Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Brak chęci do nauki
Autor Wiadomość
Raf
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-06, 22:32   

Biologii i chemii.



 
 
Brak chęci do nauki
tup_tuś
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-06, 22:33   

chemia mój znienawidzony przedmiot mimo że kiedyś miałam 4 a teraz 1 :D Ale biologie lubię :D
Fajnie że są jednak nauczyciele którzy lubią uczyć




 
 
Brak chęci do nauki
Raf
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-06, 22:38   

Kocham to i myślę, że najgorszą nauczycielką nie jestem, może dlatego że jest mała różnica między mną a uczniami, poza tym wiem, że nie mają tylko tych dwóch przedmiotów :)



 
 
Brak chęci do nauki
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-07, 12:18   

Nie chce mi się uczyć. Wiem, że i tak nie poprawię matury - a jeżeli tak, to niewiele... Nie mam motywacji, na psychologię już i tak nie pójdę...



 
 
Brak chęci do nauki
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2013-01-07, 12:40   

Naamah, do maja dużo czasu, ja w marcu siadłam do chemii tak na porządnie, więc dasz radę. Jak teraz przysiądziesz to powtórzysz materiał, który musisz powtórzyć i rób matury z poprzednich lat- pomogą Ci i to bardzo.

Raf, a uczysz podstawowej biol i chem czy też masz klasy rozszerzone z tych przedmiotów?




"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Brak chęci do nauki
Raf
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-07, 12:44   

Niestety tylko podstawowe, zreszta do nas trafia tzw. trudna młodzież, gdzie jest zero jakichkolwiek planów na przyszłość i ambicji, ciężko im nawet podstawy opanować.



 
 
Brak chęci do nauki
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-07, 12:48   

Duszka napisał/a:
Naamah, do maja dużo czasu, ja w marcu siadłam do chemii tak na porządnie, więc dasz radę. Jak teraz przysiądziesz to powtórzysz materiał, który musisz powtórzyć i rób matury z poprzednich lat- pomogą Ci i to bardzo.


Ja powtarzam cały czas, ale chodzi mi o maturę z rozszerzonego polskiego. Tutaj problem jest z wypracowaniami, muszę znów wbić się w ten rytm, a nie ma mi kto tego sprawdzać.




 
 
Brak chęci do nauki
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2013-01-07, 13:13   

Naamah, z tego co wiem, rytm nie jest potrzebny w rozszerzonej, tylko akurat umiejętność interpretacji. Masz mnóstwo matur rozszerzonych z kluczami- spróbuj. A tak na marginesie to do rozszerzonej z polskiego co trzeba powtarzać?

Raf, zawsze chciałam móc taką młodzież uczyć, ale to lata świetlne przede mną :)




"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Brak chęci do nauki
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-01-07, 14:41   

Duszka napisał/a:
A tak na marginesie to do rozszerzonej z polskiego co trzeba powtarzać?


Trzeba powtórzyć wszystkie lektury dotyczące rozszerzenie i przygotować się na to, że w pracy pisemnej na pewno czeka symbolika ;)




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Brak chęci do nauki
SoSad 



Wiek: 30
Dołączyła: 23 Lip 2012
Posty: 550
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2013-01-07, 14:45   

Dodatkowo myślę, że koniecznie trzeba powtórzyć typy wierszy, budowe i takie tam składniowe rzeczy typu liryka, rymy, jakieś może rodzaje grup poetyckich itp...

Aaa i myslę, że też znajomość biograficzna niektórych autorów jest przydatna czasem w interpretacji wierszy, w których często jest odwolanie sie do niej ;)




 
 
 
Brak chęci do nauki
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-01-07, 15:33   

SoSad napisał/a:
Aaa i myslę, że też znajomość biograficzna niektórych autorów jest przydatna czasem w interpretacji wierszy, w których często jest odwolanie sie do niej ;)


O tak! W czwartek pisałam rozszerzenie z polskiego, i gdyby nie znajomość biografii Bruno Schulza - nie wiedziałabym o co mu chodzi.




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Brak chęci do nauki
meggi 
Wredota :D



Wiek: 37
Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 698
Skąd: z krańca świata

Wysłany: 2013-01-07, 15:48   

Ella napisał/a:
SoSad napisał/a:
Aaa i myslę, że też znajomość biograficzna niektórych autorów jest przydatna czasem w interpretacji wierszy, w których często jest odwolanie sie do niej ;)


O tak! W czwartek pisałam rozszerzenie z polskiego, i gdyby nie znajomość biografii Bruno Schulza - nie wiedziałabym o co mu chodzi.


Ja uważam, że znajomość biografii, to absolutna podstawa. Nie całej, ale w kontekście omawianych utworów warto się zapoznać. Nie zaszkodzi.




Nie bójcie się, moje myśli są takie malutkie, że będę je i po śmierci rzucał wam na płatkach śniegu spadających z nieba. A w lecie? Namyślę się! Przecież nie umieram jeszcze.

----------
Bierny obserwator.
 
 
 
Brak chęci do nauki
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2013-01-07, 15:52   

To ja jestem jakaś tępa albo nad to. Nic nie powtórzyłam z rozszerzenia, poszłam tam z marszu, napisałam interpretacje tekstów, nie dostrzegłam jednego ważnego podobieństwa, którego wielu nie dostrzegło, napisałam to na 64% będąc w biol-chemie czuję, że to w sumie całkiem nieźle jak na dwie matury w ciągu jednego dnia ;) a biografia akurat by mi nic nie dała ani symbolika i inne bzdety przy temacie, który mi się trafił. Bo tak jak sobie dobrze przypominam "Prawiek i inne czasy" Olgi Tokarczuk nie są w spisie lektur nawet dla rozszerzonego profilu j.polskiego. Dziękuję Dobranoc :D



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
Ostatnio zmieniony przez Duszka 2013-01-07, 15:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Brak chęci do nauki
meggi 
Wredota :D



Wiek: 37
Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 698
Skąd: z krańca świata

Wysłany: 2013-01-07, 15:55   

Duszka, to całkiem nieźle :)
A wiesz, że Szymborska dostała 60% za interpretację SWOJEGO wiersza? :P
Bo tu tak naprawdę chodzi o to, by trafić w klucz;)




Nie bójcie się, moje myśli są takie malutkie, że będę je i po śmierci rzucał wam na płatkach śniegu spadających z nieba. A w lecie? Namyślę się! Przecież nie umieram jeszcze.

----------
Bierny obserwator.
 
 
 
Brak chęci do nauki
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2013-01-07, 15:58   

meggi napisał/a:
Bo tu tak naprawdę chodzi o to, by trafić w klucz;)

I to jest kretynizm.
Ja miałam o śnie/marzeniu Łęckiej. Pamiętna sprawa. Wielu podostawało wtedy po kilka dodatkowych punktów z matury, bo komisja nie mogła się potem zdecydować czy to był sen czy marzenie :roll:




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Brak chęci do nauki
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12