Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
In vitro
Autor Wiadomość
Tracy
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-30, 09:56   In vitro

Co myślicie o tej metodzie zapłodnienia? Tylko dla małżeństw, czy po prostu dla par? Może wcale?

Media grzmią o tym jakie to złe i niedobre, dorzucając informacje wzięte z chmur, potępiając to za domniemaną niemoralność, a tak naprawdę, dla niektórych ludzi może to być JEDYNA szansa na dziecko. Czy to niemoralne mieć dziecko?

Jako biotechnolog wiem trochę o metodach. Mity, które narosły naokoło tematu są niekiedy powalające. Popieram in vitro w całej rozciągłości.




Ostatnio zmieniony przez Tracy 2009-12-30, 09:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
In vitro
Tracy
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-30, 10:01   

To chyba w 3000 roku. Społeczeństwo tego nie przyjmie póki co. I ja tego nie popieram. Ale nie o wychowywaniu dzieci przez parę homoseksualistów jest tu mowa.



Ostatnio zmieniony przez Tracy 2009-12-30, 10:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
In vitro
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2009-12-30, 10:10   

Jestem przeciw. Nie wyobrażam sobie, że można oddzielić zapłodnienie od stosunku seksualnego. Facet daje spermę w kubeczku, wydziela się z niej plemniki i lekarz je umieszcza w komórce jajowej kobiety. A gdzie prawdziwa miłość? Miłość fizyczna?
Jeśli kobieta nie może zajść w ciążę w naturalny sposób, to widocznie tak miało być. Domy dziecka są pełne, dzieci czekają na adopcję, na ludzi, którzy je pokochają.

Tak, na mój pogląd rzutuje to, że jestem katoliczką.


lit.
edit by ATW




:myszka:
Ostatnio zmieniony przez 2010-02-09, 19:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
In vitro
Tracy
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-30, 10:13   

aga_myszka napisał/a:
A gdzie prawdziwa miłość? Miłosć fizyczna?


Miłość jest, ale nie z takim skutkiem jak trzeba, więc pozostaje tylko to...

aga_myszka napisał/a:
Jeśli kobieta nie może zajść w ciążę w naturalny sposób, to widocznie tak miało być. Domy dziecka są pełne, dzieci czekają na adopcję, na ludzi, którzy je pokochają.

Tak, na mój pogląd rzutuje to, że jestem katoliczką.


Przynajmniej nie wyzywasz ludzi od grzeszników i szatanów.




 
 
In vitro
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2009-12-30, 12:05   

Nie widzę nic złego w in vitro. Jest to kolejny etap nauki/badań który ludziom udało się w opanować.
Ale zgadzam się z Agą, że domu dziecka są przepełnione i osobiście bardziej jestem skłonna ku adopcjom.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
In vitro
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-30, 17:12   

Ja popieram.

Zarówno dla gejów, les jak i hetero... Tyle, że nie jest tak obszernie to możliwe. Nasze społeczeństwo i "tolerancja" jest żałosna -.-


Chociaż domy dziecka to też dobry pomysł.




Ostatnio zmieniony przez Naamah 2009-12-30, 17:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
In vitro
LoveIsTender
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-30, 17:16   

aga_myszka napisał/a:
Domy dziecka są pełne, dzieci czekają na adopcję, na ludzi, którzy je pokochają.

tak, ale nie wszyscy mogą adoptować .. wystarczy, że kiedyś byłaś alkoholiczką, nawet choćby minęło 5-10 lat .. dziecka "nie dostaniesz" ..




 
 
In vitro
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-30, 23:58   

nolcia886 napisał/a:
tak, ale nie wszyscy mogą adoptować .. wystarczy, że kiedyś byłaś alkoholiczką, nawet choćby minęło 5-10 lat .. dziecka "nie dostaniesz" ..


Hm... Naprawdę? Patrzą tak obsesyjnie? ... Nie miałam pojęcia. Nie znam się na tym...




 
 
In vitro
LoveIsTender
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-31, 00:32   

moja ciotka śp chciała zaadoptować dziecko, a jak miała 20-25 lat była alkoholiczką, ale się wyleczyła i od 7 lat była czysta, ani kropli alkoholu, nawet ciastek albo czekoladek z alkoholem unikała, ale babka w bidulu zrobiła z nią wywiad i zapytała się o nałogi, powiedziała, że kiedyś piła po śmierci matki, ale już jest zdrowa i od siedmiu lat nie pije. Babka popatrzyła na nią i od razu się z nią pożegnała.



 
 
In vitro
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-31, 00:49   

Bezsensu.

Można przecież adoptować dziecko i gdy ono ma 4 latka zacząć chlać do nieprzytomności.




 
 
In vitro
LoveIsTender
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-31, 01:20   

widzisz .. ale jak babki wiedzą, że jesteś teraz "bez wad" to później też tak będzie...



 
 
In vitro
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-31, 03:15   

Yhm... Oczywiście.

Dlatego in vitro jest dobre. Tak przynajmniej uważam.




 
 
In vitro
inside
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-17, 21:32   

In vitro dla małżeństw.

aga_myszka napisał/a:
Jeśli kobieta nie może zajść w ciążę w naturalny sposób, to widocznie tak miało być. Domy dziecka są pełne, dzieci czekają na adopcję, na ludzi, którzy je pokochają.

Tylko niektóre kobiety mają pragnienie bycia w ciąży, tego jak dziecko się w brzuchu rozwija, jak kopie...

To trudny temat zwłaszcza jeśli ktoś jest wierzący w Boga... bo z jednej strony jak kobieta nie może zajść w ciąże, to widocznie tak miało być... Słyszałam o takim małżeństwie które długo się starało o dziecko, jednak za każdym razem jak kobieta była w ciąży - miała poronienie. Za każdym razem... po długim czasie postanowili adoptować chyba dwójkę dzieci... i jakoś wówczas kobieta też zaszła w ciążę i urodziła...
Ale też niektóre pary wiele lat się modlą o dziecko i nagle nieoczekiwanie kobieta w ciąży jest, i rodzi dziecko... Niektóre pary się modlą i nic...
W myśl "Bóg daje nowe życie" z drugiej strony, czy dane życie poprzez taką metodę nie jest od Boga? Każde życie to cud, w końcu gdyby Bóg nie chciał, to i nawet taką metodą by się nie urodziło, nie przeżyłoby...

Więc ogólnie to jestem za w przypadku małżeństw...




 
 
In vitro
Dante
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-08, 17:12   

aga_myszka napisał/a:
Nie wyobrażam sobie, że można oddzielić zapłodnienie od stosunku seksualnego. Facet daje spermę w kubeczku, wydziela się z niej plemniki i lekarz je umieszcza w komórce jajowej kobiety.A gdzie prawdziwa miłość? Miłość fizyczna?

W tym świetle zapłodnieniem In Vitro można by też nazwać ciążę będącą efektem seksu dla czystej przyjemności fizycznej. Co prawda nie do końca to to samo, ale tutaj także nie mam uczucia.

aga_myszka napisał/a:
jeśli kobieta nie może zajść w ciążę w naturalny sposób, to widocznie tak miało być. Domy dziecka są pełne, dzieci czekają na adopcję, na ludzi, którzy je pokochają.

Tak. Z tym się zgadzam, że warto adoptować dzieci z domów dziecka. jednak równie dobrze można by zapytać czemu pary, które mogą mieć bez problemu dzieci też ich nie adoptują. Nie liczy się biologia, lecz uczucie jakie darzymy dzieckiem.

(Zacytowałem tego posta, gdyż jako jedyny był na NIE dla In Vitro :) )




Ostatnio zmieniony przez 2010-02-09, 19:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
In vitro
Tracy
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-18, 09:43   

Octopus napisał/a:
No i stara jak świat kwestia - nigdy nie wiesz co Cię człowieku w życiu spotka, w jakich sytuacjach zostaniesz postawiony i jakich wyborów będziesz musiał dokonać.


Exactly. Dopóki się czegoś nie przeżyje gdybanie na ten temat jest... mętne i niekompletne. Nie mamy wszak wszystkich danych :P




 
 
In vitro
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13