Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki internet wybrać?
Autor Wiadomość
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-01-22, 13:52   Jaki internet wybrać?

Od kiedy mieszkam sama, mój dostęp do internetu jest dosyć ograniczony. Korzystam z bezprzewodowego z urzędu miasta, ale sygnał łapie mi tylko w jednym pokoju. Często się przerywa, gubi zasięg, jest wolny. Nie mogę słuchać piosenek na youtube, korzystać ze skype'a, wysyłać zdjęć ani grać w gry internetowe (a to akurat robię rzadko).

Nie planuję mieszkać tutaj długo, bo prawdopodobnie od października wybiorę się na studia do Poznania i tam będę mieszkać. Dlatego podpisanie umowy np. z Ineą nie wchodzi w grę.
Ale słyszałam, że istnieje coś takiego jak internet mobilny. Wkładam go w postaci pendriva do komputera i już mam połączenie.
Tylko trochę zgłupiałam, bo na wikipedii jest napisane, że to internet tylko w komórkach, a mi chodzi o taki do komputera.

I teraz pytanie: posiada ktoś taki internet? Jaki polecacie?




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Jaki internet wybrać?
bloody_kitten
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-22, 13:58   

No pewnie, że posiadam! :D to jest bardzo prosta i wygodna sprawa. Ja mam telefon z sieci Plus. Także z tej sieci mam mobilny internet. Wystarczy, że idziesz do salonu Plusa i mówisz, że chciałabyś mobilny internet.
Ja płaciłam 29 zł za tego "pendriva", pierwszy rachunek po miesiącu wyniósł mnie 26,25zł, a kolejne będę płacić chyba z 45zł.

W każdej innej sieci też to jest dostępne. ;) Podałam na własnym przykładzie. :)




 
 
Jaki internet wybrać?
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-01-22, 14:00   

Dzięki za szybką odpowiedź :)

A powiedz mi, możesz wtedy korzystać z internetu bez ograniczeń, czy masz jakiś limit?
Chodzi raczej szybko czy wolno?




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Jaki internet wybrać?
bloody_kitten
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-22, 14:03   

Jestem zadowolona, bo nie mam żadnych limitów, a od godziny 17 do północy chodzi mi jeszcze szybciej, ale ja tak późno nie siedzę na kompie, więc nie potrzebne mi to nawet. :D

nie mam żadnych skarg ani pretensji, polecam w 100%. Ale też zależy od komputera, jak Ci internet szybko chodzi.




 
 
Jaki internet wybrać?
meggi 
Wredota :D



Wiek: 37
Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 698
Skąd: z krańca świata

Wysłany: 2013-01-22, 14:04   

Ella, ja mam teraz neta w play-u, wcześniej miałam w plusie. Ten z plusa miał kiepski zasięg na wsi. Z playa śmiga wszędzie. Dodatkowo przy przedłużaniu abonamentu play daje duuuuuże zniżki na abonament. Wydaje mi się, że to jest najkorzystniejsze. A jeśli masz telefon, który może pełnić funkcję modemu, to internet będzie jeszcze szybszy niż ten z małego modemiku.
T-mobile ma teściowa, taki za 10 zł- 1gb, ale tak ogólnie oferta mi się nie podoba.

Jak dla mnie play najlepszy. Nie wiem jak z orange, bo nie używałam.

I oczywiście we wszystkich sieciach są limity, po których przekroczeniu net bardzo zamula. Ale np możesz dostać, jak ja, w abonamencie za darmo noce (od 24 do 9 rano) i wtedy śmigasz bez ograniczeń. I portale społecznościowe mam free.

[ Dodano: 2013-01-22, 14:07 ]
bloody_kitten napisał/a:
Jestem zadowolona, bo nie mam żadnych limitów


Nie masz limitów w necie mobilnym...? Niemożliwe... W każdym są limity, w zależności od abonamentu większe lub mniejsze...




Nie bójcie się, moje myśli są takie malutkie, że będę je i po śmierci rzucał wam na płatkach śniegu spadających z nieba. A w lecie? Namyślę się! Przecież nie umieram jeszcze.

----------
Bierny obserwator.
Ostatnio zmieniony przez meggi 2013-01-22, 14:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Jaki internet wybrać?
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-01-22, 14:08   

meggi, słyszałam od znajomych, że Play jest najlepszy. Co prawda nie wiem o co chodzi z tym 'przedłużeniem abonamentu', 'telefon z funkcją modemu', 'internet 1 gb', ale w salonie Play'a powinnam się dowiedzieć co i jak, prawda?

Ale ogólnie chodzi o to, że idę do salonu, mówię, że chciałabym kupić internet mobilny, dostaję pendriva i co?




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Jaki internet wybrać?
bloody_kitten
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-22, 14:08   

meggi napisał/a:
Ten z plusa miał kiepski zasięg na wsi.


Mieszkam na obrzeżach małego miasteczka, wokół są same pola praktycznie i nie narzekam na kiepski zasięg. Za to moja siostra ma internet mobilny z cyfrowego polsatu i ciągle gubi zasięg, a mieszkamy w jednym domu.

[ Dodano: 2013-01-22, 14:11 ]
meggi, nie. A nawet jeśli bym miała limity, to nie zauważyłam, żeby net mi zamulał. Nic takiego się nie dzieje.
Ella, no dostajesz pendriva, idziesz do domu, podłączasz i gotowe... xDDDD




 
 
Jaki internet wybrać?
meggi 
Wredota :D



Wiek: 37
Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 698
Skąd: z krańca świata

Wysłany: 2013-01-22, 14:15   

Ella napisał/a:
meggi, słyszałam od znajomych, że Play jest najlepszy. Co prawda nie wiem o co chodzi z tym 'przedłużeniem abonamentu', 'telefon z funkcją modemu', 'internet 1 gb', ale w salonie Play'a powinnam się dowiedzieć co i jak, prawda?

Ale ogólnie chodzi o to, że idę do salonu, mówię, że chciałabym kupić internet mobilny, dostaję pendriva i co?


To od początku :D :
Ja też uważam, że play najlepszy.
Możesz sobie wybrać internet na abonament i na kartę. Jednak abonament jest bardziej opłacalny. Masz jakąś umowę o pracę? Teraz i chyba zlecienie może być.
Przedłużenie abonamentu jest wtedy, gdy kończy Ci się umowa i ją przedłużasz.
Na internet masz limity w zależności od tego jaki abonament. Np 1 giga za 10 zł w Tmobile. Ja mam teraz 14 GB za 34 zł, a normalnie ten abonament 60 zł kosztuje. Ilość GB jest Twoim limitem szybkiej transmisji danych. Jak wykorzystasz (oglądając filmiki, ściągając pliki etc) to prędkość bardzo spada i strony otwierają się bardzo powoli. Są abonamenty, w których np w nocy nie jest pobierany transfer z limitu.

Jak już się zdecydujesz idziesz do salonu z umową, bądź zaświadczeniem o zarobkach, pani pomoże Ci wybrać ofertę, podpiszesz umowę , odbierzesz modemik, wracasz do domu, instalujesz i korzystasz.

[ Dodano: 2013-01-22, 14:17 ]
bloody_kitten napisał/a:
meggi, nie. A nawet jeśli bym miała limity, to nie zauważyłam, żeby net mi zamulał. Nic takiego się nie dzieje.

Pewnie nie wykorzystujesz limitu i dlatego nie odczuwasz. Limity są zawsze.

bloody_kitten napisał/a:


Mieszkam na obrzeżach małego miasteczka, wokół są same pola praktycznie i nie narzekam na kiepski zasięg

A ja nie na obrzeżach, ale konkretnie na wsi i tam nie działał za szybko. Czasem w ogóle się nie łączył. Moja koleżanka miała to samo. Zależy od tego, gdzie jest nadajnik postawiony.




Nie bójcie się, moje myśli są takie malutkie, że będę je i po śmierci rzucał wam na płatkach śniegu spadających z nieba. A w lecie? Namyślę się! Przecież nie umieram jeszcze.

----------
Bierny obserwator.
 
 
 
Jaki internet wybrać?
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-01-22, 14:21   

meggi napisał/a:
Możesz sobie wybrać internet na abonament i na kartę. Jednak abonament jest bardziej opłacalny. Masz jakąś umowę o pracę? Teraz i chyba zlecienie może być.

Jak już się zdecydujesz idziesz do salonu z umową, bądź zaświadczeniem o zarobkach, pani pomoże Ci wybrać ofertę, podpiszesz umowę , odbierzesz modemik, wracasz do domu, instalujesz i korzystasz.


Nie mam żadnej umowy o pracę ani nic z tych rzeczy. Jeszcze się uczę, ale mieszkam sama, rodzice mnie utrzymują.
W takim razie czy to rodzice muszą podpisać umowę?




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
Ostatnio zmieniony przez Ella 2013-01-22, 14:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jaki internet wybrać?
meggi 
Wredota :D



Wiek: 37
Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 698
Skąd: z krańca świata

Wysłany: 2013-01-22, 14:24   

Ella napisał/a:
Nie mam żadnej umowy o pracę ani nic z tych rzeczy. Jeszcze się uczę, ale mieszkam sama, rodzice mnie utrzymują.
W takim razie czy to rodzice muszą podpisać umowę?


Tak. Jeśli nie posiadasz dochodów, to nie możesz podpisać umowy.
Oferta na karte jest nieopłacalna, bo straciłabyś dużo na doładowania, przy częstszym korzystaniu z neta. Chyba, że ograniczałabyś się do gg i oglądania kilku stron dziennie bez pobierania obrazków na stronę.




Nie bójcie się, moje myśli są takie malutkie, że będę je i po śmierci rzucał wam na płatkach śniegu spadających z nieba. A w lecie? Namyślę się! Przecież nie umieram jeszcze.

----------
Bierny obserwator.
 
 
 
Jaki internet wybrać?
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-01-22, 14:28   

meggi napisał/a:
Oferta na karte jest nieopłacalna, bo straciłabyś dużo na doładowania, przy częstszym korzystaniu z neta. Chyba, że ograniczałabyś się do gg i oglądania kilku stron dziennie bez pobierania obrazków na stronę.


Nie da rady :D
Jak tak mówisz o tym Play-u to faktycznie wydaje się ok. Tym bardziej, że kilka osób już mi go wcześniej polecało.
Tylko gdzie ja mam w mieście salon Play...




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Jaki internet wybrać?
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2013-01-22, 14:29   

Ella, chyba, ze masz jakieś rachunki na siebie to wtedy pokazujesz opłacone rachunki na swoje nazwisko i też możesz podpisać umowę:)



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Jaki internet wybrać?
meggi 
Wredota :D



Wiek: 37
Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 698
Skąd: z krańca świata

Wysłany: 2013-01-22, 14:32   

Duszka napisał/a:
Ella, chyba, ze masz jakieś rachunki na siebie to wtedy pokazujesz opłacone rachunki na swoje nazwisko i też możesz podpisać umowę:)


A jakie ona może mieć rachunki na siebie skoro nie pracuje, uczy sie jeszcze?
Chyba, że za czynsz za mieszkanie jeśli opłaca je sama to może się tym okazać.

[ Dodano: 2013-01-22, 14:33 ]
Ella napisał/a:
Tylko gdzie ja mam w mieście salon Play...

Niestety w tym Ci nie pomogę :P
Poszukaj na necie:))




Nie bójcie się, moje myśli są takie malutkie, że będę je i po śmierci rzucał wam na płatkach śniegu spadających z nieba. A w lecie? Namyślę się! Przecież nie umieram jeszcze.

----------
Bierny obserwator.
 
 
 
Jaki internet wybrać?
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-01-22, 14:45   

Duszka, dziwnym trafem wszelkie rachunki (oprócz prądu) trafiają prosto do mojego taty, ja ich nawet nie widzę. I tak za wszystko płacą rodzice.
Cóż za wygoda, szkoda, że do czasu ;)




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Jaki internet wybrać?
kokosowa
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-22, 14:48   

Ella, ja akurat zawiodłam się na mobilnym internecie. w centrum Poznania nie miałam ani jednej kreski zasięgu, ciągle mnie rozłączało, albo nie chciało połączyć w ogóle. może to wina budownictwa, w jakim mieszkam, ale w moim rodzinnym domu też nie mogłam korzystać. morał z tego taki, że nie można przewidzieć, gdzie internet będzie działać, choć play udostępnia mapki z rozstawieniem anten, ale u mnie akurat to się nie sprawdziło.



 
 
Jaki internet wybrać?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13