Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Co jest po śmierci?
Autor Wiadomość
Empiria
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-02, 22:48   

KrólowaSzczurów napisał/a:
A ty, jako prochy w urnie, za 300lat będziesz robiła za przykład sztuki XXI wieku.

Cudowna perspektywa :D
A właściwie to od kiedy spalanie ciała jest sztuką? :D Chyba że chodziło Ci o moją urnę, na której będzie wygrawerowany jakiś mój unowocześniony portret fajumski :D
Ale chyba właśnie teraz offtopuję, a to zło nad złem.




 
 
Co jest po śmierci?
eternit
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-03, 00:07   

Empiria, a skąd wiesz, czy za trzysta lat (po najździe obcych i wojnie atomowej) spalanie zwłok i przechowywanie prochów w urnie, nie będzie uważane za sztukę? ;P

Offtopnijmy, niech tak nie wieje wiecznością, bo przeciąg...




 
 
Co jest po śmierci?
Empiria
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-03, 00:21   

KrólowaSzczurów napisał/a:
skąd wiesz, czy za trzysta lat (po najździe obcych i wojnie atomowej) spalanie zwłok i przechowywanie prochów w urnie, nie będzie uważane za sztukę?

Niby tak, choć nie sądzę, że obcy odznaczają się jakąś wielką wrażliwością na sztukę i w ogóle na cokolwiek, skoro wg niektórych porywają nas w nocy na statki, przeprowadzają na nas eksperymenty i gwałcą nieowłosionych :lol:




 
 
Co jest po śmierci?
eternit
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-03, 03:03   

Empiria, jak to nieowłosionych?! :o Idę zapuszczać poszycie leśne....



 
 
Co jest po śmierci?
Empiria
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-03, 08:12   

KrólowaSzczurów, no tak gdzieś czytałam w jakimś artykule, że kosmici preferują nieowłosionych i takich, którzy się masturbują :lol: Ciekawi mnie tylko, skąd ci reporterzy mają taką wiedzę :D



 
 
Co jest po śmierci?
Chara 



Wiek: 21
Dołączyła: 21 Wrz 2016
Posty: 63
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2016-09-22, 18:13   

Ja wierzę w reinkarnację. Moim zdaniem po śmierci nasza dusza wciela się w nowy byt fizyczny. Albo po prostu po śmierci jest pustka =)



On days like these, kids like you... SHOULD BE BURNING IN HELL.
 
 
 
Co jest po śmierci?
Makaron 



Wiek: 29
Dołączył: 03 Lip 2016
Posty: 406
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2016-09-22, 19:27   

Chara napisał/a:
Moim zdaniem po śmierci nasza dusza wciela się w nowy byt fizyczny. Albo po prostu po śmierci jest pustka =)


Haha, ale rozbawił mnie ten post :D ( pozytywnie :P )
W końcu ktoś antydepresyjny na forum :) Tak trzymać! :yahoo:




"Czy pamiętasz płatków róży szept...
Miłość Cię woła, idź za jej głosem,
Nie mów jutro, nie mów zawsze,
Mów i kochaj dzisiaj!"
 
 
Co jest po śmierci?
Chara 



Wiek: 21
Dołączyła: 21 Wrz 2016
Posty: 63
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2016-09-22, 19:30   

Makaron, Cieszę się, że cię rozbawiłam ^^



On days like these, kids like you... SHOULD BE BURNING IN HELL.
 
 
 
Co jest po śmierci?
Turtoise 


Dołączył: 14 Lis 2016
Posty: 10
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2016-11-18, 14:44   

Valentina, proponuję lekturę "Życie po życiu" dr Raymond A. Moody'ego. Bardzo dobrze oddaje to, co się dzieje po śmierci z człowiekiem.

[ Komentarz dodany przez: EverPaiin: 2016-11-18, 16:06 ]
Zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy kropką. Jeśli już podajesz jakąś pozycję literacką, to chociaż zadaj sobie trud by sprawdzić imię i nazwisko autora i napisać je poprawnie.




Ostatnio zmieniony przez EverPaiin 2016-11-18, 16:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Co jest po śmierci?
M.I.D. 


Wiek: 37
Dołączył: 21 Lis 2016
Posty: 226
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-11-21, 23:48   

Osobiście uważam, że po śmierci nie ma nic... Pustka. Pozwolę sobie na filozoficzny wywód.

Człowiek jest tylko malutką częścią kuli ziemskiej, która z kolei jest niczym wobec ogromu wszechświata. Dlaczego więc staramy się nadać naszemu życiu jakiś większy sens? Czy gdyby niebo istniało, to istoty z innych planet miałyby do niego wstęp? W końcu Bóg stworzył cały wszechświat. Jeśli tak, to niebo byłoby strasznie przepełnione - po przecież ile ludzi zdążyło tam pójść...

A co z innymi istotami żywymi? Psami, kotami, mrówkami... Kwiatki też przecież żyją, ale gdy więdną, nikt nie przywiązuje do tego faktu większej wagi. Tak samo moim zdaniem jest z ludźmi.

Życie jest jedynie skutkiem działania naszego organizmu: serca, mózgu... Pewnego dnia ten wysiądzie, zamkniemy oczy i na tym koniec.




 
 
Co jest po śmierci?
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2016-11-24, 13:47   

M.I.D., Przeraziło mnie to co napisałeś ;)

Nie mam zamiaru oczywiście negować Twojego zdania na ten temat.
Osobiście uważam jednak, że istnieje i niebo i piekło.
Kiedyś zastanawiałam się... No dobra jest niebo i co my tam będziemy robić? Chwalić Pana? No dobra ale ile można? Nudno będzie. :)
Z kolei piekło.. cierpienie, zapomnienie, samotność. Będą tam pewnie inni ludzie to sobie z nimi pogawędzę jak to siarka śmierdzi a dupa się smaży :)
Pewnego dnia natknęłam sie na świadectwo jakiegoś faceta który rzekomo był w piekle oczywiście tylko świadomością. I wiesz co? Nie chce się przekonać czy mówił prawdę czy nie.
Jeśli chodzi o niebo to myślę, że to może jakaś osobna planeta? Pełna dobra, piękna, miłości, łaski Boga. Może będę mogła być czyimś aniołem stróżem :) Mam nadzieję, że nie jest to miejsce bezrobocia bo lubię coś robić.
Wierzę, że niebo jest dopełnieniem wszystkiego o czym marzymy, czego pragniemy, że poczujemy tam takie czyste i wszechogarniające szczęście jakiego ten świat ani żaden człowiek nie są w stanie nam dać.




Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
Co jest po śmierci?
Vitiatus Mikene
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-24, 14:01   

LadyRed napisał/a:
Nie mam zamiaru oczywiście negować Twojego zdania na ten temat.
Osobiście uważam jednak, że istnieje i niebo i piekło.
Kiedyś zastanawiałam się... No dobra jest niebo i co my tam będziemy robić? Chwalić Pana? No dobra ale ile można? Nudno będzie. :)
Z kolei piekło.. cierpienie, zapomnienie, samotność. Będą tam pewnie inni ludzie to sobie z nimi pogawędzę jak to siarka śmierdzi a dupa się smaży :)
Pewnego dnia natknęłam sie na świadectwo jakiegoś faceta który rzekomo był w piekle oczywiście tylko świadomością. I wiesz co? Nie chce się przekonać czy mówił prawdę czy nie.
Jeśli chodzi o niebo to myślę, że to może jakaś osobna planeta? Pełna dobra, piękna, miłości, łaski Boga. Może będę mogła być czyimś aniołem stróżem :) Mam nadzieję, że nie jest to miejsce bezrobocia bo lubię coś robić.
Wierzę, że niebo jest dopełnieniem wszystkiego o czym marzymy, czego pragniemy, że poczujemy tam takie czyste i wszechogarniające szczęście jakiego ten świat ani żaden człowiek nie są w stanie nam dać.

Zatem wszystko to opiera się na wierze, ostatecznie można dojść do wniosku, że są to Twoje wyobrażenia czy oczekiwania, całkowitej pewności zaś mieć nie możesz. Uzasadniasz istnienie dwóch instancji na wyłącznie podstawie ufności co do tego, iż one istnieją.
Niemniej jednak nie masz pojęcia, jak rzeczywiście wygląda (czy nie?) bytowanie po śmierci.




 
 
Co jest po śmierci?
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2016-11-24, 14:08   

Vitiatus Mikene, Owszem, nie mam pojęcia. Nikt z Nas go nie ma.

Ufam, że nie będzie to NIC i wszystko co napisałam jest moim wyobrażeniem.




Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
Co jest po śmierci?
M.I.D. 


Wiek: 37
Dołączył: 21 Lis 2016
Posty: 226
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-11-24, 15:56   

LadyRed napisał/a:
M.I.D., Przeraziło mnie to co napisałeś ;)

W sumie to cieszy mnie myśl, że moje słowa mogą mieć na kogoś jakikolwiek wpływ :D




 
 
Co jest po śmierci?
Malia 
Wodna Panda



Wiek: 27
Dołączyła: 10 Lis 2016
Posty: 72
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2016-11-24, 17:00   

M.I.D., w sumie mam podobne zdanie. Poza tym bardzo bym chciała aby po śmierci nie było już nic. Żadnej reinkarnacji, nieba czy innej wersji życia pozagrobowego. Śmierć ma być dla mnie wybawieniem od życia, a nie przejściem do kolejnego.



 
 
Co jest po śmierci?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13