Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Sztuka tatuażu
Autor Wiadomość
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-10, 00:17   

Dziewczyny wiem, że niektórzy uważają to za sztukę, wiem, że komuś może sprawiać to frajdę, ale usunęłam linki, ponieważ są zbyt drastyczne.
Dla mnie to forma aa i nie jestem w stanie patrzeć na to jak na dzieło.

Podałyście nazwy z swoich postach, każdy kto będzie chciał - poszuka sobie tego w googlach.


I proszę by kolejnym razem powstrzymać się od zamieszczania tego typu zdjęć.
Trochę wyczucia, ok?




Ostatnio zmieniony przez Camaleao 2012-12-10, 00:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sztuka tatuażu
schemat
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-10, 01:08   

To co czyta się w wielu wątkach na tym forum jest dwa razy bardziej drastyczne i dwa razy mocniej działa na wyobraźnię niż te zdjęcia. Nie rozumiem ich usunięcia. Powód moderatora: "te fotki jakoś źle podziałały na moją wyobraźnię..." jest według mnie niewystarczający. Sprawę powinno się poddać szerszej dyskusji, bo odwoływanie się tylko i wyłącznie do gustu moderatora jest bardzo subiektywne i ogranicza formę i treść przekazu. Nikt tu nikogo nie krzywdzi, a skaryfikacja nie jest samo okaleczaniem się i autoagresją, tak jak tatuaż. Gdyby zdjęcia nie miały stosownego opisu, wówczas wymagałyby odpowiedniego komentarza, ale występowały jako alternatywna forma sztuki, więc nie widzę zagrożenia.

A wracając do skaryfikacji. Efekt taki sam jakby wypełniało się całą rękę na czarno, ale tuszem pomijało wypełnienie wcześniej zaznaczonych konturów poszczególnych elementów. Pewnie w dotyku jest inaczej, ale czy nie chodzi tu właśnie o wygląd? :)




 
 
Sztuka tatuażu
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-10, 01:15   

schemat, nie Moderatorka a administratorka. I myśle, że ten fakt sprawia, iż nie ma o czym dyskutować.
Uważam, że forum o takiej tematyce nie jest najlepszym miejscem na takie zdjęcia.
Wzbudzają za dużo złych emocji.
Pogadać sobie o tym możecie - nie bronie... Ale takie fotki to już lekka przesada.




Ostatnio zmieniony przez Camaleao 2012-12-10, 01:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Sztuka tatuażu
Mara 



Wiek: 31
Dołączyła: 11 Mar 2012
Posty: 151
Skąd: Poznań

Wysłany: 2012-12-10, 01:42   

Dobrze, no.
Nie publikowałam tego z zamiarem wywołania w ludziach jakiś silnych emocji, a jedynie jako przykład. Zostawiłam je w linkach i na pewno nie w celu podania przykładu aa.
Wyczucie w tym momencie zawiodło, ponieważ był to temat o tym, nie wiedziałam w końcu czy mogę to wkleić czy nie.
Czy nie ma opcji, by linki wkleić do sekwencji [spoiler] np, by ten, kto nie chce ich nie oglądał?




sesese :P
 
 
Sztuka tatuażu
schemat
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-10, 01:46   

Po dokładnym przeczytaniu regulaminu chciałbym zwrócić uwagę na to, że zamieszczone zdjęcia nie naruszyły ani jednego jego punktu:
- nie są obraźliwe
- nie sugerują i nie nakłaniają do wspólnych aktów agresji/działań przestępczych/samobójstw
- nie naruszają ustawy o ochronie danych osobowych
- nie są reklamami
- nie są spamem
- nie propagują alkoholu i narkotyków

A zatem usunięcie zdjęć jest formą subiektywnej oceny administratora, który przez takie zachowanie w mojej ocenie ogranicza swobodę wyrazu na forum. Jeśli pomimo zgodności z regulaminem mój post może zostać usunięty przez administratora bo "nie podoba mu się", to jaki jest sens pisania postów? Proszę o poprawienie regulaminu albo o nie działanie wbrew niemu, bo takie zachowanie skłania mnie ku temu, aby zrezygnować z działalności na forum. Administratorem powinna być osoba bezstronna pilnująca przestrzegania regulaminu forum, a nie działająca według subiektywnych poglądów.




 
 
Sztuka tatuażu
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-10, 07:06   

Czuczi napisał/a:
nie Moderatorka a administratorka. I myśle, że ten fakt sprawia, iż nie ma o czym dyskutować.

Mam wladze i nie zawaham sie jej uzyc! :D

A tak na powaznie, to popieram Czuczi - to obrzydliwe zdjecia, ktore moga wywolac w osobach na forum rozne nieciekawe pragnienia. Jeszcze jakby to byly fotki juz zagojonych obrazkow to co innego...

Schemat, te fotki moga naklonic kogos do 'aktu agresji' i nie udawaj, ze tego nie wiesz. I nie wiem jak mozesz uwazac, ze cos takiego z cala pewnoscia nie jest forma aa. Ja bym raczej miala watpliwosci czy sa osoby ktore nie robia tego dla przyjemnosci jaka sprawia im bol podczas zabiegu.




 
 
Sztuka tatuażu
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-10, 08:34   

schemat napisał/a:
- nie sugerują i nie nakłaniają do wspólnych aktów agresji/działań przestępczych/samobójstw

Ciebie jako osobę, która z autoagresją nie ma problemów może i nie nakłaniają... ale ja patrząc na te zdjęcia miałam ochotę się pociąć... Co więcej nie tylko ja miałam takie reakcje, a sprawa zdjęć została przedyskutowana przez zarząd.
rozwielitka napisał/a:
Jeszcze jakby to były fotki już zagojonych obrazków to co innego...

Dokładnie tak.
schemat napisał/a:
skaryfikacja nie jest samo okaleczaniem się

Gdzie jest granica? Jak ktoś robi sobie proste kreski to jest autoagresja, a jak wycina kwiatki to skaryfikacja? A jak wycina serduszka albo słowa to jeszcze autoagresja czy już skaryfikacja?




Ostatnio zmieniony przez Scarlet Halo 2012-12-10, 08:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sztuka tatuażu
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-10, 09:45   

Mara, spokojnie, wiem że nie chciałyście nic złego dlatego usunęłam tylko linki. ;)

schemat napisał/a:
A zatem usunięcie zdjęć jest formą subiektywnej oceny administratora, który przez takie zachowanie w mojej ocenie ogranicza swobodę wyrazu na forum. Jeśli pomimo zgodności z regulaminem mój post może zostać usunięty przez administratora bo "nie podoba mu się", to jaki jest sens pisania postów? Proszę o poprawienie regulaminu albo o nie działanie wbrew niemu, bo takie zachowanie skłania mnie ku temu, aby zrezygnować z działalności na forum. Administratorem powinna być osoba bezstronna pilnująca przestrzegania regulaminu forum, a nie działająca według subiektywnych poglądów.

Nie zrobiłam nic nie zgodnego z regulaminem. Tak jak nie pozwalamy na mocne i drastyczne avatary, tak nie pozwalamy na wklejanie takich zdjęć na forum.
Nie tylko mnie te fotki ruszyły i nie usunęłam je ze względu na moje widzimisie.
Nie usunęłam posta tylko linki a to różnica. Takie zdjęcia na forum są dla mnie taką samą prowokacją jak (gdyby ktoś założył) temat: czym lubimy się okaleczać? Tak samo działa na userów i ich wyobraźnię.
Nie Tobie oceniać czy jestem odpowiednią osobą na admina.
I nie dyskutuj ze mną, bo decyzje podejmowana w zarządzie nie są problemami do omawiania na całym forum. Jeśli potrzebujemy/chcemy uzyskać waszą opinię to pytamy. W tej sprawie nie było konieczne Wasze zdanie.
Nie pozwolę by chociaż jedna osoba na forum po przeczytaniu/obejrzeniu zdjęć coś sobie zrobiła.
rozwielitka napisał/a:
Mam wladze i nie zawaham sie jej uzyc!

Przyznaj, że czasami tak trzeba. Jak chwilami widzę głupotę innych to ręce opadają.

rozwielitka napisał/a:
Jeszcze jakby to byly fotki juz zagojonych obrazkow to co innego...

Właśnie. Wtedy nie miałabym powodu by usunąć linki. Coś innego oglądać zagojone skaryfikacje a co innego powycinane płaty skóry.

Dla mnie to autoagresja i nie tylko dla mnie. Wielu psychologów to powie.
schemat, myśląc tak jak Ty, to kiedy wycięłam sobie x lat temu imię na przedramieniu i wzorek, to nie było to samookaleczenie a sztuka? Pfff...

Proszę Cię, nie wciskaj mi ciemnoty, za długo w tym bagnie siedzę i za dobrze znam temat.
I kolejnym razem nie dyskutuj ze mną, bo decyzje podejmowane przez zarząd zawsze mają argumentacje, a jeśli Ty jej nie ogarniasz, to tylko Twój problem.
Uprzedzając - jeśli masz jakiekolwiek jeszcze pytania i zastrzeżenia - pisz na pw.




Ostatnio zmieniony przez Camaleao 2012-12-10, 09:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sztuka tatuażu
meme 
arytmia uczuć



Wiek: 33
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 1841
Skąd: Europa

Wysłany: 2012-12-10, 10:11   

Czuczi napisał/a:

Dla mnie to autoagresja i nie tylko dla mnie. Wielu psychologów to powie.

Właśnie ja też się zastanawiałam nad tym, bo chciałam sobie zrobić skaryfikację, która pokryłaby blizny.. Ale odpadło, z wielu względów.

Podobają mi się tatuaże i planuję sobie zrobić, kiedy tylko będzie przypływ gotówki i będę go mogła na ten cel przeznaczyć. Tatuaż może banalny, może ckliwy - nieważne, dla mnie już ma znaczenie. To słynny dmuchawiec, którego nasiona niesione przez wiatr zamieniają się w ptaki. Wiem, że nie jest on wyjątkowy i oryginalny, ale to się zawiera w jego symbolu.




Walczę! O swoją przeciętność, o wyrwanie się z błędnego koła chorobliwej perfekcji, o każdy swój dzień.
 
 
Sztuka tatuażu
BlackAcid 



Dołączyła: 13 Kwi 2012
Posty: 107
Skąd: Łódź

Wysłany: 2012-12-10, 19:12   

Nie chcę robić afery, bo faktycznie po chwilce zastanowienia rozumiem, że ktoś może uznać to za makabryczne/obrzydliwe/skojarzyć sobie w wiadomy sposób z aa.

Ale, szczerze mówiąc, w chwili wstawiania linku na forum nawet przez myśl mi to nie przeszło i na pewno nie zrobiłam tego z jakimś zamysłem.

Może to po trochu kwestia podejścia - osobiście na skaryfikacje patrzę jak na wszelkie świadomie popełniane modyfikacje ciała, czyli w pojęciu estetycznym i ewentualnie w niektórych przypadkach kulturowym. Nie uważam, by były one pierwotnie związane z autoagresją, choć obecnie zatraciły one - nie ukrywajmy - na znaczeniu i rzeczywiście niektórzy mogą do nich tak podchodzić. A proces gojenia się jest... No, złem koniecznym. ;) Tak samo jak i mniej "hardkorowe" rzeczy mogą nie wyglądać zbyt przyjemnie podczas niego - nawet banalne i społecznie akceptowane przekłucia uszu.

Niemniej wnioski z całej tej sytuacji postaram się jakieś wyciągnąć.




 
 
Sztuka tatuażu
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-10, 21:43   

BlackAcid napisał/a:
Ale, szczerze mówiąc, w chwili wstawiania linku na forum nawet przez myśl mi to nie przeszło i na pewno nie zrobiłam tego z jakimś zamysłem.

Rozumiem, że to nie było celowe. Dlatego po prostu zwróciłam uwagę i usunęłam linki.
Gdyby to było z zamiarem to pewnie dałabym upomnienie albo osta ;)
Więc spokojnie. Bez stresu :D




 
 
Sztuka tatuażu
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-10, 21:43   

BlackAcid napisał/a:
Ale, szczerze mówiąc, w chwili wstawiania linku na forum nawet przez myśl mi to nie przeszło i na pewno nie zrobiłam tego z jakimś zamysłem.

W to wierzę. Jak już było wcześniej mówione - problemem było to, że zdjęcia przedstawiały "świeże" skaryfikacje... świeże rany. Dla wielu osób, w tym dla mnie widok krwi i niezagojonych ran jest... nakręcający... niezależnie tak naprawdę od pochodzenia rany.
BlackAcid napisał/a:
Nie uważam, by były one pierwotnie związane z autoagresją, choć obecnie zatraciły one - nie ukrywajmy - na znaczeniu i rzeczywiście niektórzy mogą do nich tak podchodzić.

Dla mnie każda nadmierna modyfikacja ciała - niezależnie od techniki jest patologią... Natomiast upiększanie ciała przez tatuaże, piercing czy skaryfikację jako forma radzenia sobie z wewnętrznym napięciem... bardzo mocno zahacza według mnie o autoagresję.




 
 
Sztuka tatuażu
Gumiss 
Bez sensu..



Wiek: 35
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 640
Skąd: śląskie

Wysłany: 2014-03-06, 13:04   

Emaleth napisał/a:

Dla mnie każda nadmierna modyfikacja ciała - niezależnie od techniki jest patologią... Natomiast upiększanie ciała przez tatuaże, piercing czy skaryfikację jako forma radzenia sobie z wewnętrznym napięciem... bardzo mocno zahacza według mnie o autoagresję.


Mmm czy siedząc przez 2 godziny i dając się dziabać z uśmiechem na twarzy uważałem to za przyjemne ? Chyba tak :/ i chce jeszcze, wrócę do jakiegoś studia na bank, pomysłów mam pierdyliard. Więc tak zgadzam się z tym stwierdzeniem, robiłem kolczyki, nawet sam sobie w brodzie zrobiłem co skończyło się zwróceniem obiadu... tak tak tak w moim przypadku te rzeczy mają duży związek z autoagresją.




To umysł sprowadza człowieka na złą drogę, nie wrogowie czy nieprzyjaciele. (Budda)
"one thing, before I graduate...
never let your fear decide your fate."
 
 
Sztuka tatuażu
CAnn 
Autodestrukcja



Wiek: 30
Dołączyła: 13 Mar 2014
Posty: 210
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2014-03-17, 18:06   

Jak już pisałam w swoim temacie, od kilku dni chodzi za mną zrobienie sobie jakiegoś drobiazgu. Najprawdopodobniej na nadgarstku. Przeglądając dzisisiaj zdjęcia w necie trafiłam na kilka wzorów, które strasznie mi się podobają. Oto one:
31.media.tumblr.com/5ae8a68d4b36f7f2f980a41787a8c3e9/tumblr_n2laktybnY1t11l9ao1_250.jpg
25.media.tumblr.com/c18573b392bc28afbcc8510af3c8135d/tumblr_n2e5vj0Xce1rat9olo1_250.jpg
31.media.tumblr.com/6b7746f53347bd303f00f44f6a622e98/tumblr_mzw3wiziyr1svebyuo1_250.jpg

Z ostatniego zdjęcia najbardziej podobają mi się dwa wzory na samej górze i ten na samym dole po prawej.
Dodam, że strasznie zajarałam się prostymi wzorami robionymi białym barwnikiem/atramentem (nie wiem jak to nazwać).

Nie mogę się zdecydować na konkretny wzór, więc wszelka pomoc mile widziana, tak samo jak rady dotyczące strony bardziej technicznej (wybór salonu, na co zwrócić uwagę, w jakich granicach może mieścić się koszt takiego tatuażu biorąc pod uwagę, iż ma on zdobić mój nadgarstek itp.). :)




I can be your china doll
If you like to see me fall.
 
 
Sztuka tatuażu
Gumiss 
Bez sensu..



Wiek: 35
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 640
Skąd: śląskie

Wysłany: 2014-03-17, 18:21   

tucanq poczytaj o pigmentach, biały i czerwony zostały w niektórych krajach zakazane. I chyba jeszcze coś, sa bardzo rakotwórcze czy coś w ten desen. Nie pamiętam dokładnie myślę że w google znajdziesz odpowiedź . gdybym nie był na telefonie, chętnie bym ci pomógł szukać



To umysł sprowadza człowieka na złą drogę, nie wrogowie czy nieprzyjaciele. (Budda)
"one thing, before I graduate...
never let your fear decide your fate."
 
 
Sztuka tatuażu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11