Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Kształtowanie naszej osobowości
Autor Wiadomość
YukikoSayuri
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-12, 21:10   

- nad swoją asertywnością, która w tej chwili niemal nie istnieje
- nad impulsywnością
- nad przesadnymi, często destrukcyjnymi w skutkach reakcjami emocjonalnymi
- nad popadaniem w rozpacz z powodów, które obiektywnie wcale nie są takie straszne
- ogółem nad inteligencją emocjonalną
- nad cierpliwością, której mi brakuje - i w stosunku do innych, i do siebie
- nad przekonaniem, że powinnam być w stanie poradzić sobie sama ze wszystkim i proszenie o pomoc jest hańbą, plamą na honorze i utratą godności
- nad zamknięciem w sobie i izolacją od innych
- nad poczuciem wartości
- nad postrzeganiem własnej tożsamości
- nad komunikacją.

...Ta lista nie wygląda zbyt dobrze, ale przynajmniej wiem, nad czym mogę pracować, żeby zacząć żyć i żyć pełnią życia. ^^




 
 
Kształtowanie naszej osobowości
Surev
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-15, 01:35   

-muszę być bardziej miła dla innych (teraz jestem zdecydowanie za bardzo oschła)
-chciałabym mniej przejmować się porażkami
-chociaż trochę wierzyć w pozytywne rzeczy, które ludzie o mnie mówią (te negatywne biorę do siebie, więc dlaczego tych dobrych miałabym nie brać?)
-muszę popracować nad zazdrością
-i nad analizowaniem praktycznie wszystkiego, co się wokół mnie dzieje




 
 
Kształtowanie naszej osobowości
Aleksandros 
Ten który się wspina



Wiek: 30
Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 194
Skąd: śląskie

Wysłany: 2015-03-07, 12:57   

Wiem po sobie i obserwacjach ludzi że nie można zmienić czegoś co się przyswaja całe życie bo to (charakter) kształtuje się ciągle, bez przerwy ale w największym stopniu w dzieciństwie i latach młodzieńczych, nie można już poustawiać inaczej tego co nas buduje.



 
 
 
Kształtowanie naszej osobowości
YukikoSayuri
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-07, 15:34   

Powiedziałabym, że jednocześnie tak i nie. To zależy od tego, w jakim jest się wieku i czy faktycznie chce się to zmienić. Wymaga mnóstwa pracy i wysiłku, ale czasami naprawdę warto.

Całkowita zmiana charakteru nie ma dla mnie żadnego sensu i kojarzy mi się z praniem mózgu. Zmiana tych cech, które w jakiś sposób nas blokują albo utrudniają nam satysfakcjonujące życie - dlaczego nie?




 
 
Kształtowanie naszej osobowości
sadgirl 



Wiek: 26
Dołączyła: 09 Mar 2015
Posty: 56
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2015-03-10, 16:47   

Neverhood napisał/a:
Co muszę w sobie poprawić?

Przede wszystkim spoglądanie na samą siebie. Nie widzieć tylko wad ale i zalety.
Muszę nabrać dystansu do pewnych spraw i być mniej podatna na stres, gniew i lenistwo.
Muszę mniej się przejmować sprawami błahymi i zacząć cieszyć się życiem.
I co najważniejsze- PRZESTAĆ UWAŻAĆ WYGLĄD ZA NAJWAŻNIEJSZY (odnosi się to do odbierania samej siebie, nie innych- pół biedy można powiedzieć)




 
 
Kształtowanie naszej osobowości
Morcades 
rider



Wiek: 30
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 1083
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-03-10, 17:34   

Przestać się przejmować opinią innych... Tym, że mnie oceniają.
Przestać zaprzeczać, kiedy ktoś mówi mi coś miłego i uwierzyć, że to co mówi, jest prawdą.
Nie bać się przyszłości.
Walczyć z perfekcjonizmem :roll: .




Sen jest iluzją śmierci.
 
 
 
Kształtowanie naszej osobowości
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2015-03-10, 18:22   

Muszę popracować nad asertywnością, walczyć z moim pracoholizmem i perfekcjonizmem. To na pewno. A także przestać tak bardzo brać do siebie, co myślą o mnie inni ludzie i mniej przejmować się porażkami, które przecież każdemu się zdarzają...



She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Kształtowanie naszej osobowości
Yaki 



Wiek: 26
Dołączył: 02 Mar 2015
Posty: 61
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-03-11, 00:47   

Całkowita zmiana charakteru według mnie nie jest możliwa (bo zawsze pewne poglądy mogą to blokować, a poglądów od tak tym bardziej się nie zmieni), owszem można zmienić kilka cech... Ale nie całego charakteru. No chyba że pod wpływem jakichś wydarzeń, wtedy taka zmiana jest możliwe, w innym przypadku nie.



Smutne serce gorsze niźli chorość – pilniej człowieka uśmierci.
 
 
Kształtowanie naszej osobowości
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-03-11, 19:17   

Oczywiście, że tak. charakter wypracowuje się do ok. 30 roku życia. Co parę lat, powiedzmy 5, ulega on zmianie polegającej nie na nabywaniu nowych cech, ale większym wpływie na nasze życie jednych, a mniejszym innych i wynikającej z otoczenia w jakim żyjemy - bo ono też mam bardzo duże znaczenie. Co ciekawe, my nie odbieramy tej zmiany charakteru i nasze otoczenia najbliższe również nie - po prostu niektóre cechy są bardziej lub mniej widoczne, natomiast łatwo to zaobserwować spotykając kogoś po kilku latach.



Este blestemata
 
 
Kształtowanie naszej osobowości
Yaki 



Wiek: 26
Dołączył: 02 Mar 2015
Posty: 61
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-03-11, 22:14   

antymon napisał/a:
Oczywiście, że tak. charakter wypracowuje się do ok. 30 roku życia. Co parę lat, powiedzmy 5, ulega on zmianie polegającej nie na nabywaniu nowych cech, ale większym wpływie na nasze życie jednych, a mniejszym innych i wynikającej z otoczenia w jakim żyjemy - bo ono też mam bardzo duże znaczenie.


Nie ma na to reguły, to też zależy od człowieka. I temat chyba mówi o zmianie charakteru z własnych chęci, a nie o takiej z biegiem czasu.




Smutne serce gorsze niźli chorość – pilniej człowieka uśmierci.
 
 
Kształtowanie naszej osobowości
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-11, 22:57   

antymon napisał/a:
Co ciekawe, my nie odbieramy tej zmiany charakteru i nasze otoczenia najbliższe również nie - po prostu niektóre cechy są bardziej lub mniej widoczne, natomiast łatwo to zaobserwować spotykając kogoś po kilku latach.

To trochę nieostrożne stwierdzenie. Jeśli po kilku latach spotkam kogoś, kto chodził ze mną do szkoły i stwierdzę, że jest inny niż go zapamiętałam, to może oznaczać, że faktycznie się zmienił lub, że ja się zmieniłam (i już mnie nie bawią żarty tej osoby albo zwracam na inne cechy uwagę niż to było kiedyś) lub... mam kiepską pamięć (i zapomniałam, że 10 lat temu też słodził herbatę trzema łyżeczkami cukru).




 
 
Kształtowanie naszej osobowości
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-03-12, 08:55   

Tyle że słodzenie napojów cukrem nie jest cechą charakteru, inaczej mój uległ całkowitej zmianie.
Zakładam, że kogoś jednak w jakiś sposób się znało, nie tylko pobieżnie. Ja zmiany charakteru wśród znajomych obserwuję - nie są to duże wachania jeśli ktoś drastycznie nie zmnienił stylu życia, ale szczerze nie wiem co w tym moim stwierdzeniu jest odważne. Po prostu pewne cechy stają się bardziej dominujące, tak więc prawdziwym jest wg mnie również, że ludzie się nie zmieniają. Jeśli ktokolwiek rozumie co mam na myśli (:




Este blestemata
 
 
Kształtowanie naszej osobowości
Feather 


Dołączyła: 27 Mar 2015
Posty: 118
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-03-30, 10:55   

Moja lista zmian jest długa, ale to co najważniejsze, muszę przestać się objadać. :zły:



http://sad-feather.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez Axxie 2015-03-30, 15:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kształtowanie naszej osobowości
shady 
4w5



Wiek: 24
Dołączyła: 29 Mar 2015
Posty: 566
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-03-30, 23:29   

Oj za dużo wymieniania... Ale głównie przestać patrzeć co pomyślą inni, ale z kolei starać się nawiązywać kontakty z ludzmi, pokonywać fobie i lęki, nie zamartwiac się wszystkim, przestać płakać nad tym czego nie mogę zmienić...



"Wiesz dlaczego żółw jest taki twardy? Bo jest taki miękki..."
 
 
 
Kształtowanie naszej osobowości
Ejber 
B.A.D



Wiek: 39
Dołączył: 14 Kwi 2015
Posty: 692
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2015-08-20, 15:22   

Żeby zacząć lepiej rozumieć i traktować ludzi.



Nie da się zaprzeczyć też robiłem złe rzeczy,
zachowywać się jak kretyn, zdarzyło się niestety.
 
 
Kształtowanie naszej osobowości
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12