Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Orientacja seksualna

Jestem:
wyłącznie heteroseksualny(-a)
37%
 37%  [157]
przeważająco heteroseksualny(-a), incydentalnie homoseksualny(-a)
13%
 13%  [57]
przeważająco heteroseksualny(-a), bardziej niż incydentalnie homoseksualny(-a)
5%
 5%  [23]
w równym stopniu heteroseksualny(-a) i homoseksualny(-a)
11%
 11%  [49]
przeważająco homoseksualny(-a), bardziej niż incydentalnie heteroseksualny(-a)
2%
 2%  [10]
przeważająco homoseksualny(-a), incydentalnie heteroseksualny(-a)
7%
 7%  [30]
wyłącznie homoseksualny(-a)
11%
 11%  [46]
aseksualny(-a)
4%
 4%  [20]
nie wiem/wisi mi to
5%
 5%  [23]
Głosowań: 415
Wszystkich Głosów: 415

Autor Wiadomość
poetka 



Wiek: 25
Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 401
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2016-12-27, 02:54   

Jestem homoseksualna, akceptuję to jak najbardziej. Jestem z kobietą w związku i bardzo mi z tym dobrze. :)



Nie czuję,że żyję, lecz czuję, że umieram.
 
 
 
Orientacja seksualna
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-12-27, 11:13   

Proszę o powrót do tematu dyskusji.





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Orientacja seksualna
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-12-27, 12:01   

Kolejny post nie na temat zostanie ukarany upomnieniem.


A ja się zastanawiam... Bo ciągle mam dylematy odnośnie mojej orientacji seksualnej. Jakie są cechy aseksualności? No bo że brak pociągu seksualnego do żadnej płci to jest jasne. A co z libido?




:myszka:
 
 
Orientacja seksualna
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-01-24, 22:59   

aga_myszka, :zlotalopata:

Wikipedia mówi, że:
Cytat:
Niektórzy aseksualiści używają klasyfikacji, którą opisał (a później z niej zrezygnował) założyciel AVEN, David Jay:
aseksualista typu A posiada libido, ale nie odczuwa pociągu romantycznego wobec innych osób
typ B nie posiada libido, ale odczuwa pociąg romantyczny wobec innych osób
typ C posiada libido i odczuwa pociąg romantyczny wobec innych osób, ale nie doświadcza ich jako powiązanych ze sobą
typ D nie posiada libido i nie odczuwa pociągu romantycznego wobec innych osób


Więc w sumie aseksualizm to taki "worek" na sporo rzeczy.





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Orientacja seksualna
pinkrabbits 
mushi



Wiek: 31
Dołączyła: 10 Cze 2014
Posty: 332
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2017-01-28, 16:23   

Adriaen napisał/a:

Wikipedia mówi, że:
Cytat:
Niektórzy aseksualiści używają klasyfikacji, którą opisał (a później z niej zrezygnował) założyciel AVEN, David Jay:
aseksualista typu A posiada libido, ale nie odczuwa pociągu romantycznego wobec innych osób
typ B nie posiada libido, ale odczuwa pociąg romantyczny wobec innych osób
typ C posiada libido i odczuwa pociąg romantyczny wobec innych osób, ale nie doświadcza ich jako powiązanych ze sobą
typ D nie posiada libido i nie odczuwa pociągu romantycznego wobec innych osób


Więc w sumie aseksualizm to taki "worek" na sporo rzeczy.


aga_myszka, ja uważam się za typ C. Bardzo długo mi zajęło, żeby to odkryć i nazwać.
Aseksualizm w ogóle jest trudny, bo jest definiowany przez brak pociągu seksualnego, a jak osoba, która go nie odczuwa, ma wiedzieć, że czegoś jej 'brakuje'? Gdzieś czytałam, że aseksualizm jest określany jako brak pociągu seksualnego, opisywanego jako 'ciepłe, wibrujące uczucie do drugiej osoby'. Brzmi idiotycznie, ale w sumie... Jak opisać pociąg seksualny osobie która go nie odczuwa :lol:
Jak umiesz w miarę dobrze angielski, proponuję udać się w angielskie odmęty Internetu.




czasem myślę że wszystko jest szaleństwem
bo świat wokół pachnie bzem i agrestem
 
 
Orientacja seksualna
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-01-28, 16:35   

pinkrabbits, no właśnie ja nie rozumiem, co oznacza ten "pociąg romantyczny".



:myszka:
 
 
Orientacja seksualna
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-28, 23:40   

aga_myszka napisał/a:
co oznacza ten "pociąg romantyczny"

Pociąg romantyczny, to inaczej romantyczne zainteresowanie drugą osobą jako kimś w kim potencjalnie można się zakochać i związać (na dłużej lub krócej).




 
 
Orientacja seksualna
Lantan 



Wiek: 24
Dołączyła: 03 Lut 2017
Posty: 22
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2017-02-03, 16:08   

Aktualnie identyfikuję się jako osoba biseksualna. Doszłam do tego jeszcze w gimnazjum. Wtedy przeszukując internety, czytając wypowiedzi ludzi i oglądając głupie filmy na YouTube, doszłam do wniosku, że taka plakietka pasuje mi najbardziej. Myślałam, że to będzie proste. Zmienię towarzystwo, wszyscy będą wiedzieć o tym i będzie jakoś łatwiej. Minął już ponad rok, od kiedy przestawiłam się jako osoba biseksualna, ale wcale nie jest łatwiej. Wciąż, gdy słyszę jak moi znajomi o tym wspominają coś mnie skręca. Tak jakby to słowo wywoływało we mnie jakieś negatywne emocje. Liczyłam, ze wszyscy będą wiedzieć o moim zainteresowaniu obydwoma płciami i ponownie użyję tego przeklętego słowa, będzie łatwiej. Wydaję mi się, że lepiej bym było jakbym mogła się po prostu zdecydować na jedną stronę. Nienawidzę tego uczucia rozdarcia. Najgorsze jest, że wydaję mi się, że nikt mnie nie rozumie.



 
 
Orientacja seksualna
shady 
4w5



Wiek: 24
Dołączyła: 29 Mar 2015
Posty: 566
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-04-14, 10:26   

Ostatnio znowu mnie dręczą myśli dotyczące mojej orientacji. Wcześniej wydawało mi się, że biseksualizm i spoko. No może nie tak spoko, bo cały czas czułam się zagubiona, kogo ja jednak w sumie bardziej wolę, ale teraz jest jeszcze gorzej, bo moje myśli i zachowanie są dość aseksualne.
Cytat:
typ C posiada libido i odczuwa pociąg romantyczny wobec innych osób, ale nie doświadcza ich jako powiązanych ze sobą

To by pasowało do mnie bardzo dobrze. Zastanawiam się tylko, czy uciekanie od kontaktów choć w drobnym stopniu seksualnych, od jakiegoś czasu, to może to być "początek" aseksualizmu, ujawnienie się go, czy chwilowa sytuacja związana np. z depresją.
Kocham mojego chłopaka, ale ostatnio wolę traktować go jak najlepszego przyjaciela, wcześniej bliskość była dla mnie czymś normalnym.




"Wiesz dlaczego żółw jest taki twardy? Bo jest taki miękki..."
 
 
 
Orientacja seksualna
alexvause 


Wiek: 26
Dołączyła: 18 Kwi 2017
Posty: 6
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2017-04-19, 00:09   

po wielu latach prób zaakceptowania samej siebie wreszcie swobodnie mogę stwierdzić, że jestem lesbijką :>



 
 
Orientacja seksualna
Killjoy 


Dołączyła: 15 Cze 2017
Posty: 9
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2017-06-15, 22:34   

u mnie to dosyć skomplikowana sprawa...Mężczyźni w małym stopniu pociągają mnie fizycznie. Intelektualnie, "osobowościowo" - bardzo. W przypadku kobiet jest na odwrót, ale i tak nie zakocham się w nikim dopóki nie nawiąże z nim silnej więzi, nie poznam wystarczająco dobrze.



...........
 
 
Orientacja seksualna
pinkrabbits 
mushi



Wiek: 31
Dołączyła: 10 Cze 2014
Posty: 332
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2017-06-18, 23:25   

shady napisał/a:
Ostatnio znowu mnie dręczą myśli dotyczące mojej orientacji. Wcześniej wydawało mi się, że biseksualizm i spoko. No może nie tak spoko, bo cały czas czułam się zagubiona, kogo ja jednak w sumie bardziej wolę, ale teraz jest jeszcze gorzej, bo moje myśli i zachowanie są dość aseksualne.
Cytat:
typ C posiada libido i odczuwa pociąg romantyczny wobec innych osób, ale nie doświadcza ich jako powiązanych ze sobą

To by pasowało do mnie bardzo dobrze. Zastanawiam się tylko, czy uciekanie od kontaktów choć w drobnym stopniu seksualnych, od jakiegoś czasu, to może to być "początek" aseksualizmu, ujawnienie się go, czy chwilowa sytuacja związana np. z depresją.
Kocham mojego chłopaka, ale ostatnio wolę traktować go jak najlepszego przyjaciela, wcześniej bliskość była dla mnie czymś normalnym.


Są różne teorie co do płynności orientacji seksualnej w trakcie życia. Ale skoro wcześniej bliskość była dla Ciebie czymś normalnym, to chyba jednak depresja lub coś pokrewnego. Może stało się coś, co Cię 'zablokowało'.
Nie chcę oczywiście Ci nic wmawiać, bo dla mnie mówienie osobom aseksualnym 'jeszcze znajdziesz kogoś, kto Cię rozrusza' jest na podobnym poziomie co wmawianie lesbijkom, że znajdą odpowiedniego faceta. Koniec końców to Twoje życie.

Nie lubię podkładać pod złe stereotypy, ale okazało się, że cały mój aseksualizm jednak szlag trafił, bo po prostu byłam bardzo zablokowana i zamknięta na relacje romantyczno-seksualne jako takie, więc ostatecznie wygrał u mnie biseksualizm i to się już chyba nie zmieni.
Ale nadal widzę, że na tle znajomych 'odstaję'. Tzn. mam problem, żeby jakby zauważać czy ktoś z kimś jest razem, nie mówiąc już o tym, że nadal nigdy w pierwszym odruchu nie myślę, że ktoś mnie podrywa, nawet jeśli robi to dość wprost. Mój chłopak na szczęście o tym wie i nawet go to bawi. Nie wynika to z mojej niskiej samooceny, bo ona niedawno dość mocno podskoczyła. Ja po prostu... tego nie łapię. I rzadko zwracam na kogoś uwagę na zasadzie 'podoba mi się [chcę być z tą osobą]', bardziej 'podoba mi się [estetycznie, osobowościowo, ale z daleka]'. I to też nie wynika z tego, że jestem w związku i nagle oślepłam na wszystkich. Zawsze tak miałam. Jest mnóstwo jakiś pojęć typu greysexual/demisexual/etc. które z jednej strony mnie trochę śmieszą, a z drugiej jakoś trudno mi stwierdzić, żeby w miarę dobrze nie określały moich uczuć.




czasem myślę że wszystko jest szaleństwem
bo świat wokół pachnie bzem i agrestem
 
 
Orientacja seksualna
jo_aśka 



Wiek: 29
Dołączyła: 12 Cze 2017
Posty: 341
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-06-19, 13:44   

Nam na zajęciach na studiach mówili, że jeśli mężczyzna stwierdził, że woli mężczyzn, a wcześniej miał kontakty seksualne z kobietami to jest bi. I tak samo z kobietami.

A jeśli wcześniej nie miał nigdy kobiety i od początku wie, że woli mężczyzn to wtedy można powiedzieć, że jest homoseksualny.

A jak jest ze mna?
Ja ogólnie jestem hetero, jednak także podobają mi się kobiety. Jednak nie pod względem czysto seksualnym. Bardziej pociąga mnie w nich delikatność i subtelność.




 
 
Orientacja seksualna
Cerv 



Dołączyła: 06 Lip 2017
Posty: 19
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-07-08, 09:54   

Hmm. U nas z racji mnogości są prawie wszystkie warianty. Host jest jedyną kobietą i jest heteroseksualna. Wnętrze jest wyłącznie męskie, zatem są i aseksualni i człowiek z obrzydzeniem do seksualności, homoseksualista, hereroseksualiści, biseksualni a także mężczyźni o różnych wariantach uległości i dominacji. Więc zasadniczo full opcja tak jakby umysł nie mógł się zdecydować więc zostawił całość. I w zależności od tego, kto jest u steru (przejmuje Ciało), ten odczuwa potrzeby odpowiednie dla siebie.



Mnogość
 
 
Orientacja seksualna
Inertia
[Usunięty]

Wysłany: 2017-09-27, 21:48   

Ja nadal nie wiem jaka jest moja orientacja. Myślałam, że wiem. Wydaje mi się, że jestem homoseksualna albo aseksualna. Chociaż obawiam się, że to pierwsze. Nie żebym była uprzedzona, raczej moja rodzina, więc jakbym była z dziewczyną to zapewne miałabym przerąbane. Nigdy nie byłam z dziewczyną. Do mężczyzn nie czuje zbytniego pociągu. Są dla mnie nieco odpychający. Ich ciało. Za to kobiety wydają mi się bardziej pociągające i (jakby to głupio nie brzmiało) estetyczne.
Żeby się przekonać muszę pocałować się z dziewczyną. Która chętna? :D
A tak na serio trochę szkoda, że homoseksualizm jest taki ukryty. Przecież nie będę się pytać każdej dziewczyny, która mi się podoba czy jest homo. Heterce mają łatwiej. :|




 
 
Orientacja seksualna
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13