Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Piekło
Autor Wiadomość
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-24, 19:42   

estel napisał/a:
Bojaźń Pana jest czym innym aniżeli "strach"

Czym więc jest bojaźń Pana? Na czym polega? Jakie to uczucie? Jak godzić je z zaufaniem? Podane przez Ciebie cytaty nie odpowiadają na te pytania.




 
 
Piekło
estel 


Wiek: 38
Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 114
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-12-24, 19:51   

Emaleth,

Cytat:
Pojęcie strachu przed przerażającą mocą Bożą ustępuje miejsca bojaźni, rozumianej jako pełna szacunku i ufna wdzięczność.

bojaźń Boża nie musi wiązać się z uczuciem strachu, ale z głębokim szacunkiem i uznaniem wyższości Boga nad wszelkim Jego stworzeniem


ja nie potrafię wszystkiego ponazywać co czuję w stosunku do Boga. Wiem, że jest tam miejsce na ufność, wierność, zaufanie ale i na bojaźń.

ps. dziękuję :-)




Ostatnio zmieniony przez estel 2012-12-24, 19:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piekło
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-24, 20:32   

estel napisał/a:
Pojęcie strachu przed przerażającą mocą Bożą ustępuje miejsca bojaźni, rozumianej jako pełna szacunku i ufna wdzięczność

Bojaźń jako wdzięczność... ciekawe... czyli to takie prymitywne uczucie oparte na relacji z istotą, która ma zdolność do rozdeptania Cię jak mrówkę, a Ty odczuwasz wdzięczność, że tego nie robi i ufasz, że zdania nie zmieni... Takie uczucie jakie dawniej winni żywić poddani wobec swoich władców. Nasze społeczeństwa odeszły od tego modelu... i znając historię doskonale wiesz dlaczego.




 
 
Piekło
estel 


Wiek: 38
Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 114
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-12-24, 20:40   

czy ja wiem czy prymitywne. Wiem na co zasługuje, a wiem też, że w moje miejsce Bóg Ojciec zmiażdzył (mój ulubiony przekład) swojego własnego Syna, aby mnie ratować.

Poddani do władców .. nie wiem. Mój Pan jest święty, doskonały, dobry itp. Ufam i wierzę. I mam świadomość, że moje słowa dla Ciebie są "głupstwem". Dla mnie jest to jedyna Prawda.




 
 
Piekło
estel 


Wiek: 38
Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 114
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-12-24, 21:20   

uwierz mi, że żadne dziecko, które nie zostało ochrzczone a umarło, na pewno nie pójdzie do piekła.



 
 
Piekło
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-24, 21:25   

estel napisał/a:
Wiem na co zasługuje, a wiem też, że w moje miejsce Bóg Ojciec zmiażdzył (mój ulubiony przekład) swojego własnego Syna, aby mnie ratować.

Odpowiem cytatem z pewnej wersji króla Artura... "I don't like anything that puts a man on his knees".
Jest we mnie coś z pierwotnego głęboko zakorzenionego instynktu plemiennego... Jestem człowiekiem i bratam się z ludźmi, bogowie niech się bratają z bogami... ich świat nie jest naszym światem.




Ostatnio zmieniony przez Scarlet Halo 2012-12-24, 21:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piekło
estel 


Wiek: 38
Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 114
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-12-24, 21:33   

Mercy, uwierz mi, że Bóg nie skaże dziecka w wieku 3 lat na piekło.
A co do drugiej części Twojego pytania to powiem Ci szczerze, że sam nad tym się zastanawiałem kiedyś. Ale później przeczytałem List Pawła do Rzymian oraz książkę D. Richardsona - "Wieczność w ich sercach". Wyniki przeprowadzonych przez niego badań, dały niesamowity obraz, który pokazał, że miejsce urodzenia, czas itp nie ma żadnego znaczenia.




 
 
Piekło
estel 


Wiek: 38
Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 114
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-12-24, 21:53   

z poznania, ograniczonego, ale jednak poznania Boga. To odnośnie małych dzieci.

Mercy, oczywiście, że zbawienia można być pewnym. O tym mówi Pismo ?więte.

Może zaciekawi Cię to do przeczytania tej książki hm ? :)

Uwierz mi, że część informacji z tej książki jest naprawdę niesamowita. Ale o tym mówi Biblia. Dla mnie niesamowitym przykładem było pewne plemię z Birmy albo Laosu, które swoją świadomością Jedynego Boga zadziwiłoby niejednego naszego rodaka.




 
 
Piekło
estel 


Wiek: 38
Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 114
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-12-24, 22:07   

Mercy, masz rację oczywiście.



 
 
Piekło
Puritan 
Głosiciel Ewangelii



Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 230
Skąd: Z nieba

Wysłany: 2012-12-27, 18:07   

Emaleth napisał/a:
Wysłuchałam... muszę przyznać, że modulacja głosu i energia w nim zawarta

Polecam całe kazanie z wykonaniu Puritana :-)
Grzesznicy w rękach rozgniewanego Boga - Jonathan Edwards




 
 
Piekło
mateo19502
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-05, 18:53   

ja nie moge jakie wy pytania zadajecie przeciez my chrzescijanie nie jestesmy Bogami i nie znamy odpowiedzi na duzo rzeczy dlaczego tak Bog postepuje,,,napisze wam cos w ostatnich czasach bardzo duzo ludzi odwrocilo sie od Boga i wtedy ma szatan przystep do ludzi i dlatego dzieje sie tyle nieszczesc tyle katastrof tyle biedy tyle w ludzi zgorzknialosci zadnej nadziej bo ludzie ktorzy znaja Boga przebywaja z nim na codzien i uwazaja go za swojego przyjaciela nie martwia sie co bedzie dalej z nimi poprostu ida z wiara jak macie tyle pytan to proste poszukajcie tego w biblii



 
 
Piekło
Astrid
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-05, 19:04   

mateo19502 napisał/a:
nie martwia sie co bedzie dalej z nimi


Porwali Ci syna. Jesteś chrześcijaninem. Nie martwisz się, co będzie dalej z nim, Tobą. Na pewno bóg go uratuje. Masz umierającą żonę - to samo.




 
 
Piekło
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2013-01-05, 19:22   

mateo19502 napisał/a:
ja nie moge jakie wy pytania zadajecie przeciez my chrzescijanie nie jestesmy Bogami i nie znamy odpowiedzi na duzo rzeczy dlaczego tak Bog postepuje,,,napisze wam cos w ostatnich czasach bardzo duzo ludzi odwrocilo sie od Boga i wtedy ma szatan przystep do ludzi i dlatego dzieje sie tyle nieszczesc tyle katastrof tyle biedy tyle w ludzi zgorzknialosci zadnej nadziej bo ludzie ktorzy znaja Boga przebywaja z nim na codzien i uwazaja go za swojego przyjaciela nie martwia sie co bedzie dalej z nimi poprostu ida z wiara jak macie tyle pytan to proste poszukajcie tego w biblii


Ale o czym Ty piszesz? Nie sądzę żeby dzisiaj było katastrof więcej niż kiedyś, a ich skutki są raczej znacznie mniej poważne niż wcześniej bywało. Zwróc uwagę na USA: Zachodnie wybrzeża tego państwa co jakiś czas są nenkane potężnymi trzęsieniami zeimi - od wielu już lat te trzęsienia nie wywołują poważnych skutków. Bieda? Nigdy w historii świata ludzkośc nie była mniej narażona na ubóstwo niż teraz - państwa, w których jeszcze niedawno ludzie umierali z głodu, dzisiaj konsumują na ogromną skalę. Chiny, Brazylia, Indie, tam poziom nędzy zmiejsza się w naprawdę dużym tempie. O Europie czy Ameryce Północnej lepiej nawet nie wspominac w kontekście biedy. Co do "zgorzkniałości", to jest Twoja opinia. Zresztą, nie sądzę żeby w średniowieczu (kiedy to wiara w Boga w Europie była powszechna) ludzie traktowali siebie lepiej. Szlachta wykorzystywała chłopstwo, tocząc jednocześnie swoje wojny o złoto. Można się zżymac że dzisiaj poziom szacunku do drugiego człowieka jest niski, ale nie zmienia to faktu że jest on najwyższy w historii ludzkości.

Sugeruję więcej krytycyzmu podczas oglądania niusuf w tefałenie i czytania ałtykułóf na łonet.pl ;)




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
Piekło
Cirilla 
Cirilla


Wiek: 26
Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 2709
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2013-01-05, 20:45   

Katastrof, klęsk itd wcale nie jest wybitnie więcej niż kiedyś. Kiedyś tylko nie podawano takich informacji.



W kłębuszkowaniu cała nadzieja.
 
 
Piekło
meme 
arytmia uczuć



Wiek: 33
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 1841
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-01-05, 21:10   

mateo19502 napisał/a:
jak macie tyle pytan to proste poszukajcie tego w biblii

tak, szukajcie, jak nie znacie kontekstu - historii, obyczajów, zasad. Szukajcie, a odwrocicie się ;)




Walczę! O swoją przeciętność, o wyrwanie się z błędnego koła chorobliwej perfekcji, o każdy swój dzień.
 
 
Piekło
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13