Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Matura
Autor Wiadomość
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-03, 09:43   

Cytat:
Dyrektor CKE dodaje, że za kilka lat matura się zmieni i w ogóle nie będzie poziomów podstawowych, a rekrutacja na studia będzie się odbywać tylko na podstawie wyników z części rozszerzonej.

Tutaj piszą coś takiego, a na innej stronie znalazłam:
Cytat:
Od bieżącego roku szkolnego jest obowiązkowe napisanie co najmniej jednego egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym. Natomiast nie ma już możliwości napisania egzaminu na poziomie podstawowym z żadnego przedmiotu – z wyjątkiem tych obowiązkowych.

Więc jak to jest? Zmiany związane z poziomami podstawowymi weszły już od tego roku, czy dopiero wejdą za jakiś czas? :roll3:

I jestem też ciekawa, jak będzie wyglądać w praktyce ta nowa matura ustna z polskiego. :roll3:




 
 
Matura
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-04, 18:39   

Arya napisał/a:
Więc jak to jest? Zmiany związane z poziomami podstawowymi weszły już od tego roku, czy dopiero wejdą za jakiś czas?

Już weszły.

Arya napisał/a:
I jestem też ciekawa, jak będzie wyglądać w praktyce ta nowa matura ustna z polskiego.

Póki co nasz polonistka ocenia nasze wypowiedzi słowem: "Masakra". :roll:




 
 
Matura
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-04, 20:40   

Ever napisał/a:
Póki co nasz polonistka ocenia nasze wypowiedzi słowem: "Masakra".

Wasze wypowiedzi? Tak z ciekawości... jak wyglądają u Was przykładowe pytania maturalne?




 
 
Matura
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-04, 21:10   

Arya, te z ustnej matury? Zaraz ci coś znajdę. :)



 
 
Matura
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-04, 21:11   

Ever, znajdź kilka przykładowych i podeślij, tu w temacie lub na pw. Dziękuję. :*



 
 
Matura
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-04, 21:20   

1.Poeci współcześni wobc trdycjiliterackiej. Omów, w jak sposób Maria Pawlikowska-Jasnorzewska i Konstnty Ildefons Gałczyński wykorzystali w swoichutworach XVIII-wieczy wiersz Franciszka Kapińskiego.
Pod poleceniem są trzy utwory. "Laura i Filon" Karpińskiego, "Laura i Filon" Pawlikowskiej i "Teatrzyk 'Zielona Gęś' ma zaszczyt przedstawić 'Filona i Laure i dobrze poinformowanego faceta".


2. Opisz rzeźbę Giovanniego Lorenza Berniniego. Zwróć uwagę na charakterystyczny dla baroku sposób przedstawienia postaci. Wykorzystaj informacje zamieszczone we fragmencie "Mitologii" Jana Parandowskiego.
I tutaj pod poleceniem jest "Apollo i Dafne" Berniniegio.

Nowa Era "Ponad słowami"

Oprócz tych zawartych w podręczniku dostajemy wytrzaśnięte z czarnej dziury (nie wiem gdzie są te przykładowe pytania udostępnione, nigdzie nie mogę tego znaleźć) pytania.




 
 
Matura
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-10-10, 20:12   

To jest tak, że w szkole ponadgimnazjalnej masz dwa przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym, np. ja mam matematykę i informatykę. Na maturę musisz zadeklarować minimum jeden z tych do zdawania na poziomie rozszerzonym.
Inne profile w mojej szkole mają rozszerzoną matematyką i geografią (technik handlowiec i ekonomista) lub fizykę (technik mechanik).

W tym roku będzie matura "stara" (4. klasy techników) i "nowa" (3. klasy liceów). Pojawiły się też informacje o owych egzaminach: http://cke.edu.pl/index.php/egzamin-maturalny-left

Ja nie chcę wiedzieć, co stałoby się, gdyby ktoś z IV technikum oblał rok. Rozpoczynanie nauki od nowa (inna podstawa programowa). :roll:





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Matura
Vanilla 


Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lut 2014
Posty: 1562
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-10-10, 22:29   

Adriaen napisał/a:
Ja nie chcę wiedzieć, co stałoby się, gdyby ktoś z IV technikum oblał rok. Rozpoczynanie nauki od nowa (inna podstawa programowa).

Byłoby ciężko. Mój kolega powtarza teraz 3 klasę LO i zupełnie nie ogarnia tego, co dzieje się na fakultetach z polskiego. Nie dość, że ma braki, to jeszcze inna podstawa i kompletnie inna matura ustna (do której osoby z jego klasy przygotowywały się co najmniej rok dłużej niż on).

W ogóle niektóre szkoły na początku 1 klasy robią teraz testy poziomujące z polskiego... :roll3: Cieszę się, że mnie to wszystko ominęło.




 
 
Matura
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-10-11, 20:30   

Vanilla, dlatego współczuję każdemu, komu to się przydarzy(ło).




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Matura
Rosemarie
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-14, 18:05   

Przeżyłam szok jak zobaczyłam kilka próbnych pytań z matury ustnej z polskiego. Sami nauczyciele obawiają się o uczniów, co dopiero mówiąc o przyszłych maturzystach...



 
 
Matura
Blutet 



Wiek: 29
Dołączyła: 11 Sie 2013
Posty: 1778
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-11-25, 15:49   

Pisał ktoś dziś maturę próbna? Jeżeli tak to na starej czy na nowej podstawie?
Jak Wam poszło?
Ja pisałam na starej podstawie programowej i średnio jestem zadowolona lecz myślę że jakoś poszło i źle nie będzie. :oczko: Oby się na nadziei nie skończyło... :roll:




"Bóg zsyła na każdą górę tyle śniegu, ile ta w stanie jest udźwignąć."
 
 
 
Matura
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-25, 16:03   

Ever napisał/a:
Póki co nasz polonistka ocenia nasze wypowiedzi słowem: "Masakra". :roll:

Elokwentna bestia. :roll:




 
 
Matura
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-14, 17:08   

Chochlik napisał/a:
Ever napisał/a:
Póki co nasz polonistka ocenia nasze wypowiedzi słowem: "Masakra". :roll:

Elokwentna bestia. :roll:


Zgadzam się elokwentna. 8)

U nas słowo "masakra" nie występuje w słowniku polonistki. Mówi: "Jak wy podchodzicie to pisania tej matury?! Nie widzę tego..." Ja też tego nie widzę. Nikt od drugiej klasy nie przeczytał żadnej lektury (w tym ze mną :D ). W pierwszej klasie jeszcze czytałam ja i trzy osoby na 33 osoby w klasie. Teraz wszyscy siedzą, śpią lub grają na telefonie. Polski traktowany jest, jak lekcja wolna. Co chwila zaczynamy nową lekturę, a ja zastanawiam się co my w ogóle przerabiamy... Boże mniej nas w opiece. :roll:




 
 
Matura
Vanilla 


Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lut 2014
Posty: 1562
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-12-14, 20:32   

Cytat:
Nikt od drugiej klasy nie przeczytał żadnej lektury (w tym ze mną :D ).

Chwalisz się czy żalisz? :roll:

Cytat:
Co chwila zaczynamy nową lekturę, a ja zastanawiam się co my w ogóle przerabiamy... Boże mniej nas w opiece.

Może po prostu zacznij się uczyć i uważać na lekcjach...

Denerwuje mnie taka ignoracja. Bo po co czytać lektury, skoro maturę jakoś się napisze... a jak się nie napisze to przecież nie nasza wina. :roll:
Zastanawiam się, jak takie osoby poradzą sobie na ustnej. Kiedyś by to przeszło, wystarczyło kupić sobie pracę, teraz trzeba wykazać się wiedzą.




 
 
Matura
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-15, 19:28   

Vanilla napisał/a:
Chwalisz się czy żalisz? :roll:


Wszystko mi jedno. :roll:

Vanilla napisał/a:
Może po prostu zacznij się uczyć i uważać na lekcjach...


Chciałabym.




 
 
Matura
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12