Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Czytniki e-booków
Autor Wiadomość
kokosowa
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-13, 21:19   Czytniki e-booków

Porozmawiajmy o Waszych doświadczeniach z czytnikami, o nowościach w świecie e-czytników, o sklepach, e-bookach, promocjach i wszystkim, co z tym tematem związane. Chwalcie się swoimi cudeńkami. :>


Mam Pocketbooka 622 Touch i od pierwszych chwil naszej współpracy kocham go szczerą miłością. <3 :D Wszystkie książki w jednym malutkim urządzeniu. Coś pięknego.





Ostatnio zmieniony przez Ella 2015-06-28, 21:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Czytniki e-booków
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2013-03-13, 21:23   

kokosowa, nie bolą oczy od czytania na czymś takim...?



 
 
Czytniki e-booków
kokosowa
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-13, 21:27   

Sadist, nie. Ekran jest jak zwykła kartka papieru i nie jest podświetlany, dlatego nie męczy oczu.



 
 
Czytniki e-booków
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-14, 08:52   

Nie wróżę tym wynalazkom świetlanej przyszłości. Mają jakieś inne funkcje poza czytaniem e-booków? Jeśli nie to nie widzę w tym większego sensu - e-booki już czytałam na komputerze, telefonie a nawet ekraniku mp3 i jeśli mam wydać kasę na coś co potrafi tylko pokazywać literki, co i tak potrafi komputer, z którego korzystam na co dzień w 120 innych celach, to po co mi to? Zbędny wydatek.



 
 
Czytniki e-booków
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2013-03-14, 09:09   

Jak dla mnie fajna rzecz, jeśli ma się właśnie 'za dużo pieniędzy'. Chociaż ja i tak zawsze będę marzyć o półce zapełnionej książkami... Gadżety są dla ludzi lubiących gadżety, po prostu.



 
 
Czytniki e-booków
meggi 
Wredota :D



Wiek: 37
Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 698
Skąd: z krańca świata

Wysłany: 2013-03-14, 09:46   

Sadist napisał/a:
Chociaż ja i tak zawsze będę marzyć o półce zapełnionej książkami...

Ja też wolę prawdziwe książki. Jak pracowałam w poprzedniej firmie, przed wyjazdem do Anglii do czytałam bardzo dużo e-booków. Teraz nie mogę czytać z ekranu, bo mnie oczy bolą, ale mam kilka książek przerzuconych na telefon. Choć ciężko mi się tak czyta.
Czytnika e-booków nie kupiłabym, bo po co skoro telefon też można do tego wykorzystać. Szkoda pieniędzy jak dla mnie. Chyba, że ktoś lubi gadźety.




Nie bójcie się, moje myśli są takie malutkie, że będę je i po śmierci rzucał wam na płatkach śniegu spadających z nieba. A w lecie? Namyślę się! Przecież nie umieram jeszcze.

----------
Bierny obserwator.
 
 
 
Czytniki e-booków
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2013-03-14, 09:49   

meggi napisał/a:
Czytnika e-booków nie kupiłabym, bo po co skoro telefon też można do tego wykorzystać.


Ano po to:

kokosowa napisał/a:
Ekran jest jak zwykła kartka papieru i nie jest podświetlany, dlatego nie męczy oczu.


Chociaż trochę ciężko mi w to uwierzyć, ale to wypowiedź posiadaczki, więc...




 
 
Czytniki e-booków
meggi 
Wredota :D



Wiek: 37
Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 698
Skąd: z krańca świata

Wysłany: 2013-03-14, 09:53   

Sadist napisał/a:
kokosowa napisał/a:
Ekran jest jak zwykła kartka papieru i nie jest podświetlany, dlatego nie męczy oczu.


Chociaż trochę ciężko mi w to uwierzyć, ale to wypowiedź posiadaczki, więc...


Mi też cieżko w to uwierzyć. Ekran to jednak zawsze ekran i męczy oczy. Przynajmniej moje.

Poza tym, lubię sobie zaznaczyć w książce fragment, który mi się podoba, a w czytniku to chyba nie bardzo, ale może się nie znam.




Nie bójcie się, moje myśli są takie malutkie, że będę je i po śmierci rzucał wam na płatkach śniegu spadających z nieba. A w lecie? Namyślę się! Przecież nie umieram jeszcze.

----------
Bierny obserwator.
 
 
 
Czytniki e-booków
meggi 
Wredota :D



Wiek: 37
Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 698
Skąd: z krańca świata

Wysłany: 2013-03-14, 09:55   

Mercy napisał/a:
Ja mam małą półkę ale marzy mi się taki zajebisty regał na książki <3

Widziałam kiedyś takie zdjęcie, na którym był pod schodami zrobiony (wbudowany) taki wielki regał. Cudownie to wyglądalo <3




Nie bójcie się, moje myśli są takie malutkie, że będę je i po śmierci rzucał wam na płatkach śniegu spadających z nieba. A w lecie? Namyślę się! Przecież nie umieram jeszcze.

----------
Bierny obserwator.
 
 
 
Czytniki e-booków
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-14, 09:56   

Jak dla mnie super urządzenie. Książki, jakie gromadzą mi się na kompie miałabym (na którym jestem rzadko, dlatego zalegają) pod ręką, w torebce - która z kolei nie musiałaby być wielka, jak do tej pory. Noszę wielkie torby, bo w małych nie mieści się czytana książka i zapasowa w razie gdybym skończyła pierwszą, a była poza domem.

Ebooki to wgl fajna rzecz. Wielu książek nie ma w bibliotece, a taki czytnik pomógłby mi nadrobić zaległości z kompa. Inne właściwości na takim urządzeniu nie są mi absolutnie potrzebne.
kokosowa, ile za niego dałaś?




 
 
Czytniki e-booków
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-14, 10:39   

Mercy napisał/a:
wydanie 200 funtów na czytnik to jednak szkoda kasy

Kup w Polsce - zapłacisz też 200 ale złotych :D




 
 
Czytniki e-booków
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-14, 11:03   

Mercy napisał/a:
dużo e-booków się tam nie mieści

Nie można karty pamięci włożyć?




 
 
Czytniki e-booków
kokosowa
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-14, 11:50   

rozwielitka, mój ma mp3 i moduł wi-fi, ale szczerze mówiąc jeszcze ani razu nie skorzystałam z tych dwóch opcji. Od tego jest właśnie telefon i komputer, czytnik służy mi do czegoś innego. Dla mnie czytanie na komputerze to katorga, oczy po przeczytaniu kilku stron odmawiały mi posłuszeństwa. :o A zdarzyło mi się czytać w tej formie całe długaśne powieści. Za to ekran czytnika jest naprawdę jak kartka papieru i co najważniejsze - nie jest podświetlany jak monitor czy telefon, dlatego nie męczy oczu. W ogóle komfort czytania jest nieporównywalny. Wystarczy dotknąć ekranu, żeby przerzucić stronę, w mgnieniu oka można zmienić rozmiar i wygląd czcionki, wyszukiwać coś w tekście, a także tłumaczyć trudne słowa za pomocą słownika (wystarczy zaznaczyć jakiś wyraz).

meggi napisał/a:
Poza tym, lubię sobie zaznaczyć w książce fragment, który mi się podoba, a w czytniku to chyba nie bardzo, ale może się nie znam.

Można! Można robić zakładki, podkreślać i zapisywać całe cytaty, a nawet dodawać do nich swoje notatki.

Naamah, to właśnie ogromny plus - wszystko w jednym miejscu i zawsze pod ręką. ;) Mój kosztował 125 euro.

rozwielitka, Mercy, można włożyć kartę pamięci. Poza tym e-booki zajmują naprawdę mało miejsca, mnie jeszcze nie udało się zapełnić całego. Co do kwestii reklam - chodzi tu o czytnik firmy Kindle. Są dwie wersje jednego modelu - z reklamami i bez. Ta pierwsza jest tańsza. U mnie nie ma żadnych reklam.




 
 
Czytniki e-booków
kokosowa
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-14, 12:01   

Mercy, super! Który Ci się podoba?



 
 
Czytniki e-booków
Camarde 



Wiek: 29
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 196
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-03-14, 15:12   

Ja już od dłuższego czasu marzę o takim e-book'u. Od paru miesięcy katuję wzrok czytając książki na telefonie, i jeśli tak dalej pójdzie to zaraz chyba będę ślepy. Sam również dużo bardziej wolę czytać zwykłą papierową książkę, no ale nie mogę co tydzień kupować nowych, a w bibliotece często wszystko co w danej chwili chciałbym przeczytać jest wypożyczone .



 
 
Czytniki e-booków
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12