Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Komiksy
Autor Wiadomość
roko 



Wiek: 45
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 96
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2014-01-22, 19:11   

Chochlik napisał/a:
roko napisał/a:
Jak "Kajko i Kokosz" to te gorsze komiksy to jak nazwać te wszystkie Spidermany, Marwele
i inne badziewia z zachodu?

Na pewno nie można ich nazwać polskimi komiksami. :)


Tu mnie prawie masz, :) chodziło mi bardziej o komiks jako komiks bez podziału na polskie czy obce.
To Chloe użyła zwrotu polskie, ja się narodowości nie czepiałem. :)




”Don’t depend too much on anyone in this world because even your own shadow leaves you when you are in darkness.”
 
 
 
Komiksy
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-22, 19:18   

A ona podkreśliła, że spośród polskich są kiepskie, więc nie ma sensu ich bronić w tym momencie porównaniami z amerykańskimi.

Jak powiem, że szpinak to niesmaczne warzywo, to mi odpowiesz 'skoro szpinak jest niesmacznym warzywem, to jak nazwać kotlet schabowy?!'?




 
 
Komiksy
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-01-22, 19:19   

Chochlik napisał/a:
to jak nazwać kotlet schabowy


Pleckami świni? :roll:


Dla mnie Kajko i Kokosz byli nudni, nieciekawi i rysownik był beztalenciem.




Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Komiksy
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-22, 19:21   

PanFoster napisał/a:
Pleckami świni?

Nie znam takiej rośliny.




 
 
Komiksy
roko 



Wiek: 45
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 96
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2014-01-22, 22:17   

PanFoster napisał/a:
Chochlik napisał/a:
to jak nazwać kotlet schabowy


Pleckami świni? :roll:


Dla mnie Kajko i Kokosz byli nudni, nieciekawi i rysownik był beztalenciem.


Jakoś mnie to szczególnie nie dziwi. :)

[ Dodano: 2014-01-22, 22:20 ]
Chochlik napisał/a:
A ona podkreśliła, że spośród polskich są kiepskie, więc nie ma sensu ich bronić w tym momencie porównaniami z amerykańskimi.

Jak powiem, że szpinak to niesmaczne warzywo, to mi odpowiesz 'skoro szpinak jest niesmacznym warzywem, to jak nazwać kotlet schabowy?!'?


To Ty tak twierdzisz. Są o wiele lepsze od zagranicznego chłamu, to jest plus.
Poza tym jak się ma porównywanie szpinaku do schabowego w porównaniu do komiksów zagranicznych i polskich?

Twoje porównanie nie ma sensu...




”Don’t depend too much on anyone in this world because even your own shadow leaves you when you are in darkness.”
 
 
 
Komiksy
Chloe 
szelest



Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 1396
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-01-22, 22:30   

Pomijając kwestie kulinarne: "Kajko i kokosz" mają naprawdę kiepską kreskę.

roko napisał/a:

Zaraz mi powiesz, że "Tytus Romek i Atomek" to też chłam.

Nie użyłam tego słowa w stosunku do tamtego komiksu. Nazwałam go jedynie jednym z gorszych. Znasz jakieś inne polskie komiksy? Ja znam. Wiele.




"Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu - pamiętaj jaki pokój może być w ciszy."
 
 
Komiksy
roko 



Wiek: 45
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 96
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2014-01-22, 22:38   

Chloe napisał/a:
Pomijając kwestie kulinarne: "Kajko i kokosz" mają naprawdę kiepską kreskę.

roko napisał/a:

Zaraz mi powiesz, że "Tytus Romek i Atomek" to też chłam.

Nie użyłam tego słowa w stosunku do tamtego komiksu. Nazwałam go jedynie jednym z gorszych. Znasz jakieś inne polskie komiksy? Ja znam. Wiele.


Nie napisałaś, że chłam ale pozytywnie też się o nich nie wyraziłaś. :)
Nie mniej może faktycznie trochę przesadziłem, nie każdemu musi się podobać.
Kwestie gustu nie podlegają dyskusji.
Znam wiele polskich komiksów.Czy licytowanie się nimi tutaj ma jakiś głębszy sens?




”Don’t depend too much on anyone in this world because even your own shadow leaves you when you are in darkness.”
 
 
 
Komiksy
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-22, 22:52   

Cytat:
Twoje porównanie nie ma sensu...

Ma. W kategorii warzyw schabowy nie jest żadnym argumentem, tak jak w kategorii polskich komiksów nie jest argumentem Spiderman. Ani schabowy nie jest warzywem ani Spiderman polskim komiksem.

A najsmaczniejszą tradycyjna polska kuchnia jest smaczna, bo sajgonki są smaczne.




 
 
Komiksy
roko 



Wiek: 45
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 96
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2014-01-22, 22:57   

Chochlik napisał/a:
Cytat:
Twoje porównanie nie ma sensu...

Ma. W kategorii warzyw schabowy nie jest żadnym argumentem, tak jak w kategorii polskich komiksów nie jest argumentem Spiderman. Ani schabowy nie jest warzywem ani Spiderman polskim komiksem.

A najsmaczniejszą tradycyjna polska kuchnia jest smaczna, bo sajgonki są smaczne.


Czytaj ze zrozumieniem. Od początku nie mówiłem o polskich komiksach tylko o wszystkich komiksach.Jest różnica? Komiksy polskie i zagraniczne są przynajmniej jednego gatunku a nie jak warzywa i schabowy więc dla mnie takie porównanie ma sens a Twoje już niestety nie.




”Don’t depend too much on anyone in this world because even your own shadow leaves you when you are in darkness.”
 
 
 
Komiksy
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-22, 23:05   

roko napisał/a:
Od początku nie mówiłem o polskich komiksach

A ty czytaj ze zrozumieniem Chloe. Ona pisała o polskich. I ty jej racje podważasz Spidermanem.


Jedno i drugie to jedzenie. A warzywa i mięso to węższe kategorie, tak jak komiksy są szerszą kategorią, niż polskie komiksy.




 
 
Komiksy
roko 



Wiek: 45
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 96
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2014-01-22, 23:17   

Chochlik napisał/a:
roko napisał/a:
Od początku nie mówiłem o polskich komiksach

A ty czytaj ze zrozumieniem Chloe. Ona pisała o polskich. I ty jej racje podważasz Spidermanem.


Jedno i drugie to jedzenie. A warzywa i mięso to węższe kategorie, tak jak komiksy są szerszą kategorią, niż polskie komiksy.


Ja nie podważam jej racji, tylko wyrażam swoją opinię. Warzywa i mięso mają całkiem inny skład i pochodzenie a komiksy? Świnka i roślinka vs papier i papier. Jest różnica?
Hm komiksy polskie i zagraniczne porównałbym bardziej do schabowego i łopatki. :)
Wiadomo, że to mięso i to mięso a schab droższy od łopatki. Wtedy to miało by sens choć i tak dało by się podważyć argumentem o gustach nie podlegających dyskusji. :)




”Don’t depend too much on anyone in this world because even your own shadow leaves you when you are in darkness.”
 
 
 
Komiksy
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-22, 23:22   

roko napisał/a:
Warzywa i mięso mają całkiem inny skład i pochodzenie a komiksy? Świnka i roślinka vs papier i papier. Jest różnica?

Metafory nie są twoją mocną stroną, co?

roko napisał/a:
choć i tak dało by się podważyć argumentem o gustach nie podlegających dyskusji. :)

Przy komiksach i w milionie innych dziedzin też możesz dokładnie to samo powiedzieć.




 
 
Komiksy
roko 



Wiek: 45
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 96
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2014-01-22, 23:27   

Chochlik napisał/a:
roko napisał/a:
Warzywa i mięso mają całkiem inny skład i pochodzenie a komiksy? Świnka i roślinka vs papier i papier. Jest różnica?

Metafory nie są twoją mocną stroną, co?


Gra słów mnie nie interesuje.

roko napisał/a:
choć i tak dało by się podważyć argumentem o gustach nie podlegających dyskusji. :)

Chochlik napisał/a:
Przy komiksach i w milionie innych dziedzin też możesz dokładnie to samo powiedzieć.



Chyba pierwszy raz jak tu jestem w pełni zgadzam się z tym co napisałaś. :)




”Don’t depend too much on anyone in this world because even your own shadow leaves you when you are in darkness.”
 
 
 
Komiksy
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-26, 17:28   



Prezent dostałam od 'Mego Męża'. Wersję papierową tego, co na filmiku jest. Ma napisane na okładce '1', wiec zakładam, że ma więcej tomów.




 
 
Komiksy
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-12-22, 12:37   

Po komiksy sięgam zazwyczaj tylko w wersji rosyjskiej i tylko w internecie. Zdarza mi się to bardzo rzadko. Nigdy nie byłam fanką komiksów nie wydawałam na nie pieniędzy. Ostatnio czytałam The Walking Dead, ale już w trakcie drugiego sezonu zaczęłam się nudzić i porzuciłam ten komiks.



 
 
Komiksy
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11