Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Piekło
Autor Wiadomość
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-11, 00:11   

Rozbitek napisał/a:
Nie porównuj proszę sądu człowieka do sądu Boga.

Dlaczego? Analogiczna sytuacja przecież - ktoś stwierdza, że ktoś Ci bliski zasługuje na karę i ja pytam co wtedy czujesz. Jaka różnica kto to stwierdza?
Rozbitek napisał/a:
Jeżeli tak szanujesz tych ludzi to dlaczego pozwalasz na to by trafili do piekła?
Rozumiem, że Ty byś nie pozwolił Bogu zesłać tych ludzi do piekła. Nie miałam świadomości, że tak wysoką funkcję w hierarchii niebiańskiej sprawujesz. ;)
Rozbitek napisał/a:
Należy miłować każdego

Ja mam zamiar miłować tylko mojego partnera i liczę, że on będzie miłował tylko mnie, a nie jeszcze Krysię, Zosię, Małgosię i pół osiedla. Nie wiedziałam, że popierasz otwarte związki. ;)




 
 
Piekło
Rozbitek 
MagiaToZło



Dołączył: 18 Kwi 2015
Posty: 686
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-06-11, 01:09   

Scarlet Halo napisał/a:
Dlaczego? Analogiczna sytuacja przecież - ktoś stwierdza, że ktoś Ci bliski zasługuje na karę i ja pytam co wtedy czujesz. Jaka różnica kto to stwierdza?


Mam ambiwalentne odczucia co do wymierzania "sprawiedliwości" ludziom przez ludzi. Pewnie czułbym, że został źle potraktowany. W momencie jednak gdy karę wymierza Bóg, panuje nad tym sprawiedliwość.

Scarlet Halo napisał/a:
Rozumiem, że Ty byś nie pozwolił Bogu zesłać tych ludzi do piekła. Nie miałam świadomości, że tak wysoką funkcję w hierarchii niebiańskiej sprawujesz.


Mogę pomóc w nawróceniu się. To warunkuje zbawienie. Też możesz, ale nie korzystasz.

Scarlet Halo napisał/a:
Ja mam zamiar miłować tylko mojego partnera i liczę, że on będzie miłował tylko mnie, a nie jeszcze Krysię, Zosię, Małgosię i pół osiedla. Nie wiedziałam, że popierasz otwarte związki.


Nie będę mówił o tym, że w Piśmie nie ma ani słowa o monogamii, :) ale nie, nie popieram otwartych związków.
Mylisz próżność z miłością. Ja się wyleczyłem z choroby, która według wielu jest najlepszym co ich spotkało, a poznałem czym jest prawdziwa miłość. :-)




"Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu,
ta, która kocha syna swego łona?
A nawet, gdyby ona zapomniała,
Ja nie zapomnę o tobie" [Iz 49:15]
 
 
 
Piekło
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-11, 08:16   

Rozbitek napisał/a:
Pewnie czułbym, że został źle potraktowany. W momencie jednak gdy karę wymierza Bóg, panuje nad tym sprawiedliwość.

I tylko tyle, że źle potraktowany? Znam wiele osób które by Ci współczuły i wiele takich, które by Ci zazdrościły tak ubogiego życia emocjonalnego.
Rozbitek napisał/a:
Mogę pomóc w nawróceniu się.

No jest gigantyczna różnica między "pomaganiem w nawróceniu, co może dać zbawienie", a "niedopuszczaniem do tego by ktoś poszedł do piekła", nie sądzisz?
Rozbitek napisał/a:
Mylisz próżność z miłością. Ja się wyleczyłem z choroby, która według wielu jest najlepszym co ich spotkało, a poznałem czym jest prawdziwa miłość.

Próżność, choroba... już teraz rozumiem skąd w Tobie tyle pogardy dla ludzi, ich uczuć, potrzeb i życia.




 
 
Piekło
Rozbitek 
MagiaToZło



Dołączył: 18 Kwi 2015
Posty: 686
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-06-12, 00:30   

Scarlet Halo napisał/a:
I tylko tyle, że źle potraktowany? Znam wiele osób które by Ci współczuły i wiele takich, które by Ci zazdrościły tak ubogiego życia emocjonalnego.


Dosyć odważna diagnoza jak na dwa zdania.

Scarlet Halo napisał/a:
No jest gigantyczna różnica między "pomaganiem w nawróceniu, co może dać zbawienie", a "niedopuszczaniem do tego by ktoś poszedł do piekła", nie sądzisz?



jeżeli pierwsze zawiedzie to skończy się piekłem, jeżeli drugie - też. Myślę, że to dosyć bliskoznaczne.

Scarlet Halo napisał/a:
Próżność, choroba... już teraz rozumiem skąd w Tobie tyle pogardy dla ludzi, ich uczuć, potrzeb i życia.

Oświeć mnie.




"Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu,
ta, która kocha syna swego łona?
A nawet, gdyby ona zapomniała,
Ja nie zapomnę o tobie" [Iz 49:15]
 
 
 
Piekło
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-12, 07:44   

Rozbitek napisał/a:
Myślę, że to dosyć bliskoznaczne.

Cytując klasyka "pomyliłeś niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu" ;)
Rozbitek napisał/a:
Oświeć mnie.

Jest w psychologii coś takiego jak teoria relacji z obiektem - pewnie słyszałeś. :)




 
 
Piekło
Gość

Wysłany: 2015-06-12, 11:33   

Tak patrze na liste nieprzeczytanych i zauwazyłem że ten temat założył Puritan. I jak patrze na tą i inne dyskusje w tym dziale to żałuje że to nie znowu Puritan. Z nim jakoś dało sie pogadać pomimo jego poglądów i szczegółowo odpowiadał na wszelkie pytania i zarzuty. No i było troche śmiechu. A teraz to tylko jakiś fanatyzm i "tylko ja mam racje".

Katolika nie przekonasz że nie ma czyśća.
Protestanta nie przekonasz że istnieje czyściec.
Świadka Jehowy nie przekonasz że istnieje piekło.
Ateisty nie przekonasz że istnieje Bóg.




 
 
Piekło
Rozbitek 
MagiaToZło



Dołączył: 18 Kwi 2015
Posty: 686
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-06-12, 16:12   

Scarlet Halo napisał/a:
Cytując klasyka "pomyliłeś niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu"


Mam inne zdanie

Scarlet Halo napisał/a:
Jest w psychologii coś takiego jak teoria relacji z obiektem - pewnie słyszałeś.


Nie zgadzam się z ani z Klein, ani z Freudem.




"Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu,
ta, która kocha syna swego łona?
A nawet, gdyby ona zapomniała,
Ja nie zapomnę o tobie" [Iz 49:15]
 
 
 
Piekło
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2022-11-24, 13:45   

Myślę, że samo to, że w tym temacie pojawił się post, sugeruje, że o jedyny słuszyny filmik chodzi:


Mamy w końcu symbol rewolucji. Niczym Kosogłos w Igrzyskach Śmierci, kobieta w obrazie Eugène Delacroix, żółta kamizelka, Tajemniczy V od Alana Moore'a... :lol:




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Piekło
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1080
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-11-24, 13:59   

Euphoriall, oprócz ostatniej gwiazdy to jeszcze ten mówiący o rozwodnikach trochę zastanawia, jaką naukę wynosi z domu. :P


Dziecko prawdę powie, bez żadnego owijania w bawełnę...




 
 
Piekło
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2022-11-24, 14:04   

Sweden napisał/a:
Euphoriall, oprócz ostatniej gwiazdy to jeszcze ten mówiący o rozwodnikach trochę zastanawia, jaką naukę wynosi z domu.

Ano zdecydowanie są z dwóch różnych. :lol:




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Piekło
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2071
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2022-11-24, 14:12   

Euphoriall, to kościół obok mnie 8)



Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Piekło
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1867
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2022-11-24, 16:54   

Dziś w radiu dawali ten tekst :lol:



 
 
Piekło
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2022-11-25, 09:25   

takajakinne napisał/a:
Dziś w radiu dawali ten tekst

Jeżeli jedynym słusznym to tak, Najgorsze Państwo Świata by nie popuściło. :D




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Piekło
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1867
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2022-11-25, 09:50   

Euphoriall, dokładnie tak ;)



 
 
Piekło
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12