Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Transpłciowość
Autor Wiadomość
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-05-13, 19:03   

Szukałem tego wywiadu. W wywiadzie z 2012 roku prosił zwracać się do niego per "ona" a w ostatnim wywiadzie już per "on". :roll3:

Chochlik napisał/a:
Stawianie znaku równości między drag queen, a transseksualistą, to jak mówić, że motorniczy tramwaju i patriota,


W tym przypadku podpiąłem drag queen pod temat transekssualizmu, żeby nie zakładać nowego tematu, w którym pojawiłoby się kilka wypowiedzi i to byłby koniec.

Odnośnie samej Conchity i zjawiska drag queen dzisiaj w DDTVN miała miejsce ciekawa dyskusja: klik.

I przepraszam wszystkich za zamieszanie z rodzajem czasownika.





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Transpłciowość
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-05-19, 02:50   

http://www.tvp.info/15240...uje-na-szacunek
Polecam lekturę. :D




Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Transpłciowość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-19, 07:36   

Zadziwiające. I nie mówił nic o chorych zboczeńcach, którym trzeba współczuć i ich leczyć.

Cytat:
„należy szanować osoby, nawet jeśli nie respektuje się ich opinii”

Ja tak w kwestii językowej... Czy szanować i respektować, to nie znaczy to samo?

[ Komentarz dodany przez: Arya: 2014-05-19, 07:47 ]
Tak, to to samo. :D


<<< Dodano: 2014-05-19, 07:49 >>>


Owca napisał/a:
Tak, to to samo.

I nie możesz tego napisać w poście?

A skoro tak, to... co w takim razie znaczy to zdanie?

[ Komentarz dodany przez: PanFoster: 2014-05-19, 11:12 ]
Jak już pisałem, czasem lepiej dodać komentarz, niż tworzyć kolejny offtopowy post. ;)

[ Komentarz dodany przez: Lady Emaleth: 2014-05-20, 01:11 ]
Ale wiecie... to trochę nie fair, bo zwykli userzy tak nie mogą. :P




 
 
Transpłciowość
nicooola
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-27, 17:34   

A ja tam jestem osobą Trans. ;) I dobrze mi z tym. :)
Homofoby są, byli i będą. Ale to jest moje życie i je przeżyję jak tylko chcę. ;)

Pisownia. | Ella




Ostatnio zmieniony przez Ella 2015-02-27, 17:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Transpłciowość
Bartek 
Osamělý Vlk



Wiek: 31
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 402
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2015-04-07, 16:25   

Jestes po operacji?
Też jestem teransem i nigdy w życiu nie powiedziałbym że mi z tym dobrze :( Marzę żeby być normalnym facetem, na operacje niestety mnie nie stać, ujawnić też się przed wszystkimi nie ujawniłem. Na razie czarno to wszystko widzę.




Ostatnio zmieniony przez Morcades 2015-04-07, 17:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Transpłciowość
BogdanW 


Wiek: 40
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 23
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-06-09, 00:08   

nicooola napisał/a:
A ja tam jestem osobą Trans. ;) I dobrze mi z tym. :)
Homofoby są, byli i będą. Ale to jest moje życie i je przeżyję jak tylko chcę. ;)

Pisownia. | Ella


Znam osobiście kilka osób trans. I też już osoby po tranzycji. Podziwiam Was!
Osobiście też poznałem p.Annę Grodzką . Zauroczyła mnie Swoją kobiecością !




Umarł
 
 
Transpłciowość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-23, 13:07   

Jeszcze nie ucichły krzyki oburzenia po ustawie o in vitro, a już kolejną budzącą emocję rzecz uchwalili. Widać, że PO chce sobie czym prędzej zasłużyć na względy przeciwników PiS.



 
 
Transpłciowość
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-07-23, 16:55   

Wahałem się, do którego tematu to wkleić:
http://pridemag.pl/styl-z...niu-nigeryjskim

Ciekawy artykuł. :)





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Transpłciowość
nevermore
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-07, 14:40   

A ja się bałem i boję tego określenia. W ogóle tak jak zawsze miałem problem z określeniem swojej płci i czułem do swojej fizycznej dużo nienawiści i perspektywa bycia facetem podobała mi się znacznie bardziej, nie wiedziałem dlaczego, w ogóle nic nie wiedziałem, po prostu przemykały mi takie myśli przez głowę, a ja je gdzieś tam upychałem głęboko, bo nie chciałem mieć z nimi nic do czynienia. Samo określenie 'transseksualizm' wydaje mi się takie... obce. Czytałem nieraz o tym i w ogóle i wypowiedzi trans na forum i nawet jak to się zgadzało z moimi uczuciami odnośnie płci nigdy nawet nie pomyślałem, że to o to chodzi. Nie wiem dlaczego. Nie lubię tego określenia, boję się go i nie chcę by to tak wyglądało. Dopiero rok temu mnie oświeciło, że to w sumie odczuwam tak samo jak wiele k/m i przez to stałem się zagubiony bardziej. Zacząłem dzielić swoją osobowość na "kobiecą" i "męską" bo byłem tak rozchwiany emocjonalnie i zagubiony, na terapii mówiłem o tym lekarzowi, mówił że mam z tym jakieś problemy, że nie akceptuję swojej płci, ale ja w sumie nie chciałem o tym nigdy rozmawiać i nawet jej nie słuchałem, bo się tego wstydziłem.



 
 
Transpłciowość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-08, 12:47   

Kojarzycie zapewne, że Facebook cenzuruje sutki. W dodatku nie wszystkie, bo tylko damskie, natomiast męskie zostawia w spokoju. Nawet była (jest?) akcja, gdzie w zdjęcia kobiet topless wklejają w Paintcie męskie sutki. Ten absurd przypomniało mi zdjęcie transa k/m stąd.

Uwaga, sutki! :

Zdjęcie przedstawia tę samą osobę na poczatku terapii hormonalnej i 3 lata później. Jak widać problem sutków dotyczy nie tylko płci właściciela/właścicielki, ale nawet TE SAME sutki raz mogą być przyzwoite, a raz nie... :facepalm2:





 
 
Transpłciowość
Samotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-24, 14:31   

Właśnie przeczytałem historię Brandona Teena. To bardzo smutne i przykre jednocześnie, co niektórzy ludzie robią osobom LGBT. :(



 
 
Transpłciowość
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2016-04-16, 03:54   

U mnie w szkole była jedna dziewczyna, która była w trakcie terapii hormonalnej i miała przejść lub przeszła ( nie pamiętam jak to było dokładnie) operację zmiany płci. Trudno było nie zauważyć zmian typu niższy głos, czy zarost. W papierach oficjalnie stała się mężczyzną. I jak się nie trudno domyślić - w środowisku szkolnym była głównym tematem plotek.
Co jednak mnie najbardziej "uderzyło" to to, że nauczyciele zamiast - no nie wiem - tłumaczyć nam- uczniom, spróbować nam zrozumieć zaistniałą sytuację, rozmawiać z nami na ten temat, nie dopuszczać do obrażania tej dziewczyny, to właśnie nauczyciele moim zdaniem byli gorsi niż uczniowie. Z racji tego, że ta dziewczyna w zasadzie nie chodziła na lekcje, to normalnie na lekcjach nauczyciele plotkowali z uczniami ta jej temat. Niektórzy okazywali swoje zdziwienie i dezorientację, czy zwracać się do niej teraz w formie męskiej, czy damskiej. Pozwalali na żarty i nie robili nic by przerwać tą bezsensowną rozmowę. Miałam wrażenie, że niektórzy ( nauczyciele) próbują się z nami spoufalić. Tylko po co? Tego nie rozumiem.
Rozumiem, że każdy może mieć swoje poglądy, zdanie, ale wydaje mi się, że w szkole, to nauczyciel jest od tego by dawać uczniom dobry przykład. Pomimo swoich wewnętrznych przekonań, traktować wszystkich na równi, niezależnie od jego rasy, pochodzenia, wyglądu, poglądów. A jeśli nauczyciel z czym się nie zgadza to powinien zachować to dla siebie.

A ja osobiście podziwiam takie osoby, które żyją dla siebie, mając gdzieś co pomyślą sobie inni. Przecież nie wybieramy sobie tego kim się rodzimy, co czujemy, myślimy, dlaczego więc potępia się ludzi za to, na co nie mają wpływu.
Żyjmy i pozwólmy żyć innym. Czemu dla niektórych to jest takie trudne...




Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
Transpłciowość
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-09-26, 18:08   

Ze słownika języka polskiego:
Cytat:
drag queen [wym. drag kin] «mężczyzna, zwłaszcza transwestyta, ubrany w strój kobiety»


-.-





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Transpłciowość
Hedum 
Kotoizm



Wiek: 28
Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 1164
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2016-09-26, 18:26   

Adriaen, no dobra, a ubierasz się w damskie łaszki?



Brak wiary w tobie,
Pociąga za sobą brak wiary w innych.
~Lao Tzu
 
 
Transpłciowość
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-09-26, 18:30   

Lewe, drag queen nie ma związku z transseksualizmem.




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Transpłciowość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14