Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Kształtowanie naszej osobowości
Autor Wiadomość
meme 
arytmia uczuć



Wiek: 33
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 1841
Skąd: Europa

Wysłany: 2011-12-02, 11:30   Kształtowanie naszej osobowości

Co rozumiecie przez pojęcie "pracy nad sobą"? W jaki sposób staracie się ją realizować lub nie, dlaczego? Czy widzicie efekty?

Założyłam temat, ponieważ uważam, że można czasem przeanalizować coś obiektywnie, kiedy nie wiem dlaczego mi nie wychodzi, forumowicze mogą pomóc ;)



Edit Złośnicy:
Jako że mieliśmy kilka tematów dotyczących tego samego przypinam do pierwszego posta pytania pomocnicze, które pomogą się udzielać w nowym, scalonym temacie:



meme napisał/a:

Co rozumiecie przez pojęcie "pracy nad sobą"? W jaki sposób staracie się ją realizować lub nie, dlaczego? Czy widzicie efekty?

hole napisał/a:

-Co kształtuje naszą osobowość?
-Kto ją kształtuje?
-Czym jest osobowość?
-Czy rodzimy się dobrzy, czy źli?
-Czy mamy kontrolę nad własną osobowością i jej kształceniem się, czy raczej wpływają na to inne czynniki?

Neverhood napisał/a:

Co muszę w sobie poprawić?
- Jestem zbyt podatny na gniew i chamstwo innych ludzi (potrafię cały dzień zamartwiać się tym, że ktoś mnie zwyzywał albo wkurzyło go moje zachowanie i się na mnie wyżył);
- łatwo się załamuję, gdy coś idzie nie po mojej myśli (nawet drobiazgi - program nie działa, choć powinien; nie radzę sobie z naprawą roweru - zamiast dojść do źródła problemu, poddaję się i popadam w rozpacz).




Walczę! O swoją przeciętność, o wyrwanie się z błędnego koła chorobliwej perfekcji, o każdy swój dzień.
Ostatnio zmieniony przez 2015-12-25, 14:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kształtowanie naszej osobowości
wirus
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-02, 14:59   

praca nad sobą. ciekawy temat. ogólnie mi się nasuwa samorealizacja. kształcenie. robienie czegoś co się lubi. aczkolwiek nie mam na myśli tylko studiowania, pracy, nasuwa mi się jakieś hobby. coś co może dać radość. hmm muszę w końcu kupić struny do gitary i się za to wziąć :D



 
 
Kształtowanie naszej osobowości
Dante 
Cyberpunker



Wiek: 32
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 567
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2011-12-09, 18:04   Kształtowanie naszej osobowości

Oczywiście, że da się to zrobić. Można się zmienić nie do poznania, a możliwość zmiany dotyczy nie tylko charakteru, ale także osobowości. Niemniej wymaga to chęci i pracy nad sobą.



"Najsurowszy norweski black metal prosto z głębin norweskich lasów osikany moczem renifera"

Stay hungry, stay foolish...
Ostatnio zmieniony przez 2015-12-25, 14:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Kształtowanie naszej osobowości
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2011-12-09, 18:07   

Na dzień dzisiejszy i na podstawie własny uczuć, myślę, że nie da się tak do końca zmienić charakteru. Podejrzewam, że nawet po zmianie nastawienia (oczywiście po długim, długim, dłuuuugim czasie) zawsze gdzieś w podświadomości będą nam krążyć stare nawyki.

Ale mam nadzieję, że się mylę ;)




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Kształtowanie naszej osobowości
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-09, 21:17   

Dante napisał/a:
Można się zmienić nie do poznania, a możliwość zmiany dotyczy nie tylko charakteru, ale także osobowości.

Owszem można zmienić się nie do poznania, pytanie tylko czy dzieje się tak poprzez zmianę osobowości... myślę, że bardziej dzieje się to poprzez poznanie siebie, swoich reakcji i kontrolę nad własnym działaniem... Sądzę, że można nauczyć się inaczej funkcjonować ze swoją osobowością, emocjonalnością i swoim charakterem.




 
 
Kształtowanie naszej osobowości
Kasia17 


Wiek: 30
Dołączyła: 17 Kwi 2011
Posty: 455
Skąd: z tego świata...

Wysłany: 2011-12-10, 20:50   

"Praca nad sobą"- poznawanie siebie, dążenie do pewnej poprawy swoich negatywnych cech, przyzwyczajeń, formowanie poprawnego wizerunku siebie samego, rozwijanie własnych pasji, zainteresowań, a co za tym idzie to dążenie do radości.

Zaczęłam więcej pisać, rozwijać się od strony wokalnej, chociaż często mam myśli, że nie warto itp. Robię to bo poprawia mi to samopoczucie, rozwijam w pewien sposób swego ducha :) Efekty.. hmm.. Chyba są już jakieś postępy, ale ciężko mi siebie ocenić :D




..Gdy patrzę przed siebie widzę przestrzeń , gdy za siebie pustkę...
 
 
Kształtowanie naszej osobowości
Aya 



Wiek: 36
Dołączyła: 03 Kwi 2011
Posty: 544
Skąd: Katowice

Wysłany: 2011-12-10, 22:25   

Rozwijam się poprzez gadanie do mikrofonu... Głupie to, ale daje mi radość.
Innym też.




"Każdy ma niezbywalne prawo do zmarnowania sobie życia."
Amelia
 
 
Kształtowanie naszej osobowości
Aya 



Wiek: 36
Dołączyła: 03 Kwi 2011
Posty: 544
Skąd: Katowice

Wysłany: 2011-12-11, 23:09   

Mercy napisał/a:
Jak myślicie czy można zmienić swój charakter?


Moim zdaniem powinno się zapytać, czy da się NIE zmienić :P .
Chociaż zapewne nie o to Ci chodziło. Człowiek zmienia się całe życie - pytanie tylko czy świadomie? ?wiadoma zmiana jest chyba trudniejsza, ponieważ pracujemy nad swoimi złymi nawykami, cechami charakteru.




"Każdy ma niezbywalne prawo do zmarnowania sobie życia."
Amelia
 
 
Kształtowanie naszej osobowości
RachelSolando 
RachelSolando



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Gru 2010
Posty: 157
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2011-12-29, 20:24   

Ja chciałabym przede wszystkim stać się bardziej optymistyczna. Jestem okropna pesymistką; z góry wiem, że mi się coś nie uda, że jestem słaba, wiecznie marudzę. Niby próbowałam się jakoś optymistycznie nastawiać, ale nie za bardzo mi wyszło. Ten stan wiąże się w dużym stopniu z moją niską samooceną, także jedno wynika z drugiego. I dupa, nie mam pojęcia jak wyleczyć się z kompleksów. Błędne koło.



Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach.
 
 
 
Kształtowanie naszej osobowości
Cirilla 
Cirilla


Wiek: 26
Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 2708
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2011-12-30, 00:05   

Jakbym słyszała siebie.



W kłębuszkowaniu cała nadzieja.
 
 
Kształtowanie naszej osobowości
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2012-03-22, 09:45   

Emaleth napisał/a:
myślę, że bardziej dzieje się to poprzez poznanie siebie, swoich reakcji i kontrolę nad własnym działaniem...

...i uczeniem się nowych umiejętności.
Myślę, że do tego wszystkiego można dodać rożne sytuacje życiowe, poznane osoby, bo to też mają na nas wpływ.
A tak to się zgadzam z Emaleth całkowicie.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Kształtowanie naszej osobowości
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-27, 12:29   

Podpisuję się pod Waszymi postami również.

Charakter można zmienić ciężką pracą i wysiłkiem niekiedy... Potrzeba cierpliwości i samo dystansu.




 
 
Kształtowanie naszej osobowości
lubieplacki 



Wiek: 34
Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 74
Skąd: wiesz ?

Wysłany: 2012-10-29, 23:31   

Stawanie się najlepszą formą samego siebie :D odbieram to jako stricte rozwój osobisty, czyli co się może z tym wiązać. Polepszenie kreatywności, podzielności uwagi, a także inne cechy jak prowadzenie w grupie, wyćwiczenie spokoju ducha, umiejętność nawiązywania relacji z innymi ludźmi, itp. :) Ja do ćwiczeń mam różne podejścia. Niektóre mogę wykonywać na porządku dziennym, a niektóre - kiedy jestem sam i mogę się wyciszyć. Czasem wykonuję również ćwiczenia przy nawiązywaniu relacji z innymi osobami - jak coś nie zadziała mi z 30-40 razy - to zmieniam coś. Zachowanie, energie, skupiam się na czymś innym - cokolwiek :)



Mów zawsze TAK. Bo mówienie TAK oznacza mówienie NIE swoim lękom !

Zwycięzcy nie mają czasu na przegranych.
 
 
Kształtowanie naszej osobowości
NiNeTeEn.SoUlS
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-02, 22:30   Kształtowanie naszej osobowości

ja wolę być sama, bo ludzie są podli !!!


hole napisał/a:

-Co kształtuje naszą osobowość?
-Kto ją kształtuje?
-Czym jest osobowość?
-Czy rodzimy się dobrzy, czy źli?
-Czy mamy kontrolę nad własną osobowością i jej kształceniem się, czy raczej wpływają na to inne czynniki?




Ostatnio zmieniony przez 2012-12-04, 14:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kształtowanie naszej osobowości
schemat
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-02, 22:37   

NiNeTeEn.SoUlS, wszyscy?



 
 
Kształtowanie naszej osobowości
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14