Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: chiroptera
2020-06-26, 21:08
Szczękościsk
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 2013-02-26, 20:44   

Mam pytanie, które nie wiem gdzie umieścić, więc piszę tutaj. Najbardziej by mi ono pasowało do problemów, ale tam nie mam uprawnień do zakładania tematów.
W każdym razie, mam mały problem polegający na tym, że od pewnego czasu (w sumie to od rozpoczęcia nowej pracy) zaczęłam bezwiednie mocno zaciskać zęby. Kompletnie nad tym nie panuję, jak się skapnę, że zaciskam, rozewrę je na chwilę, nie minie 5 minut i znowu to samo. I w efekcie już mnie zaczyna boleć szczęka.

Spotkał się ktoś z czymś takim? Bo jak się domyślam, pewnie mam to ze stresu...




 
 
Szczękościsk
thnks 



Wiek: 29
Dołączyła: 06 Paź 2011
Posty: 1745
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2013-02-26, 20:58   

Zauwazyłam to samo u siebie. To jest okropne. Nie umiem tak normalnie poluzować szczęki, po kilku minutach znowu mocno zaciskam zęby. W nocy robię to samo, i czuję momentami dyskomfort w zawiasach szczeki.



 
 
Szczękościsk
Chloe 
szelest



Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 1396
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-02-26, 21:12   

Lalaith zauważam u mnie to samo. Wygląda to tak, że gdy się denerwuję wbrew swojej woli zaciskam zęby tak mocno, że dopiero przestaję gdy zaczynam zdawać sobie sprawę z bólu. Szczerze powiedziawszy myślałam, że to normalne.



"Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu - pamiętaj jaki pokój może być w ciszy."
 
 
Szczękościsk
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2013-02-26, 21:17   

A czy wszystkim Wam już wyszły zęby mądrości wszystkie?



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Szczękościsk
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-26, 21:20   

Cytat:
A czy wszystkim Wam już wyszły zęby mądrości wszystkie?

To pytanie jest karkołomne, kiedy kieruje się je do grupy osób z przedziału wiekowego 14-30...




 
 
Szczękościsk
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2013-02-26, 21:23   

rozwielitka, ja w wieku 14 lat miałam 3 zęby mądrości, potem dostawałam szczękościsku i w sumie w wieku 20 lat dopiero usunęłam mój 4 ząb mądrości i okazało się, że to przez niego bo mi uwierał na nerw i to działo się właśnie w sytuacjach stresowych...



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Szczękościsk
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-26, 21:25   

I dlatego pytasz mnie, osobę niemal 30letnią, czy mi JUŻ wyszły zęby mądrości? :D



 
 
Szczękościsk
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2013-02-26, 21:27   

rozwielitka, a czy Ty pisałaś o tym, że masz szczękościsk? Bo jakoś nie widzę nad moim postem jakiegoś Twojego- czy jestem ślepa? ;]



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Szczękościsk
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-26, 21:28   

A pytałaś czy 'wszystkim' wyszły te zęby, czy jestem ślepa?



 
 
Szczękościsk
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-26, 21:29   

rozwielitka napisał/a:
I dlatego pytasz mnie, osobę niemal 30letnią, czy mi JUŻ wyszły zęby mądrości?

Ja jestem niewiele młodsza, a mam tylko 2 zęby mądrości :lol:




 
 
Szczękościsk
Gość

Wysłany: 2013-02-26, 21:29   

Chloe, mi się zdarzyło zaciskać zęby z całej siły z bólu czy z wściekłości, ale nigdy nie ze stresu, i to w sumie nie aż takiego dużego, bo miewałam w życiu o wiele gorzej stresujące okresy. A poza tym tamto zaciskanie zębów było chwilowe, a teraz jest długotrwałe. Jak nie mam do kogo ust w pracy otworzyć przez parę godzin to praktycznie przez cały ten czas zaciskam zęby...

Duszka, ja mam już wszystkie zęby mądrości. Ale ostatni wyrósł mi już z kilka lat temu, a problem pojawił się dopiero teraz.




 
 
Szczękościsk
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2013-02-26, 21:29   

rozwielitka, chodziło mi o osoby wypowiadające się już a nie o wszystkich na forum. Następnym razem precyzyjnie zadam pytanie.



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Szczękościsk
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2013-02-26, 23:17   

Ja mam to samo. Był taki okres, że chodziłam też cały czas z zaciśniętymi zębami. Zaciskałam żeby także w nocy. Spowodowało to dość duży ból. Teraz już nie jest tak źle ale się zdarza. Poprawiło mi się gdy zaczęłam brać leki. Więc przypuszczam, że stres też miał na to wpływ.



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Szczękościsk
Motyl 
talitha kum



Wiek: 30
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 1733
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2013-02-27, 16:45   

Mam identycznie. Tylko u mnie dochodzi jeszcze zgrzytanie zębami...
Przez to zaciskanie mam strasznie zjechane zęby. Ostatnio jak byłam u dentystki zaproponowała mi jakieś wkładki na zęby (chociaż na noc)... Zobaczymy co z tego wyjdzie.




Jeżeli śmierć bliskich czegoś nas uczy, to przede wszystkim tego, że na świecie nie liczy się nic poza miłością.
 
 
Szczękościsk
emilyrose 


Wiek: 31
Dołączyła: 21 Lut 2013
Posty: 85
Skąd: świat

Wysłany: 2013-02-27, 23:03   

ja tylko jak chodzę mam z tym problem orientuje się, że ściskałam szczękę jak zaczyna boleć. Lat 20 zębów mądrości ani jednego ani śladu :P



 
 
Szczękościsk
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12