Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Kolęda
Autor Wiadomość
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2016-01-22, 14:35   

Naamah, a co ma pacierz do zeszytu? :P To, że nie mamy zeszytów nie znaczy, że nic nie robimy. Mamy normalnie odpowiedzi ustne, sprawdziany, prezentacje, projekty. :P

Tak przeglądam ten temat i odetchnelam z ulgą, że nie jestem jedyną osobą, która nie widzi nic złego w koledzie. :D




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Kolęda
feels3 


Wiek: 28
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 459
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-01-22, 15:58   

spacedementia napisał/a:
Syriusz napisał/a:
Powiedz mu to że Cię nie wdział to nie znaczy że Ciebie tam nie było.


:hahaha2: w sumie jeden pokój jest zawsze zamknięty, mogę powiedzieć, że się w nim ukrywałam, dzięki za pomysł. :D


Albo powiedz, że byłaś obecna "duchem".




 
 
 
Kolęda
spacedementia 
disgusting girl



Dołączyła: 02 Gru 2015
Posty: 828
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-01-22, 16:08   

Spoko, był jakiś nowy ksiądz chyba, pierwszy raz go widziałam.Ogólnie spoko, szybko, nie bolało. :psychopata: Na rok z głowy.



 
 
Kolęda
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-01-22, 16:41   

Ja tam lubię kolędę. I na pewno pisałam już o tym w tym temacie, ale chcę się przypomnieć, by nie wyszło, że tylko Myszka, Arya i Feno lubią odwiedziny duszpasterskie. ;)
Miałam przyjemność dwa razy przyjmować księdza sama i był to naprawdę mile spędzony czas. Mogłam porozmawiać tak szczerze, również o tych trudnych sprawach...

Jeśli chodzi o zeszyt od religii to jako dziecko zawsze bardzo chętnie go pokazywałam, bo prowadziłam go pilnie i starannie. Od dziecka byłam pedantką, jeśli chodzi o notatki. :lol:

Co do pieniędzy - ksiądz zawsze pytał czy na pewno jesteśmy w stanie je dać, czy może lepiej nie zachować ich na nasze rodzinne potrzeby. Czasem więc wziął, a czasem zaparł się i nie brał.




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Kolęda
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2016-01-22, 17:36   

Ella, ja z zeszytem tak samo, prawie w każdym temacie jakieś kolorowe rysunki, na okładkach zbierałam naklejki i pieczątki od katechety. :lol:
W tym roku kolęda była u mnie wczoraj, kiedy byłam na wyjeździe (ale nie jest mi bardzo szkoda, że mnie nie było, bo ten ksiadz i tak od czasu do czasu nas odwiedza).
Pytał się gdzie jestem i kiedy dostanie zaproszenie na moją osiemnastkę. :hahaha:




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Kolęda
nevermore
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-23, 20:47   

Wczoraj była kolęda. Ja udawałem, że mnie nie ma, jak zwykle i zagroziłem, że jeśli ksiądz wejdzie do mojego pokoju bez proszenia, to go w bardziej lub mniej kulturalny sposób wyproszę.
Myślałem, że będzie ten hipokryta, co puka na boku wdówkę i dorobił się potomka, a przy każdej okazji wspomina o wsparciu materialnym nim zacznie kształcić moralnie mieszkańców miasteczka. Jednak nie, ponoć jakiś inny był. Przy okazji wspomniał, że zostałem wypisany z kościoła. Nie wiem co to znaczy i jak to jest możliwe, ale jeśli faktycznie tak jest to się cieszę. :drapanie:




 
 
Kolęda
Motyl 
talitha kum



Wiek: 30
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 1733
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-01-23, 22:06   

nevermore, nikt Cię nie może wypisać z Kościoła. ;)



Jeżeli śmierć bliskich czegoś nas uczy, to przede wszystkim tego, że na świecie nie liczy się nic poza miłością.
 
 
Kolęda
nevermore
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-23, 22:30   

Motyl, no właśnie też mi coś tutaj nie pasuje, ale w sumie jest mi to obojętne co on sobie tam gada i jak jest w rzeczywistości. :P



 
 
Kolęda
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-01-23, 23:14   

nevermore napisał/a:
wspomniał, że zostałem wypisany z kościoła

Jeżu, skuteczniejsze niż apostazja. :D





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Kolęda
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-24, 09:32   

nevermore, u mnie było na odwrót, bo podczas ostatniej kolędy powiedziałem, że odrzucam wszystkie doktryny kościelne i nie mam zamiaru uczestniczyć w życiu tej i każdej innej parafii. Ale pełna kulturka - batman odrzekł, że spoko i jak coś to drzwi otwarte i mogę tam wrócić.



 
 
Kolęda
winyl 


Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 522
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-01-24, 11:41   

Jest u was coś takiego jak lista obecności na kolędzie?



"Jak tu żyć? Kiedy iść nie mamy już dokąd i po co,
O czym śnić? Kiedy najgorsze koszmary przychodzą nocą"
 
 
Kolęda
Marianna
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-24, 12:11   

winyl, ano jest. Jak w tym roku trafiłam na batmana w domu rodzinnym to zapytał czy na pewno moja matka dalej tu mieszka (praca). Ojczulek powiedział też, że jesteśmy w odwiedziny i się wyprowadziłam, to czarny powiedział '"aha" i mnie wykreślił z osób zamieszkujących w domu :D .



 
 
Kolęda
Samotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-24, 14:02   

Ryba napisał/a:
Ale pełna kulturka - batman odrzekł, że spoko i jak coś to drzwi otwarte i mogę tam wrócić.

Batman - nigdy takiego określenia jeszcze nie słyszałem. :D :D :D




 
 
Kolęda
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-24, 20:06   

winyl, tak. U mnie też łobuz ma archiwum parafian, bo to chyba podręczne. Teraz idzie na emeryturkę to uzupełniał. :)



 
 
Kolęda
mistral 



Wiek: 26
Dołączyła: 29 Sty 2013
Posty: 145
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-01-26, 00:03   

Dołączam do frakcji lubiących kolędę :) Znów przyszedł do nas jedyny ksiądz, którego kojarzę z naszej parafii (bo chodzę do innego kościoła, znajdującego się trochę dalej). Niby go kiedyś nie lubiłam, ale chyba zmieniłam już zdanie, całkiem fajny gość. Było sympatycznie, dość długo u nas siedział. Taka rozmowa o różnych rzeczach, trochę na tematy okołonaukowe, trochę o sprawach naszej dzielnicy i różne takie inne, bardziej z rodzicami niż ze mną. Mam nadzieję, że za rok przyjdzie ten sam ksiądz.



 
 
Kolęda
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11