Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Wszystko co dziwne i ciekawe
Autor Wiadomość
Zniczek
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-27, 14:19   

Scarlet Halo napisał/a:
Z tego co wyczytałam to właśnie zrobił to sam autor.


To musiałem nie doczytać tej informacji. Ale jak już napisałem, najbardziej interesujące jest to że można napisać taki list pożegnalny.




 
 
Wszystko co dziwne i ciekawe
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-27, 16:00   

Raphael napisał/a:
Ale jak już napisałem, najbardziej interesujące jest to że można napisać taki list pożegnalny.

To właściwie nie jest list pożegnalny - bardziej manifest samobójczy. Autor rozpoczyna od tezy, że racjonalizm prowadzi do nihilizmu, a nihilizm do samozniszczenia, stąd racjonalizm prowadzi do samozniszczenia. Następnie postuluje, że ludzkość jest zupełnie bez powodu uprzedzona wobec śmierci i zaczyna udowadniać bezznaczeniowość życia. Dalej jest tylko ciekawiej, bo dochodzimy do tematu II wojny światowej, gdzie autor stwierdza, że możemy rozpatrywać Holokaust jako "ekstremalną formę doboru krewniaczego" i widzimy w tym zło tylko dlatego, że Żydzi byli uprzedzeni wobec śmierci i nie chcieli umierać. Z tego fragmentu przeskoczyłam do samego końca, gdzie autor podnosi kwestię tego czy jego własne uprzedzenia wobec śmierci mogły mieć wpływ na jego pracę. Wynika więc, że popełnił samobójstwo raz by dowieść braku własnych uprzedzeń wobec śmierci, a dwa by uniknąć ostracyzmu społecznego, który z pewnością by go czekał po publikacji takiego dzieła, a lęk przed którym mógłby istotnie wpłynąć na efekty jego pracy. Sam manifest (o czym autor w tekście nie do końca wprost, ale wspomina) powstał jako próba zrozumienia samego siebie przez autora, który uważając się za osobę racjonalną dążył do samozniszczenia i potrzebował sobie i innym dowieść, że istnieje taka spójna i racjonalna interpretacja rzeczywistości, w której on pragnąc śmierci nadal pozostaje osobą racjonalną.




 
 
Wszystko co dziwne i ciekawe
Zniczek
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-27, 21:13   

Scarlet Halo napisał/a:
To właściwie nie jest list pożegnalny


Dla mnie jest, dlatego że znalazłem taką informację a nie inną. Nie wgłębiałem się aż tak w ten temat. Po prostu mnie zaskoczył, tak długi list czy też manifest.




 
 
Wszystko co dziwne i ciekawe
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-27, 21:27   

Raphael napisał/a:
Dla mnie jest, dlatego że znalazłem taką informację a nie inną.

Chodziło mi o to, że po liście samobójczym człowiek spodziewa się raczej czegoś osobistego albo skierowanego do bliskich... może wyjaśnienia, może wywalenia emocji, może informacji o tym jak samobójca chce by rozporządzano jego majątkiem... a takich elementów tam nie było.




 
 
Wszystko co dziwne i ciekawe
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-07-01, 11:33   

Jutro najdłuższa doba w roku.

:

Tak, to co piszę ma sens.





Este blestemata
 
 
Wszystko co dziwne i ciekawe
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-01, 11:38   

antymon, a to nie dziś? :P
A nie, w sumie to nie.

Ja wiem o co chodzi. :D
Chociaż wczoraj to usłyszałam w odniesieniu do wczorajszego dnia. :P




 
 
Wszystko co dziwne i ciekawe
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-26, 11:08   

Skakałam sobie po Wiki i od samojedów (psów) doszłam przez Samojedów (syberyjskich autochtonów) do regionu tajmyrskiego. Co mnie ukłuło w oczy, to wielkość. Największe miasto regionu, Dudinka, ma ok. 25 000 mieszkańców.Mniej więcej tyle, co Białogard albo Jarocin. I mieszka w nim... 64,5% mieszkańców regionu, czyli cały region, to mniej więcej 34 500 osób. Takie coś jak Police... Co w tym tak bardzo mnie dziwi? Region ma powierzchnię "Polska x 3" i w związku z tym dziwią mnie tu dwie rzeczy:

1. Nigdy wcześniej o nim nie słyszałam, za to słyszałam o Lichtensteinie, który ma powierzchnię 160 km, czyli jest wielkości Katowic.

2. Gdyby u nas było cokolwiek o takiej powierzchni, to ludność Polic by nie wystarczyła nawet, żeby obsadzić wszystkie etaty w rządach, zarządach i samorządach, a co dopiero, żeby jeszcze zajmować się czymkolwiek innym.

Może powinniśmy się od nich uczyć efektywnego zarządzania?




 
 
Wszystko co dziwne i ciekawe
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-07-27, 08:42   

Chochlik napisał/a:
Gdyby u nas było cokolwiek o takiej powierzchni, to ludność Polic by nie wystarczyła nawet, żeby obsadzić wszystkie etaty w rządach, zarządach i samorządach, a co dopiero, żeby jeszcze zajmować się czymkolwiek innym.

Porównywałaś ilość urzędników w Polsce do powierzchni tego rejonu?





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Wszystko co dziwne i ciekawe
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-27, 09:30   

Adriaen napisał/a:
Porównywałaś ilość urzędników w Polsce do powierzchni tego rejonu?

Szczerze mówiąc zamierzałam, ale jak sobie pomyślałam, że sam polski parlament, to 560 samych "osłów" plus sekretarki, asystentki, zastępcy, doradcy, konsultanci... po prostu mi się odechciało.




 
 
Wszystko co dziwne i ciekawe
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-07-27, 09:33   

Chochlik napisał/a:
Szczerze mówiąc zamierzałam, ale jak sobie pomyślałam, że sam polski parlament, to 560 samych "osłów" plus sekretarki, asystentki, zastępcy, doradcy, konsultanci... po prostu mi się odechciało.

Czyli podajesz dane bez pokrycia. :P

Aczkolwiek - trafiłaś:
Cytat:
W Polsce stale rośnie liczba urzędników – najnowsze dane GUS-u mówią o 444 tysiącach

Źródełko

Można teraz bawić się, jaka byłaby liczba urzędników w tym rejonie albo inne takie. :nvm:





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Wszystko co dziwne i ciekawe
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-27, 09:35   

Adriaen napisał/a:
Można teraz bawić się, jaka byłaby liczba urzędników w tym rejonie

Jeśli bierzemy proste przełożenie na powierzchnię, to 444 000 x 3. :roll3:




 
 
Wszystko co dziwne i ciekawe
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-07-27, 09:40   

Chochlik, ano. Tacy z nas analitycy. :P




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Wszystko co dziwne i ciekawe
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-27, 09:45   

W ogóle jak się mówi... "powierzchnia trzech Polsk"?



 
 
Wszystko co dziwne i ciekawe
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-07-27, 09:51   

Chochlik, Polsków. :lol:




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Wszystko co dziwne i ciekawe
Zniczek
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-10, 13:56   

Z środy na Czwartek (12-13.08.15) jest noc perseidów.



 
 
Wszystko co dziwne i ciekawe
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11