Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
ED a ciąża
Autor Wiadomość
meme 
arytmia uczuć



Wiek: 33
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 1841
Skąd: Europa

Wysłany: 2011-09-09, 20:58   ED a ciąża

Tak się zastanawiam już od dłuższego czasu nad tym, jak znieść ciążę, chorując jednocześnie na zaburzenia odżywiania?
Obserwowałam moją kuzynkę, byłą anorektyczkę, która całkiem niedawno urodziła synka. Zaokrągliła się, dobrze jej, ślicznie wygląda, ale nie mam odwagi się o to spytać :roll: Ja na ten moment nie wyobrażam sobie..
Wiem, że to zależy od kobiety, ile tyje i jak to widać, ale jednak..
Nie przeraża Was ta perspektywa?
A może są forumowiczki, które to jakoś pokonały i mają śliczne pociechy?

W zasadzie może to głupie pytanie, ale. :roll: I jeszcze te wszystkie braki, niedobory w organiźmie, jak to pogodzić z tym wszystkim, już pomijając psychikę..




Walczę! O swoją przeciętność, o wyrwanie się z błędnego koła chorobliwej perfekcji, o każdy swój dzień.
Ostatnio zmieniony przez Ella 2016-03-21, 19:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ED a ciąża
quietis 


Wiek: 28
Dołączyła: 04 Gru 2010
Posty: 172
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2011-09-09, 21:50   

póki co mam 16 lat i nienawidzę dzieci. generalnie na myśl o tym, że miałabym być w ciąży, jest mi niedobrze. nie przeżyłabym tego, że moje ciało zmienia kształty, że tyję, że mam obwisłą skórę, że coś w środku mnie niszczy.

nie wiem, czy to się kiedyś zmieni




 
 
ED a ciąża
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-09, 21:57   

quietis napisał/a:
nie przeżyłabym tego, że moje ciało zmienia kształty, że tyję, że mam obwisłą skórę, że coś w środku mnie niszczy.

Ja mam podobne myśli... już teraz nie mogę patrzeć na mój brzuch wylewający się ze spodni, a co dopiero jakbym miała być w ciąży i mój "tryb żywienia" musiałby pójść w odstawkę... już nie wspominając o lekach, które przyjmuję... już widzę te swoje jazdy bez antypsychotyka... Do tego jestem nastawiona na depresję poporodową - u mnie to wręcz rodzinne. Z drugiej strony młodsza się nie staję... zegar biologiczny tyka, dobrze się nie odwrócę, a już będzie menopauza i po ptokach... Sama nie wiem... znając siebie i życie pewnie wpadnę i sprawa się rozwiąże...




 
 
ED a ciąża
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2011-09-09, 22:16   

ho, jeżeli masz taką osobę, która to przechodziła to dobrze było by się zapytać o jej doświadczenia z ciąży, jej postrzegania swojego ciała gdy zaczęło się zmieniać. Jeżeli chodzi o braki w wyniszczonym organizmie to dziecko i tak pobiera od matki wszystkie potrzebne substancje i jej organizm jest w stanie je wszystkie zapewnić. To nie zmienia faktu, że lekarz powinien przepisać odpowiednie suplementy diety. To samo dotyczy kobiet które nie mają zaburzeń odżywiania. Np zaleca się kobietom przyjmowanie kwasu foliowego już 3 miesiące przed planowaną ciążą. Zawsze można poradzić się dietetyka, który dobierze dietę. To może pomóc zaplanować jak stracić kilogramy po ciąży. Kobieta powinna przybrać w ciąży ok 10 kg- mniej więcej 1kg na miesiąc. To nie znaczy, że trzeba się głodzić tylko że np nie trzeba zaspakajać każdej dziwnej zachcianki np lody o 3 nad ranem :D Niektóre kobiety są zadowolone ze zmian, które zachodzą w ich ciałach- rosną piersi :) To, że kobieta zachodzi w ciążę nie musi oznaczać obwisłej skóry i rozstępów, obwisłych cycków itp:. Jest teraz tyle możliwości, odpowiednie kosmetyki, albo przynajmniej regularne natłuszczanie skóry, która się rozciąga, przy pomocy balsamu który zwykle używamy, ćwiczenia dla ciężarnych, że nie trzeba się z góry martwić. Na pocieszenie napisze, że w chwili porodu traci się ok 5 kg, ponieważ od naszej wagi odchodzi waga dziecka no i wód płodowych i łożyska. Potem dziecko zazwyczaj karmi się piersią co też może powodować spadek wagi. Nie ma się co martwić na zapas :)



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
ED a ciąża
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2011-09-09, 22:21   

P. S. Jeżeli chodzi o leki typu antydepresanty itp:. to trzeba bezwzględnie powiedzieć lekarzowi ginekologowi, że takowe przyjmujemy oraz powiadomić swojego psychiatrę o zamiarze zajścia w ciążę. Takie leki sa niebezpieczne dla płodu. Mogą spowodować poronienie.



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
ED a ciąża
sentimenti 
Instruktor terapii



Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lip 2011
Posty: 185
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2011-09-10, 08:35   

ho napisał/a:
Tak się zastanawiam już od dłuższego czasu nad tym, jak znieść ciążę, chorując jednocześnie na zaburzenia odżywiania?
I być może zniszczyć dzieciństwo nowemu człowieczkowi? Przecież nikt nie daje gwarancji, że zajście w ciąże wyeliminuje zaburzenia odżywiania.
Co do niedoborów to druga kwestia, możesz w ten sposób sama zaszkodzić dziecku, może urodzić się z problemami zdrowotnymi, które będzie potem miało w późniejszym życiu.
Myślę, że lepiej jest się najpierw samemu wyleczyć, niż potem przekazywać te wszystkie chore zachowania swoim dzieciom.





Ostatnio zmieniony przez sentimenti 2011-09-10, 08:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ED a ciąża
meme 
arytmia uczuć



Wiek: 33
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 1841
Skąd: Europa

Wysłany: 2011-10-04, 12:26   

Emaleth napisał/a:
Sama nie wiem... znając siebie i życie pewnie wpadnę i sprawa się rozwiąże...

ja też po cichu na to liczę.

Przeraża mnie to dalej, a walczę o w miarę normalne życie.
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi.




Walczę! O swoją przeciętność, o wyrwanie się z błędnego koła chorobliwej perfekcji, o każdy swój dzień.
 
 
ED a ciąża
ekspresja
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-21, 12:53   

Od 1 grudnia na TLC (godz.22:30) ma zacząć lecieć program pt. "Jestem w ciąży i..." - różne kobiety, w różnych sytuacjach życiowych, w tym znajdzie się: "jestem w ciąży i mam zaburzenia odżywiania", więc może być to ciekawe.
Według programu telewizyjnego pierwszy odcinek to: "jestem w ciąży i... jestem bezdomna" oraz "(...) i jestem w więzieniu."

Cytat:
Jestem w ciąży i...
serial dokumentalny
Historie przyszłych matek, które znalazły się w niefortunnych sytuacjach życiowych. Bohaterkami serii są więźniarki, narkomanki, kobiety chore psychicznie. Wszystkie są ciężarne, ale ich życie różni się od tego, które prowadzą inne ciężarne.




 
 
ED a ciąża
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-21, 18:53   

Myślę, że ciąża mogłaby być dla kogoś impulsem do zdrowienia. W moim przypadku było tak, że porządnie wzięłam się za leczenie dopiero, kiedy okazało się że mogę zostać bezpłodna. Jestem pewna, że gdyby się okazało, że jestem w ciąży, pozbierałabym się z tego jeszcze szybciej, ale ja to ja, każdy reaguje inaczej.

Jednak może się zdarzyć, że choroba będzie zbyt silna. I wtedy jest już duży problem, pomijam kwestie fizyczne, bo o tym już zostało powiedziane, ale psychicznie z tym dzieckiem może być kiepsko. Matka przekaże mu niezdrowy obraz siebie, chorobowe podejście do jedzenia, do ciała, seksualności. No i kaplica, bo wyrasta nam kolejny nienawidzący siebie dzieciak i autodestrukcyjny dorosły.




 
 
ED a ciąża
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2016-01-24, 18:51   

Bardzo chciałabym zajść w ciążę, ale boję się tego jak zniosę tycie, czy będę wymiotowała jak będę głodna i się najem? Jak to wpłynie na dziecko? Jak to wpłynie na mnie gdy po ciąży będę gruba i co gorsza jakaś skóra na brzuchu mi zostanie? boję się, że jestem taką egoistką, że przez to nie będę kochała swojego dziecka, a przecież chce je mieć i chce dać mu miłość.
Mój chłopak wie jaka jestem przewrażliwiona na punkcie swojego wyglądu i wiele razy mówił, że nie wyobraża sobie mnie w ciąży. Było mi przykro. Poczułam, że w jego oczach się do tego nie nadaje.




Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
ED a ciąża
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10448
Skąd: świat

Wysłany: 2016-01-25, 18:32   

Może to dziwnie zabrzmi biorąc pod uwagę moje doświadczenia z ED ale, ja się przytycia nie boję - zrzucę to. Przeraża mnie natomiast depresja poporodowa, na które mam "spore szanse" o ile w ogóle zajdę w ciążę, bo mam dość poważne problemy hormonalne (Hashimoto, PCOS). Więc nie wiem co mnie bardziej przeraża - to co będzie po ciąży, czy to że w ogóle w nią nie zajdę.



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
ED a ciąża
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13