Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Utrata kontroli nad samookaleczeniem
Autor Wiadomość
lekkapatologia 
Sinusoida



Wiek: 32
Dołączyła: 11 Sty 2014
Posty: 1817
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2014-03-16, 10:36   

Chloe napisał/a:
Moja psycholożka wychodzi z założenia, że wyładowanie się na kimkolwiek przez krzyk, przekleństwa jest lepsze niż robienie sobie krzywdy. Według mnie to troszkę działa na odwrót, ponieważ w moim wypadku zwykle krzywdzę słowami, za co później chcę się karać. Na pewnym etapie to chyba się sprawdza.

U mnie to się nie sprawdza, bo zazwyczaj właśnie dopiero zaczyna się od krzyku i pretensji, że mnie nie rozumieją. Potem ta agresja tylko rośnie i muszę ją wyładować zazwyczaj na sobie, bo jestem tak nauczona by broń Boże nie popsuć czegoś.

toxic napisał/a:
medytacji ale rzadko kiedy to pomaga... albo to ja coś źle robię


trudno zacząć od tak medytować, gdy ogarnia cię szał.

Chloe napisał/a:
Gdy okazuje się, że aa nie pomaga wpadam w "szał".
Chyba raz tak miałam, nie pomagało a głębszych nacięć nie chciałam robić. Potem po prostu zaczęłam płakać z bezsilności i trochę się uspokoiłam.



Nie wiem jak ty. Mało ludziom wierzę
Mam wrażenie, że się gubią, kiedy mówią szczerze
Czuję, czuję, że pulsują moje bzduromierze.
 
 
Utrata kontroli nad samookaleczeniem
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-07, 21:32   

Trochę to dziwne, ale utrata kontroli zawsze pojawia się paradoksalnie nie wtedy, kiedy jestem rozhisteryzowana i wściekła, tylko wtedy, kiedy towarzyszy mi spokój...
Kiedy wezmę do ręki coś ostrego wtedy, kiedy jestem w miarę spokojna i opanowana (mimo smutku i innych negatywnych emocji), to kolejne nacięcia nie powodują bólu. Pojawia się wtedy tylko ulga, otępienie, jeszcze większy spokój i nawet nie zauważam momentu, w którym powinnam przestać, bo właśnie tego bólu nie czuję, a też jakoś zapominam wtedy o wszystkim. :roll:
Powrót do rzeczywistości pojawia się dopiero na drugi dzień z rana, kiedy widzę, do jakiego stanu się poprzedniego dnia doprowadziłam... :roll:




 
 
Utrata kontroli nad samookaleczeniem
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-08, 13:26   

Arya, mam podobnie. Takie otępienie, spokój, jakby było się w innej rzeczywistości...



 
 
Utrata kontroli nad samookaleczeniem
craving 


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 1326
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2014-04-08, 16:39   

Ja ostatnio próbuję swój smutek i samotność wypełnić właśnie aa. Zaczęło się w niedzielę. Poczułam, że muszę upuścić sobie krew, jak najwięcej. Więc zrobiłam to. Patrzyłam na moją krew, kapiącą, kropla po kropli. Powtórzyłam to jeszcze dwa razy w ten sam dzień. I wczoraj. I dziś. Mój nadgarstek to prawdziwe pobojowisko, ale nie przeszkadza mi to w kontynuowaniu tego wszystkiego. Tak jakby oprócz żyletki nic już nie było ważne.
Przeraża mnie to. Smutek tłumi mi wszystkie uczucia, to przerażenie trochę też, ale nie całkowicie. Nie mogę przestać, co jeśli zbytnio przekroczę granicę? Jeśli nie dam rady tego zatrzymać?
Wariuję, już kompletnie wariuję. :ściana:




 
 
 
Utrata kontroli nad samookaleczeniem
Arsonix 
D001883



Wiek: 26
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 188
Skąd: śląskie

Wysłany: 2014-06-07, 12:33   

Często dawniej dostawałem takiej furii. Relikty jeszcze zostały na moim ciele. Powiem tylko że źle to wygląda. Pozdrawiam :*



Ty nie chcesz się zabić, bo nie chcesz żyć. Ty się chcesz zabić, bo nie wiesz jak żyć dalej
 
 
Utrata kontroli nad samookaleczeniem
Bast 
Jestę kotełę.



Wiek: 32
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 1518
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2014-06-28, 16:59   

Cyklicznie w moim życiu przychodzą takie momenty, gdy bez aa nie istnieję. Teraz znów przyszedł taki okres. Boję się, że tym razem to źle się skończy...



Czy jest coś gorszego niżeli śmierć? - Życie, jeśli pragniesz umrzeć.
:bastith: :bast: :bastith:
 
 
Utrata kontroli nad samookaleczeniem
WatPomp 



Wiek: 29
Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 487
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2014-07-06, 03:25   

Mam dokładnie to samo! Juz od długiego czasu. Myślałam, że aa jako nałóg będzie trochę inna niż reszta. A okazuje się, że jest jak z używkami. W końcu przestaje Ci wystarczać.
Na początku oprócz ciecia zaczęłam się bić, jakimiś ciężarkami po nogach itd.
Tnę się jeszcze głębiej, odcinam czasami skórę płatami, ale to nic nie daje.

Kiedyś po kilku czerwonych kreseczkach na skórze czułam spokój i ulgę. Teraz?
Nawet gdy cała podłoga w łazience jest we krwi czuje w głębi taki niepokój, takie małe zakorzenione napięcie, którego nie mogę z siebie wyrzucić... :ściana:




Wchodzę na krawędź, jak wtedy, gdy byłam ptakiem.
Błękit był zaproszeniem wtedy, dzisiaj czerń jest rozkazem...
Ostatnio zmieniony przez 2014-07-06, 07:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Utrata kontroli nad samookaleczeniem
Maria 


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Sie 2014
Posty: 83
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-09-15, 16:06   

Ja miewam takie dni, czasem nawet ciągnie się to tygodniami, że potrafię robić to i kilka razy dziennie, i jest to nie do opanowania. :(



Szkarłatne krople zsyłają zapomnienie. Strugi smutku i złości płyną, bym nie mogła znaleźć swojego końca...
Ostatnio zmieniony przez 2014-09-15, 16:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Utrata kontroli nad samookaleczeniem
Cioran
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-26, 13:37   

Szał z bezsilności. Tylko pierwsze cięcia są impulsywne i doprowadzają mnie do szału. Jakim bezwartościowym śmieciem jestem, żebym nie była w stanie [***]. Ta wściekłość, paradoksalnie, uspokaja mnie, co niestety prawie zawsze kończy się na szyciu. Przeważnie bez znieczulenia, bo po co takiej znieczulenie? I pytam, kto tutaj bardziej ma "porąbane pod kopułką"?
Zbliżają się święta, pamiętam chirurga, który nie mógł tego pojąć. Inni na izbie tłumaczyli, że to norma...
Tak, w pewnym sensie jesteśmy dla nich normą :cry:

Usunęłam zbyt sugestywny fragment. // Myszka




Ostatnio zmieniony przez aga_myszka 2014-11-26, 13:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Utrata kontroli nad samookaleczeniem
łoś 



Dołączył: 06 Gru 2014
Posty: 120
Skąd: śląskie

Wysłany: 2015-01-24, 23:09   

Ja trace kontrole tylko w takich momentach gdy zdaje sobie sprawe jak bardzo zraniłem (emocjonalnie) drugą osobe np.: tak jak dzisiaj...



Jesteś uwięzioną duszą w głębokim zaprzeczeniu dotyczącym Twojej przeszłości. Chcesz się poprawić i naprawdę próbujesz, ale po prostu coś Cię powstrzymuje. Dopóki nie weźmiesz odpowiedzialności za Twoje czyny, będziesz zgubiony. :łoś:
 
 
 
Utrata kontroli nad samookaleczeniem
wiola798504
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-06, 22:10   

W sumie to miałam tak cały czas. I dopiero zamknięcie w oddziale mi pomogło...



 
 
Utrata kontroli nad samookaleczeniem
nevermore
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-17, 14:23   

A ja mam takie pytanie... Nie wiem co mam zrobić z tym... Tnę gdzie się da. Najczęściej ręce i uda. Jednak ostatnio całkowicie straciłam kontrolę nad sobą i pocięłam sobie... twarz. Nienawidzę jej, brzydzę się sobą jak widzę swoje odbicie. Wiem, że jeśli znów stracę kontrolę, to zrobię to ponownie, po twarzy. A nie chcę... Gdyby to były płytkie rany, mogłabym powiedzieć, że kot mnie podrapał, czy coś... ale są to dość głębokie, które strasznie widać. Nie chcę tego i boję się, że znów trafię do gabinetu lekarza, nie daj boże do szpitala. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji? Boję się siebie bardzo.



 
 
Utrata kontroli nad samookaleczeniem
Ejber 
B.A.D



Wiek: 38
Dołączył: 14 Kwi 2015
Posty: 692
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2015-04-28, 09:37   

Ostatnio mi poszło po twarzy, boję się że następnym razem jak dostane napadu, to może być poprawka. Nie panuję nad tym i to jest najgorsze.



Nie da się zaprzeczyć też robiłem złe rzeczy,
zachowywać się jak kretyn, zdarzyło się niestety.
 
 
Utrata kontroli nad samookaleczeniem
WatPomp 



Wiek: 29
Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 487
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-04-28, 10:58   

toxic napisał/a:
Macie jakieś sposoby żeby następnym razem podczas tak silnych emocji to przerwać?

Myślę, że jedynym sposobem jest wyjście z domu. Chociaż to chyba jeden z trudniejszych. Jeśli będziesz siedzią samotnie nie wiem czy uda się to powstrzymać. A w miejscach publicznych nawet jeśli byś chciał to i tak nie masz takiej możliwości.


Najgorsze utraty kontroli zdarzają się u mnie po alkoholu. Przerażające jest to, że budzę się i nie pamiętam... Widzę tylko rozmiar szkód i wpadam w załamanie.




Wchodzę na krawędź, jak wtedy, gdy byłam ptakiem.
Błękit był zaproszeniem wtedy, dzisiaj czerń jest rozkazem...
Ostatnio zmieniony przez Axxie 2015-04-28, 11:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Utrata kontroli nad samookaleczeniem
nevermore
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-28, 11:38   

B.A.D, mam nadzieję, że to nie była wina mojego postu wyżej...



 
 
Utrata kontroli nad samookaleczeniem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15