Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie uczucia w Tobie dominują?
Autor Wiadomość
Tracy
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-06, 15:08   Jakie uczucia w Tobie dominują?

Zrobiłabym sondę, gdybym umiała wymienić choć główne grupy :P Pytanie jak w temacie: jak czujecie się przez większość czasu?

Zastanawiając się nad sobą mogę ustalić taki własny "ranking":

1. Złość (irytacja, rozdrażnienie) - towarzyszy mi przez większość czasu. Drobne sprawy, wielkie sprawy, zwykłe zachowanie ludzi których spotykam, rodziny...

2. Pustka (Nie jest to chyba uczucie? To chyba ich zanik... Nie jestem pewna.)

3. Niedowierzanie - negatywnym sensie (tak jak wkurza mnie wiele rzeczy tak i wiele rzeczy jest dla mnie niewiarygodnych... "jak można się tak zachować"... "kto mógł ustalić taki durny przepis", "jak to możliwe, że coś takiego się stało")

Wasza kolej.




 
 
Jakie uczucia w Tobie dominują?
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2010-01-06, 15:17   

1. Najczęściej towarzyszy mi spokój. Taki po prostu pogodny spokój.

2. Na drugim miejscu chyba radość. Potrafię cieszyć się z drobnosek, np. że kierowca autobusu na mnie zaczekał, widząc, jak pędzę na przystanek; że kupiłam sobie ulubione ciastka; że spotkałam się z przyjaciółką, itp. To sprawia, że życie staje się weselsze.

3. Tutaj umieściłabym ex aequo złość i smutek. Potrafi zirytować mnie jakiś drobiazg i to zdenerwowanie będzie mi towarzyszyć do końca dnia. Czasami ogarnia mnie taki bezprzyczynowy smutek i potrafi trzymać mnie nawet kilka dni. Zazwyczaj staram się tym nie przejmować i przesypiam takie dni.




:myszka:
 
 
Jakie uczucia w Tobie dominują?
Duszka
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-06, 16:50   

1. Strach przed tym że ktoś mnie zostawi, nie lubi.
2. Tęsknotę gdy ktoś bliski jest daleko.
3. Obojętność na to co w domu.




 
 
Jakie uczucia w Tobie dominują?
bella
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-26, 17:55   

-Agresja i nienawiść. Te uczucia przyćmiewają mi to, co dobre. Nie pamiętam co dobrego otrzymałam, rozdrapuję ciągle dawne rany.
-Przygnębienie i pustka
-Samotność


to tak na teraz... ale równocześnie od dawna się ciągnie...




 
 
Jakie uczucia w Tobie dominują?
Pestka
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-26, 20:42   

Od kilku dni głównie miłość i radość... A tak od roku to obojętność + beznadziejność, obojętność lub obojętność + radość.



 
 
Jakie uczucia w Tobie dominują?
sanderka1000
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-26, 23:14   

Przede wszystkim chyba radość. Wszyscy mi powtarzają, że wiecznie się tylko szczerzę nawet, gdy sytuacja jest beznadziejna. Po prostu próbuję znaleźć we wszystkim coś dobrego ;)

Na drugim miejscu jest chyba lęk. Bardzo często się czegoś boję, nawet jak wykonuje swoje ulubione czynności to jest ten lęk, że coś zrobię nie tak jak trzeba itp.

Później raczej jakaś złość, ale to raczej takie drażniące zachowanie. Nie lubię jak ktoś mnie denerwuje, albo robi coś, czego nie potrafię pojąć. Co innego, gdy ktoś robi to nieumyślnie-to jest ok. Gorzej jak ktoś robi to specjalnie to mówię o tym wprost i wtedy ciężko wejść mi w zdanie :D




 
 
Jakie uczucia w Tobie dominują?
kokosowa
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-28, 09:49   

to chyba dwa uczucia, które pogłaskane nieco wyzwalają kolejne. proporcje zależą od sytuacji. radość i irytacja, a może raczej... irytacja i radość.



Ostatnio zmieniony przez kokosowa 2010-01-28, 09:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jakie uczucia w Tobie dominują?
hum_dk
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-01, 17:02   

Psycholog kazała mi to notować. Zapominam, ale jakieś obserwacje chociaż robię.
Ostatnio to właściwie wygląda tak:
a) smutek - jestem nim przepełniona, nie potrafię się cieszyć, nie istnieje dla mnie radość;
b) odrzucenie - nie czuję się potzrebna, czuję się, jakbym wszystkim przeszkadzała;
c) rozczarowanie - tym, jak zostaję potraktowana przez osoby, w które wierzyłam;
d) strach - obezwładniający, nie pozwalający ruszyć się z łóżka rano, nie pozwalający normalnie funkcjonować.




 
 
Jakie uczucia w Tobie dominują?
Venena
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-11, 16:26   

Na miejscu pierwszym niezmiennie; nienawiść względem ludzi oraz siebie i tym samym agresja, lecz także ambiwalencja. Co do pierwszego, nawet jak mam lepsze dni to i tak moje mocno negatywne nastawienie nie pozwala mi na to by moje myśli były bardziej optymistyczne. Jeśli chodzi o drugie odczucie potrafię żywić zupełnie antagonistycznego emocje do tego samego człowieka czy w ogóle czegokolwiek. Np. Jestem dla kogoś mocno empatyczna, po czym za chwilę bez powodu mam ochotę go zgnoić, wyśmiać etc.

Na miejscu drugim: obojętność. Generalnie często mam bardzo olewający stosunek do większości spraw.

Miejsce trzecie: zazdrość. Towarzyszy mi odkąd pamiętam. Nie odnosi się do kwestii materialnych, tylko do emocji, talentów czy wyglądu albo do zupełnie nieistotnych spraw jak np. data urodzin.

Numer cztery: strach. Przede wszystkim przed tym, że nie zdam matury albo zdam ją bardzo kiepsko.




 
 
Jakie uczucia w Tobie dominują?
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-12, 21:29   

U mnie dominuje złość. Zaraz za nią jest poczucie beznadziejności, bycia nie dość dobrym, nie dość silnym żeby móc normalnie żyć. Do tego dochodzi strach i zmęczenie.



 
 
Jakie uczucia w Tobie dominują?
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2010-12-13, 10:57   

Emaleth napisał/a:
U mnie dominuje złość. Zaraz za nią jest poczucie beznadziejności, bycia nie dość dobrym, nie dość silnym żeby móc normalnie żyć. Do tego dochodzi strach i zmęczenie.
u mnie pomiędzy złością beznadziejnością jest jeszcze nadzieja, że sobie poradzę.



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Jakie uczucia w Tobie dominują?
Lauren
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-13, 20:23   

hum_dk napisał/a:
b) odrzucenie - nie czuję się potzrebna, czuję się, jakbym wszystkim przeszkadzała;
d) strach - obezwładniający, nie pozwalający ruszyć się z łóżka rano, nie pozwalający normalnie funkcjonować.


Czasem mam wrażenie, że składam się tylko z tych dwóch rzeczy...




 
 
Jakie uczucia w Tobie dominują?
Lithium 
Ekshibistionistka



Wiek: 28
Dołączyła: 21 Kwi 2011
Posty: 734
Skąd: jestem?

Wysłany: 2011-06-05, 17:54   

Aktualnie dezorientacja w uczuciach.



Po ziemi gonimy mare, którą każdy nosi we własnym sercu, i dopiero gdy stamtąd ucieknie, poznajemy, że to był obłęd...
 
 
 
Jakie uczucia w Tobie dominują?
Morricorne 
Nobody



Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 269
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2012-08-31, 10:04   

Temat trochę stary,ale myślę że mogę sie dopisać.
Wiec tak. Ostatnimi czasy czuję wypalenie psychiczne. Wszystko wokoło mnie denerwuje. A szczegulnie wieczne narzekania i ciągłe,bezmyślne darcje ryja mojej mamy. Denerwuje mnie również ta udawana miłosc wokoło mnie.
Po za tym obojetnośc mnie utrzymuje jakieś 2 lata non stop w swoich szponach. Ogólnie żadko co mnie rusza. Nawet czyjś szczery płacz. Nie wiem co jest tego przyczyną.




Chaos - Pustka, czerń, życie ludzkie.
Mój Telegram @Morricorne
 
 
Jakie uczucia w Tobie dominują?
opcjonalna 
chwile ulotne.



Wiek: 30
Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 490
Skąd: warmińsko-mazurskie

Wysłany: 2012-08-31, 15:30   

Teraz nienawiść, smutek i nadzieja. Sprzeczne, ale dominują.



Agresja jest dynamiczna, jak crescendo w muzyce. Zło jest nieruchome.
 
 
Jakie uczucia w Tobie dominują?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 11