie jeśli chodzi o książki czytane czy to w pociągu, samolocie czy na plaży, tu też e-reader jest wygodnym rozwiązaniem. No i czasopisma: Powiedzmy Newsweek - wszystkie wydania w jednym małym urządzeniu, łatwo się wyszukuje szczegółowe informacje no i nie ma tych ton papieru, które zalegają szafach i szufladach :)
Książki to całkiem nie zastąpi, ale życie trochę może ułatwic.




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
Czytniki e-booków
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-15, 13:01   

uzytkownik987 napisał/a:
nie potrafię się wystarczająco skupić bo oczy nie są niczym zajęte i łatwo się rozpraszam

Szydełkowanie pomaga :D

Jak na zawołanie zobaczyłam wczoraj takie urządzenie. Faktycznie, inną 'konsystencję' ma ekran, ale nadal uważam, że to zbędne wydzielanie jednej funkcji do oddzielnego urządzenia - jakby mieć discmana i przenośny odtwarzacz DVD zamiast komputera. Tym bardziej, że nie tylko ja spędzać mogę przed monitorem po kilkanaście godzin na dobę bez dolegliwości ze strony oczu.




Ostatnio zmieniony przez 2013-03-15, 13:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Czytniki e-booków
Ciril
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-15, 22:32   

Camarde napisał/a:
Ja już od dłuższego czasu marzę o takim e-book'u. Od paru miesięcy katuję wzrok czytając książki na telefonie, i jeśli tak dalej pójdzie to zaraz chyba będę ślepy. Sam również dużo bardziej wolę czytać zwykłą papierową książkę, no ale nie mogę co tydzień kupować nowych, a w bibliotece często wszystko co w danej chwili chciałbym przeczytać jest wypożyczone .



Polecam czytnik Kindle 4 lub 5. Ostatnio stałam sie posiadaczem takiego cuda. Wiadomo to nie to co książka, ale zgadzam się z kolega nie wszystko jest dostepne, a książki nie są takie tanie....




Ostatnio zmieniony przez 2013-03-15, 22:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Czytniki e-booków
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-17, 14:51   

Dzisiaj słyszałam w radiu, że jakaś biblioteka (w Polsce) zazyna akcję propomcji czytelnictwa przez... wypożyczanie czytników. Trzeba niestety być pełnoletnim i oddać zabawkę po 2 tygodniach. Tylko nie dosłyszałam gdzie takie pomysły mają, bo nie słuchałam od początku.



Ostatnio zmieniony przez 2013-03-17, 14:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Czytniki e-booków
kokosowa
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-17, 17:22   

Fajna akcja. ;) A jednak czytniki stają się coraz bardziej popularne. Może więcej osób zacznie dzięki temu czytać.



 
 
Czytniki e-booków
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-17, 23:17   

Mercy napisał/a:
Wiele ludzi się skusi by nie oddać...

To jest argument na zlikwidowanie wszystkich wypożyczalni wszelkiego typu. Z bibliotekami na czele.




 
 
Czytniki e-booków
kokosowa
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-15, 19:37   

mój ulubiony temat podupadł, to może wkleję zdjęcie kota z kotletem na gło... no dobra, nie. wrzucam fotkę swojego skarbu :D i pokażę, jak wyświetla ekran e ink, skoro tyle było wątpliwości:





 
 
Czytniki e-booków
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-20, 21:30   

Jak myślicie: ten czy ten ?

Nie mam za dużo kasy, do 300 zł, no moze 350... Nie mogę się zdecydować. :roll:




 
 
Czytniki e-booków
Yennefer 
obserwator



Wiek: 30
Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 3162
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-12-20, 21:35   

Czuczi, a zalezy Ci na wifi?



"Nie możesz kontrolować wszystkiego, co cię spotyka, ale możesz postanowić, że nie będzie cię to ograniczać".
 
 
 
Czytniki e-booków
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-20, 21:42   

No właśnie nie wiem. :roll:
Ma służyć do czytania. Więc nie wiem czy wifi się przydaje w czytniku?




 
 
Czytniki e-booków
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-20, 21:44   

Ściągasz sobie książki bez kabelka.



 
 
Czytniki e-booków
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-20, 21:48   

Znalazłam jeszcze dwa takie: 1 i 2.

Kurde, jak ja nie cierpię podejmować takich decyzji... :roll:




 
 
Czytniki e-booków
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15