Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Sztuka negocjacji / targowania
Autor Wiadomość
SoSad 



Wiek: 30
Dołączyła: 23 Lip 2012
Posty: 550
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2012-12-01, 20:41   

Rabaty praktycznie są wszędzie i jeśli ktoś o tym wie to z tego korzysta, a jeśli nie to wiadomo, że w pewnym sensie traci.
Duszka dobrze gada. Gdyby nie mogli dawać żadnych upustów to by nie dawali, bo by na tym tracili.




 
 
 
Sztuka negocjacji / targowania
Lilith
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-01, 20:46   

No ale w tych czasach jeśli ktoś nie kupi po 100% ceny i firmowego to jest nikim.. taka ludzkość się porobiła..



 
 
Sztuka negocjacji / targowania
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-01, 21:00   

Nie poniżyłabym się tak.



 
 
Sztuka negocjacji / targowania
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2012-12-01, 21:10   

Mercy, tylko często promocje w PL to podwyższenie ceny...;/
JA wchodząc do sklepu konkurencyjnego do mojego miejsca pracy od razu dostaję rabat na wszystko bez pytania, po prostu naliczają mi od górnie. W jednym sklepiku ciągle daje babka rabaty tylko daje koszyk do losowania ile dostaniesz na swoje zakupy rabatu jeśli kupujesz powyżej 100 zł. Zazdroszczę ludziom, którzy potrafią wynegocjować cenę na targu (chyba po to są targi) czy w sklepikach u osób prywatnych.




"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Sztuka negocjacji / targowania
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-01, 21:14   

O promocję nie proszę. Jak coś jest nie warte swojej ceny - nie kupuję.



 
 
Sztuka negocjacji / targowania
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-05-21, 13:29   

Jeśli jest sens, to zdarza mi się targować, ale nie zdarza się to często. Jeśli coś nie jest warte swojej ceny, to po prostu tego nie biorę.



 
 
Sztuka negocjacji / targowania
Morricorne 
Nobody



Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 269
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2014-05-26, 04:53   

Ja jak kupuję/wymieniam coś przez internet, to zawsze dyktuję swoje warunki. Przykładowo, jest telefon, który mi się podoba jest niekompletny, piszę i albo pan spuszcza z ceny, albo żegnam. To samo tyczy się wymian. Czytam dokładnie ogłoszenia i wymieniam wszystkie wady, które wyczytam i zobaczę na zdjęciach z ogłoszenia.
Ogłoszeń bez zdjęć nawet nie załączam.
Ludzie tyle razy mnie w wała zrobili przy różnych wymianach, zakupach (nie tylko poprzez internet), że teraz nie mam skrupułów wytykać im nawet najmniejszych wad. Ba, bo to raz wykłócali się o głupie 2zł ;)
Tak się wymieniam już prawie 3 lata i coraz lepiej i skuteczniej mi to wychodzi.
Ale muszę skończyć z tymi wymianami, bo sam parę osób zrobiłem w wała. I strasznie uzależniają takie wymiany. Nie raz złapałem się na tym, że na tablica.pl cały dzień wertowałem ogłoszenia.
Koniec z tym.




Ostatnio zmieniony przez 2014-05-26, 06:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sztuka negocjacji / targowania
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-05-28, 19:27   

Kurajmo napisał/a:
Ale muszę skończyć z tymi wymianami, bo sam parę osób zrobiłem w wała.


Publicznie przyznajesz się do oszustwa, czy kradzieży? ;)




Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Sztuka negocjacji / targowania
Morricorne 
Nobody



Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 269
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2014-05-29, 03:36   

Jedno i drugie. Nie mam zamiaru się tłumaczyć bo święty nie byłem i nie będę. Zresztą jak każdy...
Zresztą już tyle na tym forum moich sekretów zdradziłem że już mi nie zależy .




Chaos - Pustka, czerń, życie ludzkie.
Mój Telegram @Morricorne
 
 
Sztuka negocjacji / targowania
CzarneOceany20
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-30, 00:20   

Ja często spotykam się z tym, że ludzie chcą, żebym zszedł z ceny - najczęściej miało to miejsce w grach komputerowych typu MMO, ale również na allegro czy sprzedając książki w szkole. Ja natomiast kiedy widzę towar i określoną cenę, wiem, że ta cena jest normalna i mam na to pieniądze - po prostu kupuję. Jestem beznadziejny w targowaniu się, ponieważ nie widzę w tym żadnego sensu... To powinno być karalne jako forma wymuszenia. :lol:



 
 
Sztuka negocjacji / targowania
Morricorne 
Nobody



Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 269
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2014-05-30, 04:16   

CzarneOceany20 napisał/a:
Ja często spotykam się z tym, że ludzie chcą, żebym zszedł z ceny - najczęściej miało to miejsce w grach komputerowych typu MMO, ale również na allegro czy sprzedając książki w szkole. Ja natomiast kiedy widzę towar i określoną cenę, wiem, że ta cena jest normalna i mam na to pieniądze - po prostu kupuję. Jestem beznadziejny w targowaniu się, ponieważ nie widzę w tym żadnego sensu... To powinno być karalne jako forma wymuszenia. :lol:

Z tym, że takie rzeczy powinny być karalne, to się zgadzam. Sam niejednokrotnie przesadzałem i będę przesadzać podczas wymian, znając życie. Więc również uważam
że brak umiaru w wymianach/sprzedaży powinien być karalny. Może parunastu cwaniaków jak ja by takie prawo wyeliminowało. Większa przejrzystość by była.
Tyle ode mnie.




Ostatnio zmieniony przez 2014-05-30, 08:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sztuka negocjacji / targowania
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14