Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
E-papierosy
Autor Wiadomość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-28, 16:06   

bimball'a napisał/a:
18 zamiast 24 - postęp 2 razy słabszy

Właściwie, to 2x słabszy byłby, gdyby zamiast 24 było 12... ale i tak gratuluję. Chociaż nie rozumiem jak można się uzależnić od nikotyny.




 
 
E-papierosy
bimball'a
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-28, 16:19   

tylko, ze ja paliłęm do dzisiaj 36 mg/ml, w sklepach są do 24, w hurtowni można nabyć 36tkę.

36/2=18.




 
 
E-papierosy
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-28, 16:40   

Chochlik napisał/a:
Chociaż nie rozumiem jak można się uzależnić od nikotyny.

Dlaczego nie rozumiesz?




 
 
E-papierosy
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-28, 16:55   

Cytat:
Dlaczego nie rozumiesz?

Nie rozumiem z jakiego powodu ludzie po to sięgają. Przecież to tylko śmierdzi i nic poza tym. Próbowałam jakiś czas palić i nie sprawiało mi to żadnej radości. Po roku usilnych prób (ehh ta autoagresja :D ) stwierdziłam, że już wolę się ciąć niż fundować sobie coś takiego. Nie rozumiem skąd ją czerpie palacz zanim się uzależni, bo jak już jest uzależniony, to rozumiem co mu to daje.




 
 
E-papierosy
Aniam
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-28, 17:32   

Chochlik napisał/a:
A co o nich myślą niepalący? Przeszkadza wam, kiedy ktoś używa tego ustrojstwa tam, gdzie nie wolno palić?

Mój kolega, z którym siedzę w szkole w ławce pali w zimę e-papierosy praktycznie cały czas. Tłumaczy się tym, że jest zimno i nie chce mu się wychodzić na zewnątrz na papierosa na przerwie. Mnie to nie przeszkadza, przeciwnie, bardzo lubię kiedy ich używa, bo dają one delikatny aromat. W dodatku wydychana para wodna (?) tworzy bardzo przyjemne, wizualne wrażenie. Aczkolwiek rozumiem, że ludziom (np. w komunikacji miejskiej) może to przeszkadzać, ale moim zdaniem chodzi wówczas raczej o zamanifestowanie swojego oburzenia/niezadowolenia związanego z paleniem czegokolwiek, bo e-papierosy mogę im się zwyczajnie źle kojarzyć.




 
 
E-papierosy
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-11-28, 17:43   

Aniam95 napisał/a:
ale moim zdaniem chodzi wówczas raczej o zamanifestowanie swojego oburzenia/niezadowolenia związanego z paleniem czegokolwiek


No, ja byłabym raczej niezadowolona, gdyby obcy ktoś buchał mi parą ze swojego e-papierosa w twarz. A w ścisku w komunikacji miejskiej zdarzyć się to może nawet niechcący przecież. ;) Śmierdzi, czy nie, wolałabym nie doświadczać tego na swojej twarzy. To drażniące.




Disqualified as a human being.
 
 
E-papierosy
Aniam
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-28, 18:35   

Mustela Nivalis napisał/a:
A w ścisku w komunikacji miejskiej zdarzyć się to może nawet niechcący przecież. Śmierdzi, czy nie, wolałabym nie doświadczać tego na swojej twarzy. To drażniące.

Zatłoczona komunikacja miejska, to już zupełnie inna kwestia. :D
Generalnie miałam na myśli to, że dopóki druga osoba nie zagarnia mojej przestrzeni osobistej, to uważam, że nie ma się czego czepiać. Ostatnio byłam świadkiem sytuacji, gdzie w prawie pustym autobusie pewien mężczyzna w dość ordynarny sposób zwrócił uwagę innemu, że ten ośmiela się palić "papierosy" w autobusie. Warto dodać, że w celu "uprzejmego" zwrócenia uwagi musiał się specjalnie pofatygować na drugi koniec autobusu.
Również jestem zdania, że jeśli gdzieś panuje tłok, jeśli istnieje obawa, że nasze zachowanie mogłoby komukolwiek przeszkadzać w uzasadniony sposób, bezpośrednio dotykać, to tego się po prostu nie robi. Ze zwykłego szacunku dla drugiej osoby.




 
 
E-papierosy
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-06, 18:20   

Chochlik napisał/a:
Nie rozumiem z jakiego powodu ludzie po to sięgają. Przecież to tylko śmierdzi i nic poza tym.

W sumie dobre pytanie. I w takim razie też nie rozumiem, ale będąc w temacie e-papierosów, to... dzisiaj w autobusie jakiś chłopak w rozmowie ze swoją dziewczyną, powiedział, że chciałby tego spróbować, ona się go pyta, po co, to on jej powiedział, że dla szpanu i dla smaku (chciałby wypróbować tych smakowych), na to ona, że czy on jest w gimnazjum, bo to tam taki nacisk na szpanowanie jest, to się chłopak obruszył, że on po prostu chciałby spróbować, jak to smakuje.
To może, tak to się zaczyna... :P




 
 
E-papierosy
kokosowa
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-19, 15:57   

Dzisiaj zrozumiałam, że jestem bardzo uzależniona od nikotyny. Zanim zaczęłam palić e-papierosy wypalałam średnio dwie, trzy analogowe fajki dziennie, za to z e-papierosem się nie rozstaję, bez przerwy mam go w ustach. Budzę się - palę, po jedzeniu - palę, między zajęciami - palę, gotuję obiad - palę, czasem nawet zasypiam z nim w ręce. Wczoraj zaliczył dość mocny upadek, coś się ukruszyło i przestał działać. Jakoś przetrzymałam cały wieczór i w miarę spokojnie się położyłam. Poranek był beznadziejny, byłam poddenerwowana, trochę się trzęsłam. Musiałam kupić nowego e-papierosa, bo nie mogłam wziąć się w garść. Wydałam kupę kasy, zapaliłam i jest mi lepiej, ale podjęłam ważną decyzję - rzucam to świństwo. Przeraża mnie to, że nie potrafię normalnie funkcjonować bez nikotyny. :|



 
 
E-papierosy
Cirilla 
Cirilla


Wiek: 26
Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 2709
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2013-12-19, 16:06   

kokosowa a gdybyś miała liquid zerówkę?



W kłębuszkowaniu cała nadzieja.
 
 
E-papierosy
kokosowa
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-19, 16:24   

Trudno jest tak od razu zejść z 11 do 0. Już schodzenie z 18 wiele mnie kosztowało, ale poczytam trochę o rozcieńczaniu liquidów, będę je mieszać i stopniowo zmniejszać dawkę nikotyny aż zejdę do 0. A potem w ogóle przestanę palić. Taki jest plan na nowy rok.



 
 
E-papierosy
Cirilla 
Cirilla


Wiek: 26
Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 2709
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2013-12-19, 16:27   

kokosowa wybacz. Nie widziałam jaką moc mają liquidy które palisz. Plan dobry. Mam nadzieję, że Ci się uda. :)



W kłębuszkowaniu cała nadzieja.
 
 
E-papierosy
bruklinek456
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-21, 22:18   

Pale od dłuższgo czasu. WIęcej pieniędzy, ogólnie lepiej sie czuję rano nie kaszlę. Pale 18mg-24mg. Owocowe tytniowych nie lubię. W marcu zamierzam do 11-12mg zejść



 
 
E-papierosy
Vanilla 


Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lut 2014
Posty: 1562
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-03-09, 17:46   

Paliłam przez 5 lat. W szczytowych momentach potrafiłam wypalić ponad paczkę dziennie. Miesiąc temu przerzuciłam się na e-papierosa, bo nie było mnie już stać na normalne (14 zł za papierosy? Seriously?). I nie żałuję. Nie śmierdzą mi ciuchy, oszczędzam sporo kasy no i się nie truję. Tylko czasem trudno mi się oderwać od e-papierosa. xD



 
 
E-papierosy
Kot
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-15, 23:05   

Nie wiem, czy dałbym się przekonać do e-papierosów. Próbowałem e-papierosa, jednak nie jest to to samo, co ze zwykłymi papierosami. Móc iść i kupić paczkę, później ją otworzyć, wyciągnąć papierosa, włożyć do ust, pobawić się zapalniczką... ach! Taki rytuał. E-papierosa natomiast po prostu bierzesz do reki, przykładasz do ust i palisz, kiedy chcesz...



 
 
E-papierosy
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12