Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Brak chęci do nauki
Autor Wiadomość
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-17, 08:25   

mlupferr, co najbardziej przeraża Cię w powrocie do szkoły? Ludzie, znajomi, nauczyciele czy ilość nauki?



 
 
Brak chęci do nauki
wiktoriafigura 
Corseofyou


Wiek: 25
Dołączyła: 16 Sie 2016
Posty: 40
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2016-08-18, 20:22   

mlupferr, O co dokładnie chodzi ? Co się stało?
Ja miałam tak w tym roku. Wszyscy wiedzieli, że zostałam zgwałcona i byłam przerażona. Niektórzy szeptali inni zażenowani odwracali wzrok. Ale byli też tacy którym zależało na moim samopoczuciu. :) Możesz do mnie jak chcesz :* całuski Wiki




Nie opłakuje niczego, biorę wszystko
 
 
Brak chęci do nauki
liv89
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-20, 15:36   

wiktoriafigura,
Naukę kontynuowałaś w szkole? Ja niestety musiałam przejść na tryb nauczania indywidualnego.




 
 
Brak chęci do nauki
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2016-08-20, 16:19   

liv89, musiałaś? Nie mogłaś zdecydować?



She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Brak chęci do nauki
wiktoriafigura 
Corseofyou


Wiek: 25
Dołączyła: 16 Sie 2016
Posty: 40
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2016-08-20, 22:29   

liv89, Zostałam, bo nie chciałam pokazać, że to mnie zepsuło :) I po dwóch miesiącach wszystko w szkole ucichlo. Dołączam się do pytaniaFenoloftaleina, musiałaś ???



Nie opłakuje niczego, biorę wszystko
 
 
Brak chęci do nauki
Artemisia 



Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 711
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-09-16, 19:33   

Mam pytanie głownie do ludzi co już to przeszli albo do tych którzy mają dzieci. Mój brat nienawidzi się uczyć, odrabia pracę domową jak się go pilnuje, uczy się tylko na sprawdziany (nie zawsze) i ogólnie ma bardzo małą wiedzę. W tym roku pisze egzamin gimnazjalny i moim zdaniem nie ma opcji żeby go zdał (po prostu za mało wie). Zastanawiam się czy ktoś ma jakąś radę jak mogłabym go zachęcić, on nie zdaje sobie sprawy, że to może mu zmarnować życie. Nie musi przecież iść na studia, ale jednak posiadanie matury pomaga w zdobyciu pracy, o zaliczeniu gimnazjum to już nawet nie mówię.



"Na całe szczęście wiem jak radę dać bez wiary
I znalazłem wielu, którzy drogę pokazali mi.
Przez całe życie na najwyższej pędzą fali.
Pochmurne niebo im na głowy się nie zwali."
 
 
Brak chęci do nauki
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2016-09-16, 20:15   

Cytat:
nie ma opcji żeby go zdał

Nie da się nie zdać, wystarczy że przyjdzie. ;)




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Brak chęci do nauki
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-09-16, 20:30   

Artemisia, nie ma progu zaliczającego egzamin gimnazjalny. Podejście do niego oznacza zaliczenie.




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Brak chęci do nauki
Artemisia 



Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 711
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-09-16, 20:37   

Fenoloftaleina, Adriaen, serio? :shock: Hmmm, to żeście mi załamali światopogląd! Świetna wiadomość! Ale jak ktoś ma jakieś sposoby w jaki mogę go zachęcić do nauki, to z chęcią bym usłyszała. Tak na przyszłość. :D



"Na całe szczęście wiem jak radę dać bez wiary
I znalazłem wielu, którzy drogę pokazali mi.
Przez całe życie na najwyższej pędzą fali.
Pochmurne niebo im na głowy się nie zwali."
 
 
Brak chęci do nauki
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2016-09-17, 01:40   

Adriaen, dobrze, że napisałeś to co ja, bo mi by pewnie nie uwierzono. :roll: :lol:

Artemisia, Twój brat ma jeszcze trochę czasu, aby zrozumieć, że nauka może mu w życiu pomóc, znam ludzi w moim wieku, którzy wciąż w to nie wierzą. Ja bym po prostu porozmawiała z nim, czy jest coś, co go interesuje i o czym chciałby się uczyć itd. ;) Ale nie umiem więcej pomóc w tej kwestii.




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Brak chęci do nauki
Vennie 


Dołączyła: 03 Wrz 2016
Posty: 30
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-09-20, 17:58   

Nie minął jeszcze miesiąc nowego roku szkolnego, a ja już mam dość. Żyję praktycznie od jednego obowiązku do drugiego.



 
 
Brak chęci do nauki
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-21, 14:46   

Gorzej, jak się nie żyje. Tylko idzie do szkoły po to, żeby mamusia nie krzyczała. Potem wagary. Zaległości. Naukę się ma gdzieś. Upadasz. Po trzech miesiącach kiedy grozi Ci wywalenie ze szkoły i masz bardzo dużo zaległości zaczyna interesować się pedagog szkolna no i co z tego, jak już nie ogarniasz. Potem chodzisz żeby być. Starasz się być. Czasami uciekniesz z jednej lekcji, ale jesteś. Potem matura, której nie zdajesz i rodzina w końcu może przytaknąć. "Wiedziałem, że nie zda", a Ty czujesz się, jak śmieć. Nie masz matury, i pracy. Nic. Każdy może Cię poniżać. Tym bardziej rodzina bo jesteś w ich oczach nikim - o to moja historia.



 
 
Brak chęci do nauki
darannaccc 


Wiek: 28
Dołączyła: 12 Wrz 2016
Posty: 53
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-09-21, 14:50   

Nightmare napisał/a:
Gorzej, jak się nie żyje. Tylko idzie do szkoły po to, żeby mamusia nie krzyczała. Potem wagary. Zaległości. Naukę się ma gdzieś. Upadasz. Po trzech miesiącach kiedy grozi Ci wywalenie ze szkoły i masz bardzo dużo zaległości zaczyna interesować się pedagog szkolna no i co z tego, jak już nie ogarniasz. Potem chodzisz żeby być. Starasz się być. Czasami uciekniesz z jednej lekcji, ale jesteś. Potem matura, której nie zdajesz i rodzina w końcu może przytaknąć. "Wiedziałem, że nie zda", a Ty czujesz się, jak śmieć. Nie masz matury, i pracy. Nic. Każdy może Cię poniżać. Tym bardziej rodzina bo jesteś w ich oczach nikim - o to moja historia.


Podpisuję się pod tym, przeszłam przez to samo.
Najgorsze jest to, że ludzie kompletnie nie potrafią zrozumieć jak takie proste życie, szkoła, praca może sprawiać tyle trudności tylko jeszcze to wytykają w każdym możliwym momencie.
W moim przypadku całkowicie odbiera to chęci do życia.




 
 
 
Brak chęci do nauki
mlupferr 


Wiek: 25
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 51
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-09-21, 18:06   

Nie minął nawet miesiąc a ja mam dość, już pierwsze jedynki i stres, że nie zdam do tego w tym roku dochodzą egzaminy zawodowe i prawo jazdy... Dziś już teorii nie zdałem, a rodzina się tylko śmieje :)



 
 
Brak chęci do nauki
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-21, 19:01   

darannaccc, mlupferr, nie ma to, jak wsparcie rodziny. :)



 
 
Brak chęci do nauki
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12