Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Transpłciowość
Autor Wiadomość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-08, 16:34   Transpłciowość

Ostatnio chodliwy temat dzięki dwóm posłankom (Pawłowicz i oczywiście Grodzkiej). Ta pierwsza stwierdziła, że ta druga ma twarz boksera. Przyjrzyjmy się:

Bokser:


Grodzka:


Pawłowicz:


Jakie widzicie podobieństwa i różnice?
Jakie macie przemyślenia na temat zjawiska queer w ogóle i obecności takiej osoby w parlamencie?




Ostatnio zmieniony przez chiroptera 2022-09-04, 14:30, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Transpłciowość
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-08, 20:08   

rozwielitka napisał/a:
Jakie macie przemyślenia na temat zjawiska queer w ogóle i obecności takiej osoby w parlamencie?

Ja myślę, że dyskutowanie o pani Pawłowicz jest jałowe :lol: A co do osób ze środowist LGBT w parlamencie to mi to wisi i powiewa o ile:
a) te osoby jeżeli piastują jakieś stanowiska to są kompetentne i nie zostały na nich obsadzone tylko ze względu na orientację/płeć (ogólnie nie toleruję niekompetencji)
b) nie zamieniają sejmu w paradę równości... w takim stylu:

...bo o ile nic do gejów/lesbijek nie mam (i większość umie się ubrać adekwatnie do sytuacji) to parlamentarzystów powinien obowiązywać odpowiedni dresscode - to w końcu parlament, a nie klub nocny... ani też nie chałupa na wsi, więc panowie w sweterkach także mnie drażnią.

Pani Grodzka ubiera się przyzwoicie, więc o ile ubiega się o stanowisko z piastowaniem którego sobie poradzi to droga wolna.




Ostatnio zmieniony przez Scarlet Halo 2013-02-08, 20:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Transpłciowość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-08, 20:10   

Chcę zobaczyć Krysię w tym srebrnym brokatowym wdzianku pana pośrodku :D



 
 
Transpłciowość
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2013-02-08, 20:19   

Między panią Grodzką i bokserem nie widzę podobieństwa, za to widzę ją między panią Grodzką i panią Pawłowicz :D
A tak poza tym zgadzam się z Em. Jeżeli są kompetentni to nie widzę przeszkód żeby zajmowali stanowiska.
Emaleth napisał/a:
nie zamieniają sejmu w paradę równości...

Dokładnie.




AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Transpłciowość
SzczurzyOgon
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-08, 20:21   

Zgodzę się z Emaleth - tak długo jak dana osoba jest kompetentna do piastowania danego stanowiska i umie zachować jego powagę wszystko mi jedno jakiej jest płci czy orientacji.

Ale powiem, że chciałabym poznać kiedyś jakiegoś drag queen :oops: dziwne marzenie, ale co tam! :D

A do tematu chciałabym jeszcze dodać sytuację, z którą się zetknęłam ostatnio i która zmroziła mi krew w żyłach. Na fali dyskusji o związkach partnerskich dzieliłam się opinią na ten temat z moim chłopakiem. I pod koniec tej rozmowy okazało się, że ten dorosły, wykształcony i inteligentny mężczyzna nie zna definicji homoseksualizmu, transseksualizmu i transwestytów. I to mi pokazało, jak bardzo nieświadome jest nasze społeczeństwo, skoro osoba światowa (po studiach, często podróżująca po Europie) nie rozróżnia tych terminów! ?le to wróży...

Nie mówię, że wszyscy są tacy. Jest wiele osób które wiedzą, czym jest środowisko LGBT, są tacy, którzy ich popierają, są i przeciwnicy (każdy ma prawo do własnego zdania). Ale wydaje mi się, że jednak w przewadze są ci z, za przeproszeniem, ciemnogrodu.




 
 
Transpłciowość
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-08, 20:31   

SzczurzyOgon napisał/a:
Ale powiem, że chciałabym poznać kiedyś jakiegoś drag queen

Ja znam żonę transseksualisty (a tak przy okazji jak się używa określenia transseksualista to używa się go w formie osobowej odpowiedniej dla płci przed czy po operacji, bo szczerze nie wiem :hmm: )... podobno zwyczajny facet.




 
 
Transpłciowość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-08, 20:40   

megi -s napisał/a:
Między panią Grodzką i bokserem nie widzę podobieństwa, za to widzę ją między panią Grodzką i panią Pawłowicz

Nie chciałam tego mówić, ale też mam takie odczucia.

SzczurzyOgon napisał/a:
chciałabym poznać kiedyś jakiegoś drag queen

Pełno tego się szwęda. Zainteresuj się jakimiś imprezami w gejbarach. Ja ci nie pomogę, bo z najsłynniejszą DQ w Szczecinie mam na pieńku. Za to chciałabym zobaczyć występ Drag King, bo o ile znam takie osoby prywatnie, to występu nie było mi dane zobaczyć.
22
SzczurzyOgon napisał/a:
ten dorosły, wykształcony i inteligentny mężczyzna nie zna definicji homoseksualizmu, transseksualizmu i transwestytów

Moja mama kiedyś oglądając jakiś program o zbliżonej tematyce zapytała mnie co to jest heteroseksualizm...

SzczurzyOgon napisał/a:
tak długo jak dana osoba jest kompetentna do piastowania danego stanowiska i umie zachować jego powagę wszystko mi jedno jakiej jest płci czy orientacji

Tak sobie pozwoliłam porównać cyferkową aktywność obu pań:

Grodzka: 22 wystąpienia podczas obrad, 45 interpelacji, 9 zapytań, 2 pytania i 2 oświadczenia, udział w 93,8% głosowań, przynależność do 2 delegacji parlamentarnych, udział w 3 komisjach (w 1 w randze wiceprzewodniczącej), przynależność do 4 grup parlamentarnych

Pawłowicz: 80 wystąpień, 22 interpelacje, 1 pytanie, opiniowanie 10 projektów UE, udział w 97,8% głosowań, udział w 1 delegacji parlamentarnej, przynależność do 3 komisji (w tym w jednej 4 razy), przynależność do 4 zespołów parlamentarnych (w tym tego od kaczki na brzozie :) )

A jak na nie patrzę tak na co dzień, to ani jedna, ani druga nic szczególnie merytorycznego nie robi - jedna zionie nienawiścią i straszy piekłem, a druga opowiada w kółko o swoim dzieciństwie i bardzo prywatnych sprawach.

Emaleth napisał/a:
jak się używa określenia transseksualista to używa się go w formie osobowej odpowiedniej dla płci przed czy po operacji

Grodzka mi to osobiście tłumaczyła ;p Ona jest transseksualistką, a osoba zmieniająca ciało kobiece na męskie będzie transseksualistą. Trans-fuzja w ogóle próbuje przeforsować używanie form cis-kobieta i cis-mężczyzna, dla osób, które mają identyfikację płciową zgodną z płcią biologiczną, a trans-kobieta (dla Grodzkiej) i trans-mężczyzna (dla Wiktora).




Ostatnio zmieniony przez 2013-02-08, 20:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Transpłciowość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-08, 20:58   

Mercy napisał/a:
Dziwnym trafem tylko w Ruchu Palikota są takie "dziwaki"

Wcale nie dziwnym. To ichnia metoda wybicia się.

Ale zeszliśmy totalnie na politykę. A jak wasze doświadczenia/opinie związane z transami jako takimi?

Żeby była jasność - dragi nie są transami :) To tylko kreacje sceniczne. Owszem, mogą się one pokrywać z jakimiś mniej lub bardziej skrytymi pragnieniami, ale to nie jest wpisane w definicję tego fachu. To najczęściej całkowicie heteroseksualni mężczyźni, którzy bawią się w swego rodzaju teatrzyk. Rodzaje transów są 3:
-transseksualizm, czyli to co widzimy ostatnio na pierwszych stronach gazet - niezgodność płci biologicznej z odczuwaną
-transwestytyzm fetyszystyczny - uzyskiwanie satysfakcji seksualnej z przebierania się i zachowywania jak osoba płci przeciwnej
-transwestytyzm podwójnej roli - potrzeba funkcjonowania od czasu do czasu jako osoba przeciwnej płci nie mająca nic wspólnego z życiem erotycznym. Po prostu taka osoba czasami musi się przebrać, jak czasem niektóre panie nie mogą przeżyć bez diametralnej zmiany fryzury i stylu ubierania się.




 
 
Transpłciowość
Butsubutsu
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-11, 18:34   

Mam kolegę z internetów, który jest transem. Tzn. jest jeszcze przed terapią hormonalną, zacznie ją na osiemnastkę, ale czuje się chłopcem już od dawna. Jest megaprzekochaną osobą, zawsze wysłucha i pocieszy. Często mu współczuję, bo ojciec go bił, dlatego, że nie chciał zachowywać się jak dziewczynka, a mama stała tylko z boku i nic z tym nie robiła.
Odnośnie transseksualistów w parlamencie, nie mam nic przeciwko.




 
 
Transpłciowość
Niewidzialny 



Dołączył: 24 Lut 2013
Posty: 133
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-03-01, 12:48   

Głupio mi z tym, ale zaburzenie osobowości, dokładniej transseksualizm. Może to dziwne, że jestem na takim, a nie innym forum, ale ja sobie nie radzę ze sobą.



 
 
Transpłciowość
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-01, 19:51   

Niewidzialny napisał/a:
Głupio mi z tym, ale zaburzenie osobowości, dokładniej transseksualizm.

Czemu Ci z tym głupio? Jesteś po operacji albo planujesz?




 
 
Transpłciowość
Niewidzialny 



Dołączył: 24 Lut 2013
Posty: 133
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-03-01, 21:31   

Emaleth napisał/a:
Czemu Ci z tym głupio? Jesteś po operacji albo planujesz?

Głupio, ludzie mi mówią, że to chore, że mnie należy utylizować. Wstydzę sie tego, że jestem inny. Nie portafię nic ze sobą zrobić i tak to będzie trwało, aż moje "leczenie" nie nabierze jakiś większych efektów. Co i tak nie sprawi, że w społeczeństwie będę czuł się normalnie. :(
Operacje to bym chciał planować. Na dzień dzisiejszy mnie nie stać, a dopiero praktycznie zacząłem, jakąś tam, terapie hormonalną.
Mercy napisał/a:
Z tego co pamiętam to na forum była jedna taka osoba

Chyba tak, też gdzieś widziałem.. w tych poznajmy się, ale może się mylę :D




 
 
Transpłciowość
Lilith
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-01, 21:43   

Niewidzialny, ludzie którzy tak mówią są niepoważni. Nie warto przez tych prymitywów się przejmować.. wiem, że to ciężkie i smutne. Ale ci ludzie są puści, stereotypowi.. nie rozumieją w czym problem.



 
 
Transpłciowość
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-01, 22:24   

Niewidzialny napisał/a:
ludzie mi mówią, że to chore, że mnie należy utylizować

Niektórzy ludzie utylizowaliby wszystkich, którzy są choćby odrobinę inni niż oni - nie należy się przejmować ich bredniami.




 
 
Transpłciowość
Dante 
Cyberpunker



Wiek: 32
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 567
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2013-03-01, 22:27   

Mercy napisał/a:
Niewidzialny, a z jakiej płci na jaką chcesz zmienić? :)

Unisex :D

I zgadzam się z Emaleth. Jeśli faktycznie będziesz czuł się lepiej w innym ciele to nie patrz na innych tylko na siebie ;)




"Najsurowszy norweski black metal prosto z głębin norweskich lasów osikany moczem renifera"

Stay hungry, stay foolish...
Ostatnio zmieniony przez Dante 2013-03-01, 22:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Transpłciowość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14