Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Piekło
Autor Wiadomość
dragon29 


Wiek: 41
Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 101
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-01-05, 22:29   

"jak macie tyle pytan to proste poszukajcie tego w biblii


To co tam napisane można różnie interpretować

Najważniejsze wg mnie jest tzw racjonalne myślenie, a wiec myślenie oparte na logice, można do tego dojść poprzez zadawanie pytań




 
 
Piekło
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-06, 08:11   

RobertIslay napisał/a:
niusuf w tefałenie i czytania ałtykułóf na łonet.pl

Kaleczeńe jensyka to zuo.

Cytat:
Szukajcie, a odwrocicie się

Podoba mi się ta koncepcja. Właśnie ostatnio czytałam wywiad z jakimś religioznawcą, który zauważył, że ateiści częściej są lepiej 'wyszkoleni' w religii, bo "bardzo ważne jest w jakiego boga nie wierzą", bo wierzącym wystarcza zwykle sama wiara.

dragon29 napisał/a:
jak macie tyle pytan to proste poszukajcie tego w biblii

Ile czasu gotuje się jajka na miękko?




 
 
Piekło
mateo19502
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-06, 09:59   

jaja mozecie sobie troche robic ale pamietajcie nie z mnie sobie robicie smiechy tylko z stworzyciela nieba i ziemi i calego wszechswiata



 
 
Piekło
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2013-01-06, 10:20   

mateo19502 napisał/a:
pamietajcie nie z mnie sobie robicie smiechy tylko z stworzyciela nieba i ziemi i calego wszechswiata


Obsrałam się na miętowo ze strachu i idę się modlić z tego powodu. Tak między nami, schizofrenię paranoidalną się leczy.




Ostatnio zmieniony przez Sadist 2013-01-06, 10:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piekło
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-06, 10:25   

Sadist napisał/a:
mateo19502 napisał/a:
pamietajcie nie z mnie sobie robicie smiechy tylko z stworzyciela nieba i ziemi i calego wszechswiata

Obsrałam się na miętowo ze strachu i idę się modlić z tego powodu. Tak między nami, schizofrenię paranoidalną się leczy.

O Makaronie! Sadist, coś ty jadła? Widać kolega nie rozumie, że nie wzruszy nas to, że rzekomo obrażamy coś czego nie ma. E.T. też sobie chętnie poobrażam :D




 
 
Piekło
meme 
arytmia uczuć



Wiek: 33
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 1841
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-01-06, 10:38   

mateo19502, ale Ty w ogóle nie odpowiadasz na argumenty, to jak ma nas to nie śmieszyć, skoro chodzisz i plujesz słowami których nie potrafisz obronić?



Walczę! O swoją przeciętność, o wyrwanie się z błędnego koła chorobliwej perfekcji, o każdy swój dzień.
 
 
Piekło
maka87 



Wiek: 36
Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 71
Skąd: katowice

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2013-01-07, 20:22   

Zastanawiam się dlaczego samobójcy mają iść do piekła skoro już nie mają siły do życia a nie są w końcu tacy zli.Nie kumam tego ,pomóżcie



zmęczony walką
 
 
 
Piekło
Gość

Wysłany: 2013-01-07, 20:30   

maka87, nie mają... poprostu do piekła mają iść Ci co nie przysłużą sie społeczeństwu, np księżom, biskupom i Ci którzy nie dają na tace, a więc samobójscy się do tego kwalifikują. Skoro nie chcą cierpiec i płacić to do piekła...



 
 
Piekło
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-07, 23:01   

maka87 napisał/a:
dlaczego samobójcy mają iść do piekła

Teoria jest taka, że bóg dał im życie,a oni je sobie odebrali, czyli zrobili coś zarezerwowane tylko dla boga. Poza tym złamali przykazanie o niezabijaniu. Poza tym odebrali sobie najcenniejszy dar jaki otrzymali. Poza tym nie zjedli piątkowego Spaghetti.




 
 
Piekło
estel 


Wiek: 38
Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 114
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-01-08, 08:46   

maka87 napisał/a:
Zastanawiam się dlaczego samobójcy mają iść do piekła skoro już nie mają siły do życia a nie są w końcu tacy zli.Nie kumam tego ,pomóżcie


Wg. Biblii jesteśmy stworzeni przez Boga i tylko Bóg ma prawo odebrać nam życie. Sami nie możemy o tym decydować.

Nusquam inne Twoje krytyczne posty w kontekście wiary miały większy sens.




 
 
Piekło
Gość

Wysłany: 2013-01-08, 09:24   

estel napisał/a:
Wg. Biblii jesteśmy stworzeni przez Boga i tylko Bóg ma prawo odebrać nam życie.


I to powoduje pytanie: Czy jak mnie potrąci samochód i umre to "Bóg odebrał mi życie" ? Albo jak wychodząc nieostrożnie na szczyt w góach, spadne w przepaść to to jest wynik mojej nieostrożności czy to "Bóg odebrał mi życie" ?

Zresztą to rodzi inne pytania, Bo matka dziecka nie ma prawa zabić swojego dziecka, pomimo iż dała mu życie. Więc czemu Bóg ma prawo odebrać nam życie?




 
 
Piekło
dragon29 


Wiek: 41
Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 101
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-01-08, 11:43   

Na niektóre pytania można odpowiedzieć "Czy jak mnie potrąci samochód i umrę to "Bóg odebrał mi życie" ?" to może być wynik twojej np nieostrożności, lub kierowca mógłby pijany, lub był nieostrożny i stracił panowanie nad pojazdem itp w drugim przypadku sam sobie dałeś odpowiedz. W trzecim przypadku skąd taka pewność że to w 100% Bóg jest odpowiedzialny za odebranie życia



 
 
Piekło
estel 


Wiek: 38
Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 114
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-01-08, 12:22   

Nusquam napisał/a:

I to powoduje pytanie: Czy jak mnie potrąci samochód i umre to "Bóg odebrał mi życie" ? Albo jak wychodząc nieostrożnie na szczyt w góach, spadne w przepaść to to jest wynik mojej nieostrożności czy to "Bóg odebrał mi życie" ?


chodzę po górach, pojechałem wspinać się na niebezpieczne szczyty itp, spadnę w przepaść, stanę się kaleką itp = winny Bóg.
Nusquam napisał/a:


Zresztą to rodzi inne pytania, Bo matka dziecka nie ma prawa zabić swojego dziecka, pomimo iż dała mu życie. Więc czemu Bóg ma prawo odebrać nam życie?


Nusquam Bóg ma prawo odebrać nam życie bo jest dawcą wszelkiego życia. A jako Stwórca ma do tego jedyne prawo. My nie możemy sobie uzurpować prawa do czegokolwiek, skoro jesteśmy Jego stworzeniem?.




 
 
Piekło
Puritan 
Głosiciel Ewangelii



Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 230
Skąd: Z nieba

Wysłany: 2013-01-08, 13:17   

maka87 napisał/a:
Zastanawiam się dlaczego samobójcy mają iść do piekła skoro już nie mają siły do życia a nie są w końcu tacy zli.Nie kumam tego ,pomóżcie

Wg Biblii ludzie nie są zbawieni dlatego, że są dobrzy, ani nie są potępieni dlatego, że byli wyjątkowo źli. W piekle znajdzie się wielu moralnych, religijnych, a nawet pozornie dobrych ludzi. W niebie natomiast znajdą się ci, których religia była prawdziwa. Jesteśmy więc zbawieni na podstawie tego co wierzymy o Chrystusie, a nie na podstawie tego jak dobrzy byliśmy podczas tego ziemskiego życia.
Dlaczego?
Dlatego, że wszyscy są winni przed Bogiem. Przez grzech zostaliśmy oddaleni od Boga. Dlatego ma On prawo ukarać wszystkich ludzi, niezależnie jak dobrzy czy moralni byli. Jedynym ratunkiem jest wiara w Chrystusa, który zapłacił za nasze grzechy. A samobójca nie ma takiej wiary - gdyby ją miał, Bóg dałby mu siły by nie popełnił zabójstwa. Bóg powiedział do św. Pawła: "Wystarczy ci łaska Moja". Każdy prawdziwy chrześcijanin jest nadnaturalnie wspomagany przez moc Boga by wyznał swoją wiarę nawet gdy może go to kosztować życie, otrzymuje On Bożą pomoc również podczas chwili smutku czy depresji, i dlatego nikogo nie zabije, chyba że w uzasadnionych sytuacjach takich jak samoobrona, obrona innych itp.

Ap. 21
(8) Udziałem zaś bojaźliwych i niewierzących, i skalanych, i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką.




Ostatnio zmieniony przez Puritan 2013-01-08, 13:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piekło
maka87 



Wiek: 36
Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 71
Skąd: katowice

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2013-01-09, 14:26   

A jak jest z chorymi psychicznie przecież oni nie są świadomi tego co robią ,ja choruje i jakoś przez wiarę nie czuje się silniejszy :/



zmęczony walką
 
 
 
Piekło
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14