Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Kawomaniacy
Autor Wiadomość
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2018-06-10, 19:44   

Saw, o poszukam. Szarpnę się po wypłacie, a co! :D



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Kawomaniacy
sanderka1000 



Wiek: 30
Dołączyła: 21 Sie 2018
Posty: 81
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2018-08-29, 07:49   

Cytat:
Dostałam od teściowej Lavazze Qualita

Uwielbiam! Nie ma to jak Lavazza :love:
Lubię kawę, ale tak po prostu do smaku, bo kawa na mnie nie działa. Mogę wypić cały kubek i 2 sekundy potem iść spać :lol: Wprawdzie piję codziennie, ale gdy jej nie ma to nie ubolewam jakoś bardzo. I oczywiście jak już to tylko sypana, bo rozpuszczalnej nie uznaję, w wyjątkowych przypadkach ewentualnego braku "normalnej" kawy :)




"Byłem kim byłem, jestem kim jestem, stanę się kim zechcę..."
 
 
 
Kawomaniacy
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2018-08-29, 10:03   

sanderka1000, zasłyszane na jakimś kanale naukowym na YT - po drzemce, przed którą wypiliśmy kawę, możemy obudzić się bardziej wypoczęci. :)
Ja miłośnikiem kawy nie jestem, zbyt mocno podnosi mi ciśnienie, przez co czuję się skołowana, moje serce staje się nadpobudliwe wskutek czego nieraz mam ochotę zwymiotować. Tyle z dobroczynności tego napoju dla mojego organizmu. Ostatnio, kiedy wypiłam kubek kawy, wylądowałam w łóżku z samopoczuciem postrzelonego dzika.




 
 
Kawomaniacy
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-30, 06:39   

Raczej preferuję herbatę, ale ostatnio to kawa pomaga mi wstać rano o nieludzkiej porze i jakoś zebrać się do pracy... Może jak znajdę jakieś dobre dodatki do kawy to zacznie mi smakować trochę bardziej...



 
 
Kawomaniacy
sanderka1000 



Wiek: 30
Dołączyła: 21 Sie 2018
Posty: 81
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2018-08-30, 19:27   

Sadist, ciekawe info. Muszę zwrócić uwagę czy rzeczywiście drzemka po kawie ma takie działanie :)



"Byłem kim byłem, jestem kim jestem, stanę się kim zechcę..."
 
 
 
Kawomaniacy
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-08-30, 19:32   

Sadist napisał/a:
sanderka1000, zasłyszane na jakimś kanale naukowym na YT - po drzemce, przed którą wypiliśmy kawę, możemy obudzić się bardziej wypoczęci.


Słyszałam o tym dawno temu. Przypomniałam sobie, że robiłam tak wcześniej, ostatni raz wczoraj. Jeśli kładę się spać tuż po wypiciu kawy to budzę się (nawet jeśli to 30 minut) wypoczęta i wyspana. W przypadku, gdy tej kawy nie piję to obojętnie ile śpię- nie jestem tak wypoczęta.




„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Kawomaniacy
sanderka1000 



Wiek: 30
Dołączyła: 21 Sie 2018
Posty: 81
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2018-08-30, 19:36   

A ma się to tylko do drzemek, czy jak wypije kawę na wieczór i położę się po niej spać na to kilka godzin do rana to też będę bardziej wypoczęta?



"Byłem kim byłem, jestem kim jestem, stanę się kim zechcę..."
 
 
 
Kawomaniacy
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2018-08-30, 19:39   

sanderka1000, ja przez jakiś czas tak robiłam i nie czułam różnicy, nie czułam się bardziej wypoczęta. Ale nie próbowałam też nigdy z drzemkami, więc może w ogóle by się to mi nie sprawdziło.



She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Kawomaniacy
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-30, 19:44   

sanderka1000 napisał/a:
Muszę zwrócić uwagę czy rzeczywiście drzemka po kawie ma takie działanie

Działa to po napoju energetycznym, a przynajmniej działało na mnie i parę osób, które znam, bo i właśnie przy energetykach słyszałam, że dobrze po jego wypiciu zaliczyć drzemkę (drzemkę a nie godzinę snu), bo potem lepiej działa.
Po kawie drzemek nie próbowałam robić, choć kawa mnie usypia, może kiedyś przetestuję czy się w ogóle z drzemki podniosę. :)




 
 
Kawomaniacy
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-08-30, 19:46   

sanderka1000 napisał/a:
A ma się to tylko do drzemek, czy jak wypije kawę na wieczór i położę się po niej spać na to kilka godzin do rana to też będę bardziej wypoczęta?


Moim zdaniem nie. Jednak w nocy z reguły dłużej śpisz niż w ciągu dnia. Nie znam żadnych badań na ten temat.

Ja, gdy tak robię to nie dość, że nie pomaga, to jeszcze często zdarza się, że pół nocy nie mogę zasnąć.




„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Kawomaniacy
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-08-30, 20:14   

Z tymi drzemkami chodzi po prostu o to, że zanim kofeina się wchłonie i osiągnie swój szczyt działania, mija ok. 20 min. Bezpośrednio po wypiciu można czuć się sennym, bo to ciepły napój, a jak się coś słodkiego zje do kawy, to już w ogóle – pobudzony układ przywspółczulny, potem też insulina w górę. Kawy przed snem nocnym nie polecam. Może i się zaśnie, ale sen traci na jakości.



– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Kawomaniacy
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2018-08-30, 20:49   

sanderka1000, dokładnie tak, jak pisze chiroptera. :) Jeżeli wypijesz kawę na noc, to po obudzeniu się rano ta kofeina już dawno przestanie działać. W przypadku drzemki jest inaczej bo śpimy wtedy krótko - akurat taki czas, jakiego kawa potrzebuje by Cię pobudzić.

KLIK




 
 
Kawomaniacy
sanderka1000 



Wiek: 30
Dołączyła: 21 Sie 2018
Posty: 81
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2018-08-31, 06:23   

Dzięki za info :) Czyli muszę przetestować z tą drzemką, na noc już nie będę próbować :)



"Byłem kim byłem, jestem kim jestem, stanę się kim zechcę..."
 
 
 
Kawomaniacy
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-09-01, 15:30   

Przeniosłam temat z działu "Uzależnienia". Posty dotyczące kawy jako nałogu można znaleźć w temacie "Uzależnienie od kofeiny".




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Kawomaniacy
Cappy 



Wiek: 29
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1660
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2019-10-31, 10:43   

Kawa z rana musi być.



You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Kawomaniacy
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11