Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Matura
Autor Wiadomość
nictakiego 



Wiek: 28
Dołączyła: 13 Paź 2015
Posty: 356
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-10-13, 20:11   

Adriaen, przez trzy lata olewałam totalnie geografię, a polski w szkole mam jedynie podstawowy - muszę się sama nauczyć do rozszerzenia.

Daithi, chciałabym studiować turystykę, a polski wzięłam na wypadek, gdyby mi się jednak odwidziało.




 
 
Matura
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-10-13, 20:12   

nictakiego, rozszerzenie to tylko wypracowanie.




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Matura
nictakiego 



Wiek: 28
Dołączyła: 13 Paź 2015
Posty: 356
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-10-13, 20:16   

Adriaen, plus dodatkowe kilka lektur. Muszę sama ogarnąć jak to wygląda w rzeczywistości.



 
 
Matura
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-13, 20:18   

nictakiego napisał/a:
plus dodatkowe kilka lektur.

Nie musisz ich czytać. Możesz, jeśli masz czas, ale ogólnie nie jest to w żadnym stopniu pomocne podczas pisania matury z rozszerzonego polskiego ;) .




 
 
Matura
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-10-13, 20:18   

nictakiego, przyda się: http://www.cke.edu.pl/ima...ezyk-polski.pdf .

Tutaj wszystko opisane. :)





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Matura
nictakiego 



Wiek: 28
Dołączyła: 13 Paź 2015
Posty: 356
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-10-13, 20:23   

Adriaen, Dziękuję :)
Daithi, zdziwiłaś mnie teraz.




 
 
Matura
Rauko 
Above all.



Wiek: 26
Dołączyła: 24 Sty 2013
Posty: 794
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-11-14, 19:42   

Dopiero był wrzesień, a tu już połowa listopada... U mnie w szkole coraz większa nagonka na maturę, że czasu tak mało, jak jeszcze nie zaczęliście powtórek to nie zdążycie, nic nie umiecie i tak dalej... Najbardziej motywujące słowa to nie są, czasem trudno wyrobić się z bieżącym materiałem, a gdzie tam jeszcze powtórki tak naprawdę od gimnazjum.

Jak tam tegorocznym maturzystom idzie nauka? ;)




Umrę ci kiedyś.
Oczy mi zamkniesz.
I wtedy - swoje smutne, zdziwione,
Bardzo otworzysz.
 
 
Matura
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-14, 23:23   

Daithi napisał/a:
Nie musisz ich czytać. Możesz, jeśli masz czas, ale ogólnie nie jest to w żadnym stopniu pomocne podczas pisania matury z rozszerzonego polskiego .

Jakieś dodatkowe informacje zawsze przydadzą się w wypracowaniu, bo to jednak dodatkowe punkty... A odnoszenie się jedynie do podanego fragmentu jest, jak pisanie matury z podstawy... Także ja wolałam jednak coś tam wiedzieć więcej np. o autorach, epokach i samej treści...




 
 
Matura
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-11-15, 07:18   

Dopiero weszłam w życie szkoły średniej, ale już przeraża mnie sam fakt, że muszę pisać maturę za.. 2.5 roku? Nauczyciele straszą, już kładą nacisk. Nie wiem co będzie w 3 klasie, umrę ze strachu chyba...



 
 
Matura
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-15, 08:28   

Naamah napisał/a:
Jakieś dodatkowe informacje zawsze przydadzą się w wypracowaniu, bo to jednak dodatkowe punkty... A odnoszenie się jedynie do podanego fragmentu jest, jak pisanie matury z podstawy... Także ja wolałam jednak coś tam wiedzieć więcej np. o autorach, epokach i samej treści...

Trochę się to od zeszłego roku pozmieniało, teraz na rozszerzeniu teksty są już tylko teoretyczno- lub historycznoliterackie (a na podstawie są fragmenty lektur).

Oyakaell, matura nie jest taka straszna. Zupełnie nie rozumiem nauczycieli, którzy tak to wyolbrzymiają.




 
 
Matura
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-11-15, 08:44   

Arya, Jest straszna... Zwłaszcza ustna czy pisemna odpowiedź z polskiego... Z rozprawek dostaje nie więcej niż 3, wypowiedzieć też się nie umiem i jestem pewna, że tego nie zdam...



 
 
Matura
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-15, 08:47   

Oyakaell napisał/a:
Zwłaszcza ustna czy pisemna odpowiedź z polskiego... Z rozprawek dostaje nie więcej niż 3, wypowiedzieć też się nie umiem i jestem pewna, że tego nie zdam...

Nie, naprawdę tak nie jest.
Ukryta Wiadomość:
Zaloguj się, aby zobaczyć tą wiadomość
--- Log in to see the message ---
;)



 
 
Matura
Złośnica
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-15, 09:04   

Oyakaell napisał/a:
Z rozprawek dostaje nie więcej niż 3, wypowiedzieć też się nie umiem i jestem pewna, że tego nie zdam...


Pytanie na ile nauczyciel nie przybrał taktyki zaniżania ocen po to, żeby was "zmobilizować" do większych starań.




 
 
Matura
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-15, 19:23   

Arya napisał/a:
Trochę się to od zeszłego roku pozmieniało, teraz na rozszerzeniu teksty są już tylko teoretyczno- lub historycznoliterackie (a na podstawie są fragmenty lektur).

Czuję się staro. :roll:

Oyakaell napisał/a:
Dopiero weszłam w życie szkoły średniej, ale już przeraża mnie sam fakt, że muszę pisać maturę za.. 2.5 roku? Nauczyciele straszą, już kładą nacisk. Nie wiem co będzie w 3 klasie, umrę ze strachu chyba...


Matura nie jest taka straszna, jak ją malują. Nie powiedzą Ci tego w szkole, bo się boją, że olejesz naukę i podejdziesz do niej nieprzygotowana.
Nie masz się co martwić. :tuli:




 
 
Matura
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 26
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2016-01-15, 18:25   

Maturzyści, którzy byli lub wybierają się na studniówkę: jak emocje? Macie jakaś tematykę? :)
Jak to dzisiaj powiedziała pani profesor od polskiego:
Ukryta Wiadomość:
Zaloguj się, aby zobaczyć tą wiadomość
--- Log in to see the message ---




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Matura
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 11