Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki internet wybrać?
Autor Wiadomość
meggi 
Wredota :D



Wiek: 37
Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 698
Skąd: z krańca świata

Wysłany: 2013-01-22, 14:54   

kokosowa napisał/a:
morał z tego taki, że nie można przewidzieć, gdzie internet będzie działać


Oczywiście, że tak jest. ale zawsze w ciągu 7 dni możesz odstąpić od umowy.

[ Dodano: 2013-01-22, 14:56 ]
Ella napisał/a:
dziwnym trafem wszelkie rachunki (oprócz prądu) trafiają prosto do mojego taty, ja ich nawet nie widzę. I tak za wszystko płacą rodzice.


To pewnie są na Twoich rodziców. A prąd masz na siebie? Jeśli nie, to musisz poprosić rodziców, by podpisali za Ciebie abonament.




Nie bójcie się, moje myśli są takie malutkie, że będę je i po śmierci rzucał wam na płatkach śniegu spadających z nieba. A w lecie? Namyślę się! Przecież nie umieram jeszcze.

----------
Bierny obserwator.
 
 
 
Jaki internet wybrać?
kokosowa
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-22, 16:39   

meggi napisał/a:
kokosowa napisał/a:
morał z tego taki, że nie można przewidzieć, gdzie internet będzie działać


Oczywiście, że tak jest. ale zawsze w ciągu 7 dni możesz odstąpić od umowy.

jasne, jest czas na wypróbowanie, tylko jeśli planuje się przeprowadzkę, to jest to dość ryzykowne posunięcie, tym bardziej, że często jest tak, że działa w jednym miejscu, a parę kroków dalej już nie. ja akurat podpisałam umowę w październiku, a w grudniu zmieniłam miejsce zamieszkania i mój modem leżał w szufladzie przez prawie cały okres umowy.




 
 
Jaki internet wybrać?
kokosowa
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-22, 16:48   

Mercy, rezygnacja z playa kosztuje (jeśli dobrze pamiętam) pięćset złotych. ;) ja po prostu już nigdy nie dam namówić się na taki internet.



 
 
Jaki internet wybrać?
redath 
orange room



Wiek: 42
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 192
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-11-11, 13:40   

Wiem, że temat jest stary, ale chciałam coś napisać nt Playa: banda złodziei i oszustów. Kupiłam u nich mobilny na komputer do 6MB za 59.90. I transfer mam lekko ponad 3MB. Jak dzwonię do nich, to mi mówią: DO 6MB. No co za... W ofercie mają też net do 4mb, ciekawe ile tak naprawdę tam jest? ;/
I w dodatku średnio co godzinę spada mi prędkość.. Więc jak spada, to ja za telefon i do nich... Już mnie znają :) Nie dam im spokoju, dopóki będą takie przeboje. Nie polecam Playa i już.





 
 
Jaki internet wybrać?
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2013-11-11, 13:52   

Cytat:
Wiem, że temat jest stary, ale chciałam coś napisać nt Playa: banda złodziei i oszustów. Kupiłam u nich mobilny na komputer do 6MB za 59.90. I transfer mam lekko ponad 3MB. Jak dzwonię do nich, to mi mówią: DO 6MB. No co za... W ofercie mają też net do 4mb, ciekawe ile tak naprawdę tam jest? ;/

1. Stwierdzenie 'do' nie oznacza, że jest on taki cały czas. Posiadając internet mobilny z T-mobile w Krakowie transfer faktycznie osiagał do 2-3 MB prędkości. Na wsi było to całe zawrotne 100kb. Zależy to od terenu i odległości od nadajnika. To nie kabel. Czy play, t-mobile, orange czy biedronka-tu zawsze będzie to wyglądało podobnie. Subiektywnie uważam, że play nie wypada w tych porównaniach najgorzej.
2. Na takich internetach masz limit transferu- co z tego, że masz tą prędkość 6MB jak możesz ściągnąć np 5 GB danych?
3. Możesz reklamować prędkość, możesz reklamować osobę która Ci to sprzedała. Jeśli zamawiałaś przez telefon możesz wymówić umowę bez konsekwencji. Umowa podpisana w punkcie sprzedaży- tylko droga sądowa, reklamacja, płacenie kary za zerwanie umowy albo pozostanie przy usłudze.




Este blestemata
 
 
Jaki internet wybrać?
redath 
orange room



Wiek: 42
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 192
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-11-11, 14:00   

Ale ja to wszystko wiem, Antymon :) .
Po kiego ch... sprzedają internet DO 6MB, jak ja mam 3MB za cenę do 6? Mogłabym w takim wypadku płacić mniej i tak bym miała beznadziejny. To mnie zirytowało.

Co do pkt 2 - limitu nie ma w nocy :)

A to, co ja mogę zrobić z tą umową to ja wiem. I nie o to chodzi. Chodzi tylko o to, że oszukują i tyle.





 
 
Jaki internet wybrać?
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2013-11-12, 01:07   

Sprzedawałam w playu i słuchałam takich jak Ty codziennie. :lol: Play ma bardzo słaby zasięg, zarówno jeśli chodzi o internet, jak i telefon.



 
 
 
Jaki internet wybrać?
Bast 
Jestę kotełę.



Wiek: 32
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 1518
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2013-11-12, 16:43   

Ja używam play'a i jestem zadowolona. Zasięg mam praktycznie zawsze pełen, ale to pewnie zasługa mieszkania w centrum. I nie zgodzę się, że oszukują. Gdy podpisywałam umowę to pani w salonie zapytała mnie gdzie mieszkam, sprawdziła dostępność sieci i zapewniła, że tam gdzie mieszkam wszystko będzie śmigać jak ta lala. :)



Czy jest coś gorszego niżeli śmierć? - Życie, jeśli pragniesz umrzeć.
:bastith: :bast: :bastith:
 
 
Jaki internet wybrać?
redath 
orange room



Wiek: 42
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 192
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-11-14, 07:54   

Ale mnie też pani o to pytała. Nie mieszkam na zadupiu :) I w dalszym ciągu nie chodzi mi o to. Nie wiem, jak jest teraz, ale jak kupowałam u nich internet, to mieli, między innymi, dwie oferty: internet do 4mb za chyba 49.90, i internet do 6mb za 59.90. Kupiłam sobie ten do 6mb, a mam średnio 3.5mb. Dlatego czuję się oszukana. Nie wiem, może ja źle myślę: jeżeli jest do 4mb i do 6mb, to założyłam, że ten do 6mb, będzie między 4 a 6. a nie będzie 2-3 a 6 ;/




 
 
Jaki internet wybrać?
Bast 
Jestę kotełę.



Wiek: 32
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 1518
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2013-11-14, 10:17   

redath, moi rodzice mają kupiony Internet z Orange za 99 zł o prędkości danych do 60 mb. A mają średnio 40-50mb. Usługodawca podkreśla, że jest to Internet właśnie do określonej prędkości. Czyli możesz odbierać wartość niższą i to wcale nie jest oszukanie klienta. Gdybyś wybrała niższą prędkość pewnie by Ci wyświetlało wartość 1-2mb. A różnica 10zł w cenie to jeszcze nie tragedia. :)
Ja płacę 39,90 zł, ale jestem już ich klientem od 4 lat i to moja enta umowa. :)




Czy jest coś gorszego niżeli śmierć? - Życie, jeśli pragniesz umrzeć.
:bastith: :bast: :bastith:
 
 
Jaki internet wybrać?
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-27, 22:35   

Przeniosłam z "Rozmowy przy kawie i papierosie"




 
 
Jaki internet wybrać?
Boruta 



Wiek: 29
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 770
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-01-17, 19:00   

Pytanie do osób posiadających internrt światłowodowy.
Jaki macie średni ping?




Wszystko zależy od jednej osoby. Tej którą widzisz w lustrze.
 
 
Jaki internet wybrać?
Akyrp Ratavuli
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-17, 19:05   

Syriusz, ja mam po zwykłym kablu, ale sieć światłowodowa powinna oferować coś w granicach 1-5ms na terenie kraju.



 
 
Jaki internet wybrać?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11